DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2023-24
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 16 Oct 2023 15:01    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Мислим да је такво време једноставно све је испреплитано и људи нису свесни да живе у ствари животе како им "јавно мњење" искроји. Дал једно или друго. Много смо поводљив народ, вероватно ни другде није другачије, али овде убедљиво највећи траг оставља у свим животним сферама па тако и у спорту. Невероватно је како успеју да огаде људима спорт, навијање, стадион, халу...а опет када су "виши интереси", умеју да распале ватру не може да се приђе Пиониру кад треба да се јебе мајка "милогорска" итд. Људи овде никако да се отргну од канџи овога, много смо и ми као навијачи и деградирани, а са друге стране и приказани кроз неке ликове и дожибљај човека када му поменеш навијач он помисли на све осим на оно што би требао.
У целој тој гунгули испашта клуб и навијачки покрет и они који стварно воле навијање. Који су дошли на стадион јер су од малена се саживели са једном једином играчком-лоптом, и које је она трибина где сви стоје хипнотисала од прве секунде.
Данас, тачније можда сад већ и деценију и више долази на стадион из ко зна каквих све побуда. А онда такве људе је много лако пољуљати. Сад да не набрајам приче све које свако од вас који чита ово има у малом прсту. Једноставно то није нормално. Да људи тако гутају приче које им се сервирају и то колективно узима маха.
На све то север има и ту неку друштвену црту и где се сви грабе да ми кажемо или не кажемо нешто. А у суштини никад ништа нисмо прећутали нити ћемо, увек ћемо бити своји и то је то. Међутим, ово тешко да ће неко схватити док мало не прође времена јер сад много то тешко иде. Кад се упале машине на обе стране ми буквално као да не постојимо кад нешто кажемо.
Овде навијачки свет и људи који живе или се труде да живе тај живот не постоје за јавност. Букавлно кад би испричао тај неко шта је за њега навијач и неко са друге стране ко јесте навијач, мислили би један за другог да су луди.
Било како било, ово видно траје сигурно неких 7-8 година што се нашег стадиона тиче, и даје резултате који свима њима одговарају, али баш свима, само навијачима и њиховом клубу не.
Ја знам да овај текст не може ништа да промени, али нека стоји, па кад га једног дана прочита бар један који је био "паметан" данас, и разуме макар тад, добро је.
Ако не планирамо да изгубимо битку за живот, пошто нама јесте навијање живот, онда мора да се препознају сви они који тако виде ствари и да буду много гласнији у свему када се прича о доласку на стадион, о навијању на стадиону, о живљењу навијачким животом...иначе врло брзо ће и нас појести ово ново што надолази и ако нема правог отпора тешко ће се спречити.
По некад ухватим себе да ми буде криво кад гледам неке земље где је навијање није постојало, или јесте али у неком почетном облику, данас им пуни стадиони, долазе на утакмице као да су рођени у самој Енглеској или Аргентини...једноставно имају мир да граде навијачку причу, онај мир који ми, због 200 ствари немамо овде, али колико ми је криво толико и смешно, јер знам шта смо ми за те земље, шта је мозак наше трибине за те трибине...они само немају препреке у доласку људи на стадион за шта они нису заслужни ни 1% већ клуб, успех клуба, маркетинг итд. Док код нас навијачи морају да зову навијаче на стадион и губе енергију на то, а уз све то да доказују да су исправни да нису ово или оно, а то реално нигде не постоји нити и једна трибина на свету то ради и покушава да докаже људима да би то као био предуслов да се дође на стадион. Наше јединство тренутно и у задњих 20 ак година, ако нису свима показатељ, онда не знам шта је. Вероватно смо у томе јединствени у свету и шампиони, да се тражи од хард кор навијача да буду најчистији, па онда ако се то усвоји у народу(јер где да идеш мимо комшијиног мишљења), онда можда и натера себе да дође на тај стадион, тачније неће то он, него ће га "јавно мњење" натерати и покренути, али опет неће знати да је то поново из неког интереса само ето сад смо "добри". Мислим да смо једина земља у којој је направљено да је разлог за долазак или не долазак на утакмицу то, да ли си био на неким протестима или ниси, дал си скандирао нешто или не. Ово, тврдим, не постоји нигде не свету буквално. Као када би навијачи у Ђенови рецимо престали да иду на стадион јер се срушио мост изнад града и страдало на десетине људи, или Грци да им се смање бројке на стадионима јер су се сударила два воза где је брј жртава троцифрен. И да не набрајам сад даље мучне примере, има их много. То су незамисливе ствари једноставно и где се јасно види колико смо ми прво намучен и напаћен народ који не зна да се весели и ужива, а онда и колико смо далеко од навијања и навијачке приче.


Јако добар упис буразеру. Прочитајте људи ово.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
1945
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2011
Posts: 292

PostPosted: 16 Oct 2023 21:26    Post subject: Reply with quote

Mislim da je najbolje poredjenje mreža i kanala i nas kao grupe, to što su sa jedne strane NN lica koja vode politiku i pozivaju na razne stvari, a s druge strane ljudi koji imaju svoje ime i dela koja stoje iza njih. Svestan da danas mreže mogu i izbore da dobiju jer je došlo takvo vreme da su ljudi jako povodljivi i skloni negativi koja ih napaja, ali svako normalan koji i čita tako nesto logicno bi bilo da malo ipak razmisli kome ukazuje poverenje i koliko veruje takvim izvorima. Opozicija u Srbiji se makar do danas pokazala nesposobna i nezrela za bilo sta i onda i oni i svi koji mrze vlast pokušavaju na sve načine nas da izazovu,prozovu,izvedu na ulice,jer su svesni da im fali ta oštrica, ta odlučnost i da tek onda možda i može nešto da se promeni. U poremecenom sistemu vrednosti, korumpiranim strukturama i organizacijama koliko god nas pljuvali znaju da smo najcistiji deo ovog mulja i da smo im potrebni da bi oni ostvarili svoje ciljeve.
Back to top
View user's profile Send private message
Џон
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Sep 2021
Posts: 21

PostPosted: 16 Oct 2023 22:14    Post subject: Reply with quote

[quote="1945"]U poremecenom sistemu vrednosti, korumpiranim strukturama i organizacijama koliko god nas pljuvali znaju da smo najcistiji deo ovog mulja i da smo im potrebni da bi oni ostvarili svoje ciljeve.[/quote]
То је то.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 19 Oct 2023 09:59    Post subject: Reply with quote


Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 25 Oct 2023 22:09    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/czXYoBG59lQ?si=AO-rbOiIItt7x0-P

https://youtu.be/h7ioG6PLkuc?si=2NjrgKXCOusMziAn

https://youtu.be/0AV94aFtJ-A?si=gJNDqK_dRi3B-UEG
Back to top
View user's profile Send private message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 507
Location: Црна Гора

PostPosted: 26 Oct 2023 05:46    Post subject: Reply with quote

Слике из Лајпцига:
http://www.delije-caffe.net/galerija/index.php?spgmGal=2023-2024/lajpcig_cz
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1431

PostPosted: 31 Oct 2023 09:03    Post subject: Reply with quote

Иза нас је недеља неуспешних резултата у више спортова. Добра игра фудбалера у Лајпцигу упркос поразу, и танка победа на Крову против Имт-а, то би било све од оног позитивног ако се тако може рећи. На на све то додати кошаркашке дербије који су одиграни у међу времену. Никоме није ни лепо ни драго што из свега овога нисмо другачије изашли, али то је спорт, то је живот. Оно што сигирно као група нећемо дозволити, да се било где осети да су наши клубови пољуљани. Овде је можда и већи акценат на кошарци. Нећемо тражити у четвртак кривце за изгубљени дерби, нећемо негодовати, него ћемо дати безрезервну подршку када су овакви тренуци. Најмање што нам треба је да дамо повода другима да се сладе после оваквих ствари још више. Не! Напротив, сутра би морали да се појавимо у добром броју на Маракани и да од на изглед теже утакмице, својим доприносом направимо да то буде рутина, а онда у четвртак, сву негативну енергију да избацимо кроз песму и навијање, подршку нашим играчима којима сигурно није пријатно да тај дан изађу пред нас. И треба тако да се осећају, али ми знамо да волимо свој клуб, знамо да се поставимо као браник у тренутку када треба, и нећемо дати на њега!
Ово је Звездашка прича, ко је разуме појавиће се на ове две утакмице и показати да смо још ту, да умемо да одреагујемо и да заштитимо клубове када треба! Дуго нисмо имали оваква искушења, неки млађи који су пре 10 ак година кренули на утакмице и не памте шта значи -40 у кошарци, шта значи борити се да не испаднеш из домаће лиге, шта значи владавина Томислава Караџиића. Ово данас је само мали застој у раду, и помозимо им да га преброде што брже, а не да додатно сами себе дестабилизујемо. Када боли и када си љут, увек знај да има ко се радује томе. Не дозволимо им тај луксуз под плаштом неких мученика, јер све су само то не. Време је да проради инат, да проради мало логика, време је да се будимо!
СВИ НА СТАДИОН!
СВИ У АРЕНУ!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Дисциплина91
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Apr 2015
Posts: 33

PostPosted: 02 Nov 2023 09:08    Post subject: Reply with quote

"Онај ко није довољно храбар да ризикује, неће постићи ништа у своме животу."

- Касиус Клеј
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 02 Nov 2023 21:12    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=DCdfVwOTy3Y
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 03 Nov 2023 09:13    Post subject: Reply with quote





Од прошле среде до јучерашњег четвртка! У 8 дана. европско гостовање, пун кавез и добар део запада на крову, добар коп за среду против Тсц а, и пуна хала упркос поразима који су иза нас у кошарци. Полако се помера Звездашки корпус на боље, и ајде да се настави тако и у суботу. Мотива има на претек. Ако и у суботу будемо имали посету каква је потреба у овом тренутку, имаћемо 10 дана са 5 утакмица, што је на сваки други дан, одрађених како треба од стране групе па и Звездаша! Зато, суботу 18 чаосва сви на Маракану!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 04 Nov 2023 08:53    Post subject: Reply with quote

https://twitter.com/uveksambudan/status/1720421928471568828?s=46&t=HjiF8tcKX2prq0fhasU4GA
Ово не може а да не буде смешно, гледам јуче цео дан и сваки пут се смејем, али испод овога се крије цела суштина љубви према клубу, навијању, трибини, страсти, осећају припадности. Ја не могу да замислим деду неког у Италији са 80 година да га нађу на стадиону а да не зна песму коју су научили ове сезоне, а не "ајде севере отвори се", која је стара па има једно 12-13 година већ. И још да га овај...шта год да је водитељ, аниматор...водич циркуса...не исправи јер ни он не зна. А овај још долази на утакмице, додуше у питању јесте Евро Лига, али макар је дошао. Е сад замислите које знање имају они који крену по коментарима испод вести о нашем клубу и групи, па кад крену са својим паметовањем. А у стварности...ево шта имамо. Буквално севере отвори се. У 2023. слободно може да се каже да је бити навијач, али прави, пионирски посао, и да је научити неког у Србији и пренети му емоције, равно немогућем. Све више почињем да размишљам да ће ови пре нас променити него ми њих. Није ни чудо што глас трибине не може ни на трибини да се чује како треба а камоли негде другде. Кад погледаш ово све ти је у секунди јасно. И како може да цела Звездашка јавност врти неку поруку коју нико не зна ни ко је послао ни кад се десила, али они ипак знају боље од ових плаћеника. Дакле, још једном, човек који је дошао на утакмицу изговара шта изговара, овај муфлон му још даје подршку као браво мајсторе убоде га из прве...Србија и навијање једноставно не иду у исту реченицу колико год се ми трудили... У овоме лежи свашта, ако је овакав навијач, у каквој је тек онда обавези неки бивши играч, легенда? Много мора да се ради и прича иначе ћемо постати мањина коју нико не разуме. Буквално је заслужио мајицу кладионице нема шта.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 05 Nov 2023 08:30    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:






Ево сад је комплетирано. У 11 дана 4 утакмице, на свака 3 дана у просеку и мање. Није лоше, стим што морамо да порадимо на томе да Маракану у овим међу просторима извлачи много боље Београд, него што то сад ради. Кад би све сад погледао и сабрао, прелазна оцена за овај ритам, али би било много добро да нам се на северу Маракане бројност подигне за још једно 2000 људи, и то би било скроз задовољавајуће. На Тсц у је било можда 5000 на северу, јуче до 4000. Мало на томе да порадимо, тачније то би било оно најбитније на чему би требали да порадимо, и све остало ће изгледати и звучати још боље.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Само ти
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Oct 2021
Posts: 50

PostPosted: 07 Nov 2023 11:25    Post subject: Reply with quote

Требало би људи да схвате да данас и ако победимо или изгубимо, нама све зависи од утакмице у Берну. Да се не заварају да је све готово ако изгубимо. Данас нам треба победа за нас, за нашу Звезду, за Делије. Да се дигне морал екипи, и да овај вештачки клуб зна где је дошао. Мислим да је време да заблистамо прво ми на трибинама, као и они на терену, а знамо да то повлачи једно друго.
ХРАБРО ЗВЕЗДО ПРОТИВ ЛАЈПЦИГА !!!
Back to top
View user's profile Send private message
здравкохерби�
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 354

PostPosted: 12 Nov 2023 06:42    Post subject: Reply with quote

https://sportklub.n1info.rs/kosarka/aba-league/cetiri-osobe-povredjene-u-zadru-oglasila-se-zvezda/

Колко је уствари време најбољи показатељ свега. Још један у низу чин "исправности" регионалних лига. Оће ли сви они који су стали у одбрану исте и били против бојкота зарад неких тренутних победа и играња ЕЛ да поједу сва говна која су посрали?
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 12 Nov 2023 11:01    Post subject: Reply with quote

Није ово само до те лиге. Људи генерално у много градова и земаља, не би могли да одоле ни нашим симпатизерима и то сматрају неким својим успехом. То све говори о њима али и о нама. Дефинитивно ја не желим да верујем да су ови знали да су ово новинари него су се нешто истриповали у својој глави. Невезано за овај случај, симпатизери морају да воде рачуна где иду шта раде и како се понашају. А ово...знали су "јунаци" да терају ватерполите у море, да бију судије више суда, кајакаше, спортисте разне...шта им тешко пар новинара.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 26

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop