DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ZVEZDA-PSV
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 12 Aug 2004 07:50    Post subject: Reply with quote

nibe wrote:
ovo je moj komentar ovecerasnjoj tekmi!prvo jako puno pozera i indijanaca sto je i normalno mada nepamtim da ih je ovako puno nekad bilo!stvarno nisam mogao verovati koje su sve selendre imale po 1 a neki i2 busa a ns ku*rac nista to mi je bilo krivo!sto se tice navijanja moze i bolje ali s obzirom na idijance moze da prodje!tuce su valjda bile tri i neznam dokle vise to!takodje na mene su ostavile dobar utisak nove majice ro𥮠lo? senjak i avangarde!


e evo kad nibe kaže e to je to
dakle indijanci iz selendri pozeri i mislim to.
to je zaista stručno mišljenje

dakle loše loše
Back to top
View user's profile Send private message
Nibe
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Jun 2004
Posts: 168

PostPosted: 12 Aug 2004 08:15    Post subject: Reply with quote

e evo kad nibe kaže e to je to
dakle indijanci iz selendri pozeri i mislim to.
to je zaista stručno mišljenje

dakle loše loše[/quote]a ti si hteo time da mi skrenes paznju na nesto ili mozda gresim?
Back to top
View user's profile Send private message
BrKaTa_FoKa
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 08:36    Post subject: Reply with quote

Ma nista nama koji nismo iz bgd preostaje ko i ja sto radim da zovem ortaka iz bgd kad bude kupovo sebi kartu da uzme i meni ! Ma putnik je puko otisli su oni pravi ljudi iz te firme ono sad je uzo neki privatnik ! Mislim znam ko je radio tamo ranije jer je i moj cale radio tamo pa je sve bilo ok ! a sad ono cujem da su ispalili jako puno ljudi ! Ma samo hrabro ljudi ! Twisted Evil
Back to top
Diksi
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 08:42    Post subject: Reply with quote

Kad smo kod indijanaca i pozera . . . Imam jednu divnu anegdotu od sinoc da vam ispricam! Elem, ja sam bio jedan od onih koji sticajem raznih okolnosti nisu dosli do karte za sever pa sam se nasao na zapadu i to na onom sektoru odmah do severa (ako mi je za utehu). I tako ja i moje drustvance idemo put nase tribine i stajemo u red za ulaz 6, kad . . . prilazi nam lik, na ovom forumu poznat kao indijanac (koji nije dete, a bogami nije bio ni pjan) i pita nas: "JEL OVDE ULAZ ZA SEVER?" Ja sam ostao PAF!
Zgodna pricica, zar ne? Prosto ne znam da li da placem ili da se smejem. Svakakvih sam se stvari u zivotu naslusao ali ovo je ubedljivo No 1.

Inace, navijanje je bilo sasvim dobro i slozio bih se da je najmocnije bilo kad ceo stadion urla Zvezda, Zvezda!
Back to top
Nibe
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Jun 2004
Posts: 168

PostPosted: 12 Aug 2004 08:48    Post subject: Reply with quote

BrKaTa_FoKa wrote:
Ma nista nama koji nismo iz bgd preostaje ko i ja sto radim da zovem ortaka iz bgd kad bude kupovo sebi kartu da uzme i meni ! Ma putnik je puko otisli su oni pravi ljudi iz te firme ono sad je uzo neki privatnik ! Mislim znam ko je radio tamo ranije jer je i moj cale radio tamo pa je sve bilo ok ! a sad ono cujem da su ispalili jako puno ljudi ! Ma samo hrabro ljudi ! Twisted Evil
valjda su cetiri busa trebala da idu tako sam cuo!
Back to top
View user's profile Send private message
P.U.
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 09:04    Post subject: Reply with quote

nibe wrote:
e evo kad nibe kaže e to je to
dakle indijanci iz selendri pozeri i mislim to.
to je zaista stručno mišljenje

dakle loše loše
a ti si hteo time da mi skrenes paznju na nesto ili mozda gresim?[/quote]

Normalno da je hteo da ti skrene paznju dosao si sa tekme i umesto da pricas o koreografiji navijanju ludnici posle postignutih golova ti odmah udario po indijancima,od kako si se registrovao imas vise postova nego utakmica na kojima si bio tako da malo oladi i prozivi navijacki zivot a onda dodji i pisi anegdote koje mozda nekog i zanimaju jer ova prepucavanja koliko je bilo seljaka i dal se zbog njih lose navija mislim da su stvarno suvisna.

I nemoras vise da hvalis mladje grupe ako zelis da postanes clan neke zasluzi to ne tekmama a ne na internetu.

P.S. Nemoj nista od ovoga da shvatis kao uvredu
Back to top
tnt
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 09:05    Post subject: Reply with quote

eeeeeeeeee tako se to radi!!!!
Dosao sam u NS jutros u 4 sata zbog peha koji smo imali sa kolima,ali mi nije zao....ovo je navijanje...ovo je igra za LS...bravo momci svaka vam cast!
Navijanje odlicno! U nekim trenucima sam mislio da ce da propadne tribina ispod mene,a pogotovo posle Pantelicevog gola Cool
Toliko sam se brinuo da li cu naci kartu,a do karte nikad lakse nisam dosao
Laughing parkiramo auto kod groblja i idemo na marakanu kad nam prilazi neki ciga i pita : brate jel treba karte za sever i mi stali da vidimo koliko trazi kesa,kad ova dva momka prilaze i govore ajde cigo daj te karte sad cemo da te polomimo vidis koliko nas je Twisted Evil ciga pocinje da bezi ova dvojica ga sapletu i otmu mu 10 karata za sever Laughing Laughing Laughing daju nama cetvorici karte i onda su se izgubili u nepoznatom pravcu Cool Cool Cool
to se zove sreca!!!
Back to top
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 12 Aug 2004 09:06    Post subject: Reply with quote

DELIJE,
I za ovu utakmicu pripremljena je koreografija.Kako bi zamisljena koreografija u potpunosti uspela,molimo Vas da se pridrzavate sledecih uputstava.

1-Na vashem sedistu zatecicete umotanu zastavicu odredjene boje.Ne pomerajte je i ne odmotavajte je!
2-Neposredno pred istrcavanje igraca odmotajte zastavicu, i u trenutku istrcavanja podignite je.

Vrlo je vazno da zastavice budu podignute bar 10 MINUTA kako bi poruka severa bila jasna i upecatljiva.

Nakon zavrshetka koreografije zastavice nemojte bacati na teren, vec je spustite pored svojih stolica.
Uz podizanje koreografije pevace se pesma HRABRO ZVEZDO ale, ale..na vec poznatu melodiju (napred Zvezdo ale,ale...)

Veceras je nasha shansa, nashem mladom timu potrebniji smo nego ikad! Navijajmo glasno i jedinstveno. Bez prestanka, od istrcavanja nashih igraca pa sve do pobede..
HRABRO ZVEZDO--DELIJE SEVER

Uputstvo koje je deljeno na ulazu, napisano sasvim jasno i razumljivo.
Pred pocetak tekme, bilo je mahanja istim, ali na momente koliko sam primetio bukvalno ni jedna zastavica nije bila razvijena.Bilo je ljudima tesko da kontrolishu masu, ali kako je moglo da bude--dobro je.
Onda se apelovalo da se sedne, i to je bilo manje vishe tesko, ali velika vecina ljudi je postovala to, tako da su mnogi "apelovali" na one druge i da sednu i da ne mlataraju zastavicama....Nekako i pred stadionom, a i na samoj tribini vladala je neka cudna atmmosfera te sam zakljucio da ce dogadjaj biti dobar.
A sada........SPEKTAKL!!!
Igraci izlaze, i pocinje koreo. Zbog stekanja na selotejpu ostao sam prvim zamahom bez zastavice,ali sam nashao odmah drugu tako da nije bilo daljih problema.
U pocetku sam ocekivao da ce ljudi da mlatnu 2- puta sa zastavicom, te istu da spuste/bace ali vec posle jedno 1.5 minuta video sam da ce ova koreo biti jedna od duzih ( kao i ona sa derbija 3-0) i uspesnijih...Po mojoj proceni,mada nisam dobar u procenama, jedno 3-4 minuta ako ne i vishe trajala je koreo, kasnije vec uz manje padove, ali ipak se odrzavala.PTLN se ipak pevala, i ako je u "uputstvu" jasno stajalo sta treba da ide.Ali, navika je navika....
Ovoga puta,za razliku od npr YB, disharmonije je bilo mnogo manje kako u pevanju tako i u taspanju. NJihov go, je na momenat smorio ljude,ali ipak se nastavilo kako se krenulo.
Nije se mnogo pesama menjalo u I poluvremenu. Za razliku od mnogo puta do sada, pesme su se forsirale, ali ih je smaa tribina forsirala a ne sipka.Sipka mi je na momente delovala, cisto kao neki podsetnik, nekako je podgrejavala vatru. LJudi su ovoga puta bash imali volje da tacno i dugo pevaju.
Istok je jedva cekao da ga prozovemo.Bukvalno sa prvim glasovima, ceo istok je ustajao i odpozdravljao, dok je zapad bio dosta loshiji.
Na jugu nikad vishe ljudi i nikad vishe ciganskih zastava na ogradi
Laughing . Par puta su prozivani,ali ipak su bolje zvucali kada nisu prozivani tj kada su se spontano javljali kao na npr Kada Zvezdo igrash ti....U tim momentima sipka je odlicno tempirala vreme tako da kada jug peva Kada Zvezdo igrash ti....sipka je vec prozivala sledeci stih tako da je sve bilo savrsheno ukomponovano i istempirano.
Osetih nesto cudno, stavih ruke na glavu( to mi je neki trip,pre neku sansu) i krenuh--Evo ga..evo ga...evo ga....EVOOOO GAA!!!!...Video sam....Goo.....Histerija totalna...ALi totalna histerija je nastala kada smo dali go.....Histerija je nastavljena kroz dalje gromoglasno navijanje i bodrenje...
Slobodan udarac ( meni ruke opet na glavi Laughing ) i u trenutku kada lopta prolazi kroz zivi zid i kaci nekog od igraca PSV viknuh opet EVO GAA...I bi...Histerija PT II...Skoro nije bilo toliko radosti na tribini nakon postognutog gola( golova) kao na ovoj tekmi....
Dodje poluvreme uz pesmu "Neka veceras svako zna..."....Posedasmo da dodjemo do vazduha nakon PAKLENIH 45 minuta...Nakon par momenata ljudi krenushe da ustaju, iz cega se moglo (klasika) provaliti da je opet neka frka.Ko,kako,zasto-ne znam, i boli me qrac, navikao sam.Sipka je apelovala da se prestane sa tucom,koliko sam mogao da cujem...
Prvi deo II poluvremena je nastavljen u istom ritmu kao i I....Sve dok nije pao i treci go...E onda je tek nastala PRAVA navijacka histerija koju moze da izazove samo ovako vazan go. Ja ne znam za ostale, ali imao sam osecaj da ce mi glava explodirati od tolikog dranja i buke koja je nastala u tom mmomentu da stadionu.Onako nesto se retko dozivljava i onaj koji nije bio prisutan ne moze da shvati sta je to.Stvarno ne mogu da iskoristi ni jedan drugi izraz osim histerija....I onda je pocelo "Zvezda,Zveda.." toliko glasno i tacno da je to prosto neverovatno ( Nadam se da postoji audio snimak toga) Bukvalno je iz svakog grla urlalo "Zvezda,Zvezda.."....Pravi pakao.
Kako su druge tribine reagovale na golove, u tim momentima stvarno nisam obracao paznju jer me je u tim momentima vodila totalna histerija
Laughing ...
Kada se sve to malo stisalo, nastavilo se sa pesmom....Sve do njihovog drugog gola i nasheg pada u igru (Moram priznati da sam ocekivao to u II poluvremenu, ali sam se nadao da me osecaj vara Crying or Very sad medjutim...)
Navijalo se i dalje,ali osetno slabije ali se ipak navijalo...
Ovoga puta deo do istoka,kao i deo do zapada navijao je slozno i zajedno, i velikom brzinom je ulazio u korak sa kopom, tako da su se pesme nakon par reci jasno i glasno cule sa cele tribine....
Mala kritika na sipka, koje je jedno 2 minuta totalno nezainteresovano delovala posle korea, te sam se zapitao"Imaju li ovi nameru da pevaju ili da manekenishu tamo dole tj gore?"....Ali ipak je,naravno krenulo...Kao i slabo iskoriscavanje potencijala punog i voljnog za pesmu stadiona, u vidu dovikivanja tribina...Moglo je i vishe ali.....
Sve u svemu, paklena tekma,paklena atmosfera ( cak i pored velikog broja ...hm...indijanaca")! Veoma lep i uspesan prikaz nashe tribine Evropi kao i domaci zadatak za....."one".....
Evo je moje "kratko" vidjenje sinocnjeg spektakla koje sam mogao josh sinoc da iznesem, 15-ak minuta posle tekme ali sam suvishe bio smlacen da kucam.
@Radovane----Nesto ti slabo ide kucanje posle tekmi....Jel to zato sto si "bolestan"?
Laughing
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Nibe
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Jun 2004
Posts: 168

PostPosted: 12 Aug 2004 09:23    Post subject: Reply with quote

P.U. wrote:
nibe wrote:
e evo kad nibe kaže e to je to
dakle indijanci iz selendri pozeri i mislim to.
to je zaista stručno mišljenje

dakle loše loše
a ti si hteo time da mi skrenes paznju na nesto ili mozda gresim?


Normalno da je hteo da ti skrene paznju dosao si sa tekme i umesto da pricas o koreografiji navijanju ludnici posle postignutih golova ti odmah udario po indijancima,od kako si se registrovao imas vise postova nego utakmica na kojima si bio tako da malo oladi i prozivi navijacki zivot a onda dodji i pisi anegdote koje mozda nekog i zanimaju jer ova prepucavanja koliko je bilo seljaka i dal se zbog njih lose navija mislim da su stvarno suvisna.

I nemoras vise da hvalis mladje grupe ako zelis da postanes clan neke zasluzi to ne tekmama a ne na internetu.

P.S. Nemoj nista od ovoga da shvatis kao uvredu[/quote]naravno da ne shvatam kao uvredu ali mislim da na ovom forumu svako ima svoje misljenje i svako moze da napise sta god hoce!sad bi bilo normalno da i ja tebi uzvratim raznim recima ovo sto si napisao ali necu zato sto bi bilo prepucavanja do sutra a mi valjhda ne treba da se svadjamo ali samo nekoliko napomena sto si napisao a nije istina sigurno imam vise tekmi od tebe,drugo pisao sam o navijanju ako nisi primetio procitaj malo bolje,pa ne zna se ko ima vise postova majke ti napisi kolko ih imam i navedi spomenute ako ih ima i ono sto me najvise iznerviralo ja da hvalim mladje grupe da bi postao njihov clan sta lupas gluposti to je mozda tvoj san i u tvojoj glavi se vrti!ne shvatam zasto neki ljudi nece ili nezele da shvate ono sto se napise!nemoj se ni ti uvrediti
Back to top
View user's profile Send private message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 12 Aug 2004 09:27    Post subject: Reply with quote

Sto smarate i sto se prepucavate zbog gluposti?
Prica oko indijanaca i ostalih stvari je vec toliko puta prezvakana da i nema potrebe uopste se "zaliti" na njih, pogotovu ne ovde.
#Znakovi interpunkcije,mala i velika slova, kraj i pocetak recenice.....#
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Nibe
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Jun 2004
Posts: 168

PostPosted: 12 Aug 2004 09:32    Post subject: Reply with quote

plasticman wrote:
Sto smarate i sto se prepucavate zbog gluposti?
Prica oko indijanaca i ostalih stvari je vec toliko puta prezvakana da i nema potrebe uopste se "zaliti" na njih, pogotovu ne ovde.
#Znakovi interpunkcije,mala i velika slova, kraj i pocetak recenice.....#
ma brate ja ni necu da se prepucavam oko nicega na ovom forumu ali kad neko pocne da lupa takve gluposti jednostavno nemogu to da istrpim!ja sam jednostavno napisao da ih je bilo puno i jel to neki zlocin pitam se!
Back to top
View user's profile Send private message
Пијанац
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2003
Posts: 456
Location: Сењак, Београд

PostPosted: 12 Aug 2004 09:59    Post subject: Reply with quote

С' обзиром да је ово била једна од такозваних великих утакмица, навијање је било и више него добро. Ваљда је и кретање резултата утицало на вољу људи да певају. Само ми је криво што кореографија није успела да се пропрати песмом ''Храбро Звездо, але, але, але...''. Д. је сат и по времена пре почетка почео да учи људе шта требају да певају, а ја сам на неких сат пре почетка већ био спреман да се опкладим са ортацима да ће се на крају ипак певати ПТЛН. Тих сат и по је на свака два минута морао да виче ''Спустите заставице'', али као што неко рече, некима ипак не вреди говорити.

Кореографија се одржала добрих 5 минута уз ПТЛН, а онда и уз ''Дај гол...''. Ту нас је сасекао корејанац својим голом. Последњи ''трзај'' кореографије је виђен на моменат после њиховог гола, али су се људи више окренули песми и посматрању догађаја на терену. Песме су се певале сасвим добро, мада је било момената када делови Севера нису били баш синхронизовани.

Атмосферу после наша три гола не умем да опишем. То треба једноставно осетити. Ја сам био неки 10-ти ред изнад шипке на којој је био Г. Човек је био у таквом трансу после Пантиног гола да је то чудо. Поведе навијање, па мало стане да се сабере, па схвати да водимо са 3:1, па се ухвати за главу као да не верује. Лудило!

Опет нас сече други гол холанђана и квари журку на којој се тек спремала кулминација. Успели смо и после тога да се саберемо и да наставимо са солидним навијањем. Е, то је био Север који сви знамо и волимо, а синоћ је много ХРАБРО играла та Звезда којој се сви дивимо.

П.С. За туче на Северу ме је синоћ болела она ствар. Сви око мене устају да виде шта се дешава, а ја мирно седим и палим цигару.
_________________
Зора свиће, ја испијам пиће... icon_beer

Ћале ти у ђубретарима...
Back to top
View user's profile Send private message
Zile-RSFC
Guest





PostPosted: 12 Aug 2004 10:02    Post subject: Reply with quote

Sinoc je bilo jedno od boljih navijanja u poslednje vreme, sto i nije tako cudno zbog toga kakav je bio tok meca. Rezultat je dobar moglo je i bolje. Kao i mnogo puta do sada, 50% ljudi nije procitalo uputstvo za koreografiju pa je i zato bilo Pune tribine... umesto Hrabro Zvezdo ale,ale,ale. Naravno neki su bili toliko nestrpljivi da su mahali zastavicama i pola sata pred pocetak tekme. Uzimajuci sve ovo u obzir mislim da je koreografija uspela.
Prva tuca je bila kod podizanja (mahanja) koreografije tamo kod onog prolaza gde vozila (hitna pomoc, vatrogasci) ulaze na stadion. Posto uvek na tom prolazu navijaci stoje ja sam samo izmedju njih video da sa druge strane ima neke frke. Bilo je jos 3-4 tuce ali sreca, nema teze povredjenih. U 8. min mi je bilo mnogo krivo ali odmah je krenulo Daj gol... i to je ono sto nas izdvaja od drugih jer i posle primljenog gola stadion grmi. A kakva je bila ludnica kod golova to ne treba opisivati. Najjace je grmelo kada je ceo stadion skandirao Zvezda,Zvezda... i kada smo se dovikivali sa celim stadionom Kada igras Zvezdo Ti...
Back to top
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 12 Aug 2004 10:02    Post subject: Reply with quote

Pijanac wrote:
За туче на Северу ме је синоћ болела она ствар. Сви око мене устају да виде шта се дешава, а ја мирно седим и палим цигару.

Jbte, cek`....Da ja nisam u stvari ti? Laughing
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Jordan
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Feb 2003
Posts: 148
Location: Aleksinac

PostPosted: 12 Aug 2004 10:37    Post subject: Reply with quote

Mislio sam da ce se ponoviti Lazio i Rozenborg (po navijanju) ali sam se na srecu prevario. Stvarno fantasticno.

Ali i da je protiv Rozenborga bilo 3:2 mislite da ne bi bilo ovakvo navijanje. Pa setite se odensea.

Dobro je sto se videlo da i indijanci mogu sasvim uspesno da se uklope u navijanje i ponasanje na severu (osim nekih...).

A sto rece KIKI stvarno me nervira da pisaju pored zida a iznad njih pise da je WC renoviran i da ne vrse nuzdu to. Po jebote podigni glavu i procitaj. Ma stoka.

Steta sto nije "uspela" pesma hrabro zvezdo mada nije ni bilo sansi jer od kad je pocela da se peva neki su toliko mesali melodije da je to smesno.

Sve u ok, sta li ce tek biti u LS Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 8 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop