DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Сви наши порази!
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 02 Dec 2014 22:08    Post subject: Сви наши порази! Reply with quote

Браћо Делије, ово је много важна тема која треба да иде раме уз раме са ветеранским причама. На овој теми треба да направимо ретроспективу свих наших навијачких пораза од оснивања клуба до рецимо 2005, јер о последњих десет година није захвално писати обзиром да су превише свеже... О тим годинама треба писати сукцесивно, наредних година, када и те приче полако постану историјске и ветеранске... А до тада да се бавимо оним што је било до 2005. године. Ова тема је веома важна из више разлога.

Међу нама је погрешно распрострањено схватање храбрости као појма. Јесте храброст када се човек или група супротставе многобројнијем непријатељу. Јесте храброст када неко ризикује своје здравље, репутацију, слободу ушавши у неки сукоб... Али је храброст и признати пораз, некада и већа него изаћи голорук пред наоружаног ривала.

Сваки пораз вуче са собом и одређене поуке. Кажу да паметан учи на туђим грешкама а будала на својим. Међутим, сви ми ипак много пута у животу учимо управо на својим грешкама. Зато је добро да их кажемо, чујемо, прочитамо, и извучемо неке поуке из њих. Друга још битнија ствар је да признамо самима себи да нисмо баш увек најбољи, најлепши, најјачи и томе слично, а било би идеално ако би и остали навијачи били довољно храбри па и они покренули једну овакву тему да бисмо сви ми за почетак самима себи признали да нисмо то што нам наша сујета говори да јесмо. Па да полако почнемо, ако би Бог дао, да оздрављамо од својих тешких болести самозаљубљености како на личном тако и на нивоу група.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 02 Dec 2014 22:13    Post subject: Reply with quote

Започећу тему са својим највећим поразом који сам доживео. Имао сам велику срећу да као навијач никада не будем актер пораза наше групе од Гробара, али то је ствар више околности од којих је срећа убедљиво највећи фактор. То кажем зато што сам јако дуго у причи и зато што сам имао прилике да се нађем у дешавањима са разним групацијама и формацијама нашим, значи није био случај да је увек био неки крем Цигана. Али ето, нисам имао ту неприлику да доживим пораз од највећих ривала, Богу хвала, али наша трибина их је доживела гомилу од њих па ће бити оних који ће о томе да пишу. Али зато сам био актер догађаја који је један од највећих пехова тог времена за Север. Наиме, Звезда је гостовала Обилићу на Врачару те 2000. године ако се не варам, а исправиће ме неко ако грешим. У исто време, Рад је гостовао на Лиону тако да је било логично да се ту негде у крају можда и сусретну наше групације. Одмах након утакмице била је нека непријатна ситуација са једним момком који је нешто пре тога прешао са Севера на Рад па су га вербално напали неки наши али су га другари из бивше групе заштитили, тако да се то некако провукло као небитно дешавање. И ја сам се обрео у једној групици од 30ак Цигана, одличне екипе углавном тадашњих млађих али и више старијих момака. Иако многих добрих људи није било ту, поред одличне екипе млађих било је и више старијих који су представљали крем Севера. Ушли смо у приватни аутобус (тих година су се поред градског превоза појавиле и многе приватне фирме са својим бусевима који најчешће нису били предвиђени за такав вид превоза него су били класични бусеви за дуже релације) и након пар станица, ту негде на ћошку Милешевске и Војислава Илића, примећена је пуна трола Радоваца. Обзиром да смо били у задњем делу буса, требало је мало вике да убедимо возача да стане, и неких 30-40 метара ниже од њихове троле бус се зауставио и ми смо кренули да излазимо на та задња врата. Већ сам споменуо да је класичан путнички бус тако да су људи излазили један по један, разлика између оних који су изашли први и нас последњих била је пола минута или више, пуно. Када су наши људи дотрчали до троле прво су је "дисконектовали" да не може да бежи Very Happy Па су онда напали Радовце који су били унутра. То је трајало јако кратко јер су ови унутра убрзо схватили да је интезитет напада никакав, није било никаквог оружја док су га ови унутра имали и убрзо је уследио контра напад и наши људи су се без отпора дали у бег. То је таман толико трајало да ми који смо последњи дотрчавали до троле нисмо ни стигли да учествујемо у том нашем назови нападу, већ су се људи окренули за 180 степени и кренули да беже, тако да сам се и ја само придружио бежанији. Што би реко наш народ, испали смо баш пичке Laughing Искрено речено, никад нећу заборавити како сам се осећао понижено док смо бежали а ови нас јурили и вређали отпозади. Улетео сам у неку гаражу и тамо налетео на још једног нашег који ме није знао па није био сигуран да ли улећем да га нападнем или сам "наш" Smile Ту смо се уштековали неко време и после тога изашли и као попишани полако кући. Великом пеху и великој срамоти Севера додатно отежавајућа околност за овај случај јесте да је главна екипа Форса чекала неке наше (то није време мобилних телефона и чуда да се могло баш толико прецизно предвиђати све па и на кога ћеш тачно да налетиш на Теразијама, и да ли ћеш уопште на крају крајева) на другој локацији у граду, што смо касније сазнали. У то време су сви на трибини били екипа, па и на Северу а камоли код њих, али опет та њихова групација није била њихова најјача.

Отворио сам тему, молио бих само да се не пишу искуства типа, ишао сам градом и пришла ми екипа и скинула шал. Било би много да се пишу такви случајеви а они и немају вредност за историјат трибине. Треба писати догађаје везане за групу и екипе. Такође, апелујем на људе да буду људи и признају ствари онакве какве јесу, без много увијања и правдања. Било је како је било, не може увек да се односе победе и да се буде како бисмо сви волели.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 02 Dec 2014 22:32    Post subject: Reply with quote

Аууу ал си се налагао... Бриши ово. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 03 Dec 2014 16:09    Post subject: Reply with quote

кад смо већ код штрумфова. Дешавање је негде између ВМА и станице троле прекопута њиховог улаза,наводно је тај назовимо пораз био разлог преласка двојице наших људи на њихову трибину.Полиција је веома допринела том"поразу". Мислим да је момак који се помиње у причи пре, баш један од ове двојице,нисам сигуран. Нисам сигуран треба ли овај топик да читају сви. А ако је икако могуће да само регистровани могу да га отворе било би добро. Брат,идеја ти је храбра и треба причати о поразима уживо, а овако? Збуњен сам. Навијач који каже да никада није имао навијачки пораз или добио батине, лаже.
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 03 Dec 2014 16:32    Post subject: Reply with quote

Мени највећи пораз који сам доживео је дерби из 1991 године када смо упали Гробарима на југ Маракане са спољних капија јужне трибине.Осећам се некако поражено јер и поред тог растеривања или ти истеривања како клип гласи https://www.youtube.com/watch?v=1t_5Ilsc1gw нисмо поменуте јурили до Бубањ Потока већ само у контра смеру до центра Београда Laughing.Осећам се пораженооо Браћо Делије Wink.
_________________
RED STAR HOOLIGANS
Back to top
View user's profile Send private message
бјесови_нк
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Aug 2010
Posts: 24

PostPosted: 03 Dec 2014 21:35    Post subject: Reply with quote

circleoftwo wrote:
Брат,идеја ти је храбра и треба причати о поразима уживо, а овако? Збуњен сам.


Баш због тога што су сви, мање више, прошли кроз сличне ситуације, и баш што нико не прича о њима, мени ова идеја дјелује одлично. Само показује нашу величину
_________________
нисамнезнамкакосамосновнушколузавршио
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 04 Dec 2014 13:42    Post subject: Reply with quote

ciricdejancira wrote:
Мени највећи пораз који сам доживео је дерби из 1991 године када смо упали Гробарима на југ Маракане са спољних капија јужне трибине.Осећам се некако поражено јер и поред тог растеривања или ти истеривања како клип гласи https://www.youtube.com/watch?v=1t_5Ilsc1gw нисмо поменуте јурили до Бубањ Потока већ само у контра смеру до центра Београда Laughing.Осећам се пораженооо Браћо Делије Wink.
Брате мој због неког ,,чланка у новинама,, или ... што се види тако је и било,ово није наш пораз ако грешим исправи ме.
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 04 Dec 2014 15:38    Post subject: Reply with quote

брате сарказам и иронија.

иначе браво за тему,ово је показивање величине,причати о сопственим поразима,па то и можемо само ми.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 04 Dec 2014 16:06    Post subject: Reply with quote

Тако је Брате ово је велика наша победа и мишљења сам да је то и највеће Хулиганско достигнуће Севера икада.Упасти тако бахато на трибину најљућем ривалу и то са спољних капија стадиона је нешто МНОГО,МНОГО велико.Овај дерби ћу у неком времену тек описати до детаља јер ово што сам написао за МНОГО велико је ОК,али било је тог дана још много тога.Када будем писао гледаћу да се све опише врло прецизно да не би можда оштетио на било који начин Гробаре који су тог дана имали и неких својих тренутака лудости који су за свако поштовање.Оно што каже,отом потом што се тога тиче.У целој причи поента мог поста је била да укаже да поменута тема може да делује врло погубно по трибину у неком времену испред нас у целини због разних ствари.Исто тако једним малим делом да скрене пажњу како неко може да осећа неки вид пораза у великој победи,што их бре није јурио до тај Ниш бре,да их још више порази.Кажем погубно јер мање више и у навијачким и у ветеранским причама се свремена на време појављују тако неки детаљи и појављиваће се и убудуће наравно. Нема ту шта да се крије сада нешто,али због већ реченог није баш паметно на овај начин у јединственој теми то радити.Хоћу да кажем да у једној теми сабирати само поменуте поразе није ни приближно исто када је то исто свремена на време написано у навијачке и ветеранске приче. Wink
_________________
RED STAR HOOLIGANS
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 04 Dec 2014 16:51    Post subject: Reply with quote

shomi wrote:
брате сарказам и иронија.

иначе браво за тему,ово је показивање величине,причати о сопственим поразима,па то и можемо само ми.
?
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 04 Dec 2014 16:58    Post subject: Reply with quote

Нисам иначе навикао да гледам целокупну слику али с ' годинама могу да кажем да си у праву и да пожелим и да се потрудимо да ова тема заживи,барем мало. А Шоми не разумем ово што си написао.
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
andjelooo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 May 2009
Posts: 738
Location: Фонтана

PostPosted: 04 Dec 2014 17:18    Post subject: Reply with quote

Ако су људи одлучили да на овој теми пишу о поразима , да пишу о ономе што их боли , искрено ...
... исто тако искрено треба писати и о победама .
Када се говори о том дербију , када се говори о том истеривању гробара са трибине ... МОРА се бити искрен и написати ИСТИНА .
А истина је да је пре тог улетања цела прва екипа гробара напустила јужну трибину нашег стадиона и отишла чини ми се у Халу Спортова на Нови Београд , на кошарку .
Лично сам видео , а видели су и сви са севера , када је маса људи напустила југ .
Након тога смо наступили ми .
Победа је победа али нема потребе стварати митове .
_________________
Замолио бих дежурне критичаре, негативце, напаљене клинце, доконе полемичаре, мудријаше, комедијаше и сличне да се уздрже од коментарисања
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 04 Dec 2014 17:31    Post subject: Reply with quote

andjelooo wrote:
Ако су људи одлучили да на овој теми пишу о поразима , да пишу о ономе што их боли , искрено ...
... исто тако искрено треба писати и о победама .
Када се говори о том дербију , када се говори о том истеривању гробара са трибине ... МОРА се бити искрен и написати ИСТИНА .
А истина је да је пре тог улетања цела прва екипа гробара напустила јужну трибину нашег стадиона и отишла чини ми се у Халу Спортова на Нови Београд , на кошарку .
Лично сам видео , а видели су и сви са севера , када је маса људи напустила југ .
Након тога смо наступили ми .
Победа је победа али нема потребе стварати митове .

Наравно да не треба лагати и увеличавати догађаје и наравно треба писати и о победама.А ако су неке победе толико велике онда и треба им придати значај ал ти га дебели претера са "митовима". Можда. Исто тако и са поразима и нека пишу (колико је могуће) људи који су били,видели или бар чули недуго затим.
Напиши анђело нешто,ипак си старији.
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 04 Dec 2014 17:34    Post subject: Reply with quote

И мислио сам генерално за убудуће,не само на ову текму
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 04 Dec 2014 18:32    Post subject: Reply with quote

Слажем се митоманија око тог дербија чиста,права лакоћа и ситница је било улетети на јужну трибину тада из поменутих разлога које је поменуо Анђело.Довиђења пријатно и срећно ПОРАЖАВАЈУЋЕ писање Wink.
_________________
RED STAR HOOLIGANS
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop