DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2023-24
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 01 Jan 2024 16:56    Post subject: Reply with quote

Једноставно говорећи, време је инстант "пире за минут" и наравно да као такво тупи оштрицу за размишљање, довитљивост, креацију. Деца због тог "све на тацни" синдрома губе когнитивне способности, тј. умањене су, губе разборитост размишљања и на крају одсуство критичког мишљења што даље води у комплетну декадецију на глобалном нивоу и то се прећутно подржава и поздравља. Нормално да ће се то све итекако одразити и на навијачки свет. Који клинац ће данас да залута на овај текст без пропратног видеа и стимуланса у виду неке куравеле која изазовно једе банану...јебено задње време.
Са друге стране у свом окружењу имам више примера страшних очева, навијача, који неким природним путем преносе ту љубав на своју децу на један потпуно здрав и мени логичан начин. Па сам скоро имао прилику да на рођендану једног од тих клинаца видим праву потенцијалну армију нових звездаша, а опет са друге стране бојазан да ће то инстант време да их одвуче на рибу која изазовно једе банану и питање себи да ли ће ти клинци сутра некоме то желети да пренесу...
Данас у време ових празника ми недостају шверцери петарди и друге ситне сиротињске пиротехнике...што кажеш легалне радње на сваком ћошку, тако ће сутра бити и за гудру и за зољу или хеклер.
Мене не плаши ово ново време, ја са њим нисам у договору, али криво ми због клинаца, и нон стоп ми нешто криво, јебем му матер...
Back to top
View user's profile Send private message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 507
Location: Црна Гора

PostPosted: 01 Jan 2024 18:11    Post subject: Reply with quote

Планирао сам јуче или прекјуче да додам нешто, али сад имам луфта због празничне паузе...

Сећам се да у оно време, дал 93. или 94., у основној школи смо се сви мање-више веома добро знали, по разредима ко је за Звезду а ко за Партизан, али нама је школа била 30 метара даље од стадиона Хајдуковог, обично кад је утакмица нека закачи се обавештење на улазу у школу: "Позивају се ученици седмог и осмог разреда да дођу у недељу у 11ч на утакмицу", значи момци из краја који су ишли и на Звезду су се цимали да анимирају нас 4-5-6 година млађе од њих. Џаба све ако нема подмлатка, ако нико не наставља тамо где си стао... или ако је у копу само 20 људи. Ишло се на омасовљење.

Мени је то било пун погодак, баш нас је било доста, сећам се да бубњеве да купиш није могло, није то постојало уопште по продавницама, већ би узели оне пивске гајбе, могуће и да су биле оне дуже за вино, па ногом изломиш дно, или клештима-папагајкама очистиш изнутра да остане "оквир" само, а преко тога дебела лепљива трака да покрије рупу. Нормално није исти звук као код правог бубња али је било баш продорно приликом ударања.

Фотокопирнице колико се сећам нису постојале. Да не бисмо једне те исте пароле, позиве на утакмице и сл. писали више пута, користили смо и индиго који се подметне испод папира, и тако једно 4-5 комада, папир у оно време није био квалитетан као сада већ тањи, као за писаћу машину. Лако се поцепа, згужва и баци, ма жива мука.

И даље ми је у глави када сам висио гајби код једног друга који је гробар, он је знао онај њихов лого с булдогом да нацрта баш скоро исто како су га фурали из Агенције, јер је био прилично лак за цртање, поготово кад се једно 4-5 пута промаши с контурама, после се увежба и ради испуна на огрлици...
Laughing док сам ја отпадао на лого наш, цртао прилично пристојно, а поготово натпис ултрас с муњом у средини.

Кад смо ишли на Хајдук, ја сам обожавао пиротехнику, бакље поготово, пре него што почне утакмица попијемо пар пива, и пре него што унесемо, питају "ко носи гаће", ја сам углавном носио гаће више него боксерице, али кад су утакмице, знало се ко је сигуран избор за унос пиротехнике Laughing Laughing

Бакље су углавном завршавале код старијих, и било их је врло мало, нас пар клинаца кад приђе старијим, дају нам да испипамо, да мало држимо у рукама, евентуално прочитамо шта пише на њој, ко је произвођач... и онда чекамо да падне гол. Годину дана касније, мислим 1994., сећам се да сам ишао код родбине у село покрај Вуковара у РС Крајини, тамо су сви наши Срби били до зуба наоружани, и моја фамилија поготово, разне пушке, митраљези, кашикаре колико хоћеш, пиштољи... тако ја једном тражио пиштољ да ми дају, ја га ошацовао, откочио да видим како то чудо функционише... али и даље то ме није занимало. Само бакља, поготово нека квалитетна, на ударац или канап... па кад цапнеш има и онај трзај и призвук, дупло задовољство, то ме је усрећивало изистински.

Као што рече ГШ, много тешко време да набавиш добру бакљу а да није нека домаћа радиност. Мени се бакље из "Снајпера" у ком сам био пар пута уопште нису свиђале, више су биле као принудно решење док не стигне нешто боље Cool За Грчку и Италију је у оно време много било лакше добити визу него за све друге земље, а и наши људи који су шљакали, а уопште немају везе с навијачким животом, нису били баш "одушевљени" (најблаже речено) кад их неко замоли да то купе у радњи у Солуну или Трсту, или да се промувају мало по луци где пристаје много бродова и чамаца, нек донесе макар неку којој је истекао рок употребе, јер и таква знала је често да упали.

Што се тиче кашикара и пиштоља, кад сам кренуо у средњу школу 1997., мало мало па неко донесе пиштољ, ја сам већ почео да се навикавам. Неко узме од ћалета, неко од стрица, неко од родбине која је донела са ратишта... али после пар месеци када крећу туче, доказивања, промена друштва, јер ниси више у основној, тако један наш донесе кашикару у школу, ја је нисам видео, други јесу, мало су се играли, извуку онај осигурач па тако пар пута, врате га назад, али другар један наш коме је речено да није права, а исто је избеглица из Пакраца у Крајини, пукне му бомба и разнесе руку, и још пар повређено и оперисано, мене је гелер такође погодио али ништа страшно... ја се сећам да сам га видео кад је силазио низ степенице шокиран без комплетне шаке, само кост липти... а са њим сам често седео у клупи, он би иако гробар волео да ми пева циганске песме тако да ми је то било ненормално тешко, јер просто је много добар момак. Игром случаја пре неку годину стартујем брата му после неког гостовања, други голман у Звезди, реко ја сам тај и тај, човек се одушевио кад сам показао неке заједничке слике... после зовем другара "што не рече да ти брат брани у Звезди".

У разреду смо имали још пар другара који су као ја били навијачи на "двојну регистрацију" Laughing , један Инвалид и Делија, један Service Crew Жарково и Гробар , један Шумар и Гробар истовремено... и онда то је мени било врх, слушао сам песме које никад у животу нисам чуо, мелодије поготово, како функционише група, колико их има, ко им је највећи противник на локалу (као нама Лионцима биле су Булке и Витезови).

Све у свему, много боље време него ово сада, поготово након догађаја у мају, у школи се убијају другари... отишли смо у курац. У моје време није било убадања у школи нит јурења с ножекањама, али ферова је било колико хоћеш. Знала се хијерархија...

У моје време није било тога да неко дође на стадион или халу Пионир а да држи уста затворена или да не пушта глас, или да седи с стране и блеји. Сећам се дербија 1998. кад смо побегли с пар задњих часова да стигнемо на дерби у баскету, улазимо опуштено, прва шипка скроз доле Тима наравно и Б... из мог краја, поред њега Се...а у жутој јакни (већ сам навикао био на то ко шта носи), али горња шипка, с млађима, навијање води један Херој... пред крај утакмице, кад се ломи утакмица, према једној групи која не навија лево од њега "Шта ћутите који курац, навијајте, немој да због вас изгубимо утакмицу", после пар минута креће да лупа шамаре овима што не навијају. Мене је одушевила та одлучност и праведност. Мени лично, непоштено је да се ја трудим а други неко ни гласа да пусти, само гледа утакмицу...
У то време смо већ имали кошаркашког Мустафу, певали смо му "Жена ти је курва Дејане", а то је био човек који је нас је прво хвалио... а после трансфера у Партизан изјави "Мислим да су Гробари најбољи навијачи на свету", човека је само интересовала кинта, није имао ни образа ни морала, што ми је у каснијим годинама кроз приватне контакте потврђено. Свако време има неког свог Мустафу. Овај је био баш исполиван најјаче.

Што се тиче навијања, кад поредим оно време сада и тада, ја се питам само: "Који курац си дошао на стадион ако нећеш да навијаш?" "Шта је поента твог бивствовања у копу, ако ћеш да гледаш утакмицу увек можеш да се склониш у страну или да пређеш на исток..."

Нешто друго је и репрезентација. Сећам се да сам крајем 1997. у "Коп" на Врачару (тад сам Тиму први пут видео изблиза, више сам био почаствован него да видим председника државе или неког спортисту, глумца или певача... толико ме је болео курац) ишао да уплатим место у бусу за браћу и неке њихове другаре, гостовање у Словачкој пред СП у Француској, нормално од наше екипе ударни транспарент Хајдук Лион стајао на шипци у Братислави, поред Фирминих, Гробарских, Сирмијум Ренџерс, мислим и Ђаволи... јако занимљива прича. Дал су били Деспоти и Мераклије не сећам се. Југославија се звала за нас све "Смрдославија", али се певало Боже Правде и клицало Србији, и неке четничке песме. Србовало се итекако. И то је било тако јер другу државу немамо. Ја сам требао ићи у Мађарску на задње коло квалификација, ишла су 2-3 буса, јавили су ми да имам сигурно место али ме отац није пустио јер сам био малолетан, што ми је било ненормално криво с обзиром на састав екипе који је отишао тамо, а поготово момци из мог краја.

Мени лично је било поражавајуће што сам упознао неке навијаче који су једва чекали да се Србија (заправо Црна Гора) одвоји 2006. па да могу да иду на репрезентацију како треба, јер хоће да чују химну и распоред боја у опреми како треба, грб на дресу, али то их је држало неко кратко време па су онда смишљали друге изговоре и оправдања за недолазак. Значи подршка томе да останеш без друге српске државе и излаза на море... мени много лош резон. Нису сви били Срби како треба, неки су били ускогруди или себични... навијача има разних и то је оно на шта сам навикао. Али ја сам ходао путем за који мислим да је исправан и како су ме старији момци из краја учили.
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 01 Jan 2024 18:45    Post subject: Reply with quote

Ај да не улазимо сад у године које су прошле неко их је видео онако неко овако, али какав фер средином 90 их...ако су икада школска дворишта била налик каубојским филмовима то је то време. Ишли су људи и на фер али и на не фер. Нема чега није било. Једноставно ратна времена.
Али битно је то да сви који овде пишу ово су били и тада загрејани за навијање као и данас. И то је крунски доказ да онај ко се на тај начин заинтересује за навијање, остаје ту. Много пута су отпадали "мангупи" који мисле да је "прерастао" да уноси бакље у гаћама или да цепа папириће...то и јесте тако код сваког плитког мозга, али све приче падају у воду кад видиш прве људе који баш цепкају папириће, а не можеш тамо где треба да их сустигнеш. Онда "мангупи" траже даље, па иду у друге светове где се храброст, исправност не вреднују толико колико можда сналажљивост. У главном за такве си ти дебил, а они за тебе дебили. "Цепкање папирића" делује можда најпоражавајуће кад неко хоће нешто да изврне руглу, али трибина свака права, живи баш од тих што су цепкали и још цепкају и није им тешко, а када треба увек су ту где треба. Што је трибина пунија оваквих људи, то је трибина боља.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 354

PostPosted: 07 Jan 2024 08:01    Post subject: Reply with quote

Мир Божији Христос се роди! Срећан рођендан Делије,на многаја љета!!!
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 07 Jan 2024 10:06    Post subject: Reply with quote

Ваистину се роди! Срећан празник и рођендан Делије!

Сад можда није дан за то, али тако се наместило, лагано би наставио причу око утаицаја медија и уопште злонамерности када се прича о нама, нашем клубу и трибини. Погледајте ове две весте истих новина, само је разлика у пар дана!
https://www.kurir.rs/sport/kosarka/4331536/delije-prave-haos-u-areni-sudije-prete-prekidom-meca
https://www.kurir.rs/sport/kosarka/4332986/americki-investitor-odusevljen-atmosferom-u-areni
Курир као новина се не бави навијачима, само када по неком задатку требају да нешто ураде онда се оглашавају. Да ли има већег парадокса Од ове две вести са истом сликом у наслову? Дал то раде злонамерни људи, или само плаћеници, дал су толико глупи да мисле да нико не прати вести и не чита и не упија(али да би знао како ветрови дувају), не знам...али знам да су у вечери када се утакмица завршила и дан након, држали вест "Делије направиле хаос" у топ 3 вести у спорту! А данас пуштају исту слику само са неким хвалоспевом неког милијардера. Господо из Курира, овакве ствари не пролазе не опажено. Или се оканите нас, или преносите како и други то раде, без тих лажних наслова које само ви видите, без тенеденције да се на најподмуклије начине дискредитује све могуће што може. Ми када видимо да је неко злонамеран, не умемо да га потапшемо по рамену....чисто да људи виде и буду свесни шта им се сервира и шта гутају.
Даље, једно недељу дана има како се врти један јако добар спот који много тога објашњава а на штету је комшија, буквално ни један човек из окружења ми није послао да каже је си видео ово. Али зато монтажу Вучића који као држи упуство за мајице за дерби, стигло ми је са више страна. Ово читају и они који то раде, али нека, пут ка оздрављењу води само на овај начин да се јавно каже какве будале правимо сами од себе некада и хоћемо да смо најпоштенији међу најпоштенијима. А арче нас људи који, неком другом приликом ћу писати о томе. И на све то 99,7% хале дође и испоштује све! И преко "лошег гласа" и преко пропаганде...то је добар знак за почетак, али мора ово да се одбија од нас још више!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 15 Jan 2024 10:05    Post subject: Reply with quote

Видим да се доста људи јавио приватно да каже за ове фантомске заставе које су качене по халама кошаркашким, што је добро, нервира навијача када види тако нешто. Издао се и проглас на каналу везано за ову тему, надам се да ће то бити довољно, ако не...увек има метода да се одуче дегенерици од таквих ствари. Колико луд мораш да будеш да ископираш заставу са севера до те мере да људи зову да питају шта је ово...које је то стање ума прво, а тек ми је невероватно да људи по кућама чувају неке фантомске заставе које никада виделе трибину нису и они знају да неће никада видети, али имају потребу да за Спрску нову годину или тако неки догађај окаче је негде са све породицом и да глума не знам шта? Ово овде је место које има најмањи досег до таквих, мада реално је да и овде читају они што је имају у кући негде у ормару "за специјалне прилике". Чисто да знају са чиме се играју. Србија је мала, све се сазна очас посла, па чак и Европа.
Друга ствар, на каналу је исто о томе писано. Одеш у Лајпциг у центар града заузети кафићи бахатост на најјаче. Навијање, чак симпатизери или како би их већ назвао певају песму " а и преко целе недеље"...шта бре преко целе недеље??? Коме звони телефон од вас дегена што сте побегли жени од куће да се мало издувате, напијете...озбиљан рез ће да иде за ове ствари! За Лајпциг смо могли да продамо 10000 карата да смо имали, дебили глупи на тргу полиција прича са разгласа да је време полазка у 18 часва и да прате њихов комби. И крене комби и бар 200 људи крене за тим комбијем!!! То су скоро сигурно све људи из Европе који видели стадиона нису, али ово додатно боли кад знаш кад се вратиш у Србију на следећој утакмици затекнеш празан исток и запад, север једва два средишња сектора. Буде ти у тренутку жао што се и ови зову навијачима Црвене Звезде. Својевремено смо имали битке да се на утакмице нашег клуба не доносе обележја Југославије...па је морало да прође много времена и да се много људи надобија батина да би схватили да се то не ради. Немојте да и за ове ствари мора да се укључују непопуларне методе, јер наши људи не разумеју када се лепо каже, они изгледа то тумаче као слабост. Могу сад да набрајам случајеве овде катастрофалне још, али и ово је довољно. Забрањено гостовање у Милану, појављују се неки фантоми а у Болоњи симпатизери страдали? Шта је то? На шта то личи? Што кад сте толико верна публика не одете тако у Оаку да седнете и навијате вас 30-50 скупљени са конца и конопца? Па зато што нисте баш толико глупи, али се зато трипујете да је у Милану ладовина или у Француској? Глупаци глупи, не глумите оно што нисте, ако си симпатизер иди као симпатизер, немој да се комплексираш јер ће те скупље коштати повратак него одлазак. Нико никоме не може да забрани ништа, али ко се прави паметан а обрука се, видимо се у то будите сигурни!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 15 Jan 2024 10:13    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=OaY82RIBAzw
Не може да се пореди ништа, али навијач када види овако нешто и ово сивило наше не може да остане нем на ову појаву. Утакмица играна у 12 и 30, у подне да кажемо, стадион бар 50000 људи. 3 дана пре овога су са Ромом исто играли куп. Опет кажем ништа не поредим, јер је та лига таква каква је, али једноставно те тера да кад дођеш кући, навијачку срећу тражиш по Европи а не да погледаш своје издање тог дана јер немаш шта да видиш. Крајње је време да се тргнемо Делије, да север крене да се пуни, доста више ових будалаштина прича и изговора. Немој стално да је неко крив зашто нас нема, немој толико да смо слепи код очију. Праве навијаче и ова тема и ова изнад боле. Једини начин да се покренемо је да будемо на истом колосеку сви и да чекамо исти воз. У преводу, сви у аутобус, трамвај, кола, комбије...и правац Маракана!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tcz
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 27 Nov 2016
Posts: 77

PostPosted: 15 Jan 2024 11:04    Post subject: . Reply with quote

Генералштаб wrote:
Видим да се доста људи јавио приватно да каже за ове фантомске заставе које су качене по халама кошаркашким, што је добро, нервира навијача када види тако нешто. Издао се и проглас на каналу везано за ову тему, надам се да ће то бити довољно, ако не...увек има метода да се одуче дегенерици од таквих ствари. Колико луд мораш да будеш да ископираш заставу са севера до те мере да људи зову да питају шта је ово...које је то стање ума прво, а тек ми је невероватно да људи по кућама чувају неке фантомске заставе које никада виделе трибину нису и они знају да неће никада видети, али имају потребу да за Спрску нову годину или тако неки догађај окаче је негде са све породицом и да глума не знам шта? Ово овде је место које има најмањи досег до таквих, мада реално је да и овде читају они што је имају у кући негде у ормару "за специјалне прилике". Чисто да знају са чиме се играју. Србија је мала, све се сазна очас посла, па чак и Европа.
Друга ствар, на каналу је исто о томе писано. Одеш у Лајпциг у центар града заузети кафићи бахатост на најјаче. Навијање, чак симпатизери или како би их већ назвао певају песму " а и преко целе недеље"...шта бре преко целе недеље??? Коме звони телефон од вас дегена што сте побегли жени од куће да се мало издувате, напијете...озбиљан рез ће да иде за ове ствари! За Лајпциг смо могли да продамо 10000 карата да смо имали, дебили глупи на тргу полиција прича са разгласа да је време полазка у 18 часва и да прате њихов комби. И крене комби и бар 200 људи крене за тим комбијем!!! То су скоро сигурно све људи из Европе који видели стадиона нису, али ово додатно боли кад знаш кад се вратиш у Србију на следећој утакмици затекнеш празан исток и запад, север једва два средишња сектора. Буде ти у тренутку жао што се и ови зову навијачима Црвене Звезде. Својевремено смо имали битке да се на утакмице нашег клуба не доносе обележја Југославије...па је морало да прође много времена и да се много људи надобија батина да би схватили да се то не ради. Немојте да и за ове ствари мора да се укључују непопуларне методе, јер наши људи не разумеју када се лепо каже, они изгледа то тумаче као слабост. Могу сад да набрајам случајеве овде катастрофалне још, али и ово је довољно. Забрањено гостовање у Милану, појављују се неки фантоми а у Болоњи симпатизери страдали? Шта је то? На шта то личи? Што кад сте толико верна публика не одете тако у Оаку да седнете и навијате вас 30-50 скупљени са конца и конопца? Па зато што нисте баш толико глупи, али се зато трипујете да је у Милану ладовина или у Француској? Глупаци глупи, не глумите оно што нисте, ако си симпатизер иди као симпатизер, немој да се комплексираш јер ће те скупље коштати повратак него одлазак. Нико никоме не може да забрани ништа, али ко се прави паметан а обрука се, видимо се у то будите сигурни!

Све се апсолутно слажемо сем једне ствари,називати људе идиотима или глуацима јер се њих 40 скупило и дало подршку екипи у Милану је мислим мало превише,па и у тој Француској,и то све због 3 ретарда која су одлучила направити копију заставе са севера.Наравно да група не може да одради 17 гостовања у баскету али зар није лепо кад у неком Минхену,Берлину,Болоњи или Милану видиш скоро па домаћи терен.
Back to top
View user's profile Send private message
Салазар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Dec 2023
Posts: 16

PostPosted: 15 Jan 2024 11:22    Post subject: Reply with quote

Браво за ово! Мислим да је прави тренутак да се људима скрене пажња на овакве ствари. Мада је можда требало и раније. Такав смо народ, такав менталитет. Моћ и снага Севера су идеални да се разни слободно могу написати индијанци кроз нашу причу пробају саморекламирати и глумити неко лудило. Био на три утакмице у животу, али опалио бато тетоважу нашу и идемо. Ја сам Делија, ја сам опасан! Север као најорганизованија и најјача трибина је магнет сам по себи, поред Звезде наравно и идеалан за такве људе да се ложе и да глуме лудило. Е сада долазимо на оно што генерал написа, Север као такав је трн у оку свима. Разни сањају да ухвате неки наш трофеј, и да се "прославе". Са оваквим индијанцима као што си написао горе је тако нешто врло изгледно и поред тога што та застава није са наше трибине и из нашег копа те слике би обишле планету. И шта ћемо онда "јунаци"? Нисмо мислили да ће бити тако, то ми онако понели, испало нам итд, итд. Ја капирам све, али ако су само 1% икада били око Севера и ако их занима наша прича, нормалном човеку је више него јасно све што се тиче застава и хијерархије. Бог зна колико још има дилетаната што каже што имају код себе за своју "приватну архиву" урађене по нашем шаблону. Искрено се надам да ће их објава на нашем каналу на Телеграму и ово овде уразумити и освестити. Одморите још мало, допуните батерије и онда сви на ноге - СВИ НА СТАДИОН!

ДУПЛА КРУНА ОЛЕ!
_________________
Stella Rossa di Belgrado!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 15 Jan 2024 11:24    Post subject: Re: . Reply with quote

tcz wrote:
Генералштаб wrote:
Видим да се доста људи јавио приватно да каже за ове фантомске заставе које су качене по халама кошаркашким, што је добро, нервира навијача када види тако нешто. Издао се и проглас на каналу везано за ову тему, надам се да ће то бити довољно, ако не...увек има метода да се одуче дегенерици од таквих ствари. Колико луд мораш да будеш да ископираш заставу са севера до те мере да људи зову да питају шта је ово...које је то стање ума прво, а тек ми је невероватно да људи по кућама чувају неке фантомске заставе које никада виделе трибину нису и они знају да неће никада видети, али имају потребу да за Спрску нову годину или тако неки догађај окаче је негде са све породицом и да глума не знам шта? Ово овде је место које има најмањи досег до таквих, мада реално је да и овде читају они што је имају у кући негде у ормару "за специјалне прилике". Чисто да знају са чиме се играју. Србија је мала, све се сазна очас посла, па чак и Европа.
Друга ствар, на каналу је исто о томе писано. Одеш у Лајпциг у центар града заузети кафићи бахатост на најјаче. Навијање, чак симпатизери или како би их већ назвао певају песму " а и преко целе недеље"...шта бре преко целе недеље??? Коме звони телефон од вас дегена што сте побегли жени од куће да се мало издувате, напијете...озбиљан рез ће да иде за ове ствари! За Лајпциг смо могли да продамо 10000 карата да смо имали, дебили глупи на тргу полиција прича са разгласа да је време полазка у 18 часва и да прате њихов комби. И крене комби и бар 200 људи крене за тим комбијем!!! То су скоро сигурно све људи из Европе који видели стадиона нису, али ово додатно боли кад знаш кад се вратиш у Србију на следећој утакмици затекнеш празан исток и запад, север једва два средишња сектора. Буде ти у тренутку жао што се и ови зову навијачима Црвене Звезде. Својевремено смо имали битке да се на утакмице нашег клуба не доносе обележја Југославије...па је морало да прође много времена и да се много људи надобија батина да би схватили да се то не ради. Немојте да и за ове ствари мора да се укључују непопуларне методе, јер наши људи не разумеју када се лепо каже, они изгледа то тумаче као слабост. Могу сад да набрајам случајеве овде катастрофалне још, али и ово је довољно. Забрањено гостовање у Милану, појављују се неки фантоми а у Болоњи симпатизери страдали? Шта је то? На шта то личи? Што кад сте толико верна публика не одете тако у Оаку да седнете и навијате вас 30-50 скупљени са конца и конопца? Па зато што нисте баш толико глупи, али се зато трипујете да је у Милану ладовина или у Француској? Глупаци глупи, не глумите оно што нисте, ако си симпатизер иди као симпатизер, немој да се комплексираш јер ће те скупље коштати повратак него одлазак. Нико никоме не може да забрани ништа, али ко се прави паметан а обрука се, видимо се у то будите сигурни!

Све се апсолутно слажемо сем једне ствари,називати људе идиотима или глуацима јер се њих 40 скупило и дало подршку екипи у Милану је мислим мало превише,па и у тој Француској,и то све због 3 ретарда која су одлучила направити копију заставе са севера.Наравно да група не може да одради 17 гостовања у баскету али зар није лепо кад у неком Минхену,Берлину,Болоњи или Милану видиш скоро па домаћи терен.

Није лепо, јер не знаш у тим градовима баш шта се дешавало након утакмица. И то људима који нису способни да се бране, који ће на прву да побегну, а у хали умеју и на ограду да се попну а да нису део никаквог система или било шта. Зна се где ми можемо да имамо подршку и ти "излет" одласци ево ја опет питам, како се сем Маузера са њих 5 још пре скоро 10 година, нико више није зајебао да оде испред Оаке самостално тако и да да подршку тиму? Срећа их је погледала јер су домаћи навијачи били заузети у том тренутку, бежањем од групе, иначе би се вероватно њих 6 вратило са 12 ножева у дупету. Минхен-поручје где усташе вребају, Болоња и Милан...јел треба да се пише уопште? Ја разумем да ти дођеш сам и по изласку гледаш своја посла и понашаш се као 90% симпатизера у Европи, али наши људи не знају то, ем што су глупи ем што су безобразни и бахати. Па да нам се не би то обило о главу па онда да причамо о томе, сад пишемо на време. Не навијамо ми за Жалгирис, па кад одеш негде може и "главна група" да дође, неће их нико погледати, навијач Звезде носи своји тежину. Безобразлук је у питању у јаком малом проценту је незнање, јер данас и да нећеш да знаш, сазнаћеш некако већ. Увек и свуда ако идеш као неко ко хоће да навија, носи шал, стоји у хали....буди спреман онда да се са тиме носиш до краја како треба. Јер ниси ти ту дошао не знам из ког разлога, ти таквим понашањем провоцираш, ал ајде у набројаним градовима нема противничких навијача или су смешни, али дајеш погрешну слику онима напољу који чекају своје. Јер ту нема групе па да се јасно сконцентришу на њих, него им цела та маса делује да "може да прође". И онда неко кад добије по лабрњи шта ми да радимо? Има гостовања и кошаркашких где је група ту, и то је онда друга прича, али ми не пратимо кошарку немогуће је једноставно. И онда сутра ти објасни да су то људи пали са Марса који везе немају са навијачком причом. Фудбал је лако, иде група, па ко воли нек изволи...али кошарка...почело је већ да буде полако то излет и у најави већ кад изађу датуми купиш карте за 19 евра...и онда где да се баце те паре, иако већ си чуо и знаш да може да буде нешто или свашта...то није резон за навијаче Црвене Зведе.


Last edited by Генералштаб on 15 Jan 2024 12:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 15 Jan 2024 11:35    Post subject: Reply with quote

Комби, аутобус...легитимне мете. Ко зна ко је у тим комбијима? Сутра иде прича која иде, а унутра друштво из кладионице. То и Енглези у најбахатије време нису радили.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 15 Jan 2024 11:53    Post subject: Reply with quote

Шта мислите шта су навијачи Здара тражили? Новинара Моцарта? Не би рекао. Пре би рекао да су чули(а како да не чују кад се на паузама сваке четвртине ори Арена) кад наш клуб сам рекламира "чартер за навијаче", који прво иде до Мадрида па онда до Јадрана, тј. Задра. И онда после се чуде људи како су од слетања авиона пратили шта се дешава? Срећа па нико се није пријавио за тај пут али верујем да је то био само стицај околности или ти случајност. А неки, да не кажем скоро па сви, тешко да могу да одоле некоме ко бар и прича Српски, не мора ништа више од тога...дал је новинар, симпатизер, навијач...Пецају људи, данас је 4 симпатизера нашег клуба велики плен. Увек је било, али данас је посебно, поготову што можеш и да документујеш 3 човека да пребијеш одмах то добија неку ненормалну димензију. Сукоби група су ствар која се овде не доводи у питање, и то је нешто што свако не мора да брине нити да води рачуна о томе. Овде се прича о делу који је умислио да је ту негде уз групу јер "ко ће њега", и ове јагањце који ти предају све шта имају не мораш ни шамар да му удариш, али све уредно има и дукс и шал и заставу. Мало је данас правих у свету навијача који ће прескочити симпатизере неке боље групе, то само најбољи умеју, а таквих је мало. А нама људи по овом питању као да броје године у назад не у напред. Дакле од 2012, данас као да су у 2000. а не у 2024. по понашању и знању ствари иако им је све на дохват руке да виде.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 15 Jan 2024 17:41    Post subject: Reply with quote

Проблем је та болумента која трипује да је одвојена и исправна фракција Звездиних навијача, а да је група Делије Север насилно ставила шапу на звездаштво и да јој по сваку цену треба терати неку млитаву контру. То су ти неки пријатељи нашег кк, који већ годинама глуме звездаше над звездашима и неће њима нико да објашњава и говори шта треба да раде, па се онда након финала аба лиге против цедевите пре 7, 8 година од стране Звездиних "ултраса" на врућем гостовању и у част нашег играча Цирбеса, у сред Загреба ори "данке дојчланд" Shocked Shocked Shocked
Немам намеру да усмеравам неку негативу према било коме или да поново правим неки јаз, али то је један јако добар пример како својеглавост и недостатак смисла за навијање може да направи свеопште срање свима нама који волимо клуб и трибину. Не познајем никог од тих људи, али сам својевремено пратио њихове активности путем интернета и зграњавао се докле то иде. Није прича од јуче, нити је везана само за евролигашка гостовања...Ови који се препознају са том идејом изгледа иду и даље, па ето ти онда и конкретног обележја са све оригинал фонтом. Болесно ми је да желим да им неко јебе матер, али страшно шта су успевали да изазову у мени. Притом, ја се не декларишем као фудбалски навијач, бодрим Звезду и у ауто-мото шампионату ако треба.
Кад је противник јадан и бедан, оперисан од навијачке побуде, он истиче као трофеј и нешто што само личи да је могло да виси или да се вијори на Северу.
Има баш много тих примера где је свако ко се мало интересује за навијачки свет могао да провали шта су нам ови прекопута или ови "бивши њихови" избацивали на дербијима...
Е онда пребаците ову причу на помахниталу европу, па пустите филм у глави пре него што следећи пут крене да звони телефон и да морате напоље...
Back to top
View user's profile Send private message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 507
Location: Црна Гора

PostPosted: 15 Jan 2024 18:24    Post subject: Reply with quote

Реално не разумем тај ментални склоп људи који штампају заставе, шта покушавају с тим, кога мисле да импресионирају, другаре, девојку или фамилију на Инстаграму?
Ајде што је застава, него исти фонт, иста боја и облик Крејзи Норт која је годинама стајала на шипци, то представља чист безобразлук, да ми је знати одакле неком смелости и храбрости да је штампа?

У старо време средином и крајем деведесетих, знало се ко сме да носи заставу. Када сам постао фудбалски навијач и фурао британски стил и облачење и фризуру и менталитет, требало је да прође неко време и одрађених гостовања да су ми једном дали ударни транспарент групе да је чувам на гостовању, и то са једном руком слободном за ударање (ако ме неко нападне), и то је оно на шта сваки навијач треба да буде спреман... нормално ако се може, цигла, палица, бакља - шта год да имаш уштекано или са стране ако те нападне противничка група. То је оно што сам очекивао и био спреман ако неко крене на мене "мали дај заставу вамо".
Колико сам био почаствован на указаном поверењу, толики сам и притисак имао, јер знам тежину коју она има у навијачком свету.

Много су људи пустили муда када раде нешто на своју руку, што од малих ногу формираном Ултрасу не би пало на памет, после кад добију по носу од противника, калдрму у зубе, мотку по глави или поцепану аркаду... ко ће им бити крив, држава, политичари, Бог или неко четврти?

Побегли би и више се не би враћали на стадион или у халу. Лично знам навијача који је моје годиште добио калдрму у лице и остао без 8-9 зуба па после 2 месеца кад сам га видео са сређеним зубима иде и даље на утакмице као да се ништа није десило. Али то је Ултрас менталитет а не ови покушаји, полунавијачи, викендаши, дербијаши... не знам ни више коју праву реч да употребим.
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 15 Jan 2024 23:49    Post subject: Reply with quote

Чекај бре брате полако. Прво пишеш за 90 е и неке фер туче оно Бејрут био, сад пишеш да се средином 90 их знало ко носи заставе...ајде полако, заустави се мало. Ако су нам икада падале тад су. Да не скрећемо више са тема али ај мало води рачуна кад пишеш шта пишеш јер некако ми глупо да стоје такве ствари овде и ја знам да нема везе са везом ал ето да се правим луд као било је тако. Тада групе нису биле у стању да брину о својим заставама неретко, заборављане на огради у шинобусу, остављане на изволте противницима...ја разумем да си ти видео свет твојим очима ал није такав био.
Што се тиче данашњице, мислим да праг толеранције више не постоји за оне који мисле да могу негде на кривини да ухвате тренутак да окаче нешто.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Next

View previous topic :: View next topic
Page 23 of 26

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop