DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Удружење "Јефимија" (Туриза
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
stand_your_ground
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jan 2009
Posts: 26

PostPosted: 15 Jan 2009 15:47    Post subject: Reply with quote

ово и јесте део посвећен дешавањима везаним за Косово и Метохију. Ја ћу се радо укључити у ово.
_________________
СА КОСОВА ЗОРА СВИЋЕ
Back to top
View user's profile Send private message
Благоје Јовов
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Nov 2008
Posts: 433

PostPosted: 15 Jan 2009 16:08    Post subject: Reply with quote

И ја бих волео да помогнем
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 15 Jan 2009 18:00    Post subject: Reply with quote

Треба контактирати Малу Српску Продавницу : http://shop.oaza.co.yu/prodavnica.jsp која се бави тим стварима (сувенири из Србије) и која је добро позната у дијаспори.
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
stand_your_ground
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jan 2009
Posts: 26

PostPosted: 15 Jan 2009 18:04    Post subject: Reply with quote

Захваљујем
_________________
СА КОСОВА ЗОРА СВИЋЕ
Back to top
View user's profile Send private message
stand_your_ground
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jan 2009
Posts: 26

PostPosted: 15 Jan 2009 18:14    Post subject: Reply with quote

управо сам купио неке привезке и бројанице за мене и моје. Very Happy има финих ствари, али и ужасних. Ја нислим д нико никад није купио онај гробарски дукс.
_________________
СА КОСОВА ЗОРА СВИЋЕ
Back to top
View user's profile Send private message
stand_your_ground
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jan 2009
Posts: 26

PostPosted: 15 Jan 2009 18:17    Post subject: Re: Ручни рад са Косова и Метохије Reply with quote

Четник wrote:
Као што знате народ на КиМ да би остао и опстао потребно је нешто да ради...Као неко ко већ дуже одлази на КиМ и познаје терен увидео сам да жене на Косову и Метохији знају да раде ручне радове.Од хеклања,штрикања.везења па на шире.Знам да све те ствари могу да се набаве и у другим деловима Србије, али самом куповином од народа на Косову и Метохији помажете преостали народ на КиМ.Већина тих жена од саме досаде већ прави разне произвиде које нажалост нема коме да прода па их тако дели другима.Не знам какво је ваше мишљење о свему овоме,да ли би се овакви производи могли пласирати по Београду али и дијаспори...Ја већ познајем једну особу која на тај начин убија своју досаду и имам велики број производа.У питању је жена која живи са мужем и своје двоје деце(једином децом у Клини) и поред проблема са шиптарима спремна је да остане на КиМ али се труди да позове и друге Србе да се врате на КиМ.О тим њеним проблемима писаћу касније.

Али ти вероватно ниси мислио на малу Српску продавницу, тако да, ако можеш да даш још неке информације како може да се помогне...
_________________
СА КОСОВА ЗОРА СВИЋЕ
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 15 Jan 2009 19:34    Post subject: Reply with quote

За привезак у реду, али што се тиче ових бројаница и крстића то боље да си се прошетао до оближње цркве, а ни неколико манастира ти није далеко, ако си већ у Земуну, и тамо се лепо помолио и купио то, а не преко интернета такве ствари да наручујеш...
Back to top
View user's profile Send private message
stand_your_ground
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jan 2009
Posts: 26

PostPosted: 15 Jan 2009 19:52    Post subject: Reply with quote

мислио сам да те паре иду за наше људе на Косову и Метохији... Док на жалост сви знамо каква је већина свештеника у Београду, а посебно у Земуну, и шта раде са парама. Узео сам то из најбоље намере...
_________________
СА КОСОВА ЗОРА СВИЋЕ
Back to top
View user's profile Send private message
typhoon
ДЕЛИЈА


Joined: 01 Dec 2005
Posts: 115
Location: Свемирска станица МИР

PostPosted: 15 Jan 2009 20:19    Post subject: Reply with quote

Добро ако нећемо баш на навијачки сајт то је у реду, можда може нешто преко Оазе да се уради.
_________________
Само оштро и на прву!!!
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 15 Jan 2009 21:15    Post subject: Reply with quote

stand_your_ground,

разумем ја да си то из најбољих намера урадио, али немој себе оптерећивати са тим који свештеник шта уради или си чуо да је урадио. Нећу никога да оправдавам, али и они су људи исто као и ми, и они греше, а сви ми заједно са њима Некоме ћемо полагати на крају рачуне према својим делима на овом свету. Та црква је свашта проживела и преживела, тако да ће и њих а и нас, а ти искористи њу па пробај у њој да пронађеш свој мир и помоли се за спас наше браће на Космету, а и у Крајини, а и за нас у остатку Србије, па између осталог тамо набави бројаницу и све што ти помаже у молитви, а да би можда све ово осетио и упечатљивије доживео ти обиђи неки манастир који ти је у близини (Фрушкогорске, нпр.) па ћеш још боље разумети о чему сам ти овде писао...

Извињавам се што скренух са теме, неће пуно да шкоди...
Back to top
View user's profile Send private message
stand_your_ground
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jan 2009
Posts: 26

PostPosted: 15 Jan 2009 21:41    Post subject: Reply with quote

ма ок, разумем шта хоћеш да ми кажеш, али ја то иначе и радим, а у цркву се трудим да одем барем једном месечно(искрено). Ја имам и бројаницу, а и ове привеске, само сам хтео д помогнем ако могу, али немам више кеша, па сам узео баш то. Embarassed Сад ће да испадне да сам ја лудак који купује бројанице по интернету Laughing
_________________
СА КОСОВА ЗОРА СВИЋЕ
Back to top
View user's profile Send private message
Благоје Јовов
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Nov 2008
Posts: 433

PostPosted: 16 Jan 2009 10:54    Post subject: Reply with quote

Па што да не купиш?Ако паре од куповине иду нашој браћи онда треба да се купи,не значи ако купиш од браће бројаницу,да си тиме урадио нешто срамотно,важно је да си помого,и то ти је велики плус!
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 06 Dec 2009 17:36    Post subject: Reply with quote

Да мало оживимо ову тему...Онај ко је био зна колико је битно одлазити на Косово и Метохију,како због себе самог тако и због људи који живе доле.
Овде је дато неколико обавештења како доћи до до Грачанице и неког места које је у северном делу Косова и Метохије а шта ако жели неко да оде негде даље и на неко друго место?На самом сајту туристичке ораганизације Србије нема баш неких информација тако да нам остаје само овако да се информишемо.Највише нам о Косову и Метохији могу написати они који живе тамо,зато би замолио оне који доле живе да активније укључе да нам кажу шта све може у овом тренутку да се обиђе на Косову и Метохоји..

Ја ћу сада испричати нека места која се такође налазе у Северном делу,у Митровици и Грачаници.
У Близини манастира Бањеске налази се истоимене бања са изузетно лековитом водом,био купао се Smile Бања је нажалост у јако лошем стању и није у функцији али је могуће на кратко добити кључеве и окупати се у њој.О Манастиру Баљкој мислим да не треба нешто причати,има и сајт
http://www.banjska.org/

Посебно би препоручио да се оде у манастир Сочаницу
http://www.manastirsocanica.com

То Митровице се не мора ићи само аутобусом већ се може ићи и возом,који је доста повољнији и крене се увече и ујутру сте у Звечану,а од Звечана до Митровице можете пешке Very Happy
Не знам да ли неко зна да се мало даље од Грачанице налази Језеро,а Језеро такође имамо и изнад Звечана,и добро је за пецање и роштиљање.Звечанац о томе може боље да напише Smile
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 06 Dec 2009 21:33    Post subject: Reply with quote

GL wrote:
Нажалост у Косовском Поморављу нема хотела, смештај је искључиво приватни. А за посету би препоручио манастир Драганац (око 7 км од Гњилана), тврђаву у Новом Брду, цркве у Гњилану (саграђена 1861) и Каменици, цркву у селу Ваганеш код Каменице (по причи мештана села саграђена у 13 веку), Прилепац родно место Кнеза Лазара и спомен плочу на месту на којем је рођен итд.
А што се тиче превоза знам да Ласта и Ниш Експрес имају линију Београд-Ранилуг, а такође постоји и комби превоз из Врања за свако место у Поморављу.

Брате може нам нешто више рећи о Клокот Бањи,какво је сад стање са њом,може ли се до ње некако доћи.И ако може неки контакт тог комби превоза и некога ко би вози евентуално по самом Косову и Метохији...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
GL
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Mar 2008
Posts: 113
Location: Косово је срце Србије!!!

PostPosted: 07 Dec 2009 15:01    Post subject: Reply with quote

http://www.serbia-tourism.org/srpski/tekst.php?podaci=banje.txt&gde=klo

Брате, колико знам Бањом руководе шиптари, ал ајде распитаћу се мало више ових дана па ти јављам, отићи ћу до Клокота и разговараћу са мештанима као и са комби превозницима.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop