DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

БОЈКОТ!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Забјело
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2006
Posts: 376

PostPosted: 07 Mar 2008 21:41    Post subject: Reply with quote

Извињавам се због дуплог поста.

хрвати из Дубровника,који долазе преко љета у једнодневни обилазак Црногорског приморја,уопште не купују по продавницама.
_________________
Борац сваки нема пушку, не
Али носи срце планине.
Борче, држи стег
Туђин ће у бег се брзо дати
Поново ће сунце Шумадију обасјати.
Back to top
View user's profile Send private message
boris81
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 437
Location: Сана Ривер

PostPosted: 07 Mar 2008 21:59    Post subject: Reply with quote

мислим да је ова опција нереална првенствено због тога што ће многи старији прокоментарисати као "одраз омладинског бунта...али ово не значи да нећу подржати акцију,јер могу ја и без коле,сникерса и осталих срања...имамо ми хело и соко штарк thumbsup thumbsup
Back to top
View user's profile Send private message
zvezdino
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 679
Location: ушће Саве у Дунавац

PostPosted: 07 Mar 2008 22:03    Post subject: Reply with quote

boris81 wrote:
мислим да је ова опција нереална првенствено због тога што ће многи старији прокоментарисати као "одраз омладинског бунта...али ово не значи да нећу подржати акцију,јер могу ја и без коле,сникерса и осталих срања...имамо ми хело и соко штарк thumbsup thumbsup


Боље сникерс неко Штарк,веруј ми.
_________________
...... КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КАО СОГОМОН ТЕЛИРИЈАН......
Back to top
View user's profile Send private message
Филип
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 85

PostPosted: 07 Mar 2008 22:21    Post subject: Reply with quote

Quote:
Боље сникерс неко Штарк,веруј ми.




Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
boris81
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 437
Location: Сана Ривер

PostPosted: 07 Mar 2008 22:27    Post subject: Reply with quote

ма дај па јеси ти у животу јео свит Very Happy не,глупо је о томе расправљати ако не мислимо озбиљно!треба урадити нешто конкретно коа ови ликови из сомбора што су делили хлеб за џабе испред шиптарских пекара
Back to top
View user's profile Send private message
Филип
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 85

PostPosted: 07 Mar 2008 23:02    Post subject: Reply with quote

Боже мој,зар и ово постоји Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
п дубаи
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 941
Location: Догодине на Газиместану!

PostPosted: 07 Mar 2008 23:35    Post subject: Reply with quote

Ајде за почетак да се скупимо један викенд испред меркатора, када људи обично воле да "шопингују" и да направимо неки пичвајз, одрадимо протест, понесемо бубњеве, мегафоне, пиштаљке, ма све што прави буку и остале пропратне ефекте и све време се дерњамо, певамо, скачемо, шта год нам падне на памет. Одрадимо један велики транспарент са упечатљивом поруком и уз све то сигуран сам да ћемо, ако ништа друго, приморати неког њиховог директора да на нас гледа забринутим "кај се догађа?" погледом.

То можемо да понављамо из недеље у недељу, не само испред меркатора него и испред других фирми (не морају бити словеначке), ионако постајемо докони. Не смемо да дозволимо да после ових досадшњих протеста станемо са акцијама, то је недопустиво! Ми, Делије, морамо бити покретачи свега!
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 08 Mar 2008 00:03    Post subject: Reply with quote

Људи, ми смо невероватан народ! И у позитивном и у негативном смислу, стварно смо аутентични. Један другар има рођаку из Хрватске и она нас много готиви, упркос свему, јер каже да умемо да се бунимо кад нам нешто смета. Чак и за ситнице на нивоу своје улице, умемо да се организујемо и да се бунимо. То је одлично, то је доказ да смо још живи, да нас није захватио смртоносни талас... Али оно што нам много недостаје, то је дисциплина. Од Шиптара има више ствари да се научи, а дисциплина је на првом месту. Погледајте како се буквално нигде на Космету не дешава ама баш ништа ових дана са њихове стране, а појели би нас да могу. Имају договор и држе га сви као један! Да ми то имамо били би најјачи на свету.

Организатор је навео пример који је и мени у глави. Има људи који бацају смеће било где (баш као Шиптари), и кад им скренеш пажњу да то не раде, прокоменатаришу да неће баш њихов отпадак да промени ствари. Па кад би сви тако размишљали па не бисмо могли да ходамо по улици од смећа (као што не може на Космету на жалост, где они живе). Само један човек ако спроводи овај бојкот то ће оставити трага. Незнатног, неприметног, али ће евидентно оставити трага, то је проста логика. А да не причамо ако га спроводи 50, 100, 1000 људи... Тако да је апсолутно небитно да ли је Меркатор пун или није ако нећу да идем у њега. И тај бојкот треба да има ширу димензију. Искрено речено, размишљао сам много раније да отворим сличну тему док није било помена о бојкоту због Космета. Мислим да тај аспект треба ујединити са овим везаним за Космет. А то је следеће... Сви ми располажемо са неким средствима и сви та средства трошимо. Где их трошимо? Сваки нормалан човек ће пре или касније себи да постави питање одговорности око овога. Коме дајем новац, кога финансирам, коме помажем...? Ми данас немамо харач као раније али га добровољно свакодневно уплаћујемо кад купујемо Кокаколе, Најкије, Мајкрософте и остало. Замислимо да је неки султан укинуо харач али да је покренуо трговину, па ко пазари код њега уједно помаже султанову империју Very Happy Смешно али реално, данас се ратује без оружја и наплаћују данци без силе. Не желим да купујем у Меку, не желим да купујем Кокаколу... Јако је нездрава храна и штети моме организму, а штети и читавој планети јер помажући њих куповином њихових производа, свет ће наставити да се развија у овом погубном правцу... Мени довољно. Али се не љутим кад видим да неко купује то јер верујем да ће кад тад и сам приметити исто, а кад би се љутио и осуђивао друге због тога, био бих лудак и промашио бих тему. Свако нека одговара за себе, према својој савести. А такође није могуће да се човеку не омакне да не да новац на погрешну адресу, рецимо телефон мобилни или рачунар. Не ваља бити екстремиста у овом погледу да болујеш да случајно не погрешиш, јер се то већ претвара у опсесију, а то је штетно. Значи полако и опуштено, склапајмо коцкице где купујемо и шта. Зато ова тема нека послужи да разменимо и практичне савете Wink Laughing

Ко живи у Београду а има продавницу Млечно царство у близини, може тамо да пазари врхунске сиреве, са Златара, Златибора, Пештера, Сомбора... Кајмак такође, већина ствари откупљена од сељака. Свеже млеко и млечни производи а цене јако коректне за све. На пијацама наравно има свакојаког воћа и поврћа мада нисам на жалост ближе упознат где је шта добро. Џем, слатко, домаће сокове и остало набављам из свог села, није на продају жао ми је Laughing А Звездино није у праву, Свит је најјача чоколадица на свету, сникерс не може да јој присмрди. Као и Рум касато, Плазма, Најлепше жеље чоколада (300 пута боља од Милке), чоколадне наполтанке Штарк... Него, кад ћемо да почнемо да носимо опанке уместо Најкија Laughing Шалу на страну, глобализам је појео свет, тешко је наћи алтернативу за све, али све што може треба мењати...
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 08 Mar 2008 00:48    Post subject: Reply with quote

Народе, не бих да вам кварим жељу за слаткишима, али компанија Соко Штарк је члан Дрога Колинска групе.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 08 Mar 2008 07:04    Post subject: Reply with quote

соко штарк није у нашим рукама, поодавноа Confused

мени лично није проблем да се избојкотује меркатор... ништа лакше него не отићи тамо, има ту неких других проблема, а то је монопол на другој страни, рецио, када идеш у куповину на велико родић на нбг је убедљиво најјефтинији, купио га је меркатор, ако не идем тамо морам код мишковића, који је осетно скупљи, што не би био проблем са моралне стране, да он своје раднике буквално не израбљује-што се плате тиче.
да та зарада оставља какав позитиван траг на Србију, него...нешто нисам убеђен.у сваком случају, меркатор отпада као солуција, ово горе говорим само као размишљање, морамо наћи неко ново место за куповину, и иначе нисам ишао у меркатор, али јесам у родић Laughing

хатори нису шиптари толико послушни, ради се мислим о другој ствари, а то је да код њих има ауторитета на локалном нивоу који се не доводе у питање, кад неко код њих каже мир има да буде мир и тачка, и ово што се десило 17. марта десило се по команди и потпуно је очигледно да су у првим редовима млади људи, шта хоћу да кажем, они их слушају без размишљања и питања, то се сада чини делотворно јер мисле да су добили оно што су хтели, али кад дође време за плаћање рачуна, видеће колико су погрешили и колико су требалли да размисле мало, у ово сам убеђен.значи то је могуће само са једним нивоом примитивности.са друге стране код нас је свако селектор...али то је друга прича, нама стварно треба дисциплина, али не шиптарске врсте где неко каже скачи и ми сви треба да скачемо, а да не знамо зашто

што се опанака тиче, ја их носим већ годинама, лети додуше, али не шумадијске шиљкане, него буковачке опанке, чиста кожа издржљиви, препоручујем, а виђам их и код других.
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
boris81
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 437
Location: Сана Ривер

PostPosted: 08 Mar 2008 07:47    Post subject: Reply with quote

изгледа да нам све боље компаније покуповаше странци...али нико не може да ми докаже да је тамо неки хамбургер бољи од лесковачког роштиља,да је неки милк шејк са екстрактима јагоде бољи од домаћег млека!има то везе са тим земљама,али људи што је то нездраво...чуо сам не телевизији коментаре на то да је парадокс што треба бојкотовати производе,јер пре или касније ће нам нешто од тога затребати,али моје лично мишљење је да се може живети и без тога
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 08 Mar 2008 08:42    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:

хатори нису шиптари толико послушни, ради се мислим о другој ствари, а то је да код њих има ауторитета на локалном нивоу који се не доводе у питање, кад неко код њих каже мир има да буде мир и тачка, и ово што се десило 17. марта десило се по команди и потпуно је очигледно да су у првим редовима млади људи, шта хоћу да кажем, они их слушају без размишљања и питања


ово си у праву сто посто. Нема шансе да су они толико сложни, него се зна хијерархија и ред, зато код њих и не може да успе неки чеда или кандићка, зна се шта им следи и од кога.
Као што рече ХХ, кренимо полако коцкице ће се сложити временом
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Ел Пибе
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Jan 2005
Posts: 160
Location: Бри село

PostPosted: 08 Mar 2008 10:29    Post subject: Reply with quote

Било би добро кад би се направила листа бојкотованих производа и поред тога друга колона са алтернативама домаћих. Ајде неко од вас да направи који живите у Србији, па онда да се допуњује.

Имам једну недоумицу. Шта радити са домаћим производима чије су фирме покуповали странци? Нпр пиво. Знамо да су неке пиваре преузете од Интербру или ИнБев (белгијске групације). Они убирају профит, али бренд је домаћи. Како њих третирати? Пре него пронађете алтернативу за сваки производ, прво се распитајте ко је крајњи газда, јер може врло лако да се деси да је и то пољско пиво о коме један овде прича уствари део ИнБев-а, Карлсберга итд.
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 08 Mar 2008 11:35    Post subject: Reply with quote

треба направити по мени главне циљеве бојкота то су без сумње и меркатор и мек и кока кола,омв пумпа,банке..И за то све постоји алтернатива домаћа Српска.Глупо је бојкотовати нешто што је немогуће бојкотовати лекове,патике и још неке ствари,јер за то тренутно у Србији нема алтернативе нити ће бити у скорије време и самим тим сами бојкот чинимо неозбиљнијим.Кад обичан човек види рецимо летак бојкот мека,меркатора кока коле због тога и тога већа је вероватноћа да ће се прикључити,а кад види бојкот милке,најка,рибока,овог пића,ове кобаје,саламе и кекса,капе... ја како мислим нормално да ће рећи какав црни бојкот...а самим тим упадамо у неке ствари ово је одавде ово оданде 10% власник овога је овај,24% је онај и тотално је конфузно...и онда кажемо како је алтернатива за ову или ону чоколаду штарк,а соко штарк већ једно па добрих 3-4 године је у већинском власништву хрвата,и доста је мање Српски предузећа која нису у власништву ових или оних..Зато ко што рекох одредити прво главне циљеве бојкота.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 08 Mar 2008 16:02    Post subject: Reply with quote

Соко штарк се исталио са колинском, нешто у том фазону. Директор Штарка је ваљда сад председник управе на нивоу целе Колинске, више је било спајање него пука куповина.
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop