DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ozivljavanje PTLN
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 06 Sep 2004 16:01    Post subject: Ozivljavanje PTLN Reply with quote

Nadam se da ce ova tema pokrenuti bar malo razmisljanje kod nasih glavnih i odgovornih na severu. Naravno radi se o ozvivljavanju sad vec davno zaboravljanog casopisa Pune Tribine Ludih Navijaca. Mislim da bi to bila odlicna akcija i da bi mnogo vise ljudi bilo upoznato i sa nasim grupama, i sa aktivnosti navijaca, o nekim stvarima vezanim za sam sever na velikim i malim utakmicama, izvestaji,... Po meni sta je potrebno je odraditi prvi broj i naci optimalnu cenu(pa makar ona bila i 200 250 300 dinara) koja bi podmirila troskove za sledeci i tako dalje... veuj te da bi se to ragrabilo na prvoj vecoj tekmi...Pa mozte da vidite kako ljudi gutaju one stranice Zvezdine revije gde su navijaci(iglavnom slike ) a zamislite ceo casopis...

Voleo bih da se na ovu temu javljaju ljudi koji imaju konkretne ideje i koji mogu nesto da ucine da do ovog dodje (npr. hatori hanzo, ilegalac, branko,tima,che,caki....)a komentare tipa trebalo bi podrzavam nemojte postavljati jer samo kvarite temu a i ne biste nista novo rekli...
Back to top
View user's profile Send private message
DELIJA 28
Guest





PostPosted: 06 Sep 2004 16:40    Post subject: Reply with quote

Tacno to nam i treba,jer revija sadrzi samo par strana o nama,a zasto stampati informatore i letke kada to moze u jedan casopis da stane.Pa moze da izlazi na mesec dana,ili dve nedelje.
Takodje,moze i da bude malo skuplji pa da od tih para ide u fond za koreo,putovanja itd.

poz
Back to top
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 06 Sep 2004 17:02    Post subject: Reply with quote

DELIJA 28 wrote:
a zasto stampati informatore i letke kada to moze u jedan casopis da stane.


Zato sto se leci i informatori dele dzabe, znaci svako ce ih uzeti (nas narod voli sve sto je dz, a ne voli da placa); zato sto su manjeg formata i lakse ih je nositi na gostovanja; zato sto su jeftini i prakticni.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 06 Sep 2004 17:19    Post subject: Reply with quote

jesu leci i informatori za dz, i jeste da ljudi vole dzabe, ali su PTLN u svoje vreme odigrali ogromnu ulogu, mozda nije bilo i splatljivo raditi ih, ali je svaki broj barem kod mene u okolini isao od ruke do ruke, bila su ispracena sva desavanja vezana za tribinu i onaj ko bi procitao jedan broj uvek je cekao sledeci i bio je za toliko navijacki "obrazovan", PTLN bi mnogo znacile ljudima koji nemaju pristup netu, znaci na trafici kupis za simblicnu cifru, i kao nekad moze iz ruke u ruku u akciju obrazovanja mladjih i onih sa manje iskustva.
konkretan predlog je sledeci: svako ko posecuje delij.net i ovaj forum, a ima digitalnu foto opremu, moze da podeli svoje foto zapise sa eventulanom redakcijom PTLN, sa utakmica koje je posetio, i dozivljaja na i oko stadiona, eto npr. to moze, opet i izvestaji koje ljudi ovde pisu, a necemu vrede mogu naci svojemesto u tom listu, a ne kosta nista.
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 06 Sep 2004 17:34    Post subject: Reply with quote

Jedan od razloga mog predloga je taj sto se Navijac-novi caspopis razgrabio ispred severa brzo ali su svi odma okretali stranice forsa i zemunaca i trazili nase...
A kada bi se (daj boze) uradio prvi broj, mnogo ljudi i mnogo opcija bi se otvorilo. Povezivanje casopisa preko interneta, prodaja za malo vecu cenu u inostranstvo i time bi se namirio jedan deo...nemoze se time napuniti fond za koreografije ili bilo sta slicno ali za sledece brojeve bi moglo...
Zamislite prezentaciju Belgrade Boys-a, Ultra Boys-a, Heroes-a,Brigadira i Ultrasa...pa od toga knjiga moze da se napravi ali bi u isto vreme ljudi koji dolaze redje na tekme naucili ko su i sta su prve ekipe...pa naravno grupe iz unutrasnjosti Novi sad, Nis, cacak, ...Svako bi imao sansu da se nadje u casopisu ako se istakne bilo cim Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 06 Sep 2004 19:19    Post subject: Reply with quote

Prestali smo da stampamo casopis iskljucivo iz finansijskih razloga. To sve lepo zvuci ovako kad se prica ali kad se odstampa veoma malo se kupuje. od svakog broja je ostajalo stotine komada koje smo posle poklanjali a ni deo para za stampanje se nije vratio. Svaki broj je bio u debelom finansijskom minusu. Nece narod da daje pare. Ako moze za dz onda ok a ako kosta 100 ili 200 kinti onda nista - uzece od nekog ko je kupio
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 06 Sep 2004 19:26    Post subject: Reply with quote

Quote:
Prestali smo da stampamo casopis iskljucivo iz finansijskih razloga. To sve lepo zvuci ovako kad se prica ali kad se odstampa veoma malo se kupuje. od svakog broja je ostajalo stotine komada koje smo posle poklanjali a ni deo para za stampanje se nije vratio. Svaki broj je bio u debelom finansijskom minusu. Nece narod da daje pare. Ako moze za dz onda ok a ako kosta 100 ili 200 kinti onda nista - uzece od nekog ko je kupio


Znam da se do toga deslio upravo zato sto se prodavao samo u beogradu...
Evo par primera gde bi mogao da se proda: Unutrasnjost srbije otprilike gradovi gde ima dosta navijaca zvezde, rep.srpka, slovenija, inostranstvo, aerodrom, zeleznicka stanica, velike utakmice, reklama istog casopisa,...
Recimo da se ne krene sa velikom kolicinom pa bi se videlo u blizoj buducnosti u kojoj je kolicino optimalno stampati...mozda ne i svakog meseca...
Back to top
View user's profile Send private message
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 06 Sep 2004 19:37    Post subject: Reply with quote

Casopis se mogao kupiti preko pouzeca i opet se nije kupovao. Ako stampas mali broj onda je skupa stampa po komadu a ako stampas puno komada onda ti puno ostaje
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
RedLeo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Aug 2004
Posts: 84
Location: Belgrade

PostPosted: 07 Sep 2004 08:45    Post subject: Reply with quote

Svi smo se ložili kada smo dosli na ideju za PTLN, radili, skupljali, obrađivali, pripremali i da ne kažem štampali a kada je krenula prodaja komentari: "Skup fanzin"! A izlazili smo tromesečno!
Ćao TIFO koji je izlazio kasnih 80tih je imao relativno dobru prođu samo zato što su ljudi iz unutrašnjosti kupovali, mislim na celu staru prokletu državu! Tima to bolje zna mada je to bio časopis više Cigana i Stoke da bi i tu došlo do svađe!
Pravom navijaču ne treba informator!!!
Sve info. može da dobije ako REDOVNO ide na tekme i druži se sa svojim pajtosima sa SEVERA normalno!

Sve akcije koje se prave i želiš da učestvuješ u njma se prave i dogovaraju na Severu!
Prema tome SEVER JE IZVOR SVIH INFORMACIJA!!
Informativni centar severa! EPI centar LUDILA
_________________
Док срце куца у нама ти ЗВЕЗДО ниси сама...
Back to top
View user's profile Send private message
ilegalac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2002
Posts: 568
Location: тешка илегала

PostPosted: 07 Sep 2004 09:49    Post subject: Reply with quote

Gde si RedLeo kuco stara?
Bilo bi dobro da imamo ponovo takav casopis.Ali za to treba dosta volje i love.Lova i moze da se izboxuje,ali volja??.Treba par ljudi koji ce se cimati oko toga.Tima i jos par ljudi ili Bgd boysi.
_________________
Српски момци најбољи младићи, на гроб Дражи хтели би отићи,
ал' се не зна скотови га крију, ти што нашу продаше Србију...
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 07 Sep 2004 12:23    Post subject: Reply with quote

Svašta Leo i sam znaš da sve počinje u kafiću ispod severa a možda i iz nekog još mračnijeg kutka ove zemlje...
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 07 Sep 2004 18:17    Post subject: Reply with quote

Drago mi je da su ovu temu procitali oni ljudi koji su trebali...nadam se da sam ih natero na razmisljanje i nadam se da cemo do nove godine dobiti 4. broj PTLN i da ce predstavljati najkvaliteniji casopis sto izgledom sto sadrzinom...mislim da sam novac za prvi broj ne bi predstavljao preoblem(recimo i reklamiranje nekih sponzora) i ako bi se svi ljudi ukljucili u samu prodaju ili imaju ideje kako i gde najbolje prodavati nas casopis mogli bi da kontaktiraju urednike...

Znaci kvalitetan casopis za edukaciju i informisanje Zvezdinih navijaca (ma gde god oni ziveli) o svemu sto se desava na nasem severu a i okolo njega Wink
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 08 Sep 2004 07:30    Post subject: Reply with quote

RedLeo wrote:
Svi smo se ložili kada smo dosli na ideju za PTLN, radili, skupljali, obrađivali, pripremali i da ne kažem štampali a kada je krenula prodaja komentari: "Skup fanzin"! A izlazili smo tromesečno!
Ćao TIFO koji je izlazio kasnih 80tih je imao relativno dobru prođu samo zato što su ljudi iz unutrašnjosti kupovali, mislim na celu staru prokletu državu! Tima to bolje zna mada je to bio časopis više Cigana i Stoke da bi i tu došlo do svađe!
Pravom navijaču ne treba informator!!!
Sve info. može da dobije ako REDOVNO ide na tekme i druži se sa svojim pajtosima sa SEVERA normalno!

Sve akcije koje se prave i želiš da učestvuješ u njma se prave i dogovaraju na Severu!
Prema tome SEVER JE IZVOR SVIH INFORMACIJA!!
Informativni centar severa! EPI centar LUDILA


cao tifo Laughing , imam neke brojeve iz perioda kad sam ucio pisanje i citanje, zato danas kad prelistam tifo Very Happy , sad to ima istorijsku vrednost, ali to nije ni bitno, slazem se leo da pravom i iole redovnom navijcu ne treba fanzin, ali PTLN bi mogle da popune onaj vakum prostor izmedju redovnih navijaca i prazne mare i velikih tekmi, sad u ovim godinama kada se ljudi ne loze na odlazak na stadion tako nesto je od velike vaznosti bas zbog izgleda tribine na vecim utakmicama, hteli to ili ne i tim vecim utakmicama mora da se vodi racuna na takav nacin jer smo svaki put suoceni sa masom sveta koji veze sa stadionom nemaju, a dobar fanzin moze da postane njihova veza sa stadionom.
pitanje za one koji su ucestvovali u realizaciji PTLN, -neki sponzori??? jeftiniji papir???, mozda bi to smanjilo troskove i omogucilo izlazak casopisa????
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 09 Sep 2004 23:20    Post subject: Reply with quote

Ako su troškovi štampe problem, a znam da jesu, možda nije loša ideja da se napravi internet časopis? Ako bi nas bilo dosta oko tog posla (velikodušno nudim i svoje usluge, jer znam par stvari o web prezentacijama) sve bi moglo da ide sa minimalnim troškovima. Nije bitno ko će konkretno raditi posao, samo mora da bude nekolicina bitnijih likova u "redakciji" i ne vidim veće prepreke za ostvarivanje ove ideje. Takođe, moglo bi se razmišljati i o štampanju određene količine, kad bi se uzele neke pare od reklama, koje nisu loš izvor prihoda, ako imaš dosta posetilaca. Ovo sve pričam o opciji besplatnog net fanzina, jer mi se čini da naplaćivanje ne bi uspelo, ali ako neko misli drugačije neka kaže.
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
mArkan
Guest





PostPosted: 10 Sep 2004 17:32    Post subject: PTLN Reply with quote

Cisto nostalgije radi...

http://CrvenaZvezda.tripod.com/PTLN.html
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop