DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Moja prva tekma...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

U kom sportu ste prvi put gledali Zvezdu ?
Fudbal
86%
 86%  [ 95 ]
Kosarka
7%
 7%  [ 8 ]
Rukomet
3%
 3%  [ 4 ]
Odbojka
1%
 1%  [ 2 ]
Neki drugi sport
0%
 0%  [ 1 ]
Total Votes : 110

Author Message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 02 Dec 2004 09:44    Post subject: Reply with quote

pesnaja wrote:

A na severu, protiv Rijeke, ne znam za rezultat ali se secam da smo im skandirali "smrdite na ribu ooo"


To je bila (mislim, ali nek me neko ispravi ako gresim) 1988/89. Secam se te tekme odlicno. Doslo je oko 150-200 smrdljivaca iz armade, svi u izvrnutim fajerkama Rolling Eyes Laughing .
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
песнаја
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 519

PostPosted: 02 Dec 2004 10:22    Post subject: Reply with quote

a na prvoj tekmi uopste sam bio na nekoj OFK-inoj, jer mi je ujak OFK-ovac pa je vodio burazera i mene (ja imao nekih 5-6 godina). Znaci godina 1983-84. Secam se da je na Karaburmi igrao neki "Silja". Pokusao da od nas napravi romanticare ali mu nije uspelo.

Medju davnim detaljima sa Marakane, secam se kada je Mrkela probusio loptu kada je odvalio iz sve snage u precku.
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 02 Dec 2004 10:24    Post subject: Reply with quote

Ambasador wrote:
pesnaja wrote:

A na severu, protiv Rijeke, ne znam za rezultat ali se secam da smo im skandirali "smrdite na ribu ooo"


To je bila (mislim, ali nek me neko ispravi ako gresim) 1988/89. Secam se te tekme odlicno. Doslo je oko 150-200 smrdljivaca iz armade, svi u izvrnutim fajerkama Rolling Eyes Laughing .


pesnaja, da li su tad bili upaljeni oni vulkani, sitnija kisica i dobro navijanje - upravo to "smrdite na ribu", ako je to ta tekma ona je, mislim, 89/90. tad je bilo jako malo rijecana, koliko se secam dve manje zastave - forza fiume i jos jedna.

ambasador, ako je njih 150-200 bilo u izvrnutim fajerkama, da te podsetim da je i izvestan broj nas i grobara to isto radio tih godina. (88/89)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 02 Dec 2004 10:28    Post subject: Reply with quote

tad je bilo malo armade ali su upalili dva narand�asta dimnjaka koji su sa juga prekrili ceo teren....
Back to top
View user's profile Send private message
песнаја
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 519

PostPosted: 02 Dec 2004 11:11    Post subject: Reply with quote

ne secam se sta je tada paljeno od pirotehnike, a mislim da je bilo lepo vreme
Bilo je 200-300 clanova Armade, ali se takodje ne secam prevrnutih fajerki. Ipak mi je u secanju ostao plavo-beli jug... Istina, kao mali su mi trebale naocare koje sam odbijao da nosim sve dok mi se vid nije sam od sebe popravio
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 02 Dec 2004 11:58    Post subject: Reply with quote

UltrasLondon wrote:

ambasador, ako je njih 150-200 bilo u izvrnutim fajerkama, da te podsetim da je i izvestan broj nas i grobara to isto radio tih godina. (88/89)


Jeste, potpuno si u pravu, ali mislim da je to izvrtanje fajerki bilo masovnije prihvacemo kod hrvata, pa smo mi vrlo brzo odustali od toga, a oni su nastavili, tako da sam gotovo siguran da su na toj tekmi oni bili "narandzasti" a mi ne.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 02 Dec 2004 15:44    Post subject: Reply with quote

dragance wrote:
Branko Parac wrote:


A jel se sećate Mazinog ispucavanja protiv Milana a lopta metar u golu...


A ceo stadion posle peva sudiji "Danke Diter".

A protiv Barse, dobili su veliki aplauz na kraju. Ne znam da li se to desilo nekoj drugoj ekipi na Marakani.


Чек мало, а Дејин гол дан раније, а? Голман се правдао да није видео лопту због магле, а сви на северу видели погодак Very Happy .

Аплауз су добили и играчи Зенита, нпр...

Quote:
pesnaja, da li su tad bili upaljeni oni vulkani, sitnija kisica i dobro navijanje - upravo to "smrdite na ribu", ako je to ta tekma ona je, mislim, 89/90. tad je bilo jako malo rijecana, koliko se secam dve manje zastave - forza fiume i jos jedna.


Ријечани смрде, на рибу ријечани смрде, ријечани сммммммрде, на рибу ријечани смрде Twisted Evil

Падала је киша у било је `ладно у п.м. а коп је једно полувреме био скинут до пола. Ријечани су били (мислим) у кавезу на истоку и није их било нешто много. После текме Т*** је повео масу ка истоку (не сећам се коме, ал је рекао : Ај, поведи их док су још напаљени Mr. Green , био сам поред њега па сам чуо), мислим да је било неко лагано каменовање, али и пун курац мурије. Чували су их као беле медведе.

Quote:
Jeste, potpuno si u pravu, ali mislim da je to izvrtanje fajerki bilo masovnije prihvacemo kod hrvata, pa smo mi vrlo brzo odustali od toga, a oni su nastavili, tako da sam gotovo siguran da su na toj tekmi oni bili "narandzasti" a mi ne.


Уколико ме сећање добро служи, превртање фајерки је престало баш због усташа, као они су провалили тај фазон па ми то нећемо да фурамо. Моја фајерка је имала зелену поставу па ми никад и није пало на памет да је преврнем angel_not , уосталом увек су ме асоцирале на ђубретарске јакне Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
dragance
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 575
Location: доле испод

PostPosted: 02 Dec 2004 19:30    Post subject: Reply with quote

Quote:
а сви на северу видели погодак


Mr. Green
Nisam ga ja video, samo sam cuo huk odozdo - ono u talasu prema gore. A da spiker nije rekao da je gol dao Dejo, ne verujem da bi iko znao. Mada u golmanovo foliranje ne verujem. Vidljivost je dole bila veca.

Cuo sam to za aplauz Zenitu, ali sam mislio na normalnija vremena - nekada davno... Crying or Very sad
_________________
пензос са калиша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Бане
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 417

PostPosted: 02 Dec 2004 21:38    Post subject: Reply with quote

Kad ga je Dejo dao na "maglovitoj" tekmi, talas me je mozda i jedini put od kad idem na Marakanu poneo prvo odozdo na gore i nisam imao mnogo mesta da skacem, a nisam ni ja video gol samo mrezu koja se zatresla. Kasnije sam nabavio snimak TVB gde se gol vidi jer su imali kameru tacno iza desne stative.
Inace Deju je Armija pustila specijalno za tu tekmu (ispadose dve tekme) jer je bio na sluzenju domovini.
Neposredno posle gola i nase radosti ide pesma Igrale se Delije i zapevali mi, ja se derem ko magarac i nisam imao pojma da je utakmica prekinuta ...
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 03 Dec 2004 06:33    Post subject: Reply with quote

Ja sam video gol jer sam bio pri samom dnu tribine.

A veruj mi niko nije znao da je utakmica prekinuta.

A jo� bolja je bila reakcija juga ono posle 5 minuta kad je spiker objavio čuje� njih gooooolllll Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 03 Dec 2004 15:01    Post subject: Reply with quote

Eh, nostalgija pusta...
Jedan detalj i jedno pitanje za upucene:

Posto vec spominjete maglu i Milan. Ja sam tu utakmicu "odslusao" u srpskom klubu u Njujorku! To je bilo pre satelita i web-TV, i izgledalo je, otprilike, ovako: nas gomila u zagusljivoj prostoriji, sedimo oko zvucnika; zvucnik je prikacen na pojacalo, a od pojacala vodi kabl do mikrofona, koji je prislonjen uz telefonsku slusalicu! Neko je iz kluba telefonom pozvao svog pajtasa u bgdu koji je prislonio tamo slusalicu uz radio!!! Mozete pretpostaviti kakav je bio "kvalitet" zvuka! I, sad na sve ovo jos dodajte - MAGLU!!! Twilight Zone, nema greske!

Evo i pitanja: Verujem da se vecina vas dobro seca tekme sa grobljem na Mari, kada je Lukic dao gol u poslednjem minutu, pa onda doslo do provaljivanja ograde - prvo smo mi istrcali, pa onda oni, pa onda panduri - uglavnom, seljaci su tada popili zesce batine (posle su se zalili po novinama kako im je Zvezda u saradnji sa SUP-om namestila batine... Laughing ). Elem, moje se pitanje odnosi na krajnje cudne zastave koje su se tada vijorile na Zapadu - citavom duzinom, na svakih 10 metara, otprilike. Posle su bile vidjene i na terenu, kada je doslo do istrcavanja i tamburanja. Zastave su bile ogromne, sarene i svaka je, cini mi se, imala na sredini profil - siluetu tipa sa lulom???! Mislim da je to bilo 1989... Da li se iko seca tog detalja sa barjacima? Nikada nisam uspeo da provalim o cemu se tu radilo! Ima l' ko da zna??
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 03 Dec 2004 16:33    Post subject: Reply with quote

Да јеботе, сећам се лика са лулом, ал` појма немам шта је представљао Very Happy . Мислим да је такав барјак био и у Барију, јел се сећа неко?
А што се тиче тог дербија... Да ли се сећате како је З****** млатио дршком од барјака по југу Twisted Evil? Због тога је пандурација једно време забранила уношење барјака на Север.
Back to top
View user's profile Send private message
dragance
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 575
Location: доле испод

PostPosted: 03 Dec 2004 22:13    Post subject: Reply with quote

E da, secam se i ja. Samo sto je stoka prva uletila na teren, pa tek onda mi. Ja sam poveo par shkota na tekmu (derbi je bio nakon tekme patlidzan - Celtic, igrana u Mostaru), da vide i nash "Old Firm".

Prvo, pa musko Mr. Green

A one zastave, znam da su drske bile od plexiglasa ili neceg vec, jer drvene nisi smeo unositi. A lomilo se sta se stiglo. One drvene klupe, pa udri gadove.

Od tada su vishe pazili kako se ponashaju.
_________________
пензос са калиша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duff beer
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Oct 2002
Posts: 84

PostPosted: 04 Dec 2004 06:40    Post subject: Reply with quote

NYC wrote:


Elem, moje se pitanje odnosi na krajnje cudne zastave koje su se tada vijorile na Zapadu - citavom duzinom, na svakih 10 metara, otprilike. Posle su bile vidjene i na terenu, kada je doslo do istrcavanja i tamburanja. Zastave su bile ogromne, sarene i svaka je, cini mi se, imala na sredini profil - siluetu tipa sa lulom???! Mislim da je to bilo 1989... Da li se iko seca tog detalja sa barjacima? Nikada nisam uspeo da provalim o cemu se tu radilo! Ima l' ko da zna??



Pa o veteranima Cool
Back to top
View user's profile Send private message
stancho pansa
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Feb 2004
Posts: 49
Location: Belgrade

PostPosted: 04 Dec 2004 16:51    Post subject: Reply with quote

Bilo je to 1991. na Marakani, Zvezda je pobedila Osijek sa 5-1 ili cak 5-0. Imao sam 7 godina i isao sa tatom, dedom, drugom i njegovim caletom. Secam se da je ulaz bio za dz, a mi smo isli na istok, omladina se nije bas puno pitala Smile
_________________
Studenti Botswana su uz vama!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 6 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop