DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Навијачка свест 2019
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 37, 38, 39  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 06 Mar 2022 20:19    Post subject: Reply with quote

Буљави wrote:
bob-ant wrote:
Буљави wrote:
bob-ant wrote:


..а за баскет тек посебна прича,и овим нашима треба оне реакције стоке пуштати за добро јутро сваког дана,па ако су пизде нека глуме политичку коректност следећи пут када буду побеђивали неку..

Не значи да си пизда, ако си од доброг соја...не значи да си слаб, ако не демонстрираш силу. Надам се да ћемо свакако од следеће утакмице доћи сви.


Бураз у односима са стоком нема места овоме.Нема ту места за спортски дух.Када су се наши понашали спортски њихових 10 је развлачило Борјана док су наши гледали без реакције..када се код наших прокључала крв разгузили смо их и послали и мишије рупе где им је место.Тако је у односима са њима.Алтернатива не постоји.Тачка!

Да не гушимо тему, мислио сам на менталитет и дух који иде уз наш клуб...сваки Звездаш то зна и осећа...и не мислим да им не треба јебати матер и само немо гледати, само мислим да њиховом јаду и сељачењу никад неће бити краја...у томе је и лепота навијања за Црвену Звезду...макар ја то тако видим. То је мени менталитет, навијачка СВЕст. Спортски, политички коректно и другарски те молим да у писаним расправама ми не лупаш тачке. Спортско-Звездашки поздрав!


Тачка се односила на мој закључак,а не на тебе брате,немој да примаш к'срцу.Гледај,прошлих 10 дербија смо глумили господство и фер плеј,ако си био на дербијима а нарочито на Јна знаш и сам како си се осећао..ако вратиш тему у вези текме са купа против Радничког видећеш да сам пиздео због неких ствари које нисам сматрао да су у складу са нашим духом,али када је у питању стока..ти се вуче црвена линија.Нисмо ми са тиме почели,њихово сељачење је резултат вишедеценијског комплекса..наша је реакција на то.Или ће је бити,или ћемо покуњени ( а поносни због неког глумљења поноса и самозадовољства што смо 5 копља испред њих у менталитету) гледати њихово дивљање..трећег нема.Ја се надам да нећемо,и да ће у нама тек овог пролећа кључати циганска крв.Брате па нема цигана ,руку дајем,коме вечерас после баскета не стоји кнедла и грлу.Иако не пратимо ту лигу.Хвала Богу па сам се на Мари накупио среће,иначе би сада пио бесендине после одгледаних само пар последњих мин баскета,због њиховог понашања.
Back to top
View user's profile Send private message
Jezic1989
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Oct 2017
Posts: 115

PostPosted: 06 Mar 2022 20:42    Post subject: Reply with quote

bob-ant wrote:
Буљави wrote:
bob-ant wrote:
Буљави wrote:
bob-ant wrote:


..а за баскет тек посебна прича,и овим нашима треба оне реакције стоке пуштати за добро јутро сваког дана,па ако су пизде нека глуме политичку коректност следећи пут када буду побеђивали неку..

Не значи да си пизда, ако си од доброг соја...не значи да си слаб, ако не демонстрираш силу. Надам се да ћемо свакако од следеће утакмице доћи сви.


Бураз у односима са стоком нема места овоме.Нема ту места за спортски дух.Када су се наши понашали спортски њихових 10 је развлачило Борјана док су наши гледали без реакције..када се код наших прокључала крв разгузили смо их и послали и мишије рупе где им је место.Тако је у односима са њима.Алтернатива не постоји.Тачка!

Да не гушимо тему, мислио сам на менталитет и дух који иде уз наш клуб...сваки Звездаш то зна и осећа...и не мислим да им не треба јебати матер и само немо гледати, само мислим да њиховом јаду и сељачењу никад неће бити краја...у томе је и лепота навијања за Црвену Звезду...макар ја то тако видим. То је мени менталитет, навијачка СВЕст. Спортски, политички коректно и другарски те молим да у писаним расправама ми не лупаш тачке. Спортско-Звездашки поздрав!


Тачка се односила на мој закључак,а не на тебе брате,немој да примаш к'срцу.Гледај,прошлих 10 дербија смо глумили господство и фер плеј,ако си био на дербијима а нарочито на Јна знаш и сам како си се осећао..ако вратиш тему у вези текме са купа против Радничког видећеш да сам пиздео због неких ствари које нисам сматрао да су у складу са нашим духом,али када је у питању стока..ти се вуче црвена линија.Нисмо ми са тиме почели,њихово сељачење је резултат вишедеценијског комплекса..наша је реакција на то.Или ће је бити,или ћемо покуњени ( а поносни због неког глумљења поноса и самозадовољства што смо 5 копља испред њих у менталитету) гледати њихово дивљање..трећег нема.Ја се надам да нећемо,и да ће у нама тек овог пролећа кључати циганска крв.Брате па нема цигана ,руку дајем,коме вечерас после баскета не стоји кнедла и грлу.Иако не пратимо ту лигу.Хвала Богу па сам се на Мари накупио среће,иначе би сада пио бесендине после одгледаних само пар последњих мин баскета,због њиховог понашања.


А тек да си видео мало више минута и моменте у којима прилазимо на посед-два разлике где их судије враћају у меч фантомским фауловима... Да објасним људима пошто већина нас више прати фудбал, у динамичној игри каква је кошарка где моментум може да нагрне на било коју страну врло лако, две-три судијске одлуке могу да реше меч, један фаул непостојећи може да ти одузме поене у контри, а противнику да да слободна бацања, на све то се дода и морал и то може да уради само једна једина одлука. То што нисмо активни на овој лиги не значи да се притисци и понашање неће пренети и на КЛС. Извињавам се за ово јер је форум, а поготово ова тема невезана за спортске анализе, али требало би да се зна какви изазови нас чекају и како ствари стоје тренутно.
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 230
Location: Београд

PostPosted: 06 Mar 2022 21:07    Post subject: Reply with quote

bob-ant wrote:
Гледај,прошлих 10 дербија смо глумили господство и фер плеј

Одувек је тако. И вероватно ја живим у неком паралелном универзуму и превише сам фин, али ја стварно верујем да нико од нас не глуми ништа. Црвена Звезда има неку своју матрицу и привлачи људе који се препознају са том матрицом...знате ону причу иоле активних Звездаша да у пуном аутобусу могу да препознају ко је наш, а ко њихов...сретнеш човека на улици и некако знаш ко је...чудо! Само сам на то алудирао, да не мислим да се ико усро ако није почео да опонаша мајмуне које гледа...Ми ћемо им га свакако утерати, господски, културно, да памте...да нам остану такви какви су...Да не одговарам посебно овом другу Јежићу, човек вам је горе написао да не крећемо са кукњавом, него сви ко један. То је то.
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 06 Mar 2022 21:53    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=h2lJXFgV9L8
0-1 завршено овде


Нико жив не зна шта се овде десило ...
https://www.youtube.com/watch?v=T18p08ZGK-k

Сада ово у Суботици у самом финишу меча опет при резултату 0 - 0 ..


У првенству где се све решава у пар бодова разлике, ово је озбиљан ветар у леђа од стране судија ..



Широм отворити очи до краја сезоне !
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 06 Mar 2022 21:57    Post subject: Reply with quote

Ти си засигурно један јако фин момак Делија,твој став је апсолутно исправан,али у неком романтичарском филмском свету..почео сам да идем на текме са 15 год,а сада имам 43,то је врв близу 100 дербија у разним такмичењима и спортовима..мој закључак је следећи-господин морам бити када идем и цркву на недељну литургију.Када са женом и дететом шетам градом,водим дете у позориште..али у животу дође тренутак када кренеш у шетњу у шуму..и иза дрвећа крећу да се показују шакали.Ружни,огавни,жељни твоје крви..или одеш на пливање а око тебе крену да се појављују пераја морских паса..имаш опцију-или ћеш да узмеш прву мотку или весло и да их оплетеш по носу како би се разбежали,или ћеш пустити да те мало по мало грицкају док не осете крв,и кад подивљају,нема више назад..отприлике тако видим однос са њима.
Не покушавам да те убедим ни у шта,нити да сад терам да моја вуде последња,нећу више писати после овога о њима.Само сам хтео да свим млађима,који ово прочитају,кажем-мој савет је,са стоком само дресирањем,никако другачије..а ви како хоћете,на вама свет остаје
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 06 Mar 2022 23:00    Post subject: Reply with quote

Навијачка свест је прво бити реалан. Ако то немаш у себи онда џабе све. И када је утакмица на терену у питању и на трибинама и ван њих...свуда мораш да будеш реалан. Не лажно "господски" објективан, него стварно реалан. Ако негде видиш да је нама свиран пенал а можда и није морао...па ево враћа се, и обрнуто. Глупо је моралисати, али је овде проблем нешто друго. Када видиш да хоће да краду а бољи смо, немој да дозволиш бре! Шта ће они да причају нешто и моралишу имали су оно говедо волину, шта су радили...па оно се неће поновити наредних 100 година нашег фудбала! И они ће нешто да кукају и моралишу!?
Срећа их је спасила пар сезона па су се делили бодови на почетку плеј офа, иначе би било понићавајуће за њих, а и овако је.
Ако осећамо да смо бољи, ако видимо да краду...па немој да им дозволимо! Ако ништа бар инат ради у Срба добро! Ово данас је смејурија од пенала, да он мора 7 пута да враћа снимак и да гледа...оно се не свира нигде буквално, али ето...и ми смо дали гол из гол аута...итд. Врзино коло...али погледаш поред ко како игра, шта игра...и буде ти јасније све. Да нас праве будалама сигурно неће, приче о регуларности само они немој да причају и помињу. Од мирка марјановића и златних спонзора, па преко толета волине...то су деценије под њима и њиховим властима. Зато ко има грам мозга може све лепо да сабере и одузме, и да донесе закључак да следећи пут ово овако не сме да прође!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Idemo delije
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 753
Location: 11050

PostPosted: 06 Mar 2022 23:44    Post subject: Reply with quote

Од мирка, толета, бориса до веровали или не драгана стојковића пиксија!!!
_________________
Донирај,помози!
ФОНДАЦИЈА ДЕЛИЈЕ
105-3206-14
Back to top
View user's profile Send private message
ДелијаМомак74
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2019
Posts: 5
Location: Тамо далеко...

PostPosted: 07 Mar 2022 06:41    Post subject: Reply with quote

Idemo delije wrote:
Од мирка, толета, бориса до веровали или не драгана стојковића пиксија!!!

Можда и најболније, да се кува и спрема од "хашег" човека.
_________________
И зато увек Звездо увек Звездо увек бићу ту...
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 07 Mar 2022 07:04    Post subject: Reply with quote

Увек су потурице биле најгоре.Погледај Мустафу.Погледај Аврамовића синоћ на баскету.Тако ће радити и господин селектор.Чини ми се да бије личне битке против Терзића,преко леђа наше Цз.Е нећеш то моћи рођаче
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 07 Mar 2022 07:40    Post subject: Reply with quote

Само отворити сад очи добро, и наши и њихови...који год да су, неће им проћи ово!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 07 Mar 2022 07:52    Post subject: Reply with quote


Ово је како треба да изгледа Северс ваки пут! Буквално нема човека са стране, сви су коп! Овако се и види права бројност људи на овој утакмици. Да се нисмо сви скупили не би ни знали колико је то када сви дођу да навијају барем друго полувреме. Зато, овакве ствари треба практиковати увек. Бесплатан је улаз, иди на исток или запад где је 100 пута комфорније да се гледа утамица, поготову јуче када су говна падала. Запад цео покривен, нема шта да тражи неко поред копа и да стоји или седи у оваквим утакмицама. Добра бројност у односу на то какво је време било јуче.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1417

PostPosted: 20 Mar 2022 11:55    Post subject: Reply with quote

САОПШТЕЊЕ

Сведоци смо још једног немилог догађаја на спортским теренима протеклих дана. На светском првенству у атлетици које се одржава у Београду, наступила је такмичарка лажне косовске државе носивши дрес у бојама њихове измишљене заставе и са ознаком KOS. Све ово симболизује отимање, паљење, рушење, погром, етничко чишћење, укидање људских и верских права. Такође, било је приметно да је иста ознака присутна и на малим екранима, поред имена ове такмичарке. Ово је скандал који све часне и доследне људе у Србији много забрињава. Ово је практично улаз на мала врата лажне државе, чак и на војно неокупиран део наше земље. Свесни притисака од стране западних агресора везано за признавање наше окупиране територије, исто тако свесни отежане ситуације због братских односа са руским народом, ипак сматрамо да су овакве ствари недопустиве. Недопустиво је да се спорт злоупотребљава у сврхе перфидног признавања лажне државе од стране њене матице. Због свега наведеног осећамо да постоји велики талас незадовољства и код обичног света. Бојимо се да би будућа такмичења са оваквом неспретном организацијом могла да буду поприште немилих сцена. Тако би се послала ружна слика у свет, а сматрамо да то никоме у нашој држави не би донело ништа добро.

Верујемо да се овакве ствари више неће понављати и да је ово последњи пут да исте гледамо. У то име молимо одговорне да ако нису у стању да организују такмичења без оваквих скандала, од истих одустану!

Делије Север
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Крфљанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 95

PostPosted: 22 Mar 2022 12:14    Post subject: Reply with quote

Размишљао сам да ли овде или на теми трагедија Украјине, али ипак мислим да је овде место. Често се причало о томе овде, колико је Север најздравије навијачко место у земљи па и региону. Ипак након утакмице са Ренџерсом се може и званично констатовати да је то и шире, у Европи сигурно, а и у свету. Треба увек бити искрен према себи и када имамо падова и успона. Што се и покушавало са овог места свих ових година.

Када наше пароле дођу до ушију свих водећих људи на свету, онда знаш коју тежину има изговорена реч Севера.

А стигло се до тога да се са говорнице Министарства спољних послова Кине говори о пароли са утакмице против Ренџерса.

Quote:
The Paper: Recently, spectators at a Europa League last-16 match in Belgrade, capital of Serbia, unfurled banners with the names of countries and regions that suffered from wars launched by the US and NATO over the last few decades and chanted an anti-war song. Do you have any comment?

Wang Wenbin: I also took note of the relevant report. Football fans at the match unveiled five huge banners to list countries and regions that suffered from the scourge of war waged by the US and NATO over the last few decades. Guatemala, Cuba, Vietnam, the Congo, Nicaragua, Iraq, the Federal Republic of Yugoslavia, Afghanistan, Libya, Syria. The list goes on. People all over the world who see these banners revisit the wars launched by the US and NATO in the past few decades. The locations set us thinking.

Shouldn’t the countries who claim to oppose war avoid starting wars in the first place? Shouldn’t the countries who claim to advocate peace refrain from undermining peace? Shouldn’t the countries who want to uphold their own security respect the security of other countries too?

https://www.fmprc.gov.cn/mfa_eng/xwfw_665399/s2510_665401/202203/t20220321_10653815.html

https://youtu.be/pba7zP-9wRE

Такође занимљива карикатура кинеске државне агенције Синхуа:



https://english.news.cn/20220320/d8f349a0585d4ed7ab01ca402a3d0ed1/c.html

Историјски моменат Севера сигурно, године пред нама ће показати. Само бих поновио већ нама познате стихове Киплинга:

Твоја је земља, и све што је на њој,
И изнад свега, бићеш Човек, сине мој!
_________________
Тихо, спуштала се летња ноћ
На Цер, на ту горду планину.
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 22 Mar 2022 17:38    Post subject: Reply with quote

пратио сам на нету, у целом свету је био одјек невероватан, од Кине до Бразила, скоро све медијске куће у свету су објавиле. Као и званичници неких земаља нпр. Кине.
експолодирало ко атомска бомба icon_notworthy
пар слика са твитера медија и новинара из света






Back to top
View user's profile Send private message
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1417

PostPosted: 24 Mar 2022 17:29    Post subject: Reply with quote





Батајница


Бања Лука
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 37, 38, 39  Next

View previous topic :: View next topic
Page 31 of 39

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop