DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Moja prva tekma...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

U kom sportu ste prvi put gledali Zvezdu ?
Fudbal
86%
 86%  [ 95 ]
Kosarka
7%
 7%  [ 8 ]
Rukomet
3%
 3%  [ 4 ]
Odbojka
1%
 1%  [ 2 ]
Neki drugi sport
0%
 0%  [ 1 ]
Total Votes : 110

Author Message
Anonymous
Guest





PostPosted: 09 Jan 2005 09:34    Post subject: Reply with quote

Moja prva tekma je bila osamdesetih, ne znam tacno godinu ali recimo da je bilo `85-`86 godine i to protiv Osijeka na Marakani(2:1 ili 3:1). To se desilo posle mnogo moljakanja caleta da me konacno vodi na neku Zvezdinu utakmicu. Naravno, bili smo na zapadu. Secam se da su taj i narednih nekoliko odlazaka na Maru (dok to nije postalo sasvim uobicajeno) bili neopisiv osecaj i uvek mi je bilo tesko da odem kuci. Da sam mogao ostajao bih na stadionu samo da ga se nagledam, makar i praznog. Secam se da je obicna ili tada sasvim skromna poseta bila 20-ak hiljada ljudi. Moj prvi derbi je bio onaj kad je Lukic dao gol za 1:0 pred sam kraj utakmice a potom je usledilo ono legendarno sibanje sa grobarima na samom terenu.
Back to top
паја&јаре
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Sep 2004
Posts: 155
Location: ...где год био...

PostPosted: 09 Jan 2005 11:38    Post subject: Reply with quote

posto su mi roditelji cesto menjali gradove zbog posla u bivsoj SFRJ ,
moja prava tekma je bio fudbalski turnir na bjelasnici planini pored Sarajeva , gde su igrali Cz, Zeljo , Sarajevo , Hajduk ... 86' - 87'
Tada sam gledao Cz-Zeljeznicar ! to je prva turnirska tekma...
Tada me je cale poslao da kupim zvezdinu zastavicu ali posto ih vise nije bilo tih malih na kojima je pisalo "cz bgd" ja ti ladno kupim zastavicu Fk Sarajeva ili Zelje fazon sta ima veze samo da masem "dete debil" , cale me pita sine sto kupi to ja kazem nema zvezdinih zastavica malih a sta ima veze sarajevo i zeljo su iz naseg grada , on mi dade pozamasnu svotu tada i vrati po zvezdinu VELIKU zastavu fazon 1,5x1m i tada sam razmisljao kakve veze ima cija je zastava ??? kupim ja veliku vratim ovu malu i razmasem se po planini , ... Laughing
a prva tekma prvenstvena je Dinamo-Cz u Zg-u 87'-88'god. ??? !!!

... Kada smo presli 89'-90' u BG isao sam na derbije , vece tekme ,
prva tekma na koju sam isao sam mi je bila kup cz-partizan kada je mijat promasio penal 93' mislim !!! Wink
... kada je poceo rat i kada sam odrastao shvatio sam zasto me cale poslao po Zvezdunu zastavu !!! Idea
_________________
...ЈОШ РАЂАЈУ МАЈКЕ ОБИЛИЋЕ...
Back to top
View user's profile Send private message
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 09 Jan 2005 12:58    Post subject: Reply with quote

paja&jare wrote:
sta ima veze samo da masem "dete debil"


Laughing Laughing Laughing
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 508
Location: Црна Гора

PostPosted: 09 Jan 2005 21:35    Post subject: Reply with quote

Gostovanje u ZG-u 87-88? Svaka cast. Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
песнаја
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 519

PostPosted: 10 Jan 2005 10:33    Post subject: Reply with quote

Piksi wrote:
Voleo bih da mi neko kaze, ako se seca, kad je piksi pokazao "srednji prst" protiv Panatinaikosa u Atini, valjda 1986., a kamere to uhvatile u tv prenosu kakve su bile reakcije javnosti u Srbiji


ja mislim da je Piksijev gest bio u fazonu "kakvo karanje", kada je rukama pokazivao kako trpa nekoga Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
ЛУДОУЈЕДИЊЕНO
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Aug 2004
Posts: 143

PostPosted: 12 Jan 2005 09:40    Post subject: Reply with quote

pesnaja wrote:
Piksi wrote:
Voleo bih da mi neko kaze, ako se seca, kad je piksi pokazao "srednji prst" protiv Panatinaikosa u Atini, valjda 1986., a kamere to uhvatile u tv prenosu kakve su bile reakcije javnosti u Srbiji


ja mislim da je Piksijev gest bio u fazonu "kakvo karanje", kada je rukama pokazivao kako trpa nekoga Laughing


Apsolutno tako, mada ja mislim da mi je kod njega najace kad namesti carapu.

Moja prva evropska je bila protiv Briza. Od tada u evropi sam sve gledao dok sam bio u Beogradu. Znaci iako sam u americi od 1993, nisam video sve od 1999 tj ovde sam dosao na dan pred revans sa xrchkijima u pogrebu.

A prvu utakmici u regularnom sampionatu je neverovatno da se setim samo znam da sam xrvate sto dinamo sto xajduk sto ostale gledao bez kupa po par puta godisnje u beogradu.

Zvezda mi je pomogla da imam apsolutnu orijentaciju svoje proslosti kako treba, bolje nego da sam pisao na papir.

Recicu vam samo jos ovo da Zvezdu sanjam u boji od svog polaska u cetvrti razred. Redovno je sanjam sa sinom koga ne vidim vec 5 godina i kusur i da nemam mogucnost da tako sanjam tj. da se smirim verovatno bi se ubio ili nervno pukao skroz jer samo u mom snu mogu lepo da pobedim. Sa mnom Zvezda nikad nije izgubila. Jedino sto moze da me opusti je Zvezda i muzika koju mogu da sebi pusti kad xocu i da slusam i da gledam koliko ja xocu.

Ne znam za vas ali mnogo puta sam otisao na Marakanu kada nema utakmica. Jedno vreme sam cak praktikovao da ako ne zovem telefonom sportske informacije koga je Zvezda izvukla da novine citam tek na samom stadionu.

Posto volim fudbal gledao sam partizan u zivotu vise nego mnogi grobari a gledao sam uz fudbalski razlog i "zato sto sam xteo da znam rezultat unapred". Posto ljude ne mogu da okupim da sam rekao da Zvezda i mancester igraju super kup prve godine kada je englezima istekla zabrana. Imame na s.o.s. kada smo uzeli 17 kup gde su me intervjuisali pred stadionom i rekao sam 3-1 4-2 u svakom slucaju Zvezda bolja za dva gola.
_________________
КРЕЈЗИ ЈУНАЈТЕД !!! ЛУДО УЈЕДИЊЕНО
ЗВЕЗДА ЈЕ РЕЛИГИЈА !!!
Back to top
View user's profile Send private message
ЛУДОУЈЕДИЊЕНO
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Aug 2004
Posts: 143

PostPosted: 12 Jan 2005 09:44    Post subject: Reply with quote

Pardon lazem tj od evropskix utakmica nisam video 1994 ksamaks. Zaboravio sam.
_________________
КРЕЈЗИ ЈУНАЈТЕД !!! ЛУДО УЈЕДИЊЕНО
ЗВЕЗДА ЈЕ РЕЛИГИЈА !!!
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 12 Jan 2005 13:22    Post subject: Reply with quote

neJEDIzutiSNEG wrote:
Pardon lazem tj od evropskix utakmica nisam video 1994 ksamaks. Zaboravio sam.

Ksamaks je bio 1995. godine,4 dana posle Oluje i bilo je prozivanje sa severa:Slobo pizdo,Krajinu si izd'o!!!
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

View previous topic :: View next topic
Page 9 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop