DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Сребреница не сме проћи!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
urosh.nbgd
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Apr 2009
Posts: 48

PostPosted: 31 Mar 2010 10:16    Post subject: Reply with quote

ЛудиШеширџијa wrote:
Нисам ни сумњао линија за паметне још увек ради, господин из агенције за посипање пепелом по глави у сарадњи са фондацијом за катарзу имао је шта да каже.


Ја не кријем ни ко сам ни одакле сам ни чиме се бавим. Кога занима нека ме пита на пм шта га занима. А читао сам и Легијине књиге и Ђинђићеве и читам свакога дана и Блиц и Правду, и Време и Нин. Врло просто и врло једноставно-мерим аргументе обе стране! И то је то. Као што сам и јуче целог дана слушао аргументе и једне и друге стране у скупштини. Ако је некоме лакше да тако мисли, да је све то део неке пропаганде...ок. Немам ништа против. Нека свако ради оно што мисли да треба и да је исправно.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
ЛудиШеширџијa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Nov 2006
Posts: 331
Location: У земљи чудеса

PostPosted: 31 Mar 2010 10:30    Post subject: Reply with quote

Најбитније од свега је да ћеш напокон моћи мирно да спаваш , што ми је изузетно драго јер свако треба да нађе свој мир.
Back to top
View user's profile Send private message
Pedjo_BBrdo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Sep 2003
Posts: 586
Location: Небеска Србија

PostPosted: 31 Mar 2010 10:41    Post subject: Reply with quote

urosh.nbgd wrote:
ЛудиШеширџијa wrote:
Нисам ни сумњао линија за паметне још увек ради, господин из агенције за посипање пепелом по глави у сарадњи са фондацијом за катарзу имао је шта да каже.


А читао сам и Легијине књиге и Ђинђићеве и читам свакога дана и Блиц и Правду, и Време и Нин. Врло просто и врло једноставно-мерим аргументе обе стране!


Какав бре легија,ђинђић,време и блиц?Где је ту аргумент о правој истини?Прочитај бре мало стручну литературу,а не разноразне жуте новине и бестселере.

Навео сам књигу Александара Павића "Забрањена истина о Сребреници" па је пронађи и прелистај.Књига ти је заснована искључиво на страним(западним) изворима па покушај да онда извагаш аргументе.
Да ли ти мало размишљаш о последицама доношења ове резолуције?Или мислиш да се све завршава ту,и да идемо даље као да ништа није било?Шта мислиш шта ће бити са Републиком Српском у том случају?Да ли бре ти разумеш да нас све жигошу као геноцидаше и злочинце за вјек вјекова овим?И да нас стављају у исти кош са оним црвима хрватима чијих је злодела препуна историја?

Ја стварно не могу да верујем у ове ствари што ти износиш.
_________________
"Границе између Православља и јереси су исписане крвљу." (Старац Јероним Светогорац)
Back to top
View user's profile Send private message
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 31 Mar 2010 10:53    Post subject: Reply with quote

urosh.nbgd wrote:
Жао ми је због тога, и ја се нервирам када видим многа мишљења. Управо зато што си у праву за све што си рекао је ово требало урадити, потврди оно што се зна да јесмо велики народ кроз целу своју историју били а да никад...понављам НИКАД нисмо убијали горолуке и везане људе! Никад. То се једноставно не ради! Јадно је. Принцип је принцип.


Станиславе претерано сереш!

Кад те слушам као да чујем Мићуновића. Јадни добри људи, убога сиротиња, голоруки народ...па ко поби онолике Србе у околним селима, пчеле убице?

Одбили су да одложе оружје и предају се, кренули су у пробој, нису успели да се извуку сви и то је то.Неки су заробљени и убијени и то је злочин али није геноцид.

Јел има нешто да се дода? Нема.
Back to top
View user's profile Send private message
urosh.nbgd
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Apr 2009
Posts: 48

PostPosted: 31 Mar 2010 10:58    Post subject: Reply with quote

Pedjo_BBrdo wrote:
urosh.nbgd wrote:
ЛудиШеширџијa wrote:
Нисам ни сумњао линија за паметне још увек ради, господин из агенције за посипање пепелом по глави у сарадњи са фондацијом за катарзу имао је шта да каже.


А читао сам и Легијине књиге и Ђинђићеве и читам свакога дана и Блиц и Правду, и Време и Нин. Врло просто и врло једноставно-мерим аргументе обе стране!


Какав бре легија,ђинђић,време и блиц?Где је ту аргумент о правој истини?Прочитај бре мало стручну литературу,а не разноразне жуте новине и бестселере.

Навео сам књигу Александара Павића "Забрањена истина о Сребреници" па је пронађи и прелистај.Књига ти је заснована искључиво на страним(западним) изворима па покушај да онда извагаш аргументе.
Да ли ти мало размишљаш о последицама доношења ове резолуције?Или мислиш да се све завршава ту,и да идемо даље као да ништа није било?Шта мислиш шта ће бити са Републиком Српском у том случају?Да ли бре ти разумеш да нас све жигошу као геноцидаше и злочинце за вјек вјекова овим?И да нас стављају у исти кош са оним црвима хрватима чијих је злодела препуна историја?

Ја стварно не могу да верујем у ове ствари што ти износиш.


А да ли данас неко гледа на Немце или на Хутуе из Руанде (који су, да ме неко не разуме погрешно чинили неупоредиво горе ствари али може да се узме као пример, јер ако они нису геноцидан народ онда ми ТЕК нисмо) kao на "геноцидан народ". Наравно да не. У правном образложењу међународног суда правде речи "геноцид" пише да не може да се односи на народ него искључиво на појединце. Појединци ће одговарати за то што су урадили а на друштву је да се од таквих чињења тих појединаца огради, односно сваки појединац за себе да буде свестан тога што се догодило и да не признаје као чин целог народа а на држави је да се огради политичком и моралном осудом тј. резолуцијом. Понављам, тек када рашчистимо са својом савешћу можемо да расправљамо о туђој.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Pedjo_BBrdo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Sep 2003
Posts: 586
Location: Небеска Србија

PostPosted: 31 Mar 2010 11:17    Post subject: Reply with quote

urosh.nbgd wrote:
Pedjo_BBrdo wrote:
urosh.nbgd wrote:
ЛудиШеширџијa wrote:
Нисам ни сумњао линија за паметне још увек ради, господин из агенције за посипање пепелом по глави у сарадњи са фондацијом за катарзу имао је шта да каже.


А читао сам и Легијине књиге и Ђинђићеве и читам свакога дана и Блиц и Правду, и Време и Нин. Врло просто и врло једноставно-мерим аргументе обе стране!


Какав бре легија,ђинђић,време и блиц?Где је ту аргумент о правој истини?Прочитај бре мало стручну литературу,а не разноразне жуте новине и бестселере.

Навео сам књигу Александара Павића "Забрањена истина о Сребреници" па је пронађи и прелистај.Књига ти је заснована искључиво на страним(западним) изворима па покушај да онда извагаш аргументе.
Да ли ти мало размишљаш о последицама доношења ове резолуције?Или мислиш да се све завршава ту,и да идемо даље као да ништа није било?Шта мислиш шта ће бити са Републиком Српском у том случају?Да ли бре ти разумеш да нас све жигошу као геноцидаше и злочинце за вјек вјекова овим?И да нас стављају у исти кош са оним црвима хрватима чијих је злодела препуна историја?

Ја стварно не могу да верујем у ове ствари што ти износиш.


А да ли данас неко гледа на Немце или на Хутуе из Руанде (који су, да ме неко не разуме погрешно чинили неупоредиво горе ствари али може да се узме као пример, јер ако они нису геноцидан народ онда ми ТЕК нисмо) kao на "геноцидан народ". Наравно да не. У правном образложењу међународног суда правде речи "геноцид" пише да не може да се односи на народ него искључиво на појединце. Појединци ће одговарати за то што су урадили а на друштву је да се од таквих чињења тих појединаца огради, односно сваки појединац за себе да буде свестан тога што се догодило и да не признаје као чин целог народа а на држави је да се огради политичком и моралном осудом тј. резолуцијом. Понављам, тек када рашчистимо са својом савешћу можемо да расправљамо о туђој.


Таман посла,кад неко помене немце мени је прва асоцијација црвени крст.Важи како да не.Свугде где год да погледаш при термину геноцид стоји уз то и холокауст као школски пример.Могу немци да криве Хитлера колико хоће,али он није могао сам својеручно да одради цео посао.
А да ли ти знаш да су кроз комплет сукобе 90тих у којима су учествовали Срби,западни политичари кроз медије константно вукли паралелу са Хитлером и његовом нацистичком немачком како би нас поистоветили са њима,а самим тим добили подршку од свог затупљеног бирачког тела и појаснили уствари шта се то дешава на овим просторима?
Јер затупљени амер,енглез,француз чим чује реч нацизам и геноцид одмах скаче ко опаљен бик и спреман је да да пуну подршку да се тако нешто заустави не бирајући средства.
И шта ће бити ако осуде нпр. Караџића као појединца за "геноцид" у Сребреници?Са ким ће свет да поистовети Караџића?Са Јаномами племеном из амазонских шума или са Србима?Или ако не дај Боже икада ухвате Ђенерала и прикаче и њему исту етикету?Јел се ти можда твојим ставовима одричеш свих Срба преко Дрине који су се борили под командом Младића?Да ли смо сви ми који га подржавамо злочинци и геноцидаши?
_________________
"Границе између Православља и јереси су исписане крвљу." (Старац Јероним Светогорац)
Back to top
View user's profile Send private message
ердоглијанер
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 98
Location: erdoglija,centar sveta

PostPosted: 31 Mar 2010 11:20    Post subject: Reply with quote

Најгоре и најпоквареније је ову срамоту од јуче правдати, као да може да се оправда, спирањем љаге са Срба. Пусти то, мајке ти, па све да у то стварно и верујеш. Споменуо си покојног Ђинђића, јеси ли чуо само јуче неколико пута цитате његовог става о овом питању?

Цела ова , лажна, конструкција се заснива на сведочењу једног човека, хрвата Дражена Ердемовића. Замисли, хрвата!!? Имаш о томе добар текст у Печату од пре пар бројева, верујем да си прочитао. Тај тзв. човек је признао убиство 300 људи и добио је 5 година као казну за то дело!!!

О догађајима у Сребреници од 92 до 95 има толико текстова и емисија, и наших и балијских и страних да све може да се извага и некако дође до неке какве-такве истине. Али не, догма је већ успостављена и свако одступање од ње је, ускоро, кривично дело.

Ризикујући да будем дивљак, лудак и звер а свакако не хришћанин посебно у овој недељи ја морам да кажем и своје мишљење о свему овоме око жртава тих догађаја. Заболе ме за њих, ма не могу да ти опишем колико!!! Једном приликом сам гледао оне буле како плачу на оном њиховом срању и схватио сам да је владика био у праву 100% када је рекао да " нико крупно ка турчин не лаже". Те исте буле су ту исту своју децу, мужеве, браћу испраћале ударањем у лонце, шерпе и дреком на пут масакрирања свега живог што се крсти, а и животиња, у селима у којима живе Срби!! Свака је до једног била поносна на свог џихадлију који иде да пали, силује и убија а када су погинули у борбама онда креће кукњава и запомагање...ма да, важи!

Да не спомињем да је геноцид нешто сасвим друго, па је и само његово помињање у вези ових дешавања увреда за милион Срба и 6 милиона Јевреја убијених од 1939 - 1945 и за Јермене уморене од Турака почетком прошлог века у нечему што по сваком свом облику одговара термину ГЕНОЦИД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
rs fvr
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 50

PostPosted: 31 Mar 2010 11:20    Post subject: Reply with quote

Уроше, нико теби не брани да имаш своје мишљење и да га заступаш, напротив.С обзиром да сам и ја гледао пренос Скупштине од јуче, такође сам имао прилику да слушам аргументе обје (условно речено) стране.Није ми јасно гдје нађе потврду да је био геноцид, једино ако ниси хтио да слушаш једну од тих страна што је изгледа масовна појава данас у Србији.
Зато ми и јесте чудно то мишљење ал ајде.

Опет кажем, жао ми је што морам на овај начин да коментаришем јер се ради о људским животима:
Нико не спори да је био злочин за који извршиоци треба да одговарају.Оно што није у реду је да се тај злочин издваја из сличних које су чиниле све стране у сукобу.Злочин је злочин и нажалост у сваком оружаном сукобу га има.Наравно да је жалосно што су толики људи гинули али велика је разлика у томе ко је погинуо у борби а ко завезан и стрељан.И ко год је убио заробљеника или цивила треба да одговара и то најстрожије могуће.Али ајде да се прво то докаже.Главни фазон овдје је што се прича о цифри о преко осам хиљада људи који су убијени као заробљеници.То није тачно.Па постоје и локације и признања и њихових медија пар дана након тих дешавања да су људи масовно гинули у пробојима.Пар хиљада људи, тако они кажу.Једна од наших елитних јединица је тад имала највеће губитке у својим редовима од почетка рата.Од "ненаоружаних и беспомоћних људи" како би рекли патетични заговорници доношења ове декларације? Сви тада погинули се данас воде као жртве "геноцида".
Нећу причати овдје да су жене и дјеца превежени до њихове територије, превише ми је монструозно и помислити да је могло бити другачије у смислу да их се ликвидира.Ником то никад на памет није пало.
А опет највећа ми је провала да Србија доноси некакве резолуције о томе уопште.Какве везе има Србија са дешавањима у Сребреници ма каква да су била? Да спријечи нешто? Па што није спријечила кад су на мосту код Скелана ови "беспомоћни" клали Србе (на граници Србије и БиХ) ? Што није спријечила најављене акције хрватске војске на Крајину па се они и дан данас курче да су побиједили Србију а нико то не осуђује својим декларацијама па ни коментарима?
Мало ми је ово посеравање наше матице на наше жртве, јер не можете да помогнете, па не одмажите макар,посебно не овако дрско.Никоме не значе ни апели логораша, бораца, породица погинулих и листом свих политичких опција из РС..
И да, ја сам савременик и дјелимични учесник рата у Босни тако да сигурно неке ствари боље знам од појединих одвратних кокошки којима су пуна уста европе и европских вриједности на уштрб нашег (вјерујте) веома напаћеног народа у Босни па и у Србији.
Back to top
View user's profile Send private message
Debeli a srecni
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Nov 2008
Posts: 57
Location: у бурету

PostPosted: 31 Mar 2010 11:21    Post subject: Reply with quote

Ма уроше јебо сам ти матер са тим твојим ставовима....
Овако домаћински да ти кажем...
_________________
Када те не схвате, ако те одбаце, ако желе да те промене, не дај да те униште!!!
http://www.youtube.com/watch?v=u0qbHRZ5Zz8&feature=channel
Back to top
View user's profile Send private message
Pedjo_BBrdo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Sep 2003
Posts: 586
Location: Небеска Србија

PostPosted: 31 Mar 2010 11:34    Post subject: Reply with quote

А овако ендехазија доноси резолуције о својим злочинима:


_________________
"Границе између Православља и јереси су исписане крвљу." (Старац Јероним Светогорац)
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 31 Mar 2010 11:41    Post subject: Reply with quote

urosh.nbgd wrote:
... А читао сам и Легијине књиге и Ђинђићеве и читам свакога дана и Блиц и Правду, и Време и Нин. Врло просто и врло једноставно-мерим аргументе обе стране! И то је то...


О просвећени балансеру, вага ти није баш најсјајније избалансирана.

А ни тасови ти нису како треба јер Време и НИН су сад на истој страни. (нажалост) Чудно да ниси видео разлику јер кажеш да их читаш редовно?

Дебели а срећни
, није уреду тако да кажеш. Намаш респект према старијим. Јер прво би ја да му се домаћински, па тек онда ти... Ниси фер.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
urosh.nbgd
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Apr 2009
Posts: 48

PostPosted: 31 Mar 2010 11:44    Post subject: Reply with quote

rs fvr wrote:
Уроше, нико теби не брани да имаш своје мишљење и да га заступаш, напротив.С обзиром да сам и ја гледао пренос Скупштине од јуче, такође сам имао прилику да слушам аргументе обје (условно речено) стране.Није ми јасно гдје нађе потврду да је био геноцид, једино ако ниси хтио да слушаш једну од тих страна што је изгледа масовна појава данас у Србији.
Зато ми и јесте чудно то мишљење ал ајде.

Опет кажем, жао ми је што морам на овај начин да коментаришем јер се ради о људским животима:
Нико не спори да је био злочин за који извршиоци треба да одговарају.Оно што није у реду је да се тај злочин издваја из сличних које су чиниле све стране у сукобу.Злочин је злочин и нажалост у сваком оружаном сукобу га има.Наравно да је жалосно што су толики људи гинули али велика је разлика у томе ко је погинуо у борби а ко завезан и стрељан.И ко год је убио заробљеника или цивила треба да одговара и то најстрожије могуће.Али ајде да се прво то докаже.Главни фазон овдје је што се прича о цифри о преко осам хиљада људи који су убијени као заробљеници.То није тачно.Па постоје и локације и признања и њихових медија пар дана након тих дешавања да су људи масовно гинули у пробојима.Пар хиљада људи, тако они кажу.Једна од наших елитних јединица је тад имала највеће губитке у својим редовима од почетка рата.Од "ненаоружаних и беспомоћних људи" како би рекли патетични заговорници доношења ове декларације? Сви тада погинули се данас воде као жртве "геноцида".
Нећу причати овдје да су жене и дјеца превежени до њихове територије, превише ми је монструозно и помислити да је могло бити другачије у смислу да их се ликвидира.Ником то никад на памет није пало.
А опет највећа ми је провала да Србија доноси некакве резолуције о томе уопште.Какве везе има Србија са дешавањима у Сребреници ма каква да су била? Да спријечи нешто? Па што није спријечила кад су на мосту код Скелана ови "беспомоћни" клали Србе (на граници Србије и БиХ) ? Што није спријечила најављене акције хрватске војске на Крајину па се они и дан данас курче да су побиједили Србију а нико то не осуђује својим декларацијама па ни коментарима?
Мало ми је ово посеравање наше матице на наше жртве, јер не можете да помогнете, па не одмажите макар,посебно не овако дрско.Никоме не значе ни апели логораша, бораца, породица погинулих и листом свих политичких опција из РС..
И да, ја сам савременик и дјелимични учесник рата у Босни тако да сигурно неке ствари боље знам од појединих одвратних кокошки којима су пуна уста европе и европских вриједности на уштрб нашег (вјерујте) веома напаћеног народа у Босни па и у Србији.


Морам да одговорим да не желим да одговорим. Односно да Срби из Србије и Срби и Републике Српске имају другачији поглед на све што се дешавало, једноставно не могу из поштовања према вама да о томе полемишем. Често посећујем Бања Луку, имам родбину и пријатеље тамо, сложили смо се да се не слажемо и да не разговарамо о томе.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
urosh.nbgd
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Apr 2009
Posts: 48

PostPosted: 31 Mar 2010 11:55    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
urosh.nbgd wrote:
... А читао сам и Легијине књиге и Ђинђићеве и читам свакога дана и Блиц и Правду, и Време и Нин. Врло просто и врло једноставно-мерим аргументе обе стране! И то је то...


О просвећени балансеру, вага ти није баш најсјајније избалансирана.

А ни тасови ти нису како треба јер Време и НИН су сад на истој страни. (нажалост) Чудно да ниси видео разлику јер кажеш да их читаш редовно?

Дебели а срећни
, није уреду тако да кажеш. Намаш респект према старијим. Јер прво би ја да му се домаћински, па тек онда ти... Ниси фер.


Није проблем ни домаћински, нисам девојчица. А нећу више одговарати, хтео сам да искажем свој став а не да покренем полемику.

Да и овим форумом покажемо да је Север Србија односно да имамо све "стране" заступљене у сваком погледу. И да разрушим и предрасуду онима који ови ово читају и мисле да цела трибина мисли на један начин и да њима због тога није место на Северу.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 31 Mar 2010 12:01    Post subject: Reply with quote

Ево ја не бих у име трибине али не требају нам такви са твојим ставом. Не треба нам више различитих мишљења. Мојне само ти да рушиш предрасуде.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
urosh.nbgd
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Apr 2009
Posts: 48

PostPosted: 31 Mar 2010 12:09    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
Ево ја не бих у име трибине али не требају нам такви са твојим ставом. Не треба нам више различитих мишљења. Мојне само ти да рушиш предрасуде.


Управо тако, немој у име трибине, нарочито не са 2070 km. Зна се којих пар људи има право на то и зна се који је њихов став.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop