DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

INFORMATOR
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 11 Sep 2005 17:26    Post subject: Reply with quote

Nisam znao gde da ovo postavim pa evo ovde cu.
Radi se od clanku iz NOVOSTI valjda 30. septembar.
Izvinite zbog losijeg kvaliteta fotke(nemam skener pa sam fotografisao) ali cete razumeti da se radi o koreografijama i nacinu na koji ih pravimo...

http://img249.imageshack.us/img249/3849/rotationofzastave3hx.jpg
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 11 Sep 2005 17:42    Post subject: Reply with quote

and1 wrote:
Evo da i ja iznesem mišljenje o informatoru. U njemu se iznose 2 bitne stvari - o navijanju i oblačenju.
Što se tiče navijanja, apsolutno se slažem sa saopštenjem. Najviše mrzim kada se na severu peva u više glasova, i kad se pojavi neka mala grupica koja se pravi pametna, pa počne da peva nešto svoje. Zbog toga, pre svega, postoje vođe, da bi uspešno organizovali one koji dolaze na sever da bi navijali. I zato mislim da je ideja o okupljanju onih koji su spremni da navijaju 90 minuta u centralnom sektoru sjajna. Nadam se da će okupljane 2 sata ranije protiv Brage uspeti, a da će to posle postati praksa i navika na severu.
Što se tiče oblačenja, tu se delimično slažem. Da ne ispadne da sam se osetio prozvan, ja na tekme dolazim klasično obučen u duksu, farmerkama i sa šalom. Naravno da se slažem da je glupo da se nose glupi šeširi i razne kapice, ALI po saopštenju je zabranjeno (tj. ne preporučuje se) da se nose zvezdina obeležja, već samo obeležja delije sever. Ne mislim tu na majice tipa "mnogo smo jači" i sl, već recimo obične majice ili dukserice sa zvezdinim grbom ili natpisom Crvena zvezda. Zašto je glupo da nosim zvezdin kačket (ala zenga)? Ok su obeležja delija, ali treba dozvoliti i zvezdine majice, makar i nisu original. Jel glupo da se pojavim u zvezdinom dresu (originalu ili fušu) samo zato što vođe i "prave delije" ne nose? Jel zbog dresova naša tribina izgleda kao cirkus? Na severu ima i puno očeva koji dovode klince da bi se jednog dana "navukli" na Zvezdu. Jel i ti klinci ne smeju da nose kapice? Samo želim malo jasnije da mi neko objasni.


Sto se tice oceva i tih klinaca naravno da je potpuno nevazno kako izgledaju ta deca (dok ne porastu Laughing )
Sever ne izgleda najvise zbog tih dresova kao cirkus ali je cinjenica da nije bas navijacki ici na utakmice u njemu. To vise prilici simpatizerima i onim ofarbanim likovima. Jebiga, kad je tako, treba biti iskren. Lepo je imati zvezdin dres da ga cuvas kuci i igras fudbal u njemu ali nije za stadion. Ako neko ipak dolazi u njemu ne moze se naravno poistovetiti sa onim idiotima sto nose crveno bele sajkace i kaubojske sesire. Na zalost, pre desetak godina je i tadasnja ekipa imala krizu identiteta Laughing pa nije bilo neobicno da se ide na tekme u dresovima. Sigurno je i to imalo uticaja na ljude. Ali treba uticati sada na ljude da shvate i da se promene. Mozes ti da dodjes u dresu ili zvezdinoj majici, niko ti nece praviti problem zbog toga (naravno) ali tako ne bi trebalo da izgleda navijac. Inace, onako kako si opisao da dolazis na tekme je bas odlicno. Neko je za salove, neko ne, ali u svakom slucaju tvoj stil koji si naveo je jedan od onih kako treba navijac da bude obucen.
Sto se tice kacketa, mislim da ih treba nositi jer su pre svega korisni i mogu dobro da posluze u skrivanju identiteta a i kao mala zastita od pendreka i slicnih stvari Wink Ne moze da se poredi nosenje dresa i klupskog kacketa. Moje misljenje je da je bolje imati neke "obicne" ili navijacke ali nije toliko lose imati ni klupski. (pre mesec dana sam u inostranstvu naleteo na lika od 40ak godina koji je skroz casual + zvezdin fk kacket i nije uopste bezveze izgledalo. a uz to da kazem i da mi se covek izmrstio kad sam mu prisao sa jos nekim ortacima i hteo da popricam s njim Laughing Laughing Laughing Laughing delije su svuda spremne da brane boje svoga kluba Wink )
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
guca
ДЕЛИЈА


Joined: 27 May 2005
Posts: 151
Location: senjak

PostPosted: 11 Sep 2005 18:07    Post subject: Reply with quote

moje licno misljenje-
Uopste nije problem kako dolazis na tekme u ultras ili casual fazonu.
Uopste nije problem da li si metalac,roker,rejver,panker,reper,sta ti ja znam...
Uopste nije problem sto se nose Srpska obelezja.
Ali pravi problem je ponasanje ljudi koji dolaze na tekme.
Da razjasnimo sta je uredu a sta ne sto se tice oblacenja.
Uredu je:(po meni)da dodjes na utakmicu u onome sto ides kroz grad kao i da dodjes obucen kao navijac sa obelezjima navijacke grupe i celine/tribine kojoj pripadas.Nositi nacionalna obelezja je isto uredu.
ALi nemoj te da pravite razno razne mixove ko Boga vas molim.
primer:(majca ultras i sajkaca nisu u redu)
primer br 2(mix proizvoda kupljenih u reviji je uredu mada u tom mixovanju netreba preterivati)
primer br3(ono u cemu ides kroz grad je OK ako si normalno obucen a ne kao pripadnik nekog pravca,statijaznam)
Nije uredu:(po meni)Sal Zvezda sa jugoslovenskom zastavom,
oni smesni salovi na standovima ispred Severa kao i ostali proizvodi kupljeni na tim mestima.
Obelezja drugih timova,sem Bratskih(bratskog) Very Happy (ovde nemisim na trofeje,vec na ono sto sami kupite)
Salovi tipa Hvala ti Bako.
Razno razni mixovi.
Smesne kape koje vidite na prenosu svetskog prvenstva koje nose ljudi na zapadu.
Farbe po licu.
Kao sto sam vec napisao pravi problem je ponasanje a ne oblacenje mada je oblacenje u stvari jedan preduslov za normalu.
Jer oni koji nisu uredu obiceni nemogu da budu normalni,i cim te spaze kao takvog kvalifikuju te kao budalu.
Oblacenje je odraz ponasanja.
Toliko.
_________________
NASA LJUBAV JE JACA OD VASE MRZNJE
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 11 Sep 2005 19:59    Post subject: Reply with quote

укратко што се тиче обиљежја која носите.

Боље НИШТА него СВАШТА!
Back to top
View user's profile Send private message
trebinje
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 8

PostPosted: 11 Sep 2005 20:35    Post subject: Reply with quote

Слажем се да не треба носити каубојске и вашарске шешире....АЛИ ДРЕСОВИ СУ ПО МЕНИ У РЕДУ... Погледајте рецимо навијаче Ливерпула, њих бар 30000 на утакмици носи дрес својих љубимаца. Наравно све је ствар личног одабира, али свакако треба водити рачуна да то што се носи од навијачких обиљежја буде са укусом !
Само се бојим да се са овом темом не претјера, што би могло изазвати подјеле на СЕВЕРУ.
_________________
ЖИВЕЛА КРАЉЕВИНА СРБИЈА !!!
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 11 Sep 2005 21:22    Post subject: Reply with quote

trebinje wrote:
Слажем се да не треба носити каубојске и вашарске шешире....АЛИ ДРЕСОВИ СУ ПО МЕНИ У РЕДУ... Погледајте рецимо навијаче Ливерпула, њих бар 30000 на утакмици носи дрес својих љубимаца. Наравно све је ствар личног одабира, али свакако треба водити рачуна да то што се носи од навијачких обиљежја буде са укусом !
Само се бојим да се са овом темом не претјера, што би могло изазвати подјеле на СЕВЕРУ.


Sa tom vrstom "navijaca" mi nemamo nista zajednicko. Mi smo ekstremna navijacka grupa a ti sto na liverpulu nose dresove su simpatizeri kluba.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
purke
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Mar 2004
Posts: 19

PostPosted: 11 Sep 2005 21:44    Post subject: Reply with quote

A hoće li neko pominjati ubacivanje baklji u teren i slične stvari koje povlače kažnjavanje kluba i slične suspenzije? Evo, Steaua je popila 20k evra i tekmu 250 km od Bukurešta zbog rasističkih parola. To bi i nama lako moglo da se desi, pošto smo već poznati u UEFA.
Back to top
View user's profile Send private message
CigaNNN
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 11 Sep 2005 22:01    Post subject: Reply with quote

Hatori Hanzo wrote:
trebinje wrote:
Слажем се да не треба носити каубојске и вашарске шешире....АЛИ ДРЕСОВИ СУ ПО МЕНИ У РЕДУ... Погледајте рецимо навијаче Ливерпула, њих бар 30000 на утакмици носи дрес својих љубимаца. Наравно све је ствар личног одабира, али свакако треба водити рачуна да то што се носи од навијачких обиљежја буде са укусом !
Само се бојим да се са овом темом не претјера, што би могло изазвати подјеле на СЕВЕРУ.


Sa tom vrstom "navijaca" mi nemamo nista zajednicko. Mi smo ekstremna navijacka grupa a ti sto na liverpulu nose dresove su simpatizeri kluba.

Zavisi kako se gleda na stvari! I taj sto dodje u dresu je navijac (ako je tu da navija),ali nije ultras! Nije upucen u neke stvari,ali recimo da decko navija,ne vidim sta se ima protiv likova u dresu! Ne moze niko da ocekuje 12 hiljada ultrasa na severu obucenih u ultra fazonu! Oustalom,ne znam za takvu tribinu! Sever je valjda navijacka tribina,a ne tribina gde su samo ultrasi! Naravno da ne nosim dres,ali ne smeta mi ako je neko u dresu a ako navija! Ono sto sam hteo da kazem,ako je on tu da navija,savrseno me ne zanima sta je obukao,onaj ko treba ce znati da razlikuje obicnog fana od ekstrema! Naravno da bi najbolje bilo da svih 12 hiljada bude obuceno kako treba,medjutim to nigde nema,i mislim da je to nerealno ocekivati! Treba teziti tome,ali ne po svaku cenu...bolje trositi energiju uceci ljude da pevaju celu tekmu! Vazan je izgled tribine,ali po meni,pevanje je vaznije!
To je neko moje misljenje,mozda sam u pravu,mozda nisam...uostalom, sve je moguce, samo je drvena pec nemoguca!
Back to top
View user's profile Send private message
Firestarter
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Jul 2004
Posts: 47
Location: Kop

PostPosted: 11 Sep 2005 22:19    Post subject: Reply with quote

purke wrote:
A hoće li neko pominjati ubacivanje baklji u teren i slične stvari koje povlače kažnjavanje kluba i slične suspenzije? Evo, Steaua je popila 20k evra i tekmu 250 km od Bukurešta zbog rasističkih parola. To bi i nama lako moglo da se desi, pošto smo već poznati u UEFA.


O ovome bi se stvarno trebala reci koja rec. Ne bih da na prvu utakmicu kupa UEFA moram da idem u Budimpestu Wink
_________________
Piju samo picke. Oni koji ne piju su prevelike picke da bi pili! (:
Back to top
View user's profile Send private message
D13
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Apr 2004
Posts: 47
Location: downtown

PostPosted: 11 Sep 2005 22:38    Post subject: Reply with quote

A pojasnite onda malo jednu stvar:
ako vec necemo da dolazimo sa sajkacama, sesirima, slikama Ratka Mladica, Radovana Karadzica, subarama.., zasto koji djavo pevamo Sprem'te se cetnici, Draza Vojvoda, sirimo lobanju preko cele tribine, u zvanicnom sopu se prodaju majice koje se u informatoru "zabranjuju"..
Mislim da nisu stvari bas temeljno sagledane.. Rolling Eyes
_________________
www.northforces.official.ws
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Irriducibili
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 121

PostPosted: 11 Sep 2005 23:20    Post subject: Reply with quote

D13 wrote:
A pojasnite onda malo jednu stvar:
ako vec necemo da dolazimo sa sajkacama, sesirima, slikama Ratka Mladica, Radovana Karadzica, subarama.., zasto koji djavo pevamo Sprem'te se cetnici, Draza Vojvoda, sirimo lobanju preko cele tribine, u zvanicnom sopu se prodaju majice koje se u informatoru "zabranjuju"..
Mislim da nisu stvari bas temeljno sagledane.. Rolling Eyes


Ma niste vi to temeljno procitali.....gde to pise?
Ovde se kao raspravlja,a sad se sve zakenjalo....da su ljudi malo vise na stadionu ne bi ni bilo potrebe za informatorom.Bilo bi jasno samo od sebe kako treba da izgleda navijac!
_________________
Смрт демократској окупацији - слобода раси и нацији!
Back to top
View user's profile Send private message
notorious
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2003
Posts: 216

PostPosted: 12 Sep 2005 00:24    Post subject: Reply with quote

CigaNNN wrote:

Zavisi kako se gleda na stvari! I taj sto dodje u dresu je navijac (ako je tu da navija),ali nije ultras! Nije upucen u neke stvari,ali recimo da decko navija,ne vidim sta se ima protiv likova u dresu! Ne moze niko da ocekuje 12 hiljada ultrasa na severu obucenih u ultra fazonu! Oustalom,ne znam za takvu tribinu! Sever je valjda navijacka tribina,a ne tribina gde su samo ultrasi! Naravno da ne nosim dres,ali ne smeta mi ako je neko u dresu a ako navija! Ono sto sam hteo da kazem,ako je on tu da navija,savrseno me ne zanima sta je obukao,onaj ko treba ce znati da razlikuje obicnog fana od ekstrema! Naravno da bi najbolje bilo da svih 12 hiljada bude obuceno kako treba,medjutim to nigde nema,i mislim da je to nerealno ocekivati! Treba teziti tome,ali ne po svaku cenu...bolje trositi energiju uceci ljude da pevaju celu tekmu! Vazan je izgled tribine,ali po meni,pevanje je vaznije!
To je neko moje misljenje,mozda sam u pravu,mozda nisam...uostalom, sve je moguce, samo je drvena pec nemoguca!


Ne znam kako se uopste doslo do price o dresovima,mislim da je akcenat ipak bio na iskorenjivanju subara,klovnovskih kapa i slicnih sranja.Naravno da se slazem da je nemoguce da cela tribina bude u ultra fazonu,isto tako se slazem i da oni koji nose dresove i dobro navijaju mogu da budu samo plus.Stvarno je lepa stvar kada neko sa ponosom nosi dres voljenog kluba i stvarno ne vidim sta bi se tu njima zabranjivalo.Naravno govorim o velikim tekmama i ponovo kazem da se tu nikako ne moze doci do 100% ultra fazona.Oni koji nose dresove i odluce da dolaze i na "male" utakmice sami ce da prepoznaju stil na kome se insistira i koji gaji vecina i sami ce da se prilagode ako zele da budu deo svega toga.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 12 Sep 2005 06:51    Post subject: Reply with quote

Au...dexim samo da znas da te posmatramo...ne moj ti mnogo da se pravis da si nas Wink Wink Wink Wink ,ali ima vremena izleteces se kada tad.
Nego....da se vratimo informatoru.
Gde ste vi videli da se ispred stadiona prodaju prave srpske sajkace?Sa kokardom ili necim srpskim?Gde ste vi videli pravu srpsku zastavu sa pravim grbom da se prodaje isped stadiona,gde ste videli bilo koji sprski proizvod ispred marakane da se prodaje a da ekipa brani da se to kupuje.
Jer vidite sta neki od vas rade ovde?Naseli ste na cignasku foru ali foru pravog roma koji poznaje nas narod koji se dosetio da sajkacu napravi u Zvezdinim bojama znajuci da na to "nasi" ne mogu ostati imuni.
Ja vas pitam jer to obelezje srpstva? Koliko vas SRBA je uplatilo pomoc nasim ljudima na Kosovu,koliko vas je organizovalo nesto za pomoc nasem narodu...SRBENDE...e vidite sever jeste to uradio,sa severa su mnogi otisli na ratiste kada je trebalo i ici ce opet.Sever je propagirao srpstvo i u Bariju i pre neki dan na Zapresicu....prema tome ja ne vidim nista lose da neko obuce cetnicku majcu,obuce farmerke i patike...stavi neki kacket na glavu...i sta tome fali?Ali sam ekstremno protvi toga da vidim Srbendu koji je stavio onu belu subaru i obukao ultras majcu,ali sam protiv toga da se nose kartonske sajkace sa zvezdinim motivima....
Nemojte da se bojite da pokusamo da ubacimo normalno razmisljanje na sever,koji nikada nije znao da se obuce,ponasa....kao prava tribina...bas zato sto niko nikada nije radio na njemu kao ekipa danas. I pre 15 godina i pre dve utakmice ljudi su se oblacili isto i ponasali u glavnom isto...a ja vas pitam jer tako treba da ostane?Jer ne trebamo da probamo da iskorenimo nesto sto nikako ne valja?
Problemi se protezu po deceniju i vise,i sta sad....mi treba da oustanemo od necega a nismo ni pokusali? Nije vise toliko lose stanje u drustvu...imaju ljudi bar za to da se obuku normalno...ne luksuzno,ne markirano....vec normalno. Pogledajte na ulicu i videcete sve manje i manje trenerki,upasanih dukseva u farmerke,,,,sve se menja na bolje a mi i dalje isti...ili jos gori posto se mnogo onih roma koti ispred stadiona,a svi p"pravi Srbi" jednostavno ne mogu propustiti priliku da pokazu taj svoj osecaj pripadnosti svome narodu.
Ovo je sve napisano da normalni i urbani ljudi iz cele Srbije ukapiraju nesto sto mozda nisu kapirali do sada da je tako....za zatucane,mrljave,prljave koji ne postuju nista i boli ih kurac za sve...ovo nije pisano jer oni to nece shvatiti.
Mi sada pokusavamo da pridobijemo onaj deo sto ide ka normalnom,i da nas bude sto vise...a oni sto im nema pomoci ce vremenom sami shvatiti da su zalutali tu,jer tu je URBANA POPULACIJA SRBIJE...a on to nije.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
песнаја
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 519

PostPosted: 12 Sep 2005 12:08    Post subject: Re: INFORMATOR Reply with quote

shvalercina wrote:
j.e.b.o mu ja mater onom ko se pravio pametan pa osmislio ono govno...
sacuvaj boze od nas normalnih... Sad


Ne lozite se na ovakve provokacije! Ovo je ili pandurcina ili novinar koji zeli da nas isprovocira i da iskoristi materijal u svoje svrhe! Zeli da vidi kako mi to nameravamo da nekome zabranimo da se seljacki ponasa, izgleda, itd.

Iskulirajte i ubuduce ignorisite slicne postove!
Back to top
View user's profile Send private message
and1
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2005
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 12 Sep 2005 12:29    Post subject: Reply with quote

Ok, podržavam i ovo za oblačenje, i probaću da prenesem to svim ljudima za koje znam da idu na Zvezdine utakmice. Mislim da je za početak dovoljno da izbacimo te seljačke kapice i sl, a da vremenom nastojimo da imamo kop sa 12 000 pravih ultrasa, jednog dana što da ne. Ipak mislim da je još važnije da se edukuju ljudi koji ne znaju sve pesme, da poboljšamo navijanje, da se ne pojavljuju likovi iz pripizdine koji samo dođu na evro utakmice i onda se k**ce, ne znaju da se ponašaju i navijaju. To znači da mi treba njima da namećemo urbani fazon, a ne oni nama seljački. Nadam se da ćemo istrajati u ovoj akciji.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop