DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Moja prva tekma...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

U kom sportu ste prvi put gledali Zvezdu ?
Fudbal
86%
 86%  [ 95 ]
Kosarka
7%
 7%  [ 8 ]
Rukomet
3%
 3%  [ 4 ]
Odbojka
1%
 1%  [ 2 ]
Neki drugi sport
0%
 0%  [ 1 ]
Total Votes : 110

Author Message
Prljav Igrac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Oct 2004
Posts: 45

PostPosted: 29 Nov 2004 15:56    Post subject: Reply with quote

Zvezda - Hajduk '86 na Poljudu!
_________________
Puuu bre dripci jedni, kod kuce igraju a ne mogu da umuvaju ni jedan jedini gol....
Back to top
View user's profile Send private message
ACO
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 27 Jun 2004
Posts: 20
Location: Köln

PostPosted: 29 Nov 2004 17:50    Post subject: Reply with quote

moja prva tekma je bila '96, kvalifikacije za kup pobednika kupova protiv hearts iz skotske. tada sam imao cini mi se 12 ili 13 godina i godisnji odmor sam proveo u srbiji. ja, moj cale i moj brat smo otisli za beograd. secam se k'o da je bilo juce. kad sam prvi put usao u onaj restoran na zapadnoj tribini, potrcao sam ka prozoru i prvi put video teren marakane Very Happy
joj, kako sam bio srecan, jedan covek me odmah opomenuo: "decko, polako, ovde ne smes da trcis."
kupili smo karte za istok. navijanje je bilo bez baklje ako se ne varam, a bas na toj utakmici se prvi put pojavio onaj transparent sa sloganom: "zvezda je zivot, ostalo su sitnice" (ispravite me ako gresim).
utakmica se zavrsila bez golova, a u revansu je bilo 1:1.
_________________
ZVEZDA JE ZIVOT, OSTALO SU SITNICE
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 29 Nov 2004 18:28    Post subject: Reply with quote

ACO wrote:
moja prva tekma je bila '96, kvalifikacije za kup pobednika kupova protiv hearts iz skotske. tada sam imao cini mi se 12 ili 13 godina i godisnji odmor sam proveo u srbiji. ja, moj cale i moj brat smo otisli za beograd. secam se k'o da je bilo juce. kad sam prvi put usao u onaj restoran na zapadnoj tribini, potrcao sam ka prozoru i prvi put video teren marakane Very Happy
joj, kako sam bio srecan, jedan covek me odmah opomenuo: "decko, polako, ovde ne smes da trcis."
kupili smo karte za istok. navijanje je bilo bez baklje ako se ne varam, a bas na toj utakmici se prvi put pojavio onaj transparent sa sloganom: "zvezda je zivot, ostalo su sitnice" (ispravite me ako gresim).
utakmica se zavrsila bez golova, a u revansu je bilo 1:1.



Tacno je za "ZJZOSS" ,jos tada pod transem"Ultra brigate" Rolling Eyes
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
dragance
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 575
Location: доле испод

PostPosted: 29 Nov 2004 19:53    Post subject: Reply with quote

Prva tekma, nesto ko i Kiki, krajem 70-ih, ali stvarno nemam pojma ni sa kim ni gde. Secam se najbolje da me je cale odveo na trening pre tekme, i dobro se secam Duleta i Pizona u stilu "kako si, mali" i moje gumene lopte u ruci. Dule uze loptu i pocne da se dodaje dva-tri puta sa mnom (shmrc), a ja sav srecan... Secam se i cika Baneta, koji eto - tada nije galamio Mr. Green

A prva tekma na Mari (bar ona koje se secam) je sa Barsom i Maradonin shou. Stadio krcat, na kraju aplauz Barsi. Steta sto mi je prvo u poseti pa poraz, ali nema veze. Bila su to lepa vremena.

Inace, cisto statistike radi, moj matori iako veliki fan fudbala, svoju prvu tekmu sa Zvezdom je bilo na basketu (po njegovoj prici). Generacija Cveleta, Vucinica, Stankovica...
_________________
пензос са калиша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
notorious
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2003
Posts: 216

PostPosted: 29 Nov 2004 23:40    Post subject: Reply with quote

Relativno kasno(s obzirom da su neki u pelenama posecivali sever,jelte Very Happy ) sam otisao na prvu tekmu,u 13-toj godini.Razlog za to je verovatno sto mi je cale grobar Twisted Evil ,te sam morao da cekam da se mi,klinčadija iz kraja,osmelimo da idemo sami...Bio je derbi 96-te godine,izgubili smo 1:3 na Marakani.Od tada nas nisu dobili na Mari u prvenstvu.A gostovanje NS,naravno...
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 29 Nov 2004 23:47    Post subject: Reply with quote

ja sam izgleda jedan od retkih srecnika kome je prvi mec na marakani bio 100. veciti derbi,na Djurdevdan 1995.(nisam siguran za godinu) stadion k r c a t,ja na zapadu,prvi red stolica do severa, sa caletom,koji je bio u bariju i jos od tad sam "zarazen".na severu show,koreografija sa najlonima,zastavama,salovima,bakljama,kartonima...a stoka je rasirila nasu zastavu preko celog juga,ne znam tacno koju,i pocepala je.groblje povede,i to nam mrtvi bjekovic da gol posle greske nase odbrane.1:1-darko kovacevic iz cistog penala,i onda u nekom 105. minutu po mojoj proceni(mali sam bio,10 god),posto je bio prekid zbog nase bakljade,kovacevic sutira,pandurovicu ispada lopta i mitko stojkovski daje gol za konacnih 2:1.to se tesko zaboravlja...a pre toga u NS-u puno puta,ni ne secam se kad je bio prvi...
Back to top
pasha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2004
Posts: 64
Location: toronto-cp.capajebo

PostPosted: 29 Nov 2004 23:58    Post subject: Reply with quote

Bane wrote:
Hvala na sugestijama, ali ne znam da li sa ove distance mogu tacno da procenim. Jednostavno Kop mi je bio sa desne strane i stekao sam utisak da je bio blizi centru, a kakvih je tad likova bilo u Kopu...
Inace, Pasha ili neko ko se seca te Kup utakmice sa Rijekom moze da locira godinu. Bilo je daaaaaaavnooooo...


sezona 82/83,1/8 finala kupa-znaci jesen '82.
_________________
jer taaad',tad' sam bio mlaaaad...
Back to top
View user's profile Send private message
Mihajlo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 34
Location: Београд,Србија

PostPosted: 30 Nov 2004 00:30    Post subject: Reply with quote

Ja sam imao retku vrstu srece da mi prva tekma bude '91,Zvezda-Dinamo Drezden,a prvo gostovanje Barselona '96
_________________
Некад бол,никад страх,некад мук...
Back to top
View user's profile Send private message
generacija`71
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Oct 2003
Posts: 124
Location: Location:Location

PostPosted: 30 Nov 2004 02:09    Post subject: Reply with quote

Sloboda - Crvena Zvezda (pojma nemam za rezultat) `84 sa ocem sam otiso da gledam Zvezdu, a onda sam se udario u zicugu i poceo da putujem . Da nije bilo Zvezde nebi vidio pola gradova (yu/ Italija-Njemacka) Laughing Uh kad se sjetim Sarajlije, Tuzlaci i mi iz Doboja , jebote na bilo koju tekmu da se islo uvijek se dolazilo u ranim jutarnjim satima.
Jedan od boljih provoda bio je u Bgd kad smo igrali protiv Milana , kad nas je magla trznula, tad je bilo ludilo po BG , citavu noc , gdje god se okrenes ljudi sa crveno belim salovima hodaju i nude alkohol.


Hvala ti Zvezdo

na slici (fat casual) su bili sa nama Nadrealisti iza Holiday Inn`a
_________________
fat casual
Back to top
View user's profile Send private message
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 30 Nov 2004 05:49    Post subject: Reply with quote

Pa, mater vam detinju, kakvi su ovo datumi!?!? Kao, "moja prva tekma je bila 1996.", "1991", "1987.", itd. Imate li imalo stida? Pa nisam imao pojma koja se ovde decurlija okuplja. Bre. BRE! Sramota!

Zato necu ni da vam kazem koja je moja prva tekma bila (samo jedan porazavajuci podatak - po mene, naravno - sa caletom i ujakom, ne secam se godine, ali to je bila jedna od poslednjih utakmica BORE KOSTICA!!! Jes da sam tek bio izisao iz pelena... ali cinjenica je da sam prisustvovao istoj! Svuda oko Mare - blato, semafor metalni ("plekani"), pored njega stoji dezurni cica i rucno menja cifre, cas za "goste", cas za "domatje"! Nema nijedne stolice, nesto malo drvenih podguzova, i to samo na sredini Zapada. Na severu i jugu - padanje preko mrtvih kad god je veca tekma; talasi krecu "ozgo", pa ne staju sve do reklama na dnu! Najbolje mesto, stoga, je uvek bilo odmah ispod sipke; zato se na sever dolazilo 3 sata pre pocetka svake ozbiljnije tekme!!! Nas kop - samo zastave i nista vise - istina je, bio je, tik uz istok...)
Prvo samostalno odlazenje na Sever - tamo negde od 1973/74 sezone - pa nisam stao jedno 9 godina, sve do vojske.
Prvo gostovanje: Hajduk Split 1977 (0:0; Dule Savic mi je posle pricao da mu je na pola koraka ispred, dok su izlazili na poluvremenu, pao krompir sa zabodenim ziletima!!!!. Koja masta...krajnje primitivna, doduse!) Ma, kakav Poljud, trebalo je da vidite tu skalameriju od stadiona "Kod Plinare" Koji je to smeh bio - tribina, neki kamenjar, ne znas gde pocinje red a gde se zavrsava - sve bre, neke stencuge, a dalmosi dolaze na tekmu svi u gacama i onim mornarskim majicama, bez rukava, i nose -SAMLICE, na kojima sede, jerbo je kamenjar krajnje neudobnan!!! Usro sam se od smeha, majke mi!
Prvo ino gostovanje - tek 1989. mislim, protiv Galatasaraja u Istanbulu. Turci umalo da nas nabiju na kolac zbog nekih kretena Delija koji su krenuli odmah po ulasku na stadion da skandiraju "Fe-ner-bahce" i cak razvili zastavu (Fener mislim da je tada trenirao Toza Veselinovic, bivsi selektor repke i Vosin izdanak). Sto jes' - jes',. u ludacima nikada nismo oskudevali; pa makar nas to kostalo i glave!

Ne mogu vise, deco, bolu me krsta; odok da legnem malo... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 30 Nov 2004 06:41    Post subject: Reply with quote

Ja sam imao retku vrstu sreće... Very Happy Very Happy Very Happy

Gledao sam Maradonu i �ustera...
Back to top
View user's profile Send private message
индијанац
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2004
Posts: 180
Location: Јужна Дакота

PostPosted: 30 Nov 2004 06:45    Post subject: Reply with quote

Па, ја сам имао (не)срећу да ми је прва Звездина утакмица уједно и једина у којој сам уживо видео генерацију из Барија/Токија. Додуше, у Барију није било Милорада Ратковића, ал 'ајде Cool . Дакле, Црвена Звезда - Жељезничар средином децембра 1991. - прва пвенствена утакмица после победе над Коло-колоом у Токију. Прослава освајања Интерконтиненталног купа, бесплатан улаз, резултат 6:0. Надам се да не грешим, исправите ме у супротном. Први дерби у јесен 1992. на Маракани, 1:1, а прва европска Кајзерслаутерн 4:0 Razz ...

NYC wrote:
Pa, mater vam detinju, kakvi su ovo datumi!?!? Kao, "moja prva tekma je bila 1996.", "1991", "1987.", itd. Imate li imalo stida? Pa nisam imao pojma koja se ovde decurlija okuplja. Bre. BRE! Sramota!

Rolling Eyes wheelchair
_________________
O мaмa мaмa мaмaaaa...
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 30 Nov 2004 07:50    Post subject: Reply with quote

Uh,bese davno, 78 ili 79.Cale me vodio na Zvezda - Velez. Bio sam toliko mali da se jedva secam rezultata. Bilo je 2:0 a mislim da je Filipovic dao oba gola.
Back to top
Djoleale
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Oct 2003
Posts: 47
Location: 3EMYH

PostPosted: 30 Nov 2004 10:58    Post subject: Reply with quote

generacija`71 wrote:

Jedan od boljih provoda bio je u Bgd kad smo igrali protiv Milana , kad nas je magla trznula, tad je bilo ludilo po BG , citavu noc , gdje god se okrenes ljudi sa crveno belim salovima hodaju i nude alkohol.


Hvala ti Zvezdo



Sav se najezih citajuci tvoj post.

generacija`71 wrote:
Pa, mater vam detinju, kakvi su ovo datumi!?!? Kao, "moja prva tekma je bila 1996.", "1991", "1987.", itd. Imate li imalo stida? Pa nisam imao pojma koja se ovde decurlija okuplja. Bre. BRE! Sramota!


NYC, ja se iskreno divim klincima koji vole Zvezdu a ni f od fudbala nisu videli. Sem par meseci Ljupkove zvezde `95 i par evropskih tekmi dobro je da nas i 500 ima redovnih poslednjih godina.


A sad na temu:

Ne secam se bas prve, ali prva koju pamtim je Zvezda-Velez. Znam da su poveli Tuceovi 2:0 a mi uspesmo da izjednacimo
_________________
Због ње сам се родио, за њу сам се борио...
Back to top
View user's profile Send private message
Djoleale
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Oct 2003
Posts: 47
Location: 3EMYH

PostPosted: 30 Nov 2004 10:59    Post subject: Reply with quote

Pardon. Drugi citat je od NYC. Sorry Generacijo `71.
_________________
Због ње сам се родио, за њу сам се борио...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop