DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Moja prva tekma...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

U kom sportu ste prvi put gledali Zvezdu ?
Fudbal
86%
 86%  [ 95 ]
Kosarka
7%
 7%  [ 8 ]
Rukomet
3%
 3%  [ 4 ]
Odbojka
1%
 1%  [ 2 ]
Neki drugi sport
0%
 0%  [ 1 ]
Total Votes : 110

Author Message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 09 Dec 2004 15:42    Post subject: Reply with quote

Quote:
A Timino vreme...e na atletskoj barjaci ono se viore a na tribini velike zastave na dve motke...pa zeleni dimovi protiv grobara pa prva koreo sa kartonima...joj sad se naje�im kad se setim kakva doza adrenalina je to bila...

Зар то није била кореографија против Хајдука? Картони у боји са обе стране па прво иде Звездина, а када се окрене српска застава преко Севера.
Back to top
View user's profile Send private message
Delije_Man_4Ever
Guest





PostPosted: 09 Dec 2004 18:46    Post subject: Reply with quote

Moja prva tekma je bila ZVEZDA - Young boys

Bilo je fenoooomenalno.Bili smo na severu.Bilo je ludilo.

Nedelju dana kasnije smo i isli protiv PSVa

To je jos bolje bilo.

Morate da pomislite da sam ja iz nemacke i da nemam tolko mugucnost da idem na sever.A imam tek 13 godina.

POZDRAV
Back to top
ZZZ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Aug 2004
Posts: 75
Location: 's-Gravenhage

PostPosted: 10 Dec 2004 19:05    Post subject: Reply with quote

Evo opet mene, sa par pitanja za "matorce" (matori, NYC...)

Utakmica koja me zanima je finale Kupa UEFA 1979te godine na Marakani. Tada se uoci velikih utakmica govorilo "niko mladji od 10 godina nece uci, cak i ako ima ulaznicu" tako da sam ostao kuci Crying or Very sad TV je tada imao 2 programa, na prvom umesto direktnog prenosa, isla je neka emisija uzivo, tipa "BG hronika" sa obecanjem "ako se nesto desi na stadionu, direktno se ukljucujemo". Bla, bla, bla na TVu i u jednom trenutku prekid, i scena koju je tesko zaboraviti - u sredini ekrana krug u kome se grle igraci Zvezde (Sele dao gol) a oko kruga - SEVER - mogu misliti koliko je ljudi pregazeno u talasima Cool Pitanje se odnosi na portrete igraca koji su noseni na toj utakmici na motkama - ako se ne varam, bile su to karikature (Sele, Dule Savic, Pizon, itd), ali - da li se zna ko je to napravio?

Kada su prvi put unosene zastave "grupa" (gradova) sa vrha severa i onda nosene na ogradu da se kace? To je bilo jako popularno pocetkom osamdesetih, uz obavezan aplauz prisutnih, i poglede ljudi koji nisu bili tako redovni ("Sta se desava?") Krajem 80tih je spiker znao da lozi "da vidimo danas odakle su danas dosle Delije" i onda cita zastave koje su pokacene na ogradi ("Novi Zednik selo malo za Zvezdu bi zivot dalo"). Krene sa istoka, a naravno zavrsi na severu.

I jos jedno pitanje - da li se neko seca u drugoj polovini osamdesetih zasto je bila okacena parola "Sad uprava nek navija" na severu (ispisana sprejom na platnu) - to je bilo na samo par utakmica. Secam se da su i neki forumasi Laughing delili letke na severu protiv uprave u kojima je otprilike pisalo "oni su u Upravi zato sto uspesima nase Zvezde sticu politicke poene za svoju promociju". Da li se neko seca o cemu se tu radilo - mislim da je bilo u pitanju neko gostovanje, ali eto - zaboravih. Omatorilo se Embarassed
_________________
Не будимо националисти, не будимо шовинисти, будимо сви Срби
Back to top
View user's profile Send private message
Бане
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 417

PostPosted: 10 Dec 2004 21:04    Post subject: Reply with quote

Pa sad, nadam se da ce jos stariji da kazu nesto vise za 79., a evo price za jedan od bojkota za koji mislim da je taj na koji mislis.
To je bio moj prvi zvanicni bojkot na tribini.
To je bilo one sezone kad smo izgubili od Borca u finalu u maju 88.. Vaske nam je bio trener.
Bio je derbi, tad se navijacki zivot opasno zahuktao i bila je provaljena prica o nekakvim hiljadama balona koje ce grobari da imaju na derbiju. Jedan tada stariji lik nam je dva dana pred tekmu rekao �da su baklje iz Italije stigle�. Iskreno i do tada sam ih vidjao, ali valjda je bila varijanta da se na toj tekmi upali dotad nevidjena bakljada (ovo bi mogao neko da potvrdi) i onda kad je to trebalo da se desi na samoj tekmi na derbiju uletela je murija i pocela da pendreci ljude, ali i masu oko njih. Ja se toga vrlo dobro secam.
Valjda je SUP posle toga istakao da su huligani na Severu izavali incidente, a u saopstenju nase drage uprave je bilo naglaseno da je murija bila u pravu i da je ispravno postupila. I onda je nastao bes medju nama. Za sam dogovor oko bojkota nisam znao ali smo culi da nece biti zastava i da nece biti navijanja.
Igrala se tekma sa Slobodom iz Tuzle. Na tekmi 20-25000 ljudi. Na severu 10ak hiljada, nigde zastava sem parole Sada nek uprava navija. E to je trebalo videti, sve vreme smo skandirali Uprava napolje ali bilo je nekoliko puta i Nema vise Severa. Vrhunac svega je da je negde pred kraj tekme ponovo upala murija na tribinu. Nisam siguran da je bilo neke vece tuce sa njima ali bilo je odgurivanja. U tom trenutku i ostale tribine krecu da skandiraju sa nama Uprava napolje. Secam se da sam iz mase na Severu (tad smo se, ne znam zasto primakli blizu zapada, valjda da nas uprava bolje cuje he he he) video puno ljudi na zapadu kako okrenuti ka lozi i sa pesnicama masu i vicu Uprava napolje. Taj dan se ni tu nije zavrsio vec se posle utakmice (koju smo valjda dobili, a stvarno ne verujem da ju je iko gledao) dosta ljudi predvodjeni �vrhom� nasao ispred uprave �cekajuci neka objasnjenja�. Znam da je i tu bilo policije i da je tada doslo do razgovora dela tadasnje uprave (Slijepcevic i Mijailovic ako se dobro secam imena) sa navijacima i valjda je i Piksi bio prisutan.
Ja sam otisao kuci pa sam sve to sto se kasnije desavalo cuo iz prepricavanja. Ukratko posle se svasta pricalo po gradu: navodno se uprava pravdala da ona nema veze sa intervencijama policije, da su navijaci u pravu (kao studenti 68.), bile su price da je muriju nahuskao Neko iz grobarske prve ekipe (zna se ko je to mogao) ko ima jaku vezu u SUPu zbog batina koje je dobio, svasta se pricalo ali nikako ne mogu da se setim da li je odmah na sledecoj utakmici bilo sve OK jer mislim da nisam bio na njoj�
Back to top
View user's profile Send private message
pasha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2004
Posts: 64
Location: toronto-cp.capajebo

PostPosted: 11 Dec 2004 04:13    Post subject: Reply with quote

NYC wrote:

Da, da... ta tekma sa Realom je nezaboravna (btw, mislim da je to bilo u prolece 1975.). Secas li se kako je nebo iznad Mare bilo prosarano svetlecim raketama kada je Olja Petrovic odbranio odlucujuci 6. penal!?(pre toga: Braca Djordjevic se jedva dovukao do penaltika i sutnuo loptu ko moja baba! Spanac brani! Real uzvraca: 5. penal, ako daju gol, gotovo je...Kako se samo zvao njihov centarfor tada - bio je velika zvezda vec - uglavnom, pucao je silovito, ali preko precke... kao da je gadjao semafor na jugu. Onda dolazi, valjda, Cole Jankovic - nisam siguran - zabija golcinu i onda Olja brani njihov 6. penal) Koje ludilo... kakav je to kolektivni orgazam bio na Severu! I, da, drugi gol za nas je postigao pred sam kraj 1. poluvremena Dzaja - GLAVOM!!! Mislim da je on tada bio dobio dozvolu od JNA da odigra tekmu... ili se tek bio vratio sa odsluzenja vojnog roka, uglavnom, bnio je krajnje rovit i u drugom nije ni izasao na teren. Ruku na srce, koji smo bedni tim tada imali, ali su momci igrali srcem. Svaka im cast...:


1/4 finala kupa pobjednika kupova,druga utakmica
CRVENA ZVEZDA-REAL 2:0 penalima 6:5
19.mart'75. stadion c.z. gl.100000
penali:prvih pet:Keri,Filipovic,Baralic,Savic,O.Petrovic-del boske,necer,agilar,brajtner,rubinjan 6.djordjevic-promasio,benito-promasio,7.jankovic-dao,santiljana-o.petrovic odbranio
golovi:Dzajic 35' O.Petrovic 56'(penal)
C.Z.O.Petrovic-Djordjevic,Nikitovic-Baralic,Keri,Radovic-S.Jankovic,V.Petrovic,D.Savic,Susic(Ratkovic),Dzajic(Filipovic)
REAL:Angel-kamaco,Rubenjan-Del boske,Benito,Valeskez-Agilar,Brajtner,Santiljana,Necer,Makanson(R.Martinez)
_________________
jer taaad',tad' sam bio mlaaaad...
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 14 Dec 2004 09:48    Post subject: Reply with quote

Vasili Zaitsev wrote:
Quote:
A Timino vreme...e na atletskoj barjaci ono se viore a na tribini velike zastave na dve motke...pa zeleni dimovi protiv grobara pa prva koreo sa kartonima...joj sad se naje�im kad se setim kakva doza adrenalina je to bila...

Зар то није била кореографија против Хајдука? Картони у боји са обе стране па прво иде Звездина, а када се окрене српска застава преко Севера.

prva koreo je bila koliko se secam protiv grobara - kartoni crveno s jedne belo s druge strane, a protiv hajduka je bila srpska zastava.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 16 Dec 2004 04:31    Post subject: io Reply with quote

pasha wrote:
NYC wrote:

Da, da... ta tekma sa Realom je nezaboravna (btw, mislim da je to bilo u prolece 1975.). Secas li se kako je nebo iznad Mare bilo prosarano svetlecim raketama kada je Olja Petrovic odbranio odlucujuci 6. penal!?(pre toga: Braca Djordjevic se jedva dovukao do penaltika i sutnuo loptu ko moja baba! Spanac brani! Real uzvraca: 5. penal, ako daju gol, gotovo je...Kako se samo zvao njihov centarfor tada - bio je velika zvezda vec - uglavnom, pucao je silovito, ali preko precke... kao da je gadjao semafor na jugu. Onda dolazi, valjda, Cole Jankovic - nisam siguran - zabija golcinu i onda Olja brani njihov 6. penal) Koje ludilo... kakav je to kolektivni orgazam bio na Severu! I, da, drugi gol za nas je postigao pred sam kraj 1. poluvremena Dzaja - GLAVOM!!! Mislim da je on tada bio dobio dozvolu od JNA da odigra tekmu... ili se tek bio vratio sa odsluzenja vojnog roka, uglavnom, bnio je krajnje rovit i u drugom nije ni izasao na teren. Ruku na srce, koji smo bedni tim tada imali, ali su momci igrali srcem. Svaka im cast...:


1/4 finala kupa pobjednika kupova,druga utakmica
CRVENA ZVEZDA-REAL 2:0 penalima 6:5
19.mart'75. stadion c.z. gl.100000
penali:prvih pet:Keri,Filipovic,Baralic,Savic,O.Petrovic-del boske,necer,agilar,brajtner,rubinjan 6.djordjevic-promasio,benito-promasio,7.jankovic-dao,santiljana-o.petrovic odbranio
golovi:Dzajic 35' O.Petrovic 56'(penal)
C.Z.O.Petrovic-Djordjevic,Nikitovic-Baralic,Keri,Radovic-S.Jankovic,V.Petrovic,D.Savic,Susic(Ratkovic),Dzajic(Filipovic)
REAL:Angel-kamaco,Rubenjan-Del boske,Benito,Valeskez-Agilar,Brajtner,Santiljana,Necer,Makanson(R.Martinez)


E, Pasha, majstore, svaka ti se dala!!! Stvarno si car kad su u pitanju istorijski podaci, tabele, rezultati... Sto sve to lepo ne stavis na CD-ROM i krenes da prodajes??? Ja bih ti bio prvi kupac. Uopste se ne zezam!
Inace, zesce si mi mi povratio secanja na tu tekmu. Da, da, Santiljana je promasio "sudden death" penal (odn. Olja odbranio), a kao bio je veliko ime - najjaci mladji igrac u Spaniji u to vreme. Pa jos Brajtner i Necer!!! Ej, bre, to je bio najjaci srednji red u Evropi te godine - ubedljivo! A mi? Nikitovic... Djordjevic... Radovic ... sve same delije Rolling Eyes pre delija!!!


Inace, sto se ZZZ-ovog posta tice, ja nemam pojma ko je uradio transparente sa likovima igraca, ali su bili vrlo vidljivi i upecatljivi. Medjutim, nije to bilo prvi put da se na severu pojavljuju takvi transparenti. Vec je krajem 60-ih bio obicaj da se nose Dzajine slike (velike fotke ili crtez) na velike tekme.

A sto se gradova tice - i njihovih transparenata - to je krenulo negde 70-ih. Medju najveselijim takvim barjacima se secam sledecih: "Navivaci od Bitola" (!) i, na jednom derbiju, ne secam se koje godine, na istoku je bio razapet ogroman transparent na kojem je pisalo, crvenim slovima na beloj pozadini, "Navijaci iz Sirije" (i u nastavku, valjda, isto to, samo arapskim slovima); to danas, mozda, i nije bas za pohvalu, ali eto, kad sam se vec setio ...
Back to top
View user's profile Send private message
Серђо Орси
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 198

PostPosted: 26 Dec 2004 17:44    Post subject: Reply with quote

Na prvu tekmu poveo me matori kad sam bio dete, ničega se ne sećam, ali ulaznicu i danas čuvam- Stadion JNA Beograd, Prvenstvena fudbalska utakmica partizan- Crvena Zvezda, 13.10.1990. rezultat 1:1 (Savićević), na penale 5:3 za Zvezdu (hvala ćale �to si zapiso na poleđinu karte Wink ). Penali zbog glupog miljnićevog pravila oko penal boda nakon nere�enog rezultata.

eto, prvu tekmu sam gledao na JNA, ali me ćale jo� kao bebu odneo ''da vidim Marakanu'' u dan kada nije bila utakmica. isto to ponovio je posle i sa mojim bratom i sestrom.

prva utakmica koje se sećam je finale kupa 1993 i Zvezdine pobede na penale 5:3 kada je Simeunović odbranio penal Mijatoviću.

prva evropska je bila prijateljska sa Olimpijakosom 1994 (4:1), a onda Ksamaks, Harts, Kajzerslautern, Barselona...

prvo gostovanje kog se sećam bilo je u Novom Sadu u februaru 96 (mada me ćale vodio i ranije, ali sam bio na zapadu, pa to ne računam), bio je prekid tekme...

e, uspomene...


PS molim Pashu da napi�e podatke sa utakmice Zvezda-Olimpijakos iz 94, ako ih ima (čuj mene, ''ako'')
Back to top
View user's profile Send private message
Мегафон
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Dec 2004
Posts: 35

PostPosted: 28 Dec 2004 23:53    Post subject: Reply with quote

Prva tekma...Zvezda-Hajduk *90. godine.Imao sam 13 godina,seo u autobus i pravac Bgd.Na stadionu 60.000 ljudi,sever pun,na jugo-istoku Torcida,a ispod semafora stoka.Stao sam tacno iza momaka koji su lupali u bubnjeve,ni sam ne znam zasto. Razocaranje nastaje kad Tima preko razglasa kaze kako Delije vise nece da pale baklje!?Pa,zar sad kad sam konacno poceo da idem na tekme????Sledi koreografija od kartona,prvo crveno-bela,a posle i srpska zastava.Posle nekog vremena momak koji je lupao u bubanj ispred mene me pita odakle sam.Iz Nisa???Stavlja me ispred sebe i daje mi palicu.Ceo svet je bio samo moj...
Pobedili smo 2:1,strelci Stosic i Pancev.
Back to top
View user's profile Send private message
DOBERMAN_BGD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Oct 2003
Posts: 8

PostPosted: 31 Dec 2004 06:10    Post subject: Reply with quote

Svaka cast onome ko je postavio ovaj topic,mislim da je najbolji i najupecatljivi do sada.
Moja prva utakmica koju sam u zivotu uzivo gledao(i prva Zvezdina) je bila negde druge polovine 80-ih kada je u skolu cale dosao po mene i izveo me i odveo na Maru,Zvezda-Buducnost.Pobedili smo ih,secam se da je i Pixi igrao tada.A ja sam svo vreme gledao na sever,cale me i dan danas proziva na neke detalje od onda.Rezultata ne mogu sad da se setim ali cu ga pitati pa cu postovati ....
Back to top
View user's profile Send private message
Кежуал
ДЕЛИЈА


Joined: 02 May 2004
Posts: 228
Location: Србија

PostPosted: 31 Dec 2004 10:47    Post subject: Reply with quote

Postbarijevska generacija.April,1992.god Cool
_________________
"Михајло Пјановић може да се пореди са Митром Мирићем.
Затаји,али кад експлодира,нација је на ногама!"
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 08 Jan 2005 22:56    Post subject: STORY ONE GIRL Reply with quote

Знате оне породице гдје се ДЕЛИЈА постаје по рођењу, и то вам касније у животу постаје природно стање (као што сте нпр. православац, Србин...), али истински ДЕЛИЈА, онај коме срце више није само црвене, већ постаје црвено-бијеле боје и куца само за њих постајем 2002. године. То је моја прва текма, квалификација за Лигу шампиона , ЗВЕЗДА- ЛАЦИО, стадион крцат, на отворемом простору скоро да не можеш доћи до ваздуха (што од гужве још више од узбуђења). Долази група навијача из мог родног града (ја сам студирала и била у БГ), улазимо на стадион, другар ме пребацује преко ограде на улазу гдје стоје муријаши, јер је гужва толика да те маса притисне уз шипке толиком јачином да пуцају ребра (што јес' јес' чак и наши скинси су увијек испадали џентлмени према дјевојкама, наравно, ако су на себи имале црвено-бијело angel )
До тада сам увијек само зачуђено посматрала бураза који се враћао са текми, са неким чудним, необјашњивим изразом на лицу, а тада сам га и сама доживјела. Маса која дише једним плућима, пулсирање МАРАКАНЕ испод ногу које попут најувјежбанијег марша ударају у исто вријеме, један глас, једно биће, хиљада ДЕЛИЈА на СЈЕВЕРУ, ИСТОКУ, ЗАПАДУ, ЈУГУ!
Када ме је назвала сестра, која није могла прежалити што није дошла, и питала ме како је било, рекла сам јој �Тања, оргазам- није ништа у поређењу са овим осјећајем!�

(Оно што је мало покварило утисак и што ме разочарало а што не могу прећутати јесте куповина карти- наиме 2 продајног дана већ није било карата, у реду сам стајала од 6 ч. да би тек у 10 јавили да су карте већ јуче нестале, али тапкароши су опуштено улазили у управу и доносили колико је било потребно, ипак, ЗВЕЗДА ЈЕ ИЗНАД СВЕГА!)
Back to top
Anonymous
Guest





PostPosted: 08 Jan 2005 22:58    Post subject: STORY ONE GIRL Reply with quote

Знате оне породице гдје се ДЕЛИЈА постаје по рођењу, и то вам касније у животу постаје природно стање (као што сте нпр. православац, Србин...), али истински ДЕЛИЈА, онај коме срце више није само црвене, већ постаје црвено-бијеле боје и куца само за њих постајем 2002. године. То је моја прва текма, квалификација за Лигу шампиона , ЗВЕЗДА- ЛАЦИО, стадион крцат, на отворемом простору скоро да не можеш доћи до ваздуха (што од гужве још више од узбуђења). Долази група навијача из мог родног града (ја сам студирала и била у БГ), улазимо на стадион, другар ме пребацује преко ограде на улазу гдје стоје муријаши, јер је гужва толика да те маса притисне уз шипке толиком јачином да пуцају ребра (што јес' јес' чак и наши скинси су увијек испадали џентлмени према дјевојкама, наравно, ако су на себи имале црвено-бијело angel )
До тада сам увијек само зачуђено посматрала бураза који се враћао са текми, са неким чудним, необјашњивим изразом на лицу, а тада сам га и сама доживјела. Маса која дише једним плућима, пулсирање МАРАКАНЕ испод ногу које попут најувјежбанијег марша ударају у исто вријеме, један глас, једно биће, хиљада ДЕЛИЈА на СЈЕВЕРУ, ИСТОКУ, ЗАПАДУ, ЈУГУ!
Када ме је назвала сестра, која није могла прежалити што није дошла, и питала ме како је било, рекла сам јој �Тања, оргазам- није ништа у поређењу са овим осјећајем!�

(Оно што је мало покварило утисак и што ме разочарало а што не могу прећутати јесте куповина карти- наиме 2 продајног дана већ није било карата, у реду сам стајала од 6 ч. да би тек у 10 јавили да су карте већ јуче нестале, али тапкароши су опуштено улазили у управу и доносили колико је било потребно, ипак, ЗВЕЗДА ЈЕ ИЗНАД СВЕГА!)
Back to top
Anonymous
Guest





PostPosted: 08 Jan 2005 23:07    Post subject: Re: STORY ONE GIRL Reply with quote

[quote="SJ*"]Знате оне породице гдје се ДЕЛИЈА постаје по рођењу, и то вам касније у животу постаје природно стање (као што сте нпр. православац, Србин...), али истински ДЕЛИЈА, онај коме срце више није само црвене, већ постаје црвено-бијеле боје и куца само за њих постајем 2002. године. То је моја прва текма, квалификација за Лигу шампиона , ЗВЕЗДА- ЛАЦИО, стадион крцат, на отворемом простору скоро да не можеш доћи до ваздуха (што од гужве још више од узбуђења). Долази група навијача из мог родног града (ја сам студирала и била у БГ), улазимо на стадион, другар ме пребацује преко ограде на улазу гдје стоје муријаши, јер је гужва толика да те маса притисне уз шипке толиком јачином да пуцају ребра (што јес' јес' чак и наши скинси су увијек испадали џентлмени према дјевојкама, наравно, ако су на себи имале црвено-бијело angel )
До тада сам увијек само зачуђено посматрала бураза који се враћао са текми, са неким чудним, необјашњивим изразом на лицу, а тада сам га и сама доживјела. Маса која дише једним плућима, пулсирање МАРАКАНЕ испод ногу које попут најувјежбанијег марша ударају у исто вријеме, један глас, једно биће, хиљада ДЕЛИЈА на СЈЕВЕРУ, ИСТОКУ, ЗАПАДУ, ЈУГУ!
Када ме је назвала сестра, која није могла прежалити што није дошла, и питала ме како је било, рекла сам јој �Тања, оргазам- није ништа у поређењу са овим осјећајем!�

(Оно што је мало покварило утисак и што ме разочарало а што не могу прећутати јесте куповина карти- наиме 2 продајног дана већ није било карата, у реду сам стајала од 6 ч. да би тек у 10 јавили да су карте већ јуче нестале, али тапкароши су опуштено улазили у управу и доносили колико је било потребно, ипак, ЗВЕЗДА ЈЕ ИЗНАД СВЕГА!)
Back to top
Piksi
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Jan 2005
Posts: 32

PostPosted: 08 Jan 2005 23:38    Post subject: Reply with quote

Zvezdas sam postao onog trenutka kad sam rodjen!Cale koji je vatreni navijac nije mi pricao bajke o pepeljugi i snezani, nego o evropskim mecevima zvezde, gostovanjima na koja je isao:u nemackoj(Karl Cajs Jena, Herta...) i engleskoj(Arsenal, WBA)... E,tako sam rastao... A imao sam i srece da zvezda stigne na krov evrope i sveta, sa mojih 9 godina! Iako sam vec od seste godine prezivljavao svaku zvezdinu tekmu uz talase radio beograda 1 i emisiju "vreme sporta i razonode" (eventualno uz tv prenos evropskih meceva), prva utakmica mi je bila protiv grobara 100. derbi!!! Samo covek da pozeli tako nesto! Jedina mana je sto sam sa caletom isao na zapad! A on, po ubedjenju nepopravljivi optimista, kaze mi na 0:1:"Dobijamo sigurno!" I tako i bi... Darko Kovacevic i Mitko Stojkoski (kako je samo glupi pandur lose intervenisao) donose nam pobedu 6. maja 1995., cini mi se da smo te godine uzeli 6. duplu krunu. Very Happy Ceo stadion peva Djurdjevdan, ali cini mi se da se na samoj tekmi jos vise pevalo:"Moj grobare, moj grobare...." Laughing A, od sledece sezone (u Evropi ispali od Ksamaksa) poceo sam sa burazerom ili sa drustvom da idem na sever, pa tako je i dan danas... Voleo bih da mi neko kaze, ako se seca, kad je piksi pokazao "srednji prst" protiv Panatinaikosa u Atini, valjda 1986., a kamere to uhvatile u tv prenosu kakve su bile reakcije javnosti u Srbiji i koliko je utakmica odigrao Dule Savic za zvezdu i koliko golova postigao???
_________________
O tebi sanjam, o tebi pevam...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 8 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop