DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

O masovnosti i ostalim stvarima
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zola
Guest





PostPosted: 04 Oct 2004 01:41    Post subject: O masovnosti i ostalim stvarima Reply with quote

U pocetku forumskog trazenja smene Dzajica, bilo je dosta onih koji su sve koji pametuju preko interneta pozivali da dodju na sever, jer ce odatle i samo odatle moci nesto da kazu. Poenta je bila: Ko ne ide na tekme (a fizicki moze) - nema sta da se buni.
Bilo je dosta prepucavanja (nepotrebnog) oko toga, a onda je dosao Zenit. Sever je bio pun, ljudima je bio pun ku*ac svega, i u jednom trenutku pocinje jasno i glasno prozivanje uprave i Dzajica. Usred svega sto se te noci izdogadjalo, jedna stvar je postala jasna: vecina ljudi koja je bila na utakmici (a bogami i na severu) trazila je Dzajicevu ostavku. Vecina.
Sutradan Dzajic podnosi ostavku, a nastavak protesta protiv uprave je najavljen. Par dana kasnije, na tekmu sa Sutjeskom dolazi saka jada ljudi. Protest se sublimuje objavljivanjem zvanicnog proglasa (sudeci po onome sto sam citao na forumu, jer sutrasnje novine jos nisam gledao), i to tek prvog (ako se izuzme informator) od kako je ceo picvajz za/protiv Dzajica i uprave poceo. Proglas predstavlja neku vrstu rokade, jer sada jasno i glasno Delije Sever podrzavaju Dzajica, zele promenu celokupnog UO, ali i Dzajicevu rehabilitaciju.
To su bile cinjenice.

A sad pitanja.
Jesam li ja jedini kojem se cini da ce ljudi na stadionu i severu biti sve manje (ili ce taj broj ostati blizu danasnjeg), a da je jaci razlog za to nedostatak jake struje sa severa, jakog glasa koji zauzima jednu liniju, i cvrsto je se drzi? O cemu pricam? Pa tokom svih ovih povuci-potegni prica za i protiv Dzajica i uprave, nije bilo uradjeno nista zvanicno sto bi pokazalo volju Delija (i ujedno svih grupa), nista do ovog danasnjeg proglasa. Bio je sastanak sa Dzajicem. Super. I sta je tamo bilo? Dodji na tekmu da ti kazem. U stvari, dodji na sledecu tekmu, onu evropsku. Ta utakmica se desila, koliko - 5-6 dana posle sastanka. Sto smo mutavi u medjuvremenu? Sto da se ne zna sta se dogadja, i sta tacno hocemo? Uopste, kad god je neko sranje tipa policijske i medijske kampanje protiv "divljanja Zvezdinih navijaca" (pivnica, Vrsac, cetvrtak vece...), gde je reakcija, bilo kakvo saopstenje gde se kaze: "Ma ne moze vise ovako, a novinari lazu, u stvari se desilo to i to, u potpisu Delije Sever"? Pitam "Jesam li jedini", a znam da nisam, jer znam mnoge koji na stadion dolaze sve redje. Prvo otpadaju oni koji se izbedace jer je kvalitet fudbala ocajan. Onda oni kojima je uprave i lopova preko glave. A na kraju (sto je sad aktuelno) oni koji cak ni na tribini ne nadju nadu da ce biti bolje; na tribini koja sve vise funkcionise u fazonu "reci onome da kaze ovome kako cemo dalje sa ovima", umesto da se neke stvari kazu jasno, glasno i javno.
Dakle, apeluje se da se dodje na stadion, da se podrzi protest, ali se to uradi sa pola srca. Onda ljudi dodju, padnu "teske reci", padne ostavka, a vec istog dana na ovom forumu pocinju druge price, protiv "indijanaca koji dolaze na 2-3 tekme godisnje", u fazonu "odakle njima pravo da traze bilo ciju ostavku, kad ih nikad nema?" Moje pitanje za one koji su ovako nesto izgovarali je: a sta biste vi? Zovete ljude, a kad dodju bude "sto se dosli?" Uopste, kako Zvezda moze da bude vise moja od nekog ko je voli, ali ne ide na tekme koliko i ja? Ako on ima neku ideju kako ce Zvezdi biti bolje, ko sam ja da ga sprecim da je iskaze? Ako ce sad neko da skrene pricu na temu navijaca i simpatizera: proglas koji je izasao je delo navijaca, koji stoje iza podrske Dzajicu; kada se navijacima dodaju simpatizeri, vecina je protiv Dzajica. Da li Delije (ili bilo koja od grupa) zele vecu navijacku masovnost? Tesko da ce je postici ovakvim nekad mlakim, a nekad (nazovimo ga tako) anti-vecinskim ponasanjem.

Sad nam je klub u govnima. Zeleli bismo da se to sve popravi, i hocemo da se nas glas cuje. A da bi bili stvarno uticajni, mora da nas bude mnogo. I moramo da budemo jedinstveni. Svi kao jedan, a ne 700-800 kao jedan. Ja bih samo da nas bude vise, jer moze da nas bude mnogo. A masovnost iziskuje mnogo napora, mnogo vise nego sto je do sada bilo ulozeno sa severa.
Nikog ne prozivam, samo bih hteo da o ovome cujem rec-dve od drugih ljudi (posebno onih bitnih i upucenih). I izvinjenje zbog opsirnosti.

Postovanje dobronamernima
Lazar, simpatizer sa severa
Back to top
Capo di Curva
Guest





PostPosted: 04 Oct 2004 04:22    Post subject: Reply with quote

Зола, и ја бих, баш као ти желео да нас на Северу буде много. Навише бих волео да садашњих 700-800 редовних заменим са 7000-8000 редовних, али понављам: Р-Е-Д-О-В-Н-И-Х!

Не слажем се са тобом да ће на Северу бити све мање људи. Иако нам и фудбал ( генерално ), и клуб и држава чаме на дну ( горе од овога чини ми се, не може ни у фудбалу, ни у клубу, ни у држави ), ипак мислим да је Север, насупрот свему побројаном НАПРЕДОВАО и то видно.
Ево, то ти показује и последња утакмица у првенству. Ако си био видео си ( чуо ) какво је певање било. Складност & гласност.
Затим, да не заборавимо кореографије, свака је боља од предходне.
Транспаренти, барјаци, заставе (...)
Акције...

Што се тиче оних који говоре: "Ко су ови који долазе једном годишње на Маракану да смењују неког", ја такође тако размишљам!
А, тако и јесте.
Пар стотина људи може да долази нон-стоп, по хладноћи, врућини, да цепа грло, дланове, добија батине, прави атмосферу и на оним најнезанимљивијим текмама, а ови који се једном-двапут годишње сете да Маракана постоји, какво они право имају?
Мислим, то није правило, нити неки закон, али то је ипак тако.

Кажеш: "када се навијачима додају симпатизери... и Да ли Делијама треба бројност..."
Пази, свакако да треба бројност, али јебеш квантитет, ако не постоји квалитет! БУКВАЛНО!
Једно су навијачи, друго симпатизери. Не можеш да мешаш "бабе и жабе", конташ?
Навијачима не требају симпатизери да би бројност била већа, навијачима требају навијачи!
Ја би, понављам, волео да на Северу има 8000 редовних, АЛИ, НАВИЈАЧА!
А, ако би ме питао, да ли би више волео да на свакој текми, на Северу буде 500 навијача или 10000 симпатизера, мислим да би се одлучио за оно прво...

Позз.

Звезда ми је све... Exclamation
Back to top
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 04 Oct 2004 06:00    Post subject: Reply with quote

E pun mi vas je kurac svih vas pametnih!

Eto čovek je dao ostavku otišao zauvek a gde ste vi juče svi vi koji ste hteli da on ode pa da počnete da dolazite?

Sad ćuverovatno ja da budem kriv i treba i ja da odem sa severa i ne samo ja već i nas 500 pa da možda razmislite da li da dođete!

Ovde je bilo 5000 ljudi koji su govorili da zbog Džaje ne dolaze!
GDE STE SAD!
Back to top
View user's profile Send private message
padobranac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Nov 2003
Posts: 61
Location: Melbourne

PostPosted: 04 Oct 2004 08:10    Post subject: Reply with quote

Branko taman smo se poceli slagati u nekim pogledima a ti opet rekao nesto nepromisljeno. Na ovom cijelom forumu nema ni 3000 clanova. Znaci ovdje nikako nisu 5000 ljudi mogli reci da ce da poclnu dolaziti na tekme tek kad Dzaja ode. Od tih 2 i nesto hiljade clanova veliki broj je iz dijaspore (ukljucujuci i mene). Ja mirne duse mogu da kazem da nikada nisam rekao da cu da dodjem na tekmu kad ode Dzaja/uprava jer smatram da bojkot nicemu ne vodi (oko toga smo se i slagali koliko se sjecam). A sto se tice dolazaka vidimo se na slijedecoj.
Pozdrav
_________________
I love the smell of jet fuel in the morning
Back to top
View user's profile Send private message
padobranac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Nov 2003
Posts: 61
Location: Melbourne

PostPosted: 04 Oct 2004 08:11    Post subject: Reply with quote

samo jos nesto da dodam. ja sam nabrojao oko 50-ak onih koji su se kleli da ce na tekme otici poslije raznih ostavki. Znaci broj koji se ne bi ni osjetio da su i bili na tekmi
_________________
I love the smell of jet fuel in the morning
Back to top
View user's profile Send private message
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 04 Oct 2004 10:56    Post subject: Reply with quote

Capo di Curva wrote:
Позз.

Звезда ми је све... Exclamation


Pozdrav i tebi Exclamation

Eh da... jos pre pocetka sezone (odmah posle Muslinove smene) sam govorio da lajavci koji vicu uprava napolje trebaju da daju primer, tacnije da kazu koji to tacno ljudi trebaju da idu, a u slucaju da ne znaju nikoga sem Dzajica onda da zacepe usta. Rekao sam da Dzajic nije glavni problem, vec takozvani "ljudi iz senke", foteljasi, jagnjeca brigada, koji primaju platu da bi isli po prijemima i proslavama stogodisnjice seoskih klubova, primera Rudar iz Kostolca ili Real iz Ugljevika.

Konkretan predlog bi bio, s' moje strane, da vrh Severa odrzi konferenciju (kao posle 115. derbija) i da javno prozove sve "Zvezdase" i ljubitelje Zvezde, i da javno kazu sta misle jer ja podrzavam tezu da se cutanjem nista ne postize. Treba da kazu da svi "navijaci iz fotelje" sebe ne svrstavaju u navijace Zvezde i ne dizu prasinu jer za to nemaju ni 0,001% prava. Ako si navijac Zvezde ili si mozda da kazemo ljubitelj fudbala mesto ti je na stadionu, a ako si navijac iz fotelje navijaj za Romu, Inter, Mancester... preko B92 i Pinka.
Back to top
View user's profile Send private message
Zola
Guest





PostPosted: 06 Oct 2004 00:20    Post subject: Reply with quote

Nije me bilo par dana, ali vidim da "sva sreca" pa ni ovo nije dalje odmaklo. Al' cisto da kazem rec-dve...

Capo di Curva (sa sve sijalicom), ni ja ne mislim da ce broj ljudi na utakmicama (sever) drasticno opadati, verovatno ce ostati na ovom nivou, ali i to je vec dovoljno lose. Jasno, navijanje je napredovalo, sve je to lepo, ali gde su ljudi? Sto se broja ljudi koji "ima prava" da se buni tice, to je stvar misljenja, i u to ne ulazim. Pa i onaj lopov Vujin je rekao da mu se poprilicno j*be za navijace onomad, kad je rekao da oni ionako ne ulazu nista u klub, te da i ne pitaju ni za sta. Fazon mozete vi da se derete kol'ko 'ocete, sto se mene tice nemate pravo glasa. A u sustini, svako ima pravo da se buni, i mislim da bi bilo ruzno ako bi na severu postojala neka zabrana na bilo kakvo skandiranje. Ali opet, o tome ja ne odlucujem.
Navijaci i simpatizeri... Znam ja vrlo dobro razlike izmedju ove dve grupe ljudi, nije to problem. Kad saberes navijace i simpatizere dobijes opet navijace i simpatizere, tu nema spora. Jedina je fora na koju hocu da ukazem da bas od simpatizera moze da postane navijac, samo mi se cini da ce to u svetlu novih dogadjaja (saopstenja i sl.) teze ici. Ovo pokusavam da kazem: saopstenje Delija (navijaca) u kojem se izrazava podrska Dzajicu je nesto iza cega ne stoji vecina severa. Posle takvog saopstenja, za ocekivati je da gomila ljudi (ne indijanaca koji lome stolice nego bas ljudi) koja je bila na severu protiz Zenita kaze: "Ma kakvo je ovo ludilo, ja na severu nemam sta da trazim." Kad se tako ide djonom kontra vecine, malo ce ljudi ostati da stoji iza takve price koja stoji u saopstenju, i ostati na severu i na sledecim tekmama. Da bi bilo vise ljudi na severu, kapiram da takvih stvari tipa "sad ga teramo, sad ga podrzavamo" ne bi smelo da bude. Samo jedinstveno. Ako se jedu govna (pardon), da se jedu do kraja, a ne neke izjave, sopstenja i sta-ti-ja-znam u ime svih, a tih "svih" ostane jako malo.
Ne radi se ovde o tome da li ja podrzavam Dzajica ili ne, takvih topica ima vec gomila, ovo je samo o tome da ce biti jako malo ljudi na tekmama, sve dok se jedinstvo severa ne poklopi sa razumom, sto bi znacilo prihvatanjem volje vecine ljudi koji Zvezdu vole i onda kad dodju na stadion, dodju na sever. Fora je da ti ljudi dolaze cesce (ako ne i stalno), a ne da se rasteruju na ovakav nacin.

Prosli put sam nesto probao i da pocnem o jacem izlazenju u javnost sa saopstenjima i demantijima, ali vidim da je to aktuelno na drugom topicu. Bas sam o tome pricao, da je potrebno i vece angazovanje u takvim slucajevima, a sranja ce biti verovatno sve vise, jer kako je 5. oktobar dalje, tako murija pusta jaja sve vise.

PS: Branko, mislim da me nisi bas najbolje shvatio. Ne kapiram sto si tako kivan, kad se ovde ne radi o tome o cemu pricas. A ako ti je topic glup, niko te ne bije po usima da nesto pises.
Back to top
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 06 Oct 2004 01:33    Post subject: Reply with quote

Quote:
sve dok se jedinstvo severa ne poklopi sa razumom, sto bi znacilo prihvatanjem volje vecine ljudi koji Zvezdu vole


Ocigledno si bezao sa casova istorije. To sto je vecina za nesto ne znaci da je to uvek ispravno, razumno i pravilno a kroz istoriju imas mnogo takvih zabluda. Evo dacu ti primer nacisticke Nemacke gde je vecina Nemaca podrzavala A.H. a veoma mali broj ljudi je bio svestan onoga sto ce kasnije doci i logicno je da je ona vecina pljuvala ovu manjinu i govorila da su ludi i ovakvi i onakvi zato sto im se stavovi nisu poklapali. Vreme je u tom slucaju pokazalo ko je bio upravu, a da je neko na vreme poslusao manjinu ili da je manjina bila dovoljno mocna da spreci A.H. mozda bi ih mnogi krivili zbog toga. Isto tako ukoliko "vecina" uradi sto je naumila mozda ce se ispostaviti da je "manjina" bila upravu i da je "vecina" nanela mnogo zla Zvezdi tim nesmotrenim i nepromisljenim potezima. A ukoliko "manjina" uspe da istera svoje mozda ce je krivit zbog toga.

To je bilo to sto se tice tvoje price o stavu vecine i da on treba da se slusa.
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bum tras
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jan 2003
Posts: 38

PostPosted: 06 Oct 2004 07:31    Post subject: Reply with quote

Topic je dobar i na mestu. Kome se ne svidja tema, ne mora se javljati.

Jedno pitanje za one koji se osecaju kao "redovni navijaci", a to su 99% ljudi iz Bgd-a.
Da li bi ste svake druge subote dolazili u Novi Sad na utakmicu o svom trosku?? Ne zelim ni da pitam, da li bi ste o svom trosku tu subotu kad ne putujete u Novi Sad putovali o svom trosku u neko drugo mesto (gostovanje).
Ocekujem da oni koji se najvise busaju da su "redovni" i sad kazu da bi dolazili, a onda bi ih upitao "da li rade i kolika su im primanja, kad mogu to da priuste? Ili su paraziti na racun svojih roditelja."

Zar nije vaznije ponasanje i ucestvovanje u navijanju kad si na utakmici, nego pojavljivanje svaki put, a ne ponasas se kako treba ne prateci navijanje i organizaciju?
Beograd je milionski grad, tako da prvo pokrenite svoje "dvoriste", a ne da ljudima koji vole Zvezdu i nisu Beogradjani non stop solite pamet o posecenosti i redovnosti na utakmicama.
VASA LJUBAV NIJE VECA OD NASE, ALI VI IMATE BOGOM DATU MOGUCNOST DA TO I ISKAZETE.

Zasto se sad u zvanicnom saopstenju Delija indirektno trazi ostanak Dzaje?? Zaista, gde je tu doslednost. Zar mislite da ce sledece godine biti novi Dzaja? Ako bude i nesto pokrene znaci da je mogao da nesto ucini i ove i prethodnih godina ali nije, a ako ne bude novi Dzaja znaci da smo sami krivi za nastavak agonije i da smo izgubili opet na vremenu.
NA STA VAMA LICI FIZICKI OGRADJIVANJE LOZE OD STRANE PANDURSKIH KORNJACA???
Ne podrzavam ovakve vlastodrsce, koji se plase svog naroda i svojih navijaca.

Ja sam od onih koji je rekao da ce se vratiti na stadion kad ode Dzaja i UPRAVA!!! Prvi je otisao, ali glavni krivci jos uvek nisu.
Posto se od proleca NISTA nece desiti i ako na utakmicama bude pocela organizovana akcija protiv uprave, onda se vracam da i licno iskazem svoje nezadovoljstvo.
Ne razumem logiku koja insistira da se od ljudi koji su odveli Zvezdu u rezultatsku i ekonomsku agoniju trazi da nesto promene?? Da su hteli ili mogli to bi vec davno uradili. Ja ne tvrdim da su lopovi, ali tvrdim da su nesposobni, da su pustili korenje i da svojim odlukama narusavaju ugled, cast, rezultate i ekonomsku stabilnost Crvene Zvezde.


Svaka cast Dzaji za slavni period, treba nazvati stadion po njemu, ali proslost mu ne daje za pravo da gradi losu Zvezdinu buducnost!!!

UPRAVA NAPOLJE!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 06 Oct 2004 08:21    Post subject: Reply with quote

bum tras wrote:


Jedno pitanje za one koji se osecaju kao "redovni navijaci", a to su 99% ljudi iz Bgd-a.
Da li bi ste svake druge subote dolazili u Novi Sad na utakmicu o svom trosku??Ne zelim ni da pitam, da li bi ste o svom trosku tu subotu kad ne putujete u Novi Sad putovali o svom trosku u neko drugo mesto (gostovanje).

Beograd je milionski grad, tako da prvo pokrenite svoje "dvoriste", a ne da ljudima koji vole Zvezdu i nisu Beogradjani non stop solite pamet o posecenosti i redovnosti na utakmicama.
VASA LJUBAV NIJE VECA OD NASE, ALI VI IMATE BOGOM DATU MOGUCNOST DA TO I ISKAZETE.

Zasto se sad u zvanicnom saopstenju Delija indirektno trazi ostanak Dzaje?? Zaista, gde je tu doslednost. Zar mislite da ce sledece godine biti novi Dzaja? Ako bude i nesto pokrene znaci da je mogao da nesto ucini i ove i prethodnih godina ali nije, a ako ne bude novi Dzaja znaci da smo sami krivi za nastavak agonije i da smo izgubili opet na vremenu.

Ne razumem logiku koja insistira da se od ljudi koji su odveli Zvezdu u rezultatsku i ekonomsku agoniju trazi da nesto promene?? Da su hteli ili mogli to bi vec davno uradili. Ja ne tvrdim da su lopovi, ali tvrdim da su nesposobni, da su pustili korenje i da svojim odlukama narusavaju ugled, cast, rezultate i ekonomsku stabilnost Crvene Zvezde.


Svaka cast Dzaji za slavni period, treba nazvati stadion po njemu, ali proslost mu ne daje za pravo da gradi losu Zvezdinu buducnost!!!

UPRAVA NAPOLJE!!!


thumbsup icon_notworthy thumbsup icon_notworthy
Back to top
supreme
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Feb 2003
Posts: 18
Location: Аутер спејс

PostPosted: 06 Oct 2004 08:58    Post subject: Reply with quote

Tufi, tvoj primer nema nikakve analogije sa nasim slucajem. Vecina koja se odavno zalaze za odlazak Dzajica vise ne moze da ceka da prva ekipa (koja se u konacnosti pita za sve i svja) otera bagru iz uprave (sto i jeste posao prve ekipe). Ako drugima uskracujete pravo da se bune protiv Dzaje i uprave, zasto vi, za Boga miloga, nista niste uradili za sve ove godine? Zasto ste vi, vrhovni i prvi medju svima nama, sve ove godine cutali i bili saucesnici u propadanju kluba? Ako se prva ekipa pita za sve i donosi konacnu odluku, sto je sasvim normalno, onda treba da ponese i najvecu odgovornost medju navijacima za stanje u klubu. Drugim recima, ako prva ekipa ima najveca prava, onda su i njene obaveze najvece. Je li posao navijaca samo da dolazi na utakmice u dobru i zlu, po suncu i kisi, da cepa grlo, patike, lone, da daje poslednji dinar za voljeni klub? Ili da, ako ga zaista voli, ucini sve kako bi taj klub funkcionisao jos bolje? Ako nesto ne ide kako treba, ko prvi treba da ima ideju i uradi nesto da se stvari promene? Prva ekipa, naravno. Pa neka ideja dodje i iz drugih redova, opet prva ekipa treba prva da reaguje. Zbog cega se svih ovih godina nije trazila ostavka Dzaje i UO, nego tek sada kada je dosao dodatni pritisak sa strane “indijanaca” i “simpatizera”?

Dzaju i UO na tribinama godinama nismo pominjali, a jasno je da oni snose najvecu odgovornost za sunovrat Zvezde. Skandiralo se “Jedan je Slavoljub Muslin”, iako taj covek nije ucinio bogzna sta za Zvezdu. Dupla kruna ne sme da nam bude nikakva satisfakcija, jer Zvezda je EVROPSKI klub i mora da ima dobre rezultate u evro takmicenjima. Sa Muslinom smo jedva prosli Odenze, igrali 0:0 u Trondhajmu kada smo zbog igraca vise morali da damo barem jedan gol, a u revansu izgubili zbog Muslinovog ljubimca Perovica. Zvezda je retko kada imala IGRU dok je Muslin bio trener, i to se meni, a i mnogim drugim ljudima nije dopalo. Mnogi su zeleli da na mesto trenera dodje neko drugi ko ce Zvezdi da vrati njenu prepoznatljivu igru, a ne samo da se centriraju lopte na Zigica. Ali ne, vodeca manjina na Severu je forsirala pesmu “Jedan je Slavoljub Muslin”, a ako je neko pljuvao Muslina, dobijao je po tamburi. Ja ne zelim takav Sever i takvo jednoumlje. Zbog toga su brojni ljudi i otisli sa Severa. Necu da dajem podrsku ni Muslinu, ni Dzajicu niti bilo kome za koga smatram da Zvezdi ne donosi dobro. U skladu sa time, necu ni da podrzim svaki stav vodecih navijackih grupa ako u njemu ne pronalazim i svoje razmisljanje. Pre cu prestati da dolazim na Sever nego da trpim nametanje volje manjine za koju se iz aviona i toliko dugo godina vidi da nije ispravna. Kada nestane taj apsolutizam na Severu, eto ponovo i punih tribina. I nije tacno da postoji jedinstvo na Severu, to vam je valjda svima jasno. Ako postoji jedinstvo njih 700-800, i to po pitanju podrske Dzajicu, to nije Sever.

Hajde da svi lepo jos jednom porazmislimo i vidimo koji su nam zajednicki interesi, sta nam valja ciniti u ime interesa kluba. Ja mislim da iz Zvezde treba da ode kompletan UO i Dzajic sa njime, da se raspusti onaj gerontoloski centar (Skupstina), i da u klub dovodimo ljude jednog po jednog. Zaboravimo na sujetu, hajde da svi iznesemo neki predlog i nadjemo najbolje resenje. Ukoliko vodece grupe i dalje budu tvrdoglavo insistrirale na neprikosnovenosti svojih stavova, onda nema sta dalje da razgovaramo. Tada ce vas biti 700-800 na svakoj utakmici, navijacete na VASEM Severu, za VASU Zvezdu (na celu sa VASIM Dzajicem).
_________________
Попиће се флајка када оде Џајка
Back to top
View user's profile Send private message
supermasta
Guest





PostPosted: 06 Oct 2004 08:58    Post subject: Reply with quote

Ovako,....idem na Sever zadnjih pet sest godina....i sve vreme ....me onako,tiho nervira podela navijaca na navijace iz unutrasnjosti i na prvu ekipu.Svaka vama cast,vi ste tu na svakoj tekmi,i te fore ,ali brate,ne mozes mi reci da volis vise Zvezdu od mene i da vise sanjas o nekim evropskim uspesima i titulama.Idem na Sever svaki put kad imam vremena i mogu odgovorno da tvrdim da na tekmu dolaze ,vecinom, klinci od 16-17 godina koji,kao prvo, ne znaju da navijaju.Mozes im ti pricati do sutra kako se navija,kako ne treba pozurivati pesmu,kako ne treba tapsati rukama nego bre pevati,jasno glasno i ujednaceno,....Jok, oni ce otpevati prvu strofu,pola druge i kraj.....I takvi su bolji navijaci od mene....ili takvih kao ja.....Kad god sam bio na Severu uvek sam drao grlo do kraja i nikad se nisam stedeo,a sve vreme gledao likove oko sebe koji neznaju ni pesme koje se pevaju deset godina.
Drugo,pod tom parolom,kao, indijanci nemaju sta da traze po pitanju smene dzajica,sve mi se vise cini da se zataskava glavni problem.Pa ,bre, nije ovde problem, ko je indijanac a ko ne,problem je krenuo oko uprave bre.....Lepo kaze covek gore,super ideja,....nek se stadion zove po Dzaji,ali on je covek zavrsio svoje....Pa na kraju krajeva,ako je on sposoban a likovi u upravi nesposobni,pa sto ih nije oterao na vreme,nego,kao ,tek sad su oni nesposobni kad treba sacuvati pozicije...Kad je trebalo najuriti Muslina tad su svi oni bili sposobni.
Ne znam,ali nista mi se ovo ne svidja...Sever sve vise lici na onu grobarsku podelu.....Pod hitno je potrebno iskreno i realno razmisliti o svemu,....i posteno reci da nesto iz korena mora da se menja...A cini mi se da promene ne mogu proteci bez odlaska onog koji je na vrhu...
Back to top
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 06 Oct 2004 09:33    Post subject: Reply with quote

supermasta wrote:
Ovako,....idem na Sever zadnjih pet sest godina....i sve vreme ....me onako,tiho nervira podela navijaca na navijace iz unutrasnjosti i na prvu ekipu....

Odakle ti to da svi mi iz Bg, a koji smo redovni (neki manje neki vise) spadamo u prvu ekipu?
Padalo mi je na pamet ovih dana da otvorim topic vezan za POJAM PRVE EKIPE, posto su vam svima puna usta prve ekipe, da li vi uopste znate sta je i ko je prva ekipa! ALi sam odustao posto bi se tema svela iope' na Dz.
Back to top
View user's profile Send private message
Boba
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 299
Location: ..цирка испред драгстора..

PostPosted: 06 Oct 2004 09:38    Post subject: Reply with quote

Ajde da kazem nesto sto dosada mislim da niko nije ovde napisao. Primetio sam da se u poslednje vreme forsira varijanta 'uprava napolje-Dzajo ostani' otprilike...Ideja je da je Dzaja manje kriv od 'drugih ljudi u klubu' pri cemu se verovatno misli na UO. To je sasvim ok, verovatno je i istina, ali kljucna stvar je da je Dzaja postavio taj UO. I verovatno je u njega doveo ljude sa kojima najbolje saradjuje, sa kojima ne dolazi u sukobe..a iz prica koje kruze izgleda mi da Dzaja dosta lako dolazi u konflikte, narocito sa jakim figurama...
_________________
...а онда је кудрави гаучос кренуо кривудавим стазама кокаинских ноћи...
Back to top
View user's profile Send private message
Boba
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 299
Location: ..цирка испред драгстора..

PostPosted: 06 Oct 2004 09:56    Post subject: Reply with quote

Izvinjavam se sto sam skrenuo sa teme...hteo sam jos da dodam da potpisujem ono sto je bum tras napisao, bukvalno je to i moj stav, s tim sto o situaciji sa Dzajom vise ni sam ne znam sta da mislim, toliko je informacija pusteno, vise se ne zna ko pije a ko placa...A inache sam i ja iz ns, i potuno podrzavam prichu o odgovornosti za 'prazan Sever'..
_________________
...а онда је кудрави гаучос кренуо кривудавим стазама кокаинских ноћи...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop