DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Moja prva tekma...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

U kom sportu ste prvi put gledali Zvezdu ?
Fudbal
86%
 86%  [ 95 ]
Kosarka
7%
 7%  [ 8 ]
Rukomet
3%
 3%  [ 4 ]
Odbojka
1%
 1%  [ 2 ]
Neki drugi sport
0%
 0%  [ 1 ]
Total Votes : 110

Author Message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 30 Nov 2004 12:52    Post subject: Reply with quote

Djoleale wrote:

A sad na temu:

Ne secam se bas prve, ali prva koju pamtim je Zvezda-Velez. Znam da su poveli Tuceovi 2:0 a mi uspesmo da izjednacimo


Verovao ili ne ali ja se te tekme sećam kao danas a zbog čega.

Dakle Sejo Kajtaz i Semir Tuce povedu sa 2:0. Poluvreme a na poluvremenu pazi sad Žare Đurović šutira kao zagreva se i ni jednom ne pogodi gol ali ni jedan jedini put. Naravno čim je ubačen u igru dao je nekako dva gola i bilo je 2:2 na kraju.
A na tekmi ladno 25.000 ljudi.

E tad je bilo čini mi se prvi put pevana Evrovizija jel tako Timo!

E ne da nisu videli fudbala nego nisu ni videli Piksijev gol iz voleja sa pola terena protiv Pelistera jel tako beše pa Mrkelin protiv Dinama preko živog zida kao pljucom pa ludilo protiv Panatinaikosa kad je Musemić dao prvi gol pred kraj poluvremena pa Bora Cvetković protiv Reala a gde je Janjanin Rajko protiv Benfike blato do kolena a njegov dres čist ko suza i tri komada pa kako nas je Verona razbucala a tek Anderleht nisu to neki rezultati bili ali su nas lagano dobijali a mi se i tad ložili kao da smo jaki pa Atletiko 2:0 i naravno Santa Maradona ja ga gledao uživo...ma ludilo!
Back to top
View user's profile Send private message
dragance
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 575
Location: доле испод

PostPosted: 30 Nov 2004 18:54    Post subject: Reply with quote

Maradona i Shuster, a Branko? Izgleda da smo bili na istoj tekmi Mr. Green

Jedan od najgorih domacih poraza koji sam doziveo sa Zvezdom je 5:0 protiv Veleza u Mostaru. I tada su Tuce i Kajtaz umesali prste (tj. noge). A Piksi nije igrao - bio suspendovan zbog nekog crvenog ili dva zuta, ne secam se. A na stajanju, gde smo bili, muk!
_________________
пензос са калиша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ZZZ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Aug 2004
Posts: 75
Location: 's-Gravenhage

PostPosted: 30 Nov 2004 20:41    Post subject: Reply with quote

Prva utakmica negde 75te (6 godina), Borac Banjaluka 2:1. Od svega se secam samo crveno-bele zastave velicine A4 stranice, koju sam prilikom odlaska i povratka sa utakmice istakao kroz prozor kola Laughing

Prvi derbi Hajduk, recimo 76te 1:1 i odmah prva tuca - naravno da nisam nista video kada su svi oko mene poskakali da gledaju sta se desava.

Prva medjunarodna Karl Cajs Jena (79te) 3:2, a na severu Hibernijan (81va) sa Malte 8:1 - to su bili dani... Pokupilo se 4-5 odeljenja iz skole i na utakmicu...

Prva van Beograda - Novi Sad, naravno... mada iskreno, to nisam nikada ni smatrao nekim gostovanjem.

BTW, samo da ispravim Branka - tesko da je bilo blato do kolena protiv Benfike (3:2). Ta utakmica se igrala u prvom kolu Kupa Sampiona u sezoni 84/85, negde polovinom septembra. Bilo je fino toplo, i danas se secam gola Dijamantina sa jedno 40 metara, i naravno 3 gola Janjanina (2*penal).

Verovatno mislis na utakmicu protiv Barselone, sezona 82/83 - za 2 minuta 2 gola Janjanina i majstorije Maradone.

Nazalost, danasnji klinci ne pamte ni gol Piksija iz kornera komsijama, pa ni Seleove majstorije (recimo gol protiv Zelje kada je sve zivo predliblovao od gola do gola) majstoriju Pizona protiv Bajerna, 20-25 hiljada ljudi na pocetku sezone - ljudi su dolazili da vide koga je sve Zvezda kupila, a kupovala je krem igraca... Ti igraci su ostajali godinama u Zvezdi (nije se moglo napolje pre 28me godine) i klinci su mogli da se "kunu" u svoje idole u crveno-belom...
_________________
Не будимо националисти, не будимо шовинисти, будимо сви Срби
Back to top
View user's profile Send private message
ZZZ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Aug 2004
Posts: 75
Location: 's-Gravenhage

PostPosted: 30 Nov 2004 21:04    Post subject: Reply with quote

Mala ispravka - naravno da nisam kao klinac ucestvovao u tuci na utakmici sa Hajdukom - vise sam bio Rasomonac (tj. onaj koji posmatra) Embarassed

I samo da dodam, specijalno za NYC - prva utakmica koju je gledao moj otac je protiv Macve, 1954te Shocked , 2:0 za Zvedu, jedan gol je dao Rudinski.
_________________
Не будимо националисти, не будимо шовинисти, будимо сви Срби
Back to top
View user's profile Send private message
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 01 Dec 2004 03:04    Post subject: Reply with quote

ZZZ wrote:
I samo da dodam, specijalno za NYC - prva utakmica koju je gledao moj otac je protiv Macve, 1954te Shocked , 2:0 za Zvedu, jedan gol je dao Rudinski.


Uf! Pade mi stena sa srca! Znaci ima neko stariji i od mene! Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 01 Dec 2004 06:56    Post subject: Reply with quote

NYC moj ćale je kupovao čuvene ciglice za izgradnju stadiona a zna� kad je to bilo...

Pa �ekularca su pratili od stadiona do Slavije pesaka...

Draganče da da taj meč ću pamtiti i po tome �to je Santa Maradona prome�ao na�u odbranu a zatim su ga oborili ono rvački a sudija polagana kao igraj vodi� sa 4:2 igraj.

A jel se sećate Mazinog ispucavanja protiv Milana a lopta metar u golu...
Back to top
View user's profile Send private message
Dzontra Volta
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jul 2003
Posts: 53
Location: Zemun

PostPosted: 01 Dec 2004 08:21    Post subject: Reply with quote

Pa dobro kad se vec svi hvale Laughing da i ja kazem koju.
Dosao nam je Spartak iz Subotice u goste, naravno pobeda 3:0. Bila je nedelja a u sledecu sredu smo igrali sa Realom. Eto to je moj pocetak.
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 01 Dec 2004 12:40    Post subject: Reply with quote

A prve suze, u finalu protiv Borusije '79. E, kad tad nisam umro od tuge...a svega 11 godina imao.
Back to top
Boba
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 299
Location: ..цирка испред драгстора..

PostPosted: 01 Dec 2004 14:17    Post subject: Reply with quote

dragance wrote:

Jedan od najgorih domacih poraza koji sam doziveo sa Zvezdom je 5:0 protiv Veleza u Mostaru. I tada su Tuce i Kajtaz umesali prste (tj. noge). A Piksi nije igrao - bio suspendovan zbog nekog crvenog ili dva zuta, ne secam se. A na stajanju, gde smo bili, muk!


Secam se te petarde...do PSV tako nesto nam se nije desilo..nadam se da nece nikad vishe..koliko sam samo balav bio tad..Posle rasprave na tv-u...kao eto i Zvezdi se to desava, al' kao nije frka..bas dobro za yu fudbal..
A kad je 'kudravi gaucos' dao gol na Mari prvo je bio muk, pa aplauz?
Tako kazu stariji...
_________________
...а онда је кудрави гаучос кренуо кривудавим стазама кокаинских ноћи...
Back to top
View user's profile Send private message
dragance
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 575
Location: доле испод

PostPosted: 01 Dec 2004 19:01    Post subject: Reply with quote

Branko Parac wrote:


A jel se sećate Mazinog ispucavanja protiv Milana a lopta metar u golu...


A ceo stadion posle peva sudiji "Danke Diter".

A protiv Barse, dobili su veliki aplauz na kraju. Ne znam da li se to desilo nekoj drugoj ekipi na Marakani.
_________________
пензос са калиша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ZZZ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Aug 2004
Posts: 75
Location: 's-Gravenhage

PostPosted: 01 Dec 2004 19:52    Post subject: Reply with quote

Dzontra Volta wrote:
Pa dobro kad se vec svi hvale Laughing da i ja kazem koju.
Dosao nam je Spartak iz Subotice u goste, naravno pobeda 3:0. Bila je nedelja a u sledecu sredu smo igrali sa Realom. Eto to je moj pocetak.


Ako smo igrali u nedelju (subotu?) protiv Spartaka, onda si ti na prvoj utakmici bio prvog marta 1987me godine Smile Jer, utakmica sa Realom je odigrana 4tog marta 1987me a pesma za tu utakmicu je bila "Cetvrtoga marta, u sredu toga dana, @bacemo Butragenja, Sanceza i Valdana" Razz na melodiju "I kada dodje tuga, ja Zvezdo bicu s' tobom...". Sve to na prijatnih oko minus 10 i povetarac koji je pirkao... Sever u tri popodne vec pun, a utakmica je pocela, ako se ne varam u 17:30.
_________________
Не будимо националисти, не будимо шовинисти, будимо сви Срби
Back to top
View user's profile Send private message
FCRS Dorcol
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Oct 2002
Posts: 4
Location: CH-GE

PostPosted: 01 Dec 2004 19:53    Post subject: Reply with quote

Prva samostalna derbi na mari,mislim da je bila jesen 82 groblje povelo 1:0 a Mile Jovin izjednacio, a moje prve se secam po tome da je na mari nestalo struje za vreme tekme a protiv koga smo igrali i kad je bilo....?
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 02 Dec 2004 06:32    Post subject: Reply with quote

FCRS Dorcol wrote:
Prva samostalna derbi na mari,mislim da je bila jesen 82 groblje povelo 1:0 a Mile Jovin izjednacio, a moje prve se secam po tome da je na mari nestalo struje za vreme tekme a protiv koga smo igrali i kad je bilo....?


ako je struje nestalo samo na ju�noj strani znači na ta dva reflektora e to ti je utakmica sa �eljom iz Sarajeva. Ta utakmica će se pamtiti i po tome �to je ki�a u Beogradu pala posle tačno 5 meseci a bio je Avgust pa su se svi razba�karili ono bole te �to pada samo neka pada.

Mada je jo� u dva navrata nestajalo struje. Gore opisani detalj je znači nekih 80-tih.

I pre Hrvacke je jednom totalno nestalo struje na Mari u domaćem prvenstvu a sa kim smo igrali ne sećam se...
Back to top
View user's profile Send private message
Бане
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 417

PostPosted: 02 Dec 2004 08:43    Post subject: Reply with quote

To sa Zeljom je bio kraj 80tih ili vec 90ta. Na toj tekmi (prvo kolo prvenstva) su urucivani neki pehari za prethodnu sezonu i bilo je super vreme ceo dan dok se nije smracilo i pocelo da lije i da grmi.
Mislim da smo tu tekmu dobili 3:1 ili tako nesto.
Back to top
View user's profile Send private message
песнаја
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 519

PostPosted: 02 Dec 2004 09:17    Post subject: Reply with quote

Prva tekma na Mari (istok), Zvezda - Radnicki Nis, mislim da je bilo 6-0. E sad, ne secam se koje je godine, ali recimo neka 1985-a.
A na severu, protiv Rijeke, ne znam za rezultat ali se secam da smo im skandirali "smrdite na ribu ooo"
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop