DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

državni simboli
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Anonymous
Guest





PostPosted: 18 Aug 2004 07:27    Post subject: Reply with quote

Fantastichno ! Very Happy

Napokon da se otarasimo komunistichkih obiljezja...

BTW sad su nam obiljezja malte ne ista kao i kod Republike Srpske. Cool
Back to top
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 18 Aug 2004 07:43    Post subject: Reply with quote

promenih avatar i potpis (nikada nisam bio srecniji,i nikad mi nije bio lepsi avatar....)A imam jedno pitanje sada,mozda je glupo,ali treba uzeti u obzir da sam ja dosta mladji od ostalih forumasa,pitanja:
1.sta je zastava Srbije i Crne Gore (za sad!)?
2.kakve su ovo gluposti narodna,drzavna zastava?
3.koje je trenutno srpsko obelezije (zastava)?

znam da vam pitanja sigurno izgledaju glupa,ali bih voleo da dobijem odgovore.Hvala!
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 18 Aug 2004 09:33    Post subject: Reply with quote

1.Zastava srbije i crne gore=plavo, bijelo, crveno!
2. Nisu gluposti. Postoje narodna obiljezja, ona koja je narod zavolio (razne varijante srpske trobojke sa raznim grbovima). Dok je Drzavna zastava ona zastava sa kojom se nasa zemlja zvanicno predstavlja u svijetu. Tj. ako pricamo o Srbiji to je od juce ta zastava u tvom avatru, a ako pricamo o SCG onda ...pogledaj 1.
3. Pa o cemu se ovde trabunja od juce????? Pa ta zastava koju si stavio u avatar!!!!!!

Jeli ti sada nesto jasnije?

Mislim da je ovo glavni uzrok naseg propadanja zadnjih 20 godina, omladina ne zna da se definise!Ko su, kome pripadaju, cime da se ponose a cime ne. Prebrzo smo prihvatili zapad i sve sto on nosi
Back to top
View user's profile Send private message
Lav
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 313
Location: SRBIJA !

PostPosted: 18 Aug 2004 09:41    Post subject: Reply with quote

Interceptor wrote:
Delije Valjevo wrote:
IZVOLTE SLIKE!

Zastava:




S tim da je ova zastava sa grbom "drzavna zastava" i koristi se samo na zvanicnim skupovima, dok je u upotrebi i "narodna zastava" tj. trobojka bez ikakvih obelezja.

O zastavama, grbu i himni: http://www.srbija.sr.gov.yu/vesti/vest.php?id=9780



PRVO DA KAZEM, ODLICNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


PITANJE :

A koja zastava bi se koristila na sportskim priredbama? Sa grbom ili bez? Bolje vala sa grbom!
_________________
***********************************
Crno se Srbima piše radi bele kuge.
***********************************
www.pogledi.co.yu
***********************************
www.premierliga.co.yu
***********************************
Recimo ne gumenoj ligi!
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 18 Aug 2004 10:09    Post subject: Reply with quote

Neke zemlje imaju zastave sa grbom neke bez, ja bih licno voleo da je grb - grb, a zastava da bude samo kombinacija boja, bez grba. Bilo kako bilo, ode onaj zupcanik i ono zito u pizdu materinu gde mu je i mesto. Da se jos ratosiljamo i onog djubreta iz kuce cveca...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Interceptor
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Aug 2003
Posts: 48
Location: Sto sa najvise pica

PostPosted: 18 Aug 2004 11:11    Post subject: Reply with quote

Na sportskim priredbama bi se koristila (nazalost) zastava bez grba.
Na primer, Nemci isto na drzavnoj zastavi imaju grb (crnog orla na zutom stitu), isto tako i Austrijanci (crnog orla), ali te zastave sluze za zvanicni drzavni protokol. Za siroku upotrebu koristi se zastava bez grba: kod nas crveno-plavo-bela, u Nemackoj crno-crveno-zuta, u Austriji crveno-belo-crvena.
Ne treba zaboraviti da su nova zastava i grb usvojeni prakticno mimo Ustava tj. kao privremena obelezja. Da bi neko drzavno obelezje postalo zvanicno, potrebno je da bude izglasano na referendumu, gde ce se 2/3 drzavljana sa pravom glasa izjasniti o tim obelezjima. To znaci da bi usvajanjem novog Ustava cak moglo doci do izvesnih korekcija, recimo grba, mada je tesko verovati u tako nesto.
Inace i himna je modifikovana, tako da se ne pominje "Boze spasi, Boze hrani, srpskog Kralja, srpski rod", vec "Boze spasi, Boze hrani, srpske zemlje, srpski rod".
_________________
Crveno-bela dusa
Back to top
View user's profile Send private message
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 18 Aug 2004 11:25    Post subject: Reply with quote

radovan wrote:

3. Pa o cemu se ovde trabunja od juce????? Pa ta zastava koju si stavio u avatar!!!!!!



Nije tacno. U Skupustini je usvojena preporuka o koriscenju drzavnih simbola. Zvanicno simboli nisu promenjeni jer je za to, po vazecem Ustavu, potreban referendum (i naravno, da na referendumu promene budu usvojene).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
CYHCXNHE
Guest





PostPosted: 18 Aug 2004 11:29    Post subject: Reply with quote

Na sve to su prvo izgleda reagovali Srbi iz hrvatske, da li drzavna ili narodna je izgleda bilo manje bitno Wink

17.08.2004
Zastava s dvoglavim orlom u Hrvatskoj
Protiv Stevana Pešuta iz Borova Sela policija je podnela prijavu, jer je na svojoj kući istakao zastavu s dvoglavim orlom. Na zastavi je pisalo "Sjedinjene Države Srpske" i "Srpska oblast Slavonija i Baranja". Kako piše "Vijesnik", policajci koji su obavljali redovnu patrolu videli su zastavu i od vlasnika tražili da je skine, što je ovaj i učinio. Članovi porodice Pešut objasnili su da se zastava našla na kući posle tradicionalne seoske slave u selu i da im nije bila namera da provociraju bilo koga. U Borovom Selu živi pretežno srpsko stanovništvo. (B92, Vijesnik)


Izvinjavam se, ali morao sam postaviti... Wink
Back to top
Delije Valjevo
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2002
Posts: 142
Location: Valjevo,Ravna Gora

PostPosted: 18 Aug 2004 12:37    Post subject: Reply with quote

zvezda wrote:
1.sta je zastava Srbije i Crne Gore (za sad!)?
2.kakve su ovo gluposti narodna,drzavna zastava?
3.koje je trenutno srpsko obelezije (zastava)?

znam da vam pitanja sigurno izgledaju glupa,ali bih voleo da dobijem odgovore.Hvala!


Ova zastava ovde je zvanicna zastava Srbije, i ona se mora istaci na drzavnim institucijama, lokalnim institucijama, skolama, bolnicama,...UTAKMICAMA...

Zastava za NAROD je BEZ GRBA, a moze i sa njim kako Vam je volja, nema sankcija, dok za neisticanje obelezja (zastave)od strane drzavnih i lokalnih institucija sledi kazna. Kapiras sad?
_________________
Valjevsko pivo - NEMA BOLJEG!!!
Back to top
View user's profile Send private message
CeDo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 191
Location: BG

PostPosted: 18 Aug 2004 13:13    Post subject: Reply with quote

Znaci jos nista zvanicno, do referenduma?
Da se neko od "vaznijih licnosti" oglasi ovde...?
_________________
Јетра ми је пропала, имам чир на цреву, камен је у бубрегу јебем ли му кеву...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 18 Aug 2004 14:36    Post subject: Reply with quote

Caki wrote:
radovan wrote:

3. Pa o cemu se ovde trabunja od juce????? Pa ta zastava koju si stavio u avatar!!!!!!



Nije tacno. U Skupustini je usvojena preporuka o koriscenju drzavnih simbola. Zvanicno simboli nisu promenjeni jer je za to, po vazecem Ustavu, potreban referendum (i naravno, da na referendumu promene budu usvojene).


A zato oni kukaju da se prvo promijeni ustav, pa onda da se glasa.
Sad ce vjerovatno mijanjat ustav, isti djavo.
Mislim da bi referendum bio suvisan!
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 18 Aug 2004 18:29    Post subject: Reply with quote

[quote="radovan"]1.Zastava srbije i crne gore=plavo, bijelo, crveno!
2. Nisu gluposti. Postoje narodna obiljezja, ona koja je narod zavolio (razne varijante srpske trobojke sa raznim grbovima). Dok je Drzavna zastava ona zastava sa kojom se nasa zemlja zvanicno predstavlja u svijetu. Tj. ako pricamo o Srbiji to je od juce ta zastava u tvom avatru, a ako pricamo o SCG onda ...pogledaj 1.
3. Pa o cemu se ovde trabunja od juce????? Pa ta zastava koju si stavio u avatar!!!!!!

Jeli ti sada nesto jasnije?

Mislim da je ovo glavni uzrok naseg propadanja zadnjih 20 godina, omladina ne zna da se definise!Ko su, kome pripadaju, cime da se ponose a cime ne. Prebrzo smo prihvatili zapad i sve sto on nosi[/quote]

Mnogo jasnije hvala buraz.Tako sam i mislio,samo da proverim,a sto se tic sportskih priredbi,ne znam bas da ce mo se negde predstavljati srpskom zastavom (bar jos neko vreme),ali ako bih morao da biram definitivno bih izabrao,sa grbom.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
ЛУДОУЈЕДИЊЕНO
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Aug 2004
Posts: 143

PostPosted: 18 Aug 2004 19:41    Post subject: Reply with quote

Dobro jet to znaci da se stav severa promenio???

p.s. Doneo bi zakon da kad Srbija igra nema niko nista da unese sem Srpskog, skidao bi sve do gole koze. Jedino tako moze biti bolje sutra za Srpstvo. Jedino sto moze je da na Srpskoj zastavi ako grupa dolazi odakle god da dolzai moze da napise ime grada ili dela grada, i kraj.
To bi trebale ujedno sve navijacke grupe da podrze i da budemo ono najzad sto jesmo. Ili mozda gresim, nismo.

Ponekad se pitam da li smo mi jedino naucili nesto od neprijatelja koji su nas samo terali da se delimo. Rolling Eyes

p.s.#2. Sad ce govna i tu da izmisle podele a onda posle sto nas gadjaju? pa zato sto smo picke izdajnicke u vecini. Umesto da se to cekalo i da se kaze jednom za sva vremena. Ma samo Srbija i kraj. Wink

p.s.#3. E onda kad budemo normalni i svesni sta smo onda miting za ceo svet da vidi sta je Srbija. Cool
Back to top
View user's profile Send private message
ЛУДОУЈЕДИЊЕНO
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Aug 2004
Posts: 143

PostPosted: 18 Aug 2004 19:52    Post subject: Reply with quote

Zvezda !?

Sta ko ima da bira kad Srbija vec postoji. Tamo gde se stalo odatle treba da se nastavi. Nikakve podele i glasanje ne treba da se dozvoli zato nas karaju za Kosovo. Sve te pokrajine da se izbrisu i samo Srbija odma prixvatiti republiku Srpsku u istu drzavu obezbediti granice, uvesti nove zakone o onima koji se izjasnjavaju kao Srbi oni koji to nece a zive u Srbiji odma titula stranca.

Usrali bi se svi da se to uradi. Ne bi niko pisnuo nikad. Samo su zato sto nije bilo tako to radili. Odma obeleziti sve sto nije Srpsko kao sto recimo izmisljeni amerikanci koji nisu nista imaju drzavu kako to da mi ne mozemo da imamo nasu. Iste zakone maltene treba usvojiti i kod nas i neces ili nevolis Srbiju, napolje.

Sledeci zakon. Odma za svaku Srpsku majku da moze da radja koliko xoce i da je nista ne sprecava. Da vidis za samo 30 godina sta bi bilo kod nas. Jel bacio papiric na ulicu? Prvi put 100 evra. Za svaki sledeci put po nula pored. Pa ko koliko izdrzi.
Back to top
View user's profile Send private message
SamoZaTebeUvekUzTebe
Guest





PostPosted: 19 Aug 2004 21:51    Post subject: Reply with quote

Ja mislim da je krajnje vreme da se krene sa navijanjem za Reprezentaciju.
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop