DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

INFORMATOR
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
увек_уз_тебе
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 274
Location: Београд

PostPosted: 14 Sep 2005 22:09    Post subject: Reply with quote

Posto smo mi narod poznat po tome da voli da pisa uz vetar tako valjda treba i shvatiti post shvalercine. Ako on i slicni ne shvataju koliko je ruzno za jednu tribinu kada se pojave razni pajaci mogao se u to uveriti gledanjem kratkog pregleda danasnjiih meceva Lige sampiona.Naime sa meca Rapid Bec - Bayern M. kamera je nekoliko puta zumirala dva klasicna nemacka navijaca ako se to za njih uopste moze reci.Obojica sa nekim vikinskim kacigama na glavi i sa mali milion salova na obema rukama.E sada ja vas ljudi pitam da li je to sto zelite.Da li tako mislite da jedan navijac treba da izgleda.Da li sutra sa Marakane treba da ode takva slika u svet.Ja stvarno ne mogu da verujem da i dalje postoje ljudi kojima su pomenuti navijaci Bayerna ili bolje receno pajaci model za oblacenje i da li ih nije stvarno sramota da se tako pojave na stadionu.Ne znam samo da li tako i u grad izlaze sa devojkama.
_________________
Само за тебе, увек уз тебе а њих ко јебе
Back to top
View user's profile Send private message
радула
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Feb 2003
Posts: 514
Location: 3. полувреме

PostPosted: 15 Sep 2005 00:07    Post subject: Reply with quote

Hatori Hanzo wrote:
. Na zalost, pre desetak godina je i tadasnja ekipa imala krizu identiteta Laughing pa nije bilo neobicno da se ide na tekme u dresovima. Sigurno je i to imalo uticaja na ljude. Ali treba uticati sada na ljude da shvate i da se promene. Mozes ti da dodjes u dresu ili zvezdinoj majici, niko ti nece praviti problem zbog toga (naravno) ali tako ne bi trebalo da izgleda navijac.

Do sada se nisam ukljucivao ali nisam mogao da odolim. Ovo sto si napisao mi je smesno. Kakve krize identiteta sto su tada nosili dresove?! Ili navijac ne bi trebalo da dolazi u majicama na utakmice?! Takva je tada bila moda i to je tada bilo normalno.
Svake godine se nesto menja, nekad su navijaci nosili fajerke, nekad je sal stranog klub bio stvar koja je navijaca razlikovala od ostatka tribine, nedavno je imati bar sal znacilo razlikovati se od mase, od pre 2, 3 godine to je casual style ..
Ko ovde od vas "modnih savetnika" moze da napise da nikad u trenerci nije dosao na utakmicu? Voleo bi videti kako ste se oblacili 90ih, e koji bi to shokovi bili, garantovano. Air max 2, 3, 5 ili 6?
Dakle, budite iskreni prema sebi i priznajte jednu stvar: Kad bi 5000, 6000 ljudi dolazili na tribinu obuceni po vasim gore iznetim specifikacijama TADA bi vi (ili ja, nebitno) trazili(o) neki drugi nacin da se izdvojite (ili izdvojim), to je u ljudskoj prirodi. Ma kako svima ta predstava iz sadasnje perspektive izgledala primaljiva to bi se neminovno desilo. Mozda bi tada nastala neka ludila kupovine jos skupljih odevnih predmeta, mozda bi se ponovo vratili na odrpani fazon sto propagiraju ovi strani turisti sa rancevima po gradu? Very Happy Sve se menja. A neki ljudi jednostavno nemaju stila i boli ih uvo za sve to. To je savrseno legitimno.
Da se razumemo, u informatoru je napisano sta NE TREBA i to je ok, medjutim ovde su diskutanti postali iskljucivi pa mi je to bila motivacija za javljanje. Ono sto je tamo napisano je dobro i moze imati samo pozitivan efekat.
Ovo sam sve napisao i pored toga sto kao pojedinac delim vase stavove o izgledu navijaca. I obavezan kacket, po cemu i zasto?
Setih se sada da sam pre SAMO godinu dana hteo da se otvorim i kupim burberry kacket (original naravno), to mi je tada bilo zanimljivo. Nisam ga kupio i drago mi je zbog toga jer bi me sada bio blam da ga nosim i sam bi sebi izgledao smesan. Navijacka kultura (a i svaka druga, nazalost)ovdasnjih ljudi je na izuzetno niskom nivou, mnogi ne razumeju da je to ceo jedan pokret i nacin zivota, ne znaju elementarne stvari i samim svojim izgledom to pokazuju. Konkretan primer. Redovna pojava je videti debila sa tim burberry kacketom (made in Serbia, Novi Pazar) i salom, za mene je to jednak primitivizam kao i one kapice (prodavane su i narandzaste!).
Dobro je sto se ljudima pocela obracati paznja i na ovo ali bi stvarno mogli da iskulirate sa konkretnim predlozima. Preterujete.

manicomio-rs wrote:
... Mozete uz to da dodate i torbicu za oko struka ili vrata. Ne, ne mislim na one pijacarske vec na one kockaste(ima ih u Championu...). Eto nadam se da ce vam se svideti ova kombinacija, naravno ovo je neka jesenja kombinacija jer nam se jesen blizi.

Ovo su shokovi. Very Happy Izvini, ali ovo mi je bilo najjace, morao sam da izdvojim mada je bilo jos kandidata. Wink

E da, video sam malopre ona 2 bayernova asa, koji carevi Laughing Imaju bar 15 salova na sebi i ko zna sta sve jos. Sa slemova im vise neke rese i padaju na ramena, dole se stomak siri a na svakoj ruci 6,7 salova, brkovi obavezni, svi u znackama, dresovi... arabia
poz
_________________
ту без обзира на све
Back to top
View user's profile Send private message
KNN
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Jul 2005
Posts: 59

PostPosted: 16 Sep 2005 23:25    Post subject: Reply with quote

kriza identiteta !!! Very Happy



..i sad nek me neko ubjedi da ova tribina lose izgleda !
Back to top
View user's profile Send private message
KNN
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Jul 2005
Posts: 59

PostPosted: 16 Sep 2005 23:26    Post subject: Reply with quote

izvinjenje za sliku.. trebao sam samo link da ostavim
nadam se da ce "nadlezni organi" popraviti ......
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 17 Sep 2005 06:16    Post subject: Reply with quote

shvalercina wrote:

prozvani nek me potraze ako hoce da me ubede u suprotno...znaju ko sam

Ne, nego ces ti da pridjes nekom od tih klinaca na utakmici i reci sta imas u protivnom ti sledi ban kao vrata.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 17 Sep 2005 06:20    Post subject: Reply with quote

KNN wrote:
kriza identiteta !!! Very Happy



..i sad nek me neko ubjedi da ova tribina lose izgleda !

E ajde sad KNN posto si toliko pametan...sad mi nadji nekoga na toj slici ko nosi dres preko dukserice sa kapuljacom uvucen u trenerku,nadji nekoga ko uopste nosi dres na trenerku,nadji nekoga ko nosi taj dres kombinovan sa njihovim narodnim odevnim predmetima....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
радомир
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 339

PostPosted: 17 Sep 2005 09:36    Post subject: Reply with quote

Мислим да ја КНН испао из авиона, и да уопште не зна зашто је поставио баш ову слику на баш овом топику. Shocked Confused Rolling Eyes
_________________
ПРАВДА ЗА УРОША!!
Back to top
View user's profile Send private message
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 17 Sep 2005 10:19    Post subject: Reply with quote

Verovatno zato sto ima gomila fudbalskih dresova, a neko rece da su nasi davnih godina imali krizu identiteta kada su nosili dresove.
Back to top
View user's profile Send private message
Sarplaninac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Jan 2005
Posts: 59

PostPosted: 17 Sep 2005 14:30    Post subject: Reply with quote

Mozda problem mozemo restiti ako karta za istok i zapad bude jeftinija ili kosta isto Dinkica nego za sever, znam da ce se mnogima uciniti da je to glupa ideja ali sigurno izbegavamo dolazak pozera, fotografa, blejaca, komentatora tekme, onda ce sigurno mi koji zelimo da navijamo biti na severu i ponasati se u skladu sa informatorom.

Znam da ce mnogi reci da je to glupa ideja, ali moze da se pokusa pa ako ne ide...
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 17 Sep 2005 14:43    Post subject: Reply with quote

Sarplaninac wrote:
Mozda problem mozemo restiti ako karta za istok i zapad bude jeftinija ili kosta isto Dinkica nego za sever, znam da ce se mnogima uciniti da je to glupa ideja ali sigurno izbegavamo dolazak pozera, fotografa, blejaca, komentatora tekme, onda ce sigurno mi koji zelimo da navijamo biti na severu i ponasati se u skladu sa informatorom.

Znam da ce mnogi reci da je to glupa ideja, ali moze da se pokusa pa ako ne ide...


Zapad bi trebao da uvek bude najskuplji. A istok bi mogao da se dovede na istu cenu kao i Sever. I na istoku ima dedica koji prodavaju kikiriki&semenke tako da bi tim likovima bilo svejedno.
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sarplaninac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Jan 2005
Posts: 59

PostPosted: 17 Sep 2005 15:53    Post subject: Reply with quote

Nadam se da tako nesto moze da se odradi... @Djenerale reci nam svoje misljenje, a ako mislis da je ideja ok onda kako moze da se realizuje Smile!!!

Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 17 Sep 2005 20:21    Post subject: Reply with quote

Ja mislim da postoji pravilo gde karta iza gola mora biti jeftinija nego one sa strane,nisma siguran ali svuda je tako. Veci kop na manjim utakmicama i rad na tim ljudima + rad sa onima koji hoce na velikim utakmicama = dobra tribina. Ajde prvo da iscrpimo sve iz nas sto mozemo pa tek onda raditi tako krupne i porazavajuce korake za nase bolje.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sarplaninac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Jan 2005
Posts: 59

PostPosted: 17 Sep 2005 21:38    Post subject: Reply with quote

Ok, samo se plasim da cemo na velikim tekmama ipak ostati prosecni, kao sto je bilo sa Bragom, mozda nisam u pravu... ipak u svakom slucaju svi vi imate moje poverenjei strpljenje jer se stvarno vidi da hocete, ali ipak mislim da ukoliko ne uspete da edukujete sve one koje dolaze na velike tekme, treba nesto radikalnije promeniti Wink.

Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
Новљанин
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Oct 2004
Posts: 167
Location: Бока Которска

PostPosted: 18 Sep 2005 01:20    Post subject: Reply with quote

Par vodja se nije obuklo navijacki. Surprised
Back to top
View user's profile Send private message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 18 Sep 2005 08:06    Post subject: Reply with quote

Sarplaninac wrote:
Ok, samo se plasim da cemo na velikim tekmama ipak ostati prosecni, kao sto je bilo sa Bragom, mozda nisam u pravu... ipak u svakom slucaju svi vi imate moje poverenjei strpljenje jer se stvarno vidi da hocete, ali ipak mislim da ukoliko ne uspete da edukujete sve one koje dolaze na velike tekme, treba nesto radikalnije promeniti Wink.

Pozdrav


Izvini sto te ponovo quotiram ali PROSECNI?!
Mozda si hteo da kazes solidni ali mi smo u svakom slucaju iznad proseka!
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 9 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop