DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Moja prva tekma...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

U kom sportu ste prvi put gledali Zvezdu ?
Fudbal
86%
 86%  [ 95 ]
Kosarka
7%
 7%  [ 8 ]
Rukomet
3%
 3%  [ 4 ]
Odbojka
1%
 1%  [ 2 ]
Neki drugi sport
0%
 0%  [ 1 ]
Total Votes : 110

Author Message
generacija`71
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Oct 2003
Posts: 124
Location: Location:Location

PostPosted: 04 Dec 2004 17:43    Post subject: Reply with quote

evo kako je to nekad izgledalo u vozu



photo by Simana SA


Arrow Jel se sjecate onih crvenih jakni "Delije Sever"
_________________
fat casual
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 04 Dec 2004 20:39    Post subject: Reply with quote

Како се не бих сећао. Биле су урађене за најбољу навијачку групу и три вечита пратиоца Very Happy, с тим да су наше (наравно) биле најбоље јер су имале онај први грб Делија, а не само име групе.
Back to top
View user's profile Send private message
fcrs83
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 277
Location: Beograd Srbija

PostPosted: 04 Dec 2004 21:55    Post subject: Reply with quote

Da vidimo... Prva utakmica je bila u sezoni kada smo ispali od Ksamaksa... Tada sam sa par drugara isao na "male" utakmice, ali sam derbije preskakao... Prvi derbi mi je bio "tek" 107 (ili bese 108?) kada je im je Perica zabudzio dva komada, a mi na pocetku bacali rolne... Inace van Severa sam bio samo tri puta. Jednom na Jugu protiv Ekerena po onoj cuvenoj kisi, jednom na derbiju i to onda kada smo ih napucali 4:0 tada sam bio na istoku tada nam i gol bese ponistise (grobari bojkotovali tekmu bila valjda samo Stoka Pancevo) i jednom protiv Mladosti Apatin na pocetku sezone kada smo igrali 1:1...
_________________
...a neki ovde kao u pesmici:
"...i tako dan za danom
pred kockastim ekranom...
tataratira..."
Back to top
View user's profile Send private message
pasha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2004
Posts: 64
Location: toronto-cp.capajebo

PostPosted: 05 Dec 2004 03:37    Post subject: Reply with quote

generacija`71 wrote:
evo kako je to nekad izgledalo u vozu



photo by Simana SA


Da,da,to su predratne DELIJE-CAPAJEBO---NAJJACA nasa grupa van BG-u to vrijeme
_________________
jer taaad',tad' sam bio mlaaaad...
Back to top
View user's profile Send private message
pasha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2004
Posts: 64
Location: toronto-cp.capajebo

PostPosted: 05 Dec 2004 03:38    Post subject: Reply with quote

generacija`71 wrote:
evo kako je to nekad izgledalo u vozu



photo by Simana SA


Da,da,to su predratne DELIJE-CAPAJEBO---NAJJACA nasa grupa van BG-u to vrijeme
_________________
jer taaad',tad' sam bio mlaaaad...
Back to top
View user's profile Send private message
generacija`71
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Oct 2003
Posts: 124
Location: Location:Location

PostPosted: 05 Dec 2004 03:48    Post subject: Reply with quote

jak ovaj pepsi , sve duplo vidim Wink
a inace nisu samo Sarajlije na slici , Cool
_________________
fat casual
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 06 Dec 2004 09:36    Post subject: Reply with quote

NYC wrote:

Elem, moje se pitanje odnosi na krajnje cudne zastave koje su se tada vijorile na Zapadu - citavom duzinom, na svakih 10 metara, otprilike. Posle su bile vidjene i na terenu, kada je doslo do istrcavanja i tamburanja. Zastave su bile ogromne, sarene i svaka je, cini mi se, imala na sredini profil - siluetu tipa sa lulom???! Mislim da je to bilo 1989... Da li se iko seca tog detalja sa barjacima? Nikada nisam uspeo da provalim o cemu se tu radilo! Ima l' ko da zna??


To su bile Delije Zapad i imale su zastavu i barjake i bili su redovan deo svake utakmice ovamo do samog severa.
Vremenom ta se grupa rasturila a sačinjavali su je uglavnom stariji navijači koji su danas Veterani bar jedan deo.

ps Naravno ako mislimo na istu stvar jednobojne zastave sa crnim ili plavim amblemom...
Back to top
View user's profile Send private message
matori
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Jul 2003
Posts: 15
Location: Beograd

PostPosted: 06 Dec 2004 13:45    Post subject: Reply with quote

Kako sam juzernejm ka�e - mator sam Smile pa shodno tome:

Prva tekma mi je bila Real, 2:0, valjda 1974. Penalima smo pro�li dalje u polufinale i ispali od Ferencvaro�a. Imao sam osam godina i bio neizmerno tu�an zbog ferencvaro�a.
Od tada, pa do 1985 i 1986-1991 nisam propustio ni jednu utakmicu na severu.

Prvo gostovanje mi je bila Ljubljana, 1980.

Jebga. kad sam mator Smile
Back to top
View user's profile Send private message
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 06 Dec 2004 23:08    Post subject: Reply with quote

matori wrote:
Kako sam juzernejm ka�e - mator sam Smile pa shodno tome:

Prva tekma mi je bila Real, 2:0, valjda 1974. Penalima smo pro�li dalje u polufinale i ispali od Ferencvaro�a. Imao sam osam godina i bio neizmerno tu�an zbog ferencvaro�a.
Od tada, pa do 1985 i 1986-1991 nisam propustio ni jednu utakmicu na severu.

Prvo gostovanje mi je bila Ljubljana, 1980.

Jebga. kad sam mator Smile


Bravo, "matori"! Kao, sto si vec, valjda, video, nisi jedini!
Da, da... ta tekma sa Realom je nezaboravna (btw, mislim da je to bilo u prolece 1975.). Secas li se kako je nebo iznad Mare bilo prosarano svetlecim raketama kada je Olja Petrovic odbranio odlucujuci 6. penal!?(pre toga: Braca Djordjevic se jedva dovukao do penaltika i sutnuo loptu ko moja baba! Spanac brani! Real uzvraca: 5. penal, ako daju gol, gotovo je...Kako se samo zvao njihov centarfor tada - bio je velika zvezda vec - uglavnom, pucao je silovito, ali preko precke... kao da je gadjao semafor na jugu. Onda dolazi, valjda, Cole Jankovic - nisam siguran - zabija golcinu i onda Olja brani njihov 6. penal) Koje ludilo... kakav je to kolektivni orgazam bio na Severu! I, da, drugi gol za nas je postigao pred sam kraj 1. poluvremena Dzaja - GLAVOM!!! Mislim da je on tada bio dobio dozvolu od JNA da odigra tekmu... ili se tek bio vratio sa odsluzenja vojnog roka, uglavnom, bnio je krajnje rovit i u drugom nije ni izasao na teren. Ruku na srce, koji smo bedni tim tada imali, ali su momci igrali srcem. Svaka im cast...A Ferencvaros ("Fradi" kako su mu Madjari tepali) nas je posle, u polufinalu, stvarno ojadio. Koliko je malo falilo da odemo u finale... imali smo i igraca vise, vodili sa 2:1 (u Pesti izgubili 1:2), ali cuveni nas half Radovic (stvarno je, siroma, bio totalno neupotrebljiv) pravi potpuno nepotreban penal 15 minuta pred kraj...koji bedak...!

Pisi jos, "matori", daj da ovoj deci popunimo rupe u obrazovanju!
Wink
Back to top
View user's profile Send private message
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 06 Dec 2004 23:14    Post subject: Reply with quote

Upravo se prisetih: centarfor Reala koji je promasio odlucujuci 5. penal se zvao, mislim, Santiljana. Ko zna neka potvrdi (ili ispravi).
Dzaju je cuvao reprezentativni desni bek, Camacho (mislim da je skoro bio trener Espanjola).
Jos uvek niko da konkretno odgorovi o onim ogromnim sarenim barjacima sa "lulasem" (vidite moj post sa prethodne strane). Ko ih je donosio? Sta su predstavljali, odn. odakle su stigli na Maru? Nece biti da su ih momci pravili posebno za derbi?
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 06 Dec 2004 23:45    Post subject: Reply with quote

NYC wrote:
Jos uvek niko da konkretno odgorovi o onim ogromnim sarenim barjacima sa "lulasem" (vidite moj post sa prethodne strane). Ko ih je donosio? Sta su predstavljali, odn. odakle su stigli na Maru? Nece biti da su ih momci pravili posebno za derbi?

Delije Zapad. Secam se da je A****** vitlao jednim pri severu. Kao gospoda sa zapadne tribine, pa zato lula i cilindar. Inace je simbol uzet od Zabara, koliko se secam Dorijinih Confused
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
purke
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Mar 2004
Posts: 19

PostPosted: 07 Dec 2004 00:22    Post subject: Reply with quote

Boki wrote:
Pa ,bilo je to dosta davno,nisam ni i�ao u �kolu...Odveo me deda na Marakanu da gledam Zvezdu,a gledao sam sranje od utakmice.Zvezda izgubi od FK Galenike sa 2:1,sećam se samo da je ceo stadion zvi�dao crveno-beloj sedmici(Pi�on),koji se vukao po terenu kao prebijen-čak je i mene nervirao).Po zavr�etku utakmice kad smo svi izla�li sa stadiona iz par kola pančevačke registracije Shocked navijači Galenike su nas pljuvali i vikali cigani... Neke su ljude gađali i kamenicama(kaldrmom).

PS
Ko eventualno mo�e da pronađe kad je bila ta utakmica neka slobodno napi�e...mislim da je to bila generacija Borovnice,Duleta Savića,Krmpotića,Dike i ostalih...


To je 82/83. kad je Galenika prvi put u�la u 1. ligu (branio Dujković Cool )
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 07 Dec 2004 04:37    Post subject: Reply with quote

Каква готива од топика, браво Туфи мајстору Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 08 Dec 2004 07:13    Post subject: Reply with quote

Bilo je koreografija bilo je bakljada ali meni su dve posebno drage.

Prva protiv Glazgov Rend�ersa oni vulkani ili �ta li je već ono bilo a kavez gde su oni bili sme�teni je toliko �kljocao sa blicevima da je i to bila koreografija Wink Cool . Ne znam �ta je ono bilo al je bilo mnogo lepo.

Druga je bila protiv Bri�a. Nije neka bakljada bilo je valjda osam baklji i sve su upaljene na ogradi. Kakva je to euforija bila i kakvo navijanje. Tada su do�la dva ili tri autobusa Belgijanaca i na istoku nije bilo ograde već su samo dobili onako mesta tako gde je sada kavez a red pandura ih je odvajao ostatka istoka.

A Timino vreme...e na atletskoj barjaci ono se viore a na tribini velike zastave na dve motke...pa zeleni dimovi protiv grobara pa prva koreo sa kartonima...joj sad se naje�im kad se setim kakva doza adrenalina je to bila...
Back to top
View user's profile Send private message
Podgorica FxCxRxSx
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 527
Location: Црна Гора

PostPosted: 09 Dec 2004 15:15    Post subject: Reply with quote

Prvo pa musko-odmah u Delije sa svojim bratom Tekma Mogren C.Zvezda
_________________
http://www.crnagorazakosmet.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 7 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop