DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vremena se mjenjaju....
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Anonymous
Guest





PostPosted: 19 Aug 2004 16:11    Post subject: Reply with quote

išijas wrote:
Bane wrote:
dakle jeste bilo 2:2, ali sve ostalo moze da stoji bar tako kaze prica koju su mi pricali verzirani likaovi...
ono sto je kljucno i sto vezuje sve ovo sa naslovom topika o vremenima koja se menjaju i evoluciji koju neminovno uzrokuje, a sa ovom utakmicom koja cak ni nije Zvezdina je to sto je ta tekma verovatno prva tekma sa dolaskom navijaca dinama organizaovano u bg.
hm, da ne mesamo navijace i “navijace”. stizali su i ranije, ali te 83. se prvi put na severnoj tribini oformio mali kop od 200 ljudi. e to je vec bilo nesto novo. cist zagrebacki romantizam. naivni, zeleni i iskompleksirani krenuli da budu navijaci (bez navodnika). na toj tekmi na kojoj je pakistan imao najvecu posetu kao domacin u svojoj istoriji desile su se mozda po prvi put neke stvari koji su u vezi sa ovim pominjanjima raznih zbivanja iz perioda s polovine i kraja 80-tih pa do maximira. mozda po prvi put, groblje je skandiralo navijacima zvezde koji su takodje ispunili deo severa (a tada se redovno islo na sve velike utakmice pa i na utakmice partizana sa hajdukom i dinamom) “ubijte ih cigani, ubijte ih cigani”. zvezdaski sever je otpozdravljao u znak odobravanja sto je nesretene navijace dinama (bez navodnika) ucutkalo. stidljivo je nacionalni ponos izbijao iz navijackih reakcija i svaki sledeci put (svake naredne godine) bivalo je sve zesce. jedini koji su u svemu bili redovne musterije su nesrecni dinamovci , prvo poznati kao “purgeri”, a potom preimenovani u BBB.
navijacki voz iz Beograda je otisao mirno za Zagreb, prvi i poslednji put.


Bane, zemljače. Složili smo se oko nekih stvari, ali, na žalost, oko drugih nismo. Sam sebi ličim na Nikolu Miloševića, ali ne mogu da dozvolim da se prekrajaju činjenice. Činjenica je da ljudi iste događaje različito doživljavaju (na prvoj godini studenti istorije to nauče u predmetu "Uvod u istoriju") i ako su tvoji verzirani likovi tako rekli glupo bi bilo da sad kažem da su lažovi. Možda se to njima tako učinilo. Ali evo nekih činjenica!!! Na finalu Kupa koje su negde u to vreme igrali Dinamo i Sarajevo (Ej bre finalu kupa) došlo je stotinak njihovih navijača (il se to meni učinilo!?). Policija ih je organizovano izvela sa stadiona i pokušala da ih sprovede Ljutice Bogdana ka Auto komandi. I danas se sećam tih uplašenih ljudi (kako ti kažeš Purgera i tu si u pravu jer to su bili sredovečni građani Zagreba, ponekad i sa suprugama) kako pokušavaju da izbegnu udarce navijača Zvezde i Partizana, koji su se zaletali sa svih strana, probijali kordone policije i potom pravili džumbus. Sve to sam posmatrao iz neposredne blizine i bilo mi je užasno žao tih nesretnika. Ako meni ne veruješ pročitaj na njihovom sajtu: oni u Beograd dugo nisu smeli da dođu organizovano i naprave kop. Šta da ti kažem kad jedan od njih kaže otprilike ovo: Po dolasku na BG Ž. stanicu sakrivali smo šalove i pokušavali da se provučemo do Slavije neopaženo. Kakav bre navijački voz, kakvi lanč paketi ili autobusi. Pa pitaj starije momke (pa čak i te "verzirane likove") kako se tih godina išlo u Zagreb. Kao danas u Novi Sad.
I još jedanput da ponovim i veruj mi da sam u pravu: do 86. nisu postojali navijači Dinama kao organizovana grupa koja prati svoj klub na gostovanjima. O 83. da i ne govorimo.

85" je bilo organizirano gostovanje u BG. (Bio osobno ili "licno" tamo)
Back to top
išijas
Guest





PostPosted: 19 Aug 2004 16:39    Post subject: Reply with quote

[/quote]85" je bilo organizirano gostovanje u BG. (Bio osobno ili "licno" tamo)[/quote]

Eto ti sad. Da nije u pitanju školska ekskurzija u Kuću cveća, razmisli još jedanput?
Ako si ti to doživeo i bio deo neke veće grupe ljudi koja je iz Zagreba došla u Beograd molim te da mi kažeš par stvari:
1. Da li je u pitanju sportski događaj?
2. Da li je u pitanju fudbalska ili košarkaška utakmica?
3. Da li je u pitanju Dinamo, Cibona, Medvešćak...?
4. Protiv koga je taj klub igrao u Beogradu?
5. Koliko vas je bilo?
6. Da li ste imali kop?
7. Da li ste u grupi došli do tog sportskog objekta?
8. Kako ste se vratili do železničke stanice?
9. Kaži rezultat, opiši malo događaje na tribinama (transparenti, navijanje...)?
10. Kako ste se proveli?
Ako odgovaraš, molim te samo kratko i samo činjenice. Hvala ti unapred.
Back to top
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 19 Aug 2004 19:02    Post subject: Reply with quote

Tvrdim odgovorno: purgeri su prvi put protiv Zvezde dosli u Beograd u vecem broju novembra '89. Nikad ranije ih nije bilo vise od 100
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 20 Aug 2004 06:59    Post subject: Reply with quote

išijas wrote:
85" je bilo organizirano gostovanje u BG. (Bio osobno ili "licno" tamo)


Quote:
Eto ti sad. Da nije u pitanju školska ekskurzija u Kuću cveća, razmisli još jedanput?
Ako si ti to doživeo i bio deo neke veće grupe ljudi koja je iz Zagreba došla u Beograd molim te da mi kažeš par stvari:
1. Da li je u pitanju sportski događaj?
2. Da li je u pitanju fudbalska ili košarkaška utakmica?
3. Da li je u pitanju Dinamo, Cibona, Medvešćak...?
4. Protiv koga je taj klub igrao u Beogradu?
5. Koliko vas je bilo?
6. Da li ste imali kop?
7. Da li ste u grupi došli do tog sportskog objekta?
8. Kako ste se vratili do železničke stanice?
9. Kaži rezultat, opiši malo događaje na tribinama (transparenti, navijanje...)?
10. Kako ste se proveli?
Ako odgovaraš, molim te samo kratko i samo činjenice. Hvala ti unapred.

1.Bio je
2.Nogomet
3.Dinamo
4.Zvezda
5.200 nas kaj je navijalo + 500 još šta su sjedeli mirno
6.da od 200 ljudi
7.ja nisam išao u grupi (neznam za druge)
8.Ja sam,kako sam i došao
9.izgubili smo visokom razlikom,neznam sad tocno (kad je to bilo), navijanje tipicno za to vrijeme,(meni je onda bilo bolje nego SAD)
10.Ja sam se proveo jako dobro,bilo je cuge cjelim putem (to je VAŽNO Laughing )
Back to top
CYHCXNHE
Guest





PostPosted: 20 Aug 2004 07:57    Post subject: Reply with quote

Samo da ti napomenem sta si pisao pre par dana Wink

Blue-hool-ZG wrote:
Da moram priznat da baš pravih BBB nije bilo 1500,bilo nas je oko
500 koji smo navijali,ali oko nas je bilo još 1000 Dinamovaca koji
su sjedili i gledali mirno utakmicu.
Kad su naši izašli na zagrijavanje ustali se i oni,pa se orilo: Dinamo,Dinamo... u tom trenutku nas je bilo 1500 koji su skandirali,ali
tjekom utakmice samo nas 500 je navijalo,tako da se može reci da
je BBB bilo 500.

...


Interesantno kako covek moze sam sebe da laze...

Jednom 200 pa 500, jednom 700 pa 1.500
Back to top
išijas
Guest





PostPosted: 20 Aug 2004 13:32    Post subject: Reply with quote

Eto i to smo razjasnili, ipak je bila školska ekskurzija. Međutim, ne bih voleo da neko pomisli da mi je drago što sam u pravu, svima bi bilo mnogo lepše da ste tada postojali i da ste smeli da dođete u Beograd. Takođe, Tima je rekao da ste prvi put organizovano, u većem broju došli 1989. godine i to bi, za sve normalne navijače na prostorima bivše SFRJ, trebalo da bude pouzdana informacija (zna i on da pogreši, ali ne zlonamerno).
Pa da se vratimo na početak ove rasprave, a to je konstatacija da se vremena menjaju. Ono što se nikada neće promeniti to je odnos prema dve najveće navijačke grupe u Hrvatskoj: Torcida se poštuje (bez obzira na sve), a BBB se ne poštuje. To nema veze sa tim ko je pobedio u tučama ili ko dolazi u većem broju na gostovanja. Za to su zaslužni i tipovi koji otvaraju ovakve topike, tražeći, na prevaru, od Zvezdinih navijača potvrdu da su postali navijači.
Back to top
Anonymous
Guest





PostPosted: 20 Aug 2004 16:34    Post subject: Reply with quote

išijas wrote:
Eto i to smo razjasnili, ipak je bila školska ekskurzija. Međutim, ne bih voleo da neko pomisli da mi je drago što sam u pravu, svima bi bilo mnogo lepše da ste tada postojali i da ste smeli da dođete u Beograd. Takođe, Tima je rekao da ste prvi put organizovano, u većem broju došli 1989. godine i to bi, za sve normalne navijače na prostorima bivše SFRJ, trebalo da bude pouzdana informacija (zna i on da pogreši, ali ne zlonamerno).
Pa da se vratimo na početak ove rasprave, a to je konstatacija da se vremena menjaju. Ono što se nikada neće promeniti to je odnos prema dve najveće navijačke grupe u Hrvatskoj: Torcida se poštuje (bez obzira na sve), a BBB se ne poštuje. To nema veze sa tim ko je pobedio u tučama ili ko dolazi u većem broju na gostovanja. Za to su zaslužni i tipovi koji otvaraju ovakve topike, tražeći, na prevaru, od Zvezdinih navijača potvrdu da su postali navijači.

Daj ti meni reci kolko si ti imao godina 85?
Samo to!
Hvala
Back to top
išijas
Guest





PostPosted: 20 Aug 2004 17:51    Post subject: Reply with quote

Blue-hool-ZG wrote:
išijas wrote:
Eto i to smo razjasnili, ipak je bila školska ekskurzija. Međutim, ne bih voleo da neko pomisli da mi je drago što sam u pravu, svima bi bilo mnogo lepše da ste tada postojali i da ste smeli da dođete u Beograd. Takođe, Tima je rekao da ste prvi put organizovano, u većem broju došli 1989. godine i to bi, za sve normalne navijače na prostorima bivše SFRJ, trebalo da bude pouzdana informacija (zna i on da pogreši, ali ne zlonamerno).
Pa da se vratimo na početak ove rasprave, a to je konstatacija da se vremena menjaju. Ono što se nikada neće promeniti to je odnos prema dve najveće navijačke grupe u Hrvatskoj: Torcida se poštuje (bez obzira na sve), a BBB se ne poštuje. To nema veze sa tim ko je pobedio u tučama ili ko dolazi u većem broju na gostovanja. Za to su zaslužni i tipovi koji otvaraju ovakve topike, tražeći, na prevaru, od Zvezdinih navijača potvrdu da su postali navijači.

Daj ti meni reci kolko si ti imao godina 85?
Samo to!
Hvala


Imao sam 16 godina i u tom trenutku osam godina aktivnog boravka na tribinama, prvo na sedenju, a kad sam stao na noge otišao sam pravo u kop. Sa svog prvog odlaska na stadion (derbi C. zvezda - Partizan 1:3; 1977) sećam se samo da sam u daljini video kako se vijore zastave i kako iz mraka dopire gromoglasno navijanje. Samo da ti pojasnim jednu stvar - tada je na derbije na Marakani dolazilo i više od 90.000 ljudi.
Back to top
Anonymous
Guest





PostPosted: 21 Aug 2004 07:40    Post subject: Reply with quote

išijas wrote:
Blue-hool-ZG wrote:
išijas wrote:
Eto i to smo razjasnili, ipak je bila školska ekskurzija. Međutim, ne bih voleo da neko pomisli da mi je drago što sam u pravu, svima bi bilo mnogo lepše da ste tada postojali i da ste smeli da dođete u Beograd. Takođe, Tima je rekao da ste prvi put organizovano, u većem broju došli 1989. godine i to bi, za sve normalne navijače na prostorima bivše SFRJ, trebalo da bude pouzdana informacija (zna i on da pogreši, ali ne zlonamerno).
Pa da se vratimo na početak ove rasprave, a to je konstatacija da se vremena menjaju. Ono što se nikada neće promeniti to je odnos prema dve najveće navijačke grupe u Hrvatskoj: Torcida se poštuje (bez obzira na sve), a BBB se ne poštuje. To nema veze sa tim ko je pobedio u tučama ili ko dolazi u većem broju na gostovanja. Za to su zaslužni i tipovi koji otvaraju ovakve topike, tražeći, na prevaru, od Zvezdinih navijača potvrdu da su postali navijači.

Daj ti meni reci kolko si ti imao godina 85?
Samo to!
Hvala


Imao sam 16 godina i u tom trenutku osam godina aktivnog boravka na tribinama, prvo na sedenju, a kad sam stao na noge otišao sam pravo u kop. Sa svog prvog odlaska na stadion (derbi C. zvezda - Partizan 1:3; 1977) sećam se samo da sam u daljini video kako se vijore zastave i kako iz mraka dopire gromoglasno navijanje. Samo da ti pojasnim jednu stvar - tada je na derbije na Marakani dolazilo i više od 90.000 ljudi.

Znam to da je dolazilo 90.000 ljudi,ponekad i 100.000,ali ja ti ocu rec
da grupa kao grupa nismo postojali 85",ali se je navijalo!
Ti vjerojatno kao ja više nejdeš po tekmama,pa neznam zašto hvališ tolko
Torcidu???
Da ponovim u 80-tim Torcida i Grobari su bile najbolje grupe.
To moraš priznat ako si išao po tekmama tada.
A u današnje vrijeme BBB i Delije su najbolje grupe na podrucju EX-YU
Back to top
Cigan sa Kosmeta
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Dec 2003
Posts: 87
Location: Космет-СРБИЈА

PostPosted: 21 Aug 2004 09:04    Post subject: Reply with quote

Quote:
Blue-hool-ZG : A u današnje vrijeme BBB i Delije su najbolje grupe na podrucju EX-YU


Gresis covek u vezi prve grupe koju si naveo groblje je bolje od vas Wink

A zasto Question Question Question

Pa i oni su ustaski tim Wink Laughing
_________________
"Kosovo cest' le Serbie" "Косово је срце Србије"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
išijas
Guest





PostPosted: 21 Aug 2004 19:30    Post subject: Reply with quote

[quote="Blue-hool-ZGZnam to da je dolazilo 90.000 ljudi,ponekad i 100.000,ali ja ti ocu rec
da grupa kao grupa nismo postojali 85",ali se je navijalo!
Ti vjerojatno kao ja više nejdeš po tekmama,pa neznam zašto hvališ tolko
Torcidu???
Da ponovim u 80-tim Torcida i Grobari su bile najbolje grupe.
To moraš priznat ako si išao po tekmama tada.
A u današnje vrijeme BBB i Delije su najbolje grupe na podrucju EX-YU[/quote]

Ne hvalim Torcidu, ne znam šta se sa njima događa u poslednjih 15 godina, govorim o utisku kojeg su tada ostavili. Veruj mi da ne znam ni kako sada izgleda BBB i da li su konačno postali ozbiljna grupa.
Back to top
delijaRS-BN
Guest





PostPosted: 21 Aug 2004 21:50    Post subject: Reply with quote

Vremena se mijenjaju. Ali mora se uzeti u obriz i cinjenica da je i kvalitet naseg fudbala, a i broj jakih utakmica opao. Tako da sve ovo (posjeta na utakmicama, navijanje, ... ) sve slabije. Jeba ga. Nadam se da ce se kvalitet naseg fudbala popraviti, a samim tim i posjeta na utakmicama.
A za to je sansa ulazak u LS.
Back to top
RedLeo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Aug 2004
Posts: 84
Location: Belgrade

PostPosted: 21 Aug 2004 22:52    Post subject: Reply with quote

I napunicemo plakare sa ovakvim transparentima!


http://www.delije-caffe.net/brigate/leo/Oteto1.jpg

http://www.delije-caffe.net/brigate/leo/Oteto2.jpg
_________________
Док срце куца у нама ти ЗВЕЗДО ниси сама...
Back to top
View user's profile Send private message
samohajduk
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jan 2004
Posts: 5

PostPosted: 21 Aug 2004 23:08    Post subject: Reply with quote

Blue-hool-ZG wrote:
Oko 4.000 BBB je bilo tog dana na Kantridi.


Ma šta 4 tisuce, bar 10 brate, ne budi sramežljiv.
Gostovanje udaljeno sati ipo, a on mora preuvelicavat za red velicine.

Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 22 Aug 2004 13:01    Post subject: Reply with quote

Cuj "sinek" sat i po do Rijeke???
DA!,ali u sadašnje vrijeme!
Dijete drago jer ti znaš da je 93" bilo ratno doba??
Jer ti znaš da se onda do Rijeke putovalo 3 do 4 sata??
Ocito neznaš,zato šuti!!!
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop