DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2022-23
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 18, 19, 20  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 20 Jan 2023 00:31    Post subject: Reply with quote

lucky luciano wrote:
https://www.maxbetsport.rs/saznajemo-mere-bezbednosti-za-drugi-evroligaski-duel-vecitih-evo-koliko-karata-dobijaju-grobari-411148/

Крајцује се 1500 људи у хали која прима 7500. Мислим да би Маракану напунили да поставе кошеве да се игра тамо колика лудница влада.

Људи већ навелико цело вече причају о овоме а ништа још није донешено као одлука. Ово је класичан притисак преко новина, пошто ништа друго нису у стању да ураде као навијачи, па им ово преостаје. Ми никада нисмо урадили погрешну ствар па тако нећемо ни сада, каква год да је одлука, сигурно ће бити исправна. Све своје зашто има зато.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 20 Jan 2023 09:10    Post subject: Reply with quote

Ово место не сме и неће постати место бивших навијача, провокатора и ко зна кога! Ко не иде на утакмице а занима га навијачки живот, нема шта да пише на актуелне теме о било чему! Те приче стиго ме живот, не знам кад ћу да стигнем да дођем...то негде другде продајте. Овде могу да пишу људи за које се види да су из суботе у суботу ту, да су део нас који идемо на утакмице. Кад мало само разбистриш ове што се буне одма је прича...па не живим ја у Београду, не знам кад ћу на следећу итд. Такви, да се не јављају случајно овде, јер само нам још фали да он нашег форума направимо кладионицу онлајн са четом где може да се кења и пљује и уносе којекакве приче и будалаштине. И од сада, коме год пост буде вукао на те ствари па био он овде од почетка и пре почетка, а нема га на утакмицама...биће санкционисан! Доста је више и овде да се толеришу ствари зарад тога да ето бар неко ипак нешто пише. Не треба нам да такви пишу али уопште. Ко је ту, а то се брзо установи, добро дошао је да пише и размењује мишљења...ви што не знате кад ћете следећи пут да будете на нашем стадиону...читаш, напишеш нешто афирмативно ако имаш, али не да халабучеш или се правиш паметан преко људи који су ту 00-24!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 20 Jan 2023 10:46    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
lucky luciano wrote:
https://www.maxbetsport.rs/saznajemo-mere-bezbednosti-za-drugi-evroligaski-duel-vecitih-evo-koliko-karata-dobijaju-grobari-411148/

Крајцује се 1500 људи у хали која прима 7500. Мислим да би Маракану напунили да поставе кошеве да се игра тамо колика лудница влада.

Људи већ навелико цело вече причају о овоме а ништа још није донешено као одлука. Ово је класичан притисак преко новина, пошто ништа друго нису у стању да ураде као навијачи, па им ово преостаје. Ми никада нисмо урадили погрешну ствар па тако нећемо ни сада, каква год да је одлука, сигурно ће бити исправна. Све своје зашто има зато.


Ми смо од њих направили дебиле… Very Happy Кад су одлучили да се дерби игра без гостујућих навијача, први дерби се појави 200-300 цигана, нико ме зна како и одакле, мислим да је свиња тад и оболео кад нас је видео.
Тих година кад је кренуло то, увек су у плеј офу имали предност домаћег терена и никад нису дали карте за прву утакмицу! А нас никад није било мање од 300! Људи су се за тај први дерби у плеј офу за карте сналазили од почетка сезоне буквално. То је разлика између нас и њих. Зато је Север ту где је и зато су на Северу навијачи. Зато и не можемо да очекујемо од њих да буду навијачи кад добију све на готово.
Да ме неко не схвати погрешно, увек сам поштовао став да се њима дају карте, и потпуно се слажем са тим. И са ставом да дерби није дерби без противника. Једино што ме у целој причи нервира што 99% људи, укључујући и те њихове на југу, мисли да су они нама дали карте и за арену сад и за те дербије, и да заслужују да добију за узврат. Зато би их једном пустио да се снађу, чисто да видимо дал ће их бити више од 7. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Дебели
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Jul 2011
Posts: 250

PostPosted: 20 Jan 2023 19:34    Post subject: Reply with quote

Против сам тога да се људима ускраћује писање овде. Нередовни и симпатизери су масу пута испоштовали оно сто је трибина рекла и захтевала, ок, имали су испаде, али су исто тако и испостоштовали. Због оне слике против Макабија, никад нећу да пљунем на њих, направљена је најбоља и најкомпликованија кореографија икада. Једноставно, треба радити на односу међу трибинама, неким напушавањем нећемо добити ништа конструктивно. Ова вест око рушења Маракане је узнемирила људе једноставно, пустимо приче о попуњености исплативости, класичне политичарске форе. Неке ствари једноставно нису на продају. Нека траже другу локацију за зидање пиздих мстерина,зграда од 300 метара итд.. Није све у парама и није све да се руши да би се правиле комбинације.

Ово око карата за дерби, нека се снађу, ако не знају дати им, ко их јебе, само нек' су срећни Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 20 Jan 2023 20:40    Post subject: Reply with quote

Дебели wrote:
Против сам тога да се људима ускраћује писање овде. Нередовни и симпатизери су масу пута испоштовали оно сто је трибина рекла и захтевала, ок, имали су испаде, али су исто тако и испостоштовали. Због оне слике против Макабија, никад нећу да пљунем на њих, направљена је најбоља и најкомпликованија кореографија икада. Једноставно, треба радити на односу међу трибинама, неким напушавањем нећемо добити ништа конструктивно. Ова вест око рушења Маракане је узнемирила људе једноставно, пустимо приче о попуњености исплативости, класичне политичарске форе. Неке ствари једноставно нису на продају. Нека траже другу локацију за зидање пиздих мстерина,зграда од 300 метара итд.. Није све у парама и није све да се руши да би се правиле комбинације.

Ово око карата за дерби, нека се снађу, ако не знају дати им, ко их јебе, само нек' су срећни Laughing Laughing

Значи ово што ми зовемо људе да попунимо стадион који је 10% пун од свог капацитета је "политичарска фора"? Узнемирило људе? Ај ја разумем да је ово форум Герги из Ивањице па да се јаве људи из Ивањице забринути да се договарају шта ће да раде, пошто Герге, уз сво поштовање овој групи, слабо и да постоје. Па онда ајде да се виче, халабуче диже буна, јебе мајка свима и сваком...то би можда и имало неког смисла. Међутим, да се дође на форум Делија и окачи се нешто, за шта се 1000 пута до сад испоставило да је будалаштина и да крене све у неком погрешном правцу...нема више те слободе немој да је чекаш. Може слобода када нам буде 15000 у просеку на стадиону, онда ће имати смисла та слобода коју ти тражиш, али ће онда и имати сасвим довољно људи да одговори на свако питање а да нисам ја или можда још који човек више. Овако...да се већина иживљава над нама само зато што их нема и не могу да похватају конце...не може на овом месту! Било је пре једно 20 година, кад бакље нису светлеле лепо, кад су бубњеви били слаби, кад су вође биле прљави тапкароши итд...док се није ово место средило. Е, сада, нема потребе да исто пролазимо, барем не док се неки минимум не испуни. Тај Рсб је и настао тако што су овде закључане спортске теме где су се људи крвили а на стадиону нас 1500 на северу а исток и запад родбина и менаџери. А нико од оних који су посећивали север није пенио на тој теми. Када смо видели која је то глупост да ти људи пишу на твом месту будалаштине и да са њега кроје мишљење које чак и новинари преносе одавде...прешло се у увођење реда. Вишак демократије води у анархију. Превише смо и толерантни...доста је било. Ко хоће...дођеш и све ће само да ти се каже. Дошли смо дотле да нема овде расипања прича небулозних и да мора да се црта неком коме није ни у малом мозгу да дође на утакмицу а овде кења ли кења.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 21 Jan 2023 10:26    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=rMn0fzYxqYQ
Ћезена-Римини. Срија Ц су ови клубови. Да ли је могуће да они нађу мотив да дођу да гледају неку Ћезену, између осталог да певају и нашу мелодију, и да уживају и НИЧЕМУ! Нити ће узети неки трофеј, питање је кад ће видети и серију Б. А ми овде причамо о којим стварима? Јел сте свесни ви да Ћезена је за нас сада као публику нешто недодирљиво??? Јел вас који читате ово барем мало то не заболи?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 21 Jan 2023 10:46    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=2mhhUwywayI
Модена-Венеција Местре.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 21 Jan 2023 14:28    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=2Bw0bFdrS8w
Још мало серије Ц.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 233
Location: Београд

PostPosted: 21 Jan 2023 23:13    Post subject: Reply with quote

Брате, без намере да мрачим и улазим у полемику...много је фактора зашто ми вероватно никада нећемо имати овакву навијачку причу и припадност, што не мора по аутоматизму да значи да наша неће у својој посебности да буде изузетно добра.
Посматрам све из своје перспективе, доживљај је само мој...Више пута сам био у Италији и Грчкој(не на летовању) и имао мање или више неки контакт са неким навијачима, људима који прате своје клубове редовно. Носио сам своју причу са собом и било је неминовно да се догађају такви сусрети. Мени је у страној земљи све - страно. Начин на који се цео живот одвија је свуда другачији у односу на живот у Србији. Људи су на више нивоа, у више ствари, комплетно другачији. Не желим да контрирам жељи, ентузијазаму, или да оправдавам свеопшту апатију и незаинтересованост многољудне Звездашке масе, али прихватам одређене ствари као чињенично стање. Више пута је овде већ писано и углавном се потегне та прича када се праве поређења, али егзистенцијално питање је овде увек приоритет, такви смо као народ - сиротиња, чак и кад нисмо материјално прикраћени.
Тамо је навијачка припадност нешто што се подразумева, а овде су комплекси. Ми смо један исфрустриран народ, духом бедан, систематски трован и отрован, али који са друге стране има огроман потенцијал за нешто више. Као да је све у нама везано за поднебље где смо рођени, вероватно и гени играју битну улогу, али мени је само ово наше, какво год било - блиско. Само се са тим препознајем, само у томе функционишем. Немој/те ми замерити, али боље качи наша добра издања, јер она су умела да буду и константна и баш, баш, баш добра. Верујем да ћемо имати у неком наредном времену преобликовану и масовнију навијачки причу, која неће личити ни на једну другу, осим можда само на неку нашу претходну.
Ово сам све написао из перспективе неког ко живи у једном навијачком "међупростору" који знам да није овде претерано цењен, али је најближи просечном Звездином навијачу. Мени је та слобода увек била неопходна и онда су се и околности тако намештале. Из те позиције могу да сагледам и ону екстремнију и ону инфантилнију страну Звездиног навијача, бар верујем да је тако.
Back to top
View user's profile Send private message
Idemo delije
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 753
Location: 11050

PostPosted: 22 Jan 2023 12:40    Post subject: Reply with quote

Управо сам видео да је Хајдук објавио да су добацили до 45000 чланова, град од 200-300 хиљада становника. Град без фудбалскох успеха на домаћој сцени већ скоро 20 година, о Европи да не причамо!
Морао би на првом месту Београд од милион и по или више становника да се запита о ових бројкама!
_________________
Донирај,помози!
ФОНДАЦИЈА ДЕЛИЈЕ
105-3206-14
Back to top
View user's profile Send private message
ragazzi
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 May 2018
Posts: 33
Location: Unutrasnjost

PostPosted: 22 Jan 2023 15:54    Post subject: Reply with quote

Ми као нација изгледа да не волимо спорт ... Очигледно да код наших људи интересовање буди само атрактиван противник, прослава титуле и мање више то је то...Можда оно време навијачке експанзије код нас може да се гледа кроз то да је младима у то време била најјефтинија забава... Гледам себе и људе који су самном ишли тих година, ретко ко је од нас било шта радио, били смо клинци, али за текме смо се сналазили... Да не мисли неко да вучем на политику, али сада кад људи иоле раде, имају те плате колике толике, радије ће да проведе викенд негде по граду, кафићима, клаџи него да оде на текму... Нажалост људи немају ту навику да седну у ауто са другарима, провозају се до стадиона попију које пиво, буду део спектакла и никаква обавеза се од њих не тражи...Оно што мене радује је некако састав људи који су ту и на гостовањима, накако ми делује да смо данас доста компактнији него пре 4,5 година и то константно иде узлазном путањом...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 22 Jan 2023 20:08    Post subject: Reply with quote

Ако већ имамо оправдање за све, што онда не нови модернији и са мање капацитета стадион? Што да се не комерцијализује све што може, смањи капацитет па кад је и 8000 са кровом на све 4 стране делује одлично? А верујем да би само ново нешто привукло и 10000-15000. А то би грмело ни сами не знамо како звучимо са добрим кровом и акустиком! Што онда кочимо нешто ако сами дижемо руке и нема нас и то јавно признајемо?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 23 Jan 2023 08:42    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=P-C6pU59xAo
https://www.youtube.com/watch?v=jbYuFlHxMLg
Ево свеже серије Д. Ово је ако неко не зна да рачуна 4. лига Италије. Дакле, не поредим ни један клуб из серије А и Б, то је незамисливо...него Ц и Д. Ако мислите и даље да тражимо изговоре после оваквих ствари...са нама нешто дебело није у реду. И са нама који се као нешто овде расправљамо о посети. Прво и ненормално је да ми као навијачи морамо да пунимо трибину, да се то не подразумева код тима какав је Црвена Звезда, а узимајући у обзир базу навијача и шта он представља за Београд и Србију....сваки и наговештај покушаја да се било шта оправда...је сраман!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 23 Jan 2023 14:12    Post subject: Reply with quote

Сви ти позиви, билборди, банери, мобилизације, цимања све ове године су ти доказ да ми нисмо Ултраси односно само један мали број јесте.
Немамо то у себи. Не осећамо то као они. Као Грци Аргентинци итд. 90 посто људи овде не осећа причу. Не капира покрет. Менталита ултра фазон.
Ми да смо у Српској лиги било би нас 200. Срамота је да један тако велики клуб мора да моли људе да дођу на стадион.
Бивши првак европе и света. Ови у 4 лиги знају да никад неће примирисати серији А то их и не занима немају више циљеве само певају и искрено воле свој клуб. И пуно је примера таквих клубова по свету. Велики су размажени навикнути само на победе, титуле итд. Погледај енглеске 4,5 лиге пуни стадиони.
Свако место локал патриотизам.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 23 Jan 2023 14:18    Post subject: Reply with quote

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/85347/fudbal/velika-petorka/ljubav-ne-poznaje-rang-u-cetvrtoj-ligi-17-000-navijaca
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 18, 19, 20  Next

View previous topic :: View next topic
Page 12 of 20

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop