DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Књиге
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 01 Jan 2009 21:19    Post subject: Reply with quote

тражите ову књигу коју помиње нецро од хаторија он је нудио пре извесног времена.
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 02 Jan 2009 20:52    Post subject: Reply with quote

7 СРПСКИХ ЗАПОВЕСТИ

Одлична књига коју би свако требао да прочита , није само књига већ и план и програм како би сваки Србин требао да се понаша и делује...




Uploaded with ImageShack.us
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Pedjo_BBrdo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Sep 2003
Posts: 586
Location: Небеска Србија

PostPosted: 03 Jan 2009 07:22    Post subject: Reply with quote

Где могу да набавим ово "7 српских заповести"?
_________________
"Границе између Православља и јереси су исписане крвљу." (Старац Јероним Светогорац)
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 04 Jan 2009 01:03    Post subject: Reply with quote

Pedjo_BBrdo wrote:
Где могу да набавим ово "7 српских заповести"?



http://delije.us/uploads/7_Srpskih_Zapovesti-pdf.pdf
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Milos
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Mar 2008
Posts: 133

PostPosted: 04 Jan 2009 13:38    Post subject: Reply with quote

Толико о ономе "СрБски".. Чуди ме да нико није ово приметио, доста се о томе причало..
_________________
Ја сам године, провео са тобом, теби дао све, за тебе живео..
Back to top
View user's profile Send private message
Necro
ДЕЛИЈА


Joined: 12 May 2005
Posts: 203

PostPosted: 05 Jan 2009 10:13    Post subject: Reply with quote

Ако неко жели књигу Деца Апокалипсе нека се јави на пп, радо ћу је проследити даље.
Back to top
View user's profile Send private message
Делије Звечан
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2004
Posts: 667

PostPosted: 07 Jan 2011 13:17    Post subject: Reply with quote

PD 052 wrote:
Видим да нико није споменуо књигу од Данка Поповића ''Књига о Милутину''. По мени књига коју би сваки Србин требало бар једном да прочита у животу!
Ево и коментара Новице Петковића када је Данки Поповићу уручивао награду ''Исидора Секулић'' за ову књигу: ''Данко Поповић је у КЊИЗИ О МИЛУТИНУ применио поступак који се у књижевности већ употребљавао и који се једноставно може назвати инверзијом: уместо да се нама читаоцима омогући да гледамо на свет шумадијског ратара и солунског ратника, он из свог света гледа на добар део наше новије историје, па и наш данашњи свет, премеравајући их особитим мерилима вредности.''

Књига има око 150 страна и веома лако се чита, на прву лагани осмех, па онда разочарање када се схвате грешке и апсурдност грешака направљених у историји у периоду 1914.-1950. Прво издање књиге је изашло 1985. године, а моја књига је из 1986. и то је њено 19. издање!!! Задње издање за које знам и које се може наћи је од издавачке куће Каирос, мислим да је читаво издање тврди повез и да кошта око 600 динара.

Изванредна књига.
Лепо си написао,књига коју би сваки Србин требало барем једном за живота да прочита. На мене је осзтавила изузетно снажан утисак.
Топло препоручујем да се потрудите,пронађете књигу и прочитате.

Ево линка ко може са нета да чита.

http://slobadidi.files.wordpress.com/2010/12/knjiga-o-milutinu.pdf
_________________
''Страх животу каља образ често.''
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 04 Jul 2014 20:11    Post subject: Reply with quote

ПРЕТПЛАТИТЕ СЕ НА ЕНЦИКЛОПЕДИЈУ CATENA MUNDI

Наша издавачка кућа спрема се да објави дуго чекако друго издање енциклопедије Catena mundi, после више од 20 година! Уколико желите да учествујете у овом издавачком подухвату од националног значаја, пружамо Вам прилику да се претплатите и да ваше име буде уписано на страницама енциклопедије.

Друго издање култне енциклопедије, која је под мистериозним околностима повучена из продаје, у претплати ће коштати само 6.600 динара, док ће сајамска цена бити 8800, а малопродајна 11.620 динара (у зависности од курса евра). Сви заинтересовани претплатници који прву рату уплате до краја јула 2014. године добиће могућност да им име буде уписано на страницама енциклопедије, у складу са традицијама српске књиге 18. и 19. века.

http://www.dverisrpske.com/sr/prenosimo/5612-pretplata-na-catenu-mundi.html


НОВО ИЗДАЊЕ ЕНЦИКЛОПЕДИЈЕ CATENA MUNDI

Овде може да се прочита опширније о самом садржају овог капиталног дела:

http://www.catenamundi.rs/glasnik/novo-izdanje-enciklopedije-catena-mundi/

Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Vuk Mandusic
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Nov 2011
Posts: 50

PostPosted: 20 Oct 2014 10:40    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=uxzgA9mOga4

Коначно излази у продају! Обавезна имовина сваке српске свесне куће!

https://www.youtube.com/watch?v=Xx7EDR3NYBI
_________________
ако заспимо сад,ту под кулама
ко ће нас пробудити
Back to top
View user's profile Send private message
andjelooo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 May 2009
Posts: 738
Location: Фонтана

PostPosted: 20 Oct 2014 12:10    Post subject: Reply with quote

Волим да читам , купујем књиге а нарочито капитална издања попут овога .
Заинтересовао сам се за књигу , све је лепо представљено и изрекламирано , промоције , радио емисије , ТВ емисије , свидело ми се и да платим у претпродаји и тиме остварим попуст , убачена доза мистерије са причом око издања које је повучено из продаје ...
Али тек онда сам схватио да је у питању издање једне од многих политичких странака и самим тиме одустао и од те али и од других књига које буде издавала та издавачка кућа ( странка ) .
Тек онда и схватим да то није тако , да иза целог тог пројекта не стоји политичка странка , па ко би књизи давао простор у медијима .
Која је уопште књига , изузев ове , добила било какву медијску пажњу у Србији ?
Страначка издања и књиге ја нећу куповати .

"Србија је земља коју су појеле странке" - недавно је изјавио наш економиста Миодраг Зец .
_________________
Замолио бих дежурне критичаре, негативце, напаљене клинце, доконе полемичаре, мудријаше, комедијаше и сличне да се уздрже од коментарисања
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 20 Oct 2014 12:47    Post subject: Reply with quote

Ја једва чекам да видим о чему се ради, планирам да је купим и прочитам, за сада ми се чини као једна лепа ствар која недостаје овој србији, где се свакодневно сервирају говна и иста једу. Сад одједном појави се нешто што не би требало да личи на говно, па смо сви скептични,... Да ли треба и то игнорисати и смазати као и претходна срања или ипак има наде за нас Србе.

Читао сам многе књиге које су ми препоручили и ”непријатељи”, јер ме једноставно интересују и њихови погледи, како би их ”разумео”, више је ту било домаћих ”непријатеља” него оних страних на жалост. Мука ми је од тих наших ”препаметних интелектуалаца” који једва чекају да испљувају и последњу свету српску ствар, дал је то био манастир на Косову или на Фрушкој гори, дал је то Винча која сваким даном пропада све више,... Пишање по прецима, другим речима... Ја се искрено стидим многих наших Срба, али ако неко нешто успе да постигне или увери народ у наше духовно и историјско богатство онда се обично налазе по ”партијској директиви” људи који ће то исмејати и ималоважавати, да ту су и ”школовани” људи... Да би нас на крају западњаци хвалили јер су нас убедили да смо говна... Ја знам да то нисмо, прошао сам Србију и српске земље као и европу уздуж ипопреко, живео у неких 5-6 држава, улазио у дискусије са разноразим људима, где су ме на почетку гледали ”са висине” да би се на крају приче ОНИ стидели своје историје, својих политичара, итд... Јер сам једноставно упознат и са њиховим причама, и овај период уколико се не окренемо својим правим вредностима, дал су то људске или историјске, може се наставити са конзумирањем пре поменутог ”јела”.

Ако нешто вреди или бар постоји нада да је то то, онда ајде да видимо, не осуђуј анђело унапред књигу а да је ниси ни додирнуо јер те то сврста међу оне пре поменуте људе.
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 21 Oct 2014 16:49    Post subject: Reply with quote

andjelooo wrote:
Волим да читам , купујем књиге а нарочито капитална издања попут овога .
Заинтересовао сам се за књигу , све је лепо представљено и изрекламирано , промоције , радио емисије , ТВ емисије , свидело ми се и да платим у претпродаји и тиме остварим попуст , убачена доза мистерије са причом око издања које је повучено из продаје ...
Али тек онда сам схватио да је у питању издање једне од многих политичких странака и самим тиме одустао и од те али и од других књига које буде издавала та издавачка кућа ( странка ) .
Тек онда и схватим да то није тако , да иза целог тог пројекта не стоји политичка странка , па ко би књизи давао простор у медијима .
Која је уопште књига , изузев ове , добила било какву медијску пажњу у Србији ?
Страначка издања и књиге ја нећу куповати .

"Србија је земља коју су појеле странке" - недавно је изјавио наш економиста Миодраг Зец .


Catena Mundi је издавачка кућа која има везе са Дверима на тај начин што су неки који су у старешинству покрета Двери и оснивачи те издавачке куће много пре него што је покрет Двери и постао покрет и изашао на изборе,неких 13,14 година пре,али је опет независна од њих. За ту издавачку кућу издају књиге и многи који нису у Дверима,нити су претерано блиски том покрету.

Ову као и многе књиге о светоме Сави,Милошу Црњанском...су нешто што апсолутно нема везе ко је издао,јер напросто то није страначка књига,страначки памфлет или шта друго.

Као и часопис Двери Српске ја поседујем неколико квалитетних и што ти кажеш капитални дела о рецимо св.Владици Николају,св.Ави Јустину,о патријарху Павлу,без обзира да тако нешто изда и ЛДП ја би се потрудио да то узмем и купим,јер није битно ко је издавач,већ о чему се у тој књизи ради.

Стога,нажалост не могу да разумем твој став...али добро,поштујем.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 21 Oct 2014 20:41    Post subject: Reply with quote

Иначе, књига Катена Мунди је први пут издата 1992. године, када Двери није било ни у најави. С тим што је тада штампани тираж мистериозно нестао са полица књижара.
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 22 Oct 2014 05:13    Post subject: Reply with quote

небитна странка у овој причи
штета само што књига неће бити приступачна многим грађанима због високе цене
и ако је примерак вредан и квалитетан, због садржаја, броја страна, формата итд.
поента би требало да буде да свако домаћинство има ту књигу али због социјалне-економске кризе тешко
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 22 Oct 2014 06:55    Post subject: Reply with quote

сеси wrote:
небитна странка у овој причи
штета само што књига неће бити приступачна многим грађанима због високе цене
и ако је примерак вредан и квалитетан, због садржаја, броја страна, формата итд.
поента би требало да буде да свако домаћинство има ту књигу али због социјалне-економске кризе тешко

Која је цена у питању?
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop