DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

PSV tuzio Zvezdu za diskriminaciju Beasleya, UEFA razmatra!
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bandana
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 15:01    Post subject: PSV tuzio Zvezdu za diskriminaciju Beasleya, UEFA razmatra! Reply with quote

Upravo saznah sa zvanicnog sajta PSV-a da su njihov direktor smrad Harry van Raaij i predstavnici PSV-podneli zalbu zbog 'ociglednog' diskriminiranja njihovog igraca DaMarcus Beasley-a, kad god je ovaj imao loptu. Direktor PSV-a naznacava da se isto moglo cuti i na Tv prenosu?!?

UEFA je zapocela unutrasnju studiju ovoga zahteva od strane PSV-a i kako kazu smradovi iz Ajdhovena dok se UEFA ne bude odazvala svojim odgovorom, oni nece razmatrati tu temu..

Pa znaju u PSV-u da na taj nacin mogu da nas ostete i mozda poremete, jer UEFA ne kaznjava samo novcano, vec sve to racuna i za druge stvari.

Uskoro ce se uvesti opet mnogo novina u sistemu takmicenja UEFA, jer je sve cesce da 'siromasniji' klubovi poput nas ulaze u Ligu SAmpiona, a to se bogatim klubovima naravno nikako ne svidja.. Jedna od njih bi trebala biti i ta da svaki fudbalski klub mora imati i zenski u zvanicnom takmicenju kako bi zadrzao pravo igranja u evropskim takmicenjima.

I ko onda ispada, pa naravno mi i svi oni drugi koji nemaju razvijen zenski fudbal ili uospte bilo kakav. Poznato je koliko je zenski fudbal razvijen i popularan u Engleskoj, Spaniji, Italiji, Nemackoj, pa i Holandiji, a pokazuje i sve cesca paznja UEFA posvecena zenskom fudbalu..

Jos jedan stepenik za Crvenu Zvezdu i Partizan, koji se mozda pojavi za nekoliko godina - taman kada se mi budemo mozda skucili u Ligi ili bar kvalifikacijama sa nasa dva najveca kluba..

Fudbal prerasta u jedno veliko njesra..
Back to top
fcrs83
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 277
Location: Beograd Srbija

PostPosted: 12 Aug 2004 16:45    Post subject: Reply with quote

Nazalost prozivanja je bilo, ali mnogo manje nego ranije... Dosta ljudi je kada bi se krenulo sa onim UUUU pocelo bi da zvizdi tako da se rasisticki povici skoro nisu ni culi... Vodje su sve vreme utisavale takvo prozivanje, a verujem da se i to moze videti na nekom snimku... Ako nam UEFA bude pripretila treba da se navijaci malo marketinski organizuju i da stavimo do znanja UEFA da nismo rasisti... Nazalost tesko je to objasniti onoj stoci na nasoj tribini koji ce sutra optuzivati "huligane" za izbacivanje Zvezde zbog rasizma, a juce su se odusevljeno majmunisali po tribini...
Nece nam UEFA zauvek gledati kroz prste, mi ipak nismo neki mocan klub koji ima uticaja u ovoj organizaciji i treba da se pazimo... Sutnuce nas sa osmehom na licu...
Inace ovo dovoljno govori koliko se PSV usrao od nas. Koriste se svim sredstvima da sebi olaksaju revans... Uzas!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 17:15    Post subject: Reply with quote

Ma kreteni...
Valjda nece biti kakvih ozbiljnih posledica za nase ljubimce...Samo tako izgleda mogu da iskukaju poene za revans...a ko ih sisa kad su p...e

Sa verom u Boga...bice valjda sve ok...
Pa oni nisu ni svesni sta ce ih snaci kod njih kuci...budale jedne
Back to top
ghost_italy
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Aug 2003
Posts: 66
Location: il paese dei balocchi

PostPosted: 12 Aug 2004 17:16    Post subject: Reply with quote

Quote:
njihov direktor smrad Harry van Raaij i predstavnici PSV-podneli zalbu zbog 'ociglednog' diskriminiranja njihovog igraca DaMarcus Beasley-a, kad god je ovaj imao loptu


Objasni mi zasto je smrad i zasto je to "ocigledno" pod navodnicima?Jebiga, stoku mozes nauciti samo batinama i silom, a to vazi i za one koji prozivaju camuge na svakoj utakmici. Dok nas jednom ne izbace zbog toga neki nikad nece shvatiti Rolling Eyes
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Jordan
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Feb 2003
Posts: 148
Location: Aleksinac

PostPosted: 12 Aug 2004 18:06    Post subject: Reply with quote

Prozivanja je bilo, ali kako neko rece, ne kao ranije.

A daleko od toga da smo mi rasisti, jer su nam "crnci" igrali u KK pa ih nismo vredjali. A to sto se desava na fudbalskim utakmicama nije rasizam vec zelja da se protivnik uvredi na sve moguce nacine.

A i glupo je da "samo" male klubove tuzakaju zbog toga kad se to desava na svim utakmicama i u svim zemljama.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Bandana
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 18:19    Post subject: Reply with quote

..mislim da je bezveze trositi slova na ovakva pitanja u vezi mojih opaski za direktora tima koji i ja sam pratim od kada sam ovde, jer skoro svi direktor jednog kluba su slicni jedan drugom.. vazi i za ove u CZ

..kao drugo utakmicu sam pratio sa mojim holandskim tamnoputim komsijom koji je chuo tokom prenosa samo zvizduke kada je loptu u nogama imao bilo koji fudbaler PSV-a, pa time i sam sinoc veoma nazareni Beasley-a, ali nikako i neke neartikulisane povike. S' toga napisah da su meni ti povici bili ne ocigledni, ali oni na aut liniji su culi nesto drugo, medju njima i sam direktor PSV-a.

Bezvredno je i trositi reci o ovoj temi, jer smo mi Srbi i Srbija na svakojakom tapetu u Evropi, pa i svetu - a u vezi Crvene Zvezde, najbolje govori primer iz duela sa Lester Sitijem, kada je klub uz pomoc politike iznudio i kaznu Zvezde kod UEFA, a i premestanje tekme zbog drugijh razloga. Pa onda ona utakmica sa ENG mladom reprezentacijom koja je i bila glavni dokaz i primer da Lester dobije u prljavoj igri sa Zvezdom.

Taj rasisticki problem se ukorenio u svakoj od drzava Evrope, ali niko iz UEFA naravno nece nista uraditi recimo protiv zemalja kao sto su Italija, koja prednjachi nadaleko u ovakvim ispadima, jer zabarski klubovi pored engleskih su najvise uspeha postigli u fudbalu poslednjih 15-20 godina.

Nasim ljudima ne treba batina, jer ona ne resava nista, vec neka dobra komuikativna akcija same Crvene Zvezde da se to ukloni sa nasih tribina kao i onih na gostovanjima. Klubovi ce sve strozije i strozije biti pogodjeni zbog rasistickih ispada njihovi navijaca, a to su uglavnom pojedine grupice koje nikako da shvate da vise stete svojem klubu nego sto imaju zadovoljstva da nekog tamo potpuno ne vaznog fudbalera svrstavaju medju nase pretke i zivotinjsko carstvo..

Sama nazovimo sinocna akcija Delija na tribinama da momentalnim zvizducima priguse neartikulisane povike pojedinih grupa u momentima kada je doticni fudbaler imao loptu u svome posedu, je i veoma dobar znak, a ja verujem da ce Crvena Zvezda ovoga puta morati i konacno nesto vise da ucini na tome da se i u ovom domenu postigne bolja saradanja sa navijacima Crvene zvezde.

Jer bez Delija nema ni Crvene Zvezde..
Back to top
woorf
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 18:24    Post subject: woorf Reply with quote

ghost_italy wrote:
Quote:
njihov direktor smrad Harry van Raaij i predstavnici PSV-podneli zalbu zbog 'ociglednog' diskriminiranja njihovog igraca DaMarcus Beasley-a, kad god je ovaj imao loptu


Objasni mi zasto je smrad i zasto je to "ocigledno" pod navodnicima?Jebiga, stoku mozes nauciti samo batinama i silom, a to vazi i za one koji prozivaju camuge na svakoj utakmici. Dok nas jednom ne izbace zbog toga neki nikad nece shvatiti Rolling Eyes


Mogu ja..
Ocigledno je pod navodnicima,zato sto navijaci uopste ne zele tim uzvikom da omalovaze doticnog u vezi neke navodne mrznje i netrpeljivosti prema njegovoj boji koze,vec tim uzvikom zele da ometu istog pri njegovoj akciji ili dodiru sa loptom.Ovaj problem postoji vec godinama i razni klubovi su se zalili na isto i ja mislim da im je vec poslato na hiljadu obrazlozenja,zasto se to radi,da to nije nista strasno..ali mislim da sa strane TV-gledaoca to nije u redu..mislim,moze da se dogodi da zaigras na nekoj jacoj utakmici kao finale neceg i ceo svet slusa ono "UU"..stvarno neprimereno,to stoji
Evo.i u Cirihu je bilo na par mahova to isto...Ja se slazem,stoka ne zna da peva i u svom neznanju pristupa ovim uzvikom,ebiga stvar opste kulture..ali se mora jednom za uvek staviti Uefi na znanje da se to samo desava sporadicno,u zaru navijanja..da je toga sve manje,da to nema ama bas nikakve veze sa nekom mrznjom prema drugima,kao sto stvarno nema..tako
Back to top
aLeKs_82
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 18:39    Post subject: Reply with quote

Jordan wrote:


A daleko od toga da smo mi rasisti, jer su nam "crnci"
.


E kad bih ti znao! Mozda nisi u situaciji da vidis koliko je nas narod rasist! Moja devojka je vec 2 ipo godine pola ciganka...melez! I kad sam direktno dotaknut tog naseg rasizma...najbolje mi pada uoci !
Pred bogom smo ipak svi isti!
Back to top
Bandana
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 18:43    Post subject: Reply with quote

..ne moze se nista staviti na doznanje UEFI, o nekoj tamo sporadicnosti, zaru navijanja, objasniti da nema nikakave veze sa mrznjom etc.. to je sve besmnisleno jer sada pravilo UEFA zacrtava putanje svakoga kluba, pa iako nije sve to rasporedjeno na fer porcije, vise se nikome ne tolerise krsenje UEFA pravilnika. a kako novac nije dovoljan da se navijaci, pa i klubovi opomene, nastupice drasticnije mere..

..bilo ko da na sred ulice onako u zaru omalovazava nekog policajca na primer, tek onako sporadicno, u zaru navijanja, opet krsi prvenstveno pravilo civilizovanog ponasanja, a potom i mnoge druge stvari i odgovarace, tako je i u obicnom zivotu, gde su i tribine stadiona deo svakidasnjice..
Back to top
woorf
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 18:50    Post subject: woorf Reply with quote

Bandana wrote:
..ne moze se nista staviti na doznanje UEFI, o nekoj tamo sporadicnosti, zaru navijanja, objasniti da nema nikakave veze sa mrznjom etc.. to je sve besmnisleno jer sada pravilo UEFA zacrtava putanje svakoga kluba, pa iako nije sve to rasporedjeno na fer porcije, vise se nikome ne tolerise krsenje UEFA pravilnika. a kako novac nije dovoljan da se navijaci, pa i klubovi opomene, nastupice drasticnije mere..

..bilo ko da na sred ulice onako u zaru omalovazava nekog policajca na primer, tek onako sporadicno, u zaru navijanja, opet krsi prvenstveno pravilo civilizovanog ponasanja, a potom i mnoge druge stvari i odgovarace, tako je i u obicnom zivotu, gde su i tribine stadiona deo svakidasnjice..


OK Bandana,ti onda zasaraj carobnim uefa stapicem po vazduhu pre tekme i reci"abrakadabra ,nema vise UU"..mozda pomogne Rolling Eyes
narod je stoka,ljudi su stoka razumes....

napises pismo uefi da smo svi kolektivno stoka,mozda nam smanje kaznu...
Back to top
Bandana
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 19:18    Post subject: Reply with quote

Woorf, slatko si me nasmejao sa ovim da se pise pismo UEFI i jednostavno da na doznanja da smo stoka i gotova stvar.. veoma satiricno, ali istinito, nazalost kod nas prvo crni hunor unese neku funkciju pre nego se pocnu stvari menjati i poravljati..takav smo narod..

Nego, da ja imam taj carobni stapic, ne bih narod uklonio sa tribina, vec one dembelane iz rukovodstva Crvene Zvezde. Oni su najodgovorniji za mnogo toga sta se desava u nasem klubu poslednjih 20 godina, jer je toliko ocigledno da Zvezda nema sposobno rukovodstvo, da nam se i jos smeshniji grobari podmejavaju..

Ljudi u CZ vec godinama slusaju, prate i do tancina kopiraju sve sta im pojedini likovi iz ManU posavetuju ili su isti vec koristili u svoje svrhe. To rukovodtvo CZ smatra uspesnim, ali samo ukoliko gleda na SCG, mi kao klub smo i dalje smesni u poredjenju sa marketingom nekih 3-ce ligasha u ENG.

Zato, kriv nije samo narod koji ne ume da se dolicno ponasa, kako na ulici tako i na tribinama stadiona gde su jednostavno isti iskompleksirani likovi ubedjeni da su onako stopljeni sa masom, mocni a ne primetni. Po meni tu mnogo vecu krivicu snosi odgovornost rukovodstva Crvene Zvezde. Jer i u svakoj firmi ili kompaniji bilo kakav ekses takve vrste bi se snkacionisao prvo opomenom, pa onda opomenom pred iskljucenje i potom samim odstranjivanjem iz organizacije i posla. To Crvena zvezda nema, mislim na tu organizovanost da kontrolise i vodi racuna da ima bolji odnos sa svim navijacima, ane samo vodjama navijaca..

Vodje navijaca su nesto kao i clanovi Radnickih odbora bilo koje firme, koji su razdragane chepulje koje traze neku ćar ili bivaju podmiceni od strane rukovodstva, dok oni posteni brzo napustaju svoja mesta pod pritiskom svih koji ih okruzuju..

Mracno ce biti na Marakani sve dok je njeni dembelani ne osvetle dobrocudnim idejama i namerama. Najbolji primer za lose komuniciranje rukovodstva kluba sa svojim navijacima je upravo u Partizanu, koji po svaki cenu ne zeli da saradjuje sa svojim, ma kakvi da su navijnacima..

Nasem narodu mora da se pocne objasnjavati sta je BONTON i lepo civilizovano ponasanje koje su nasi precim imali, jer koliko vidim i sam Beograd se srozao na neopisiv prostakluk i primitivnost ljudi koji banalnoscu misle da ostave trag, a oni drugi koji bi nesto da im napomenu obicno odmahuju rukom ili okrecu glavu na drugu stranu..

Eh, trebace nam nekoliko stapića kako bi sve naruseno i banalno doveli u red.. Ali ne treba odustajati.. Poceti od rukovodstva CZ..
Back to top
woorf
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 19:38    Post subject: woorf Reply with quote

Nije tema majstore.Vidim ja da si ti strasno dobronameran covek(procitao sam tvoj post dole)..dva puta sam ga citao i slazem se u nacelu sa tobom samo...bilo bi lepo da kontaktiras M.K. u vezi toga(vidim da se poznajete) pa onda nas sve da udjemo...
znas,lepo.pedantno,stepenicu po stepenicu,oprezno..
Sitnica zivot znaci!
pozd..
Back to top
Bandana
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 20:11    Post subject: Reply with quote

bilo bi lepo da kontaktiras M.K. u vezi toga(vidim da se poznajete) pa onda nas sve da udjemo...
znas,lepo.pedantno,stepenicu po stepenicu,oprezno..
Sitnica zivot znaci!
pozd..


..upravu si, otisao sam malo vise od teme, iako je to donekle povezano; mislim da ipak ima vise pozitivnih i dobrocudnih navijaca Crvene zvezde, nego onih drugih da ih nikako nazivam, tako da se iskreno nadam da u narednim utakmicama svi ce shvatiti da ovako pogrdnim navijanjem nema smisla i zameniti ga dobrim starim zvizducima ili vec nekomZvezdinom pesmom..navijaci su tu na pomognu svoj tim, a ne odmognu..

..ne poznajem M.K., ukoliko mislimo na istu osobu, ali nije to za sada ni bitno.. vec da sve te trice, sitnice i kuchine koje zivot znace za Crvenu Zvezdu koliko i nas, moramo zajedno sakupiti i uz pomoc istih usmeriti ponovo nase zivote ka zadovoljavajucim, jer ovo trzanje na momente kao sto su sinocni nije ono pravo i nema velikog smisla, kao sto je to nekada imalo.. s' toga su i ti neartikulisani povici na neki nacin buna i svemu sto se dogadja u nasim zivotnim okvirima, kao sportskim tako i drustvenim i kulturnim..

Crvenu Zvezdu vole samo oni koji od nje nista ne traze, a stalno i redovno joj daju iz godine u godinu..
Back to top
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 12 Aug 2004 20:24    Post subject: Reply with quote

...nije uuuu,nego Bbbbbbbbuuuuuuuu,bbbuuuuu... Laughing
...pa "vi"koji ste protiv ?,zvizdite i dalje,budite primerni navijaci... Razz
sram ih bilo,cccc,kako se samo ponasaju... Shocked


Bbbbbuuuuuuuuu,bbbbbbuuuuu,bbbbbbbuuuuuuuuu
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
mr.proper
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 20:39    Post subject: Reply with quote

ja uopste ne mrzim crnce,a ni majmune zato prestanite da vredjate majmune uporedjujuci ih sa crncima!!!!
p.s. nek iz uefe naprave spisak pozeljnih pesama da znamo sta da
pevamo po volji njima!
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop