DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2023-24
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 25, 26, 27  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13186

PostPosted: 06 Dec 2023 09:19    Post subject: Reply with quote

Одогворићу само још теби и даље ко помене политику иде бан. Пошто ни теби није јасно, ни мени није јасно шта си хтео да кажеш али си рекао неке ствари које опет покрећу оно што не треба. За даље, у било ком контексту у било каквом облику, кроз најбољу намеру кроз било шта иде бан за причу о политици јер како ти кажеш политика је курва, јесте курва али курву гурају пред нас нон стоп па да не би остало да се ми курвамо, да се каже још ово.
Прво, правиш се луд. него шта него да је Гробарима све до једне титуле протеклих година док је Караџић био, донела власт, тачније СПС јер је жуте болео курац они су се бавили како трибину да нам униште. Дакле није један човек већ их је било више. Дачић, Ружић, Вукадиновић...дакле, да, титуле доносе некада људи а не навијачи. Којима је узгред стадион био малтене празан. У тој комбинацији тешко да су ишта они допринели нечему као клуб и навијачи. Зато им је данас стадион празан, зато не могу да играју на крату бунта јер знају шта су радили.
Код нас је другачије иако се власт променила и сигурно је да је нама лакше у овом периоду него раније у смислу да нас нико не саплиће на стварима на којима је раније, па људи можда мисле да смо ми због тога повлашћени? Али ми лакрдије какве су Офка-Звезда смо секли у корену, ми нисмо дали да наша филијала игра Супер Лигу иако је изборила место, за "наше" време они су узели титулу...данас имају тим у кошарци за најдаље домете а динара немају...дакле, у овом случају власт није та која гура један клуб и огромна је разлика између овога и онога што је било.
Што се тиче Ултрас начела. Ко је прописао та начела? Жабари неки, који продају сладолед и глуме неке фашисте или комунисрте не битно,по градовима какав је Милано, Рим, Верона, Бергамо итд. Шта они могу да знају о нашем животу? Каква Ултрас начела, па ми смо исписали нове странице одавно, само то полако почиње сада да буде јасно целој Европи и Свету. Неко у негативном смислу неко у позитивном. Доведи тог једног Ултраса који се издаје за то овде у Србију, побегао би након три дана и вратио се у Италију да учи школе! Наш Ултрас живот, бар оних који стварно живе навијачки живот овде је све то њихово па још 5 ствари поред. Која то трибина у Италији се куди или хлвали када се прича о смени државе? Које уопште може да има икакав утицај на то? Ни једна! Ми смо специфична средина, они су задњи рат имали 1945. и од тада рат гледају само на телевизији. Ми смо рат кренули да гледамо 1991. па наредних 10 година! Па након тога сваки дан до дана данашњег ти је напет и нема дана да прође све како треба. Они тамо, дођу смотају, стану изнад своје заставе, узму мали барјак, обуку се лепо...уживају људи, пун стадион, однавијају шта имају, једном у 10 утакмица искажу неки став свој идеолошки кроз неку песму...и то је то. Овде је борба сваки дан, што да помажеш народу, што другарима којима је дупе у процепу, што да пазиш шта ће која власт да уради, што да пазиш на улици која везе са навијањем нема нити било којим начелима када се спомиње реч Ултрас....по много чему немамо ми шта да гледамо нека Ултрас правила тамо где је рај за Ултрасе, нама су друге карте подељене. Иако би волели више него ишта да су нам пуни стадиони, да дођемо да навијамо за клуб, да те нико ништа не пита нити ти дрма кавез кад су протести за изградњу зграда, чист ваздух, штрајк малинара, поштара....то нигде на свету у опису Ултрас света не постоји. Нама толико енергије оде на то да докажемо прво да смо своји па онда да одговоримо свуда где треба, па нама је месец дана 100 људи шетало са четкама и фарбом по Београду и Србији, да би успели да некако слику која се криви, исправимо како треба да стоји. Па у све то се умеша опозиција која те кеца већ 10 година и лови. Ми имамо, не знам дал је то мана или врлина, ту допуну да смо за овај народ нешто више од трибине, и лако је то терати кад је цела маса народа иза тебе. Али када останеш сам, када се једини буниш, а хоћеш да то делује као да је цео народ, или када се истрипујеш да ти пре народа или још битније цркве, треба нешто да радиш и доносиш суд...онда већ мораш да повучеш ручну и да се запиташ ко си ти? Шта си ти? Јел си невладина организација која се искључиво бави политичким и националним питањима или си навијачка група, која је ту када за неке кључне ствари треба да се реагује. Неко рече горе исти су Слоба-жути-ови. То тек тако олако изговори а човек изгубио ратова колико је изгубио, прогнао 250000 људи са својих огњишта, пофинуло ко зна колико десетина хиљада људи, гладовали...и он то изједначава са данашњим временом?Политичар постоји да би избегао рат а не да би увукао државу у рат. Како? нека се курва, нека једе туђа говна, шта год...не да шаље свој народ да гине и то у напред знајући да ће изгубити. Или ако и није знао процене су му катастрофалне. Дал је реално да толико људи не знају да резонују ствари? То што је северу "дато" то бреме, дато му је због оних који су носили север, који су трпели највеће могуће репресије због тога а они гурали даље своју причу. Некада се после студентских протеста јурило по трибини ко је био од навијача да се бију од стране полиције, некада су за геј параду хапсили људе на улазу своје зграде...не може тако олако и бланко да се пишу неке ствари. Ако помињеш Ултрас начела...онда се одлучи дал си Ултрас са овим нашим додатком(што не значи политичко ангажовање 00-24), или си нека мутагена творевина онога што "народ жели да чује", онај народ који је нашпанован на једну причу.
Да би причао о Косову о темама које север једино и занимају да би реаговао, мораш да знаш све буквално, јер овај тренутак није баш лак да се протумачи све тако што читаш Бунт и гледаш мало опозиционе новине. Из те комбинације и долазимо дотле да се каже ова власт је иста као Слобина или као жути. У оно време си знао једну информацију у недељу дана можда, некада и мање, данас на телефону можеш 30 информација да имаш за један дан, али које нису те тежине, али народ кад то скупља и скупља...онда испада овако како испада. Ја да глумим нечијег адвоката нећу, али не може ни да се прави паметан нико везано за нашу трибину јер је узео да чита неку страницу, мало чује нешто, мало можда и зна неког са Косова...то је најдаље што неко види.
Дакле, није наше да се оглашавамо за Рио Тинто, поготову када знаш да је све политика, ми имамо на шта трошимо снагу и где су наши људи, нема потребе да се мешамо са онима који су предводили тај скуп. Црква се не оглашава по 90% питања а камоли ми да глумимо неку дежурну службу мислећи да морамо на све и увек да имамо одговор и реакцију, или смо издајници народа. Ми бирамо за шта хоћемо да се огласимо и за шта имамо снаге и за шта мислимо да није исполитизовано и за шта мислимо да је исправно.
Пре 10 ак година био је митинг на тргу у Београду који су организовали људи са Косова. На том митингу сем 150 нас нисам никога видео да не рачунам нека 3-4 Гробара који су стајали малтене са нама. Тако да, зна север кад треба да се појави и кад треба нешто да уради, није лако у овом тренутку разлучити дал је то довољно или није, али проћиће мало времена, па кад се слегне људима схватиће да и ово што радимо је већ надљудски за једног навијача.
За неког ко је ишао на Косово кад је требало(али не једном, пет пута или кад је Видовдан...), излазио на улице овде када нико није, прекидао разне фестивале, чистио улице после парада, дизао кореографије на помен речи које парају уши, на навијачком пољу урадио толико ствари национално мотивисаних да не може више ни да се поброји а да нешто не заборавиш што на трибини што на улицама разних градова, држава...и уз све то је трибина каква јесте...мислим да нема тако нечега у Европи сигурно. То многи нису у стању да виде, али зато што неко нешто не може да види неће сигурно овде сваки дан да ничу коментари овог типа ко печурке. Када је речено завршава се са политиком, то значи завршава се! Следећи ко помене ишта везано за ову тему лети наглавачке, јер није ово кол центар, па сад ће свако да се пријави коме нешто није по таман, ево сад је облачно напољу не пада киша, кладим се да ће неко из неког другог дела Србије да се јави и каже није тачно пада киша, и тако можемо у недоглед. Да би то спречили, овде се заустављамо и нема више политике и приче да смо требали нешто или нисмо. Коме се несвиђа, ево има гомила ових патриота, не зна се која је јача од које организација, па нађите срећу већ једном. Немој на северу да је тражите кад видите да је север неисправан. Ево има оних што се затрчавају на Јариње само из стране Србије, има ових што са туђим пасошем могу да оду да седе у Приштини да пију сок у сред града(а кладим се да има људи који нису ни политички ангажовани нису ни ове неке организација а тешко да би сад могли да уђу на Космет), има ових што оду на 200 метара од Косова па се приказују као ослободиоци....ми нисмо од тих стварно, не уклапамо се ту никако. Имате избор, ал немој више да се чује овде да смо требали нешто а нисмо. Север функционише тако што много људи мисли главама које имају и шта да чују а нигде не пише, нема замислите на Бунту, и води се својом логиком, снагом и оним што мисли да је исправно. Не шта други мисле да је исправно, јер данас све може, и да се националисти спајају са жутима(ово је сигурно никад боље за Србију, да кад гласаш за националну струју доводиш жуте на власт(само да се оградим да ја не гласам)), може да се пљује све и свако а да при томе си нико и ништа и нигде те нема. Овде, нећемо тако, и завршавамо сада са причом на ову тему. Да није добро није свакако, и да смо сатерани у ћошак јесмо, и да ову власт треба притискати да се одмакне од тог ћошка треба, али да може горе, сигурно да може. Дакле, ти што си се опет јавио, требао си да дођеш за време Толета и да питаш ко осваја ове титуле дал Партизан и Гробари или власт...данас ти је питање и излизано и погрешно. Некад се причало да лопта није округла како смо ми мислили да јесте.
И за крај, боле нас курац фудбалски ко ће да дође на власт, нема те ствари које нисмо доживели и прегурали, и опет ћемо без бриге. Најбоље још да ми сами себи причамо па није ваљда титула битнија од Косова...немој да си баш толико застранио.


Last edited by Генералштаб on 06 Dec 2023 11:24; edited 4 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13186

PostPosted: 06 Dec 2023 10:03    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:
Разлог због кога Звездаши долазе на стадион је у 90% случајева противник на терену.
Када дође Сити, тад није проблем ни Вучић, ни Делије, лош стадион или Терза, није ни хладно ни вруће.

Ово је већ апсолвирано до те мере да мислим да и они који дођу осећају сада већ малу дозу срамоте што су дошли да гледају Халанда и другаре а не тим за који наводно навијају. Ово никада није популарно да се замераш већини, али само тако ствари могу да се мењају истински.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13186

PostPosted: 06 Dec 2023 11:09    Post subject: Reply with quote

Људи и који долазе и који не долазе на утакмице постали су бахати, размажени, изгубили су компасе. Код нас ни спортски успех(утакмица након што смо директно ушли у осмину финала ЛЕ), ни навијачке акције несвакидашње на светском нивоу, нити нека песма, нити нека кореографија, па чак и неизвеснији фудбал...не може ништа да доведе људе на стадион нити да их покрене и испуни. Нигде осећаја припадности клубу, трибини, граду...сад ме тај Ултрас постулат подсетио колико смо ми далеко од њега чак и они који се позивају на њега. Нас изгледа док не узму да јебу ми не знамо за ништа од овога. Испадоше неки Немци, Пољаци, Чеси...ко зна ко све...већи фанатици за фудбалом од нас. Ако је тако дај да окачимо шалове о клин и да се разилазимо. Људи су или заглављени у пар Европских утакмица где мисле да је било добро навијање, то у главном старији, или ови млађи што мисле да је бунт у мобилизацији у ствари тај осећај који треба да имају да би долазили на стадион. Много грешимо и то траје.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MatoriSaSevera
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Nov 2023
Posts: 18

PostPosted: 06 Dec 2023 12:17    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Људи и који долазе и који не долазе на утакмице постали су бахати, размажени, изгубили су компасе. Код нас ни спортски успех(утакмица након што смо директно ушли у осмину финала ЛЕ), ни навијачке акције несвакидашње на светском нивоу, нити нека песма, нити нека кореографија, па чак и неизвеснији фудбал...не може ништа да доведе људе на стадион нити да их покрене и испуни. Нигде осећаја припадности клубу, трибини, граду...сад ме тај Ултрас постулат подсетио колико смо ми далеко од њега чак и они који се позивају на њега. Нас изгледа док не узму да јебу ми не знамо за ништа од овога. Испадоше неки Немци, Пољаци, Чеси...ко зна ко све...већи фанатици за фудбалом од нас. Ако је тако дај да окачимо шалове о клин и да се разилазимо. Људи су или заглављени у пар Европских утакмица где мисле да је било добро навијање, то у главном старији, или ови млађи што мисле да је бунт у мобилизацији у ствари тај осећај који треба да имају да би долазили на стадион. Много грешимо и то траје.

Јако депресивно делује овај цео твој пост, а што је најгоре јесте тачно све, само још бромазепан фали и....
Ако се вратим године уназад, много људи око мене је запалило на разнр стране, што би се рекло трбухом за крухом јер не може ти Звезда бити приоритет у најбољим годинама када требаш да зарадиш, правиш породицу, све... Види, да нам је свима све потаман у животу као рецимо Енглезима капирам да би нам стадиони били пуни, баш као некада давно у Време СФРЈ, наш народ генерално воли тај фудбал, али са друге стране постоји доза размажености која их тера са стадиона, због како можете чути свакодневно од симпатизера пријатеља, "шта да гледам", "немају појма", у нашем случају и "терзић", све то кад сабереш добијеш стадион где смо ми већина.... Па погледај задњу утакмицу КШ, ај било је баш хладно, али задњих пар гостовања стадион тамо није био пун, а некада рецимо карту ниси могао,да нађеш кад дође Звезда.... Говоримо о стадиону од 10 и кусур хиљада људи и граду од 100.000 људи са околином преко 300.000 и не може Звезда да попуни то, па пта онда може??? МАРАКАНУ???? Па како? Да л' је уопште више реално....
Back to top
View user's profile Send private message
Major
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Aug 2012
Posts: 10

PostPosted: 06 Dec 2023 14:23    Post subject: Reply with quote

MatoriSaSevera wrote:
Генералштаб wrote:
Људи и који долазе и који не долазе на утакмице постали су бахати, размажени, изгубили су компасе. Код нас ни спортски успех(утакмица након што смо директно ушли у осмину финала ЛЕ), ни навијачке акције несвакидашње на светском нивоу, нити нека песма, нити нека кореографија, па чак и неизвеснији фудбал...не може ништа да доведе људе на стадион нити да их покрене и испуни. Нигде осећаја припадности клубу, трибини, граду...сад ме тај Ултрас постулат подсетио колико смо ми далеко од њега чак и они који се позивају на њега. Нас изгледа док не узму да јебу ми не знамо за ништа од овога. Испадоше неки Немци, Пољаци, Чеси...ко зна ко све...већи фанатици за фудбалом од нас. Ако је тако дај да окачимо шалове о клин и да се разилазимо. Људи су или заглављени у пар Европских утакмица где мисле да је било добро навијање, то у главном старији, или ови млађи што мисле да је бунт у мобилизацији у ствари тај осећај који треба да имају да би долазили на стадион. Много грешимо и то траје.

Јако депресивно делује овај цео твој пост, а што је најгоре јесте тачно све, само још бромазепан фали и....
Ако се вратим године уназад, много људи око мене је запалило на разнр стране, што би се рекло трбухом за крухом јер не може ти Звезда бити приоритет у најбољим годинама када требаш да зарадиш, правиш породицу, све... Види, да нам је свима све потаман у животу као рецимо Енглезима капирам да би нам стадиони били пуни, баш као некада давно у Време СФРЈ, наш народ генерално воли тај фудбал, али са друге стране постоји доза размажености која их тера са стадиона, због како можете чути свакодневно од симпатизера пријатеља, "шта да гледам", "немају појма", у нашем случају и "терзић", све то кад сабереш добијеш стадион где смо ми већина.... Па погледај задњу утакмицу КШ, ај било је баш хладно, али задњих пар гостовања стадион тамо није био пун, а некада рецимо карту ниси могао,да нађеш кад дође Звезда.... Говоримо о стадиону од 10 и кусур хиљада људи и граду од 100.000 људи са околином преко 300.000 и не може Звезда да попуни то, па пта онда може??? МАРАКАНУ???? Па како? Да л' је уопште више реално....


Тренутно једна Катанија има незанемарљиво већу просечну посету од нас. Њима је такође тамо све потаман у животу.
Back to top
View user's profile Send private message
MatoriSaSevera
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Nov 2023
Posts: 18

PostPosted: 06 Dec 2023 16:43    Post subject: Reply with quote

Major wrote:
MatoriSaSevera wrote:
Генералштаб wrote:
Људи и који долазе и који не долазе на утакмице постали су бахати, размажени, изгубили су компасе. Код нас ни спортски успех(утакмица након што смо директно ушли у осмину финала ЛЕ), ни навијачке акције несвакидашње на светском нивоу, нити нека песма, нити нека кореографија, па чак и неизвеснији фудбал...не може ништа да доведе људе на стадион нити да их покрене и испуни. Нигде осећаја припадности клубу, трибини, граду...сад ме тај Ултрас постулат подсетио колико смо ми далеко од њега чак и они који се позивају на њега. Нас изгледа док не узму да јебу ми не знамо за ништа од овога. Испадоше неки Немци, Пољаци, Чеси...ко зна ко све...већи фанатици за фудбалом од нас. Ако је тако дај да окачимо шалове о клин и да се разилазимо. Људи су или заглављени у пар Европских утакмица где мисле да је било добро навијање, то у главном старији, или ови млађи што мисле да је бунт у мобилизацији у ствари тај осећај који треба да имају да би долазили на стадион. Много грешимо и то траје.

Јако депресивно делује овај цео твој пост, а што је најгоре јесте тачно све, само још бромазепан фали и....
Ако се вратим године уназад, много људи око мене је запалило на разнр стране, што би се рекло трбухом за крухом јер не може ти Звезда бити приоритет у најбољим годинама када требаш да зарадиш, правиш породицу, све... Види, да нам је свима све потаман у животу као рецимо Енглезима капирам да би нам стадиони били пуни, баш као некада давно у Време СФРЈ, наш народ генерално воли тај фудбал, али са друге стране постоји доза размажености која их тера са стадиона, због како можете чути свакодневно од симпатизера пријатеља, "шта да гледам", "немају појма", у нашем случају и "терзић", све то кад сабереш добијеш стадион где смо ми већина.... Па погледај задњу утакмицу КШ, ај било је баш хладно, али задњих пар гостовања стадион тамо није био пун, а некада рецимо карту ниси могао,да нађеш кад дође Звезда.... Говоримо о стадиону од 10 и кусур хиљада људи и граду од 100.000 људи са околином преко 300.000 и не може Звезда да попуни то, па пта онда може??? МАРАКАНУ???? Па како? Да л' је уопште више реално....


Тренутно једна Катанија има незанемарљиво већу просечну посету од нас. Њима је такође тамо све потаман у животу.

Јесте, само што се то код њих зове "Mentalita ultras", баш оно што ми немамо! Ми смо генерално као народ криво насађени, све нам живо неки курац,смета и фали, а мало смо биће сељачка нација... Шта њима свима значи парола "СВИ НА МАРАКАНУ"?? Реално ништа, а да сте ишли и шарали свуда пароле СВИ НА ШАБАЧКИ ВАШАР вероватно би уродило плодом. Чекајте па чист пример је вишегодишњи случај Дино Мерлин и Арена где лик ладно прода 3 арене у три дана, а да је притом у више наврата нагрђивао тај исти Београд и народ, али јбг ко то гледа, пева човек разбија....
И опет да се вратим на жабаре, нису они научници, имало је давно озбиљних група у Србији и стадиони су били крцати, али је из године у годину опадало, шта смо бре само,ратова видели, санкција јебишевина, то пола оних италијана папучара не би преживело, њима су жене главне у кући!!
Back to top
View user's profile Send private message
Дисциплина91
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Apr 2015
Posts: 33

PostPosted: 06 Dec 2023 23:06    Post subject: Reply with quote

На стадионе/утакмице не идемо из истих разлога због којих не идемо у музеје, позоришта, цркве, итд.

Све се сада врти око новца, користи или што би млађи нараштаји рекли "хајпа". Екстремно јак негативан утицај друштвених мрежа, трендови са запада уопште, медији, разноразне протуве које се сад зову инфлуенсери, плус неимаштина, општеприсутна културна и друштвена декаденција. Све ово има велики утицај на "малог човјека" и испољава се и у свијету навијача, фудбала, спорта, трибине.

Ја лично мислим да Север ради све што треба да ради, има добар утицај, поготово на млађе нараштаје, али сва горенаведена негатива просто има јак утицај.

Да ме неко погрешно не схвати, да не мрачим, а узгред вјерујем да многи са мном овдје дијеле исто мишљење.

Ово погађа читав навијачки свијети, и ту Катанију и Енглезе и Швабе. Само код њих су економски фактори другачији, па је и тај економски притисак на човјека непостојан и зато су им стадиони пуни. Опет, с друге стране, пун је свакојаких људи, док код нас остају они прави!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13186

PostPosted: 07 Dec 2023 09:02    Post subject: Reply with quote

Некако је ова тема најчитанија последњих пар дана, не знам само зашто, реч о навијању није написано, па реко боље овде да поставим имаће више смисла него на било коју другу тему.

Ову слику сам ја сликао крај 1995. чини ми се. Јеби га, тад кад купујеш филм за фороапарат некад се зајебеш па узмеш црно бели, па делује ко да је слика из 70 их. Не сећам се против кога, али невероватно је да је по овом снегу, минусу, очишћеном стадиону тек да могу играчи и то мало навијача да стане, било више људи на западу него јуче што је било. Нека се свако мало замисли, најбоље је када човеку илуструјеш нешто, мислим да тако најбоље усвоји нешто. Нити Европа, нити добар фудбал, нити неки противник, време ужас и катастрофа...3 године пре овога смо могли да будемо поново финалисти Лиге Шампиона да нисмо испали од Сампдорије. Невероватно да нам се данас дешава то што нам се десило јуче. Прст на чело, и добро да размислите шта правите од Звезде. Првенствено Београђани. Имамо прилику да извадимо ствар у суботу, то је пар станица, сезонске имате већ...немој да се брукамо два пута у три дана!!!


Last edited by Генералштаб on 07 Dec 2023 09:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13186

PostPosted: 07 Dec 2023 09:16    Post subject: Reply with quote


Е, ово је јучерашња утакмица. Година 2023. Мислим да слике говоре више од 1000 речи. Београде-буди се!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13186

PostPosted: 07 Dec 2023 09:26    Post subject: Reply with quote

Major wrote:
MatoriSaSevera wrote:
Генералштаб wrote:
Људи и који долазе и који не долазе на утакмице постали су бахати, размажени, изгубили су компасе. Код нас ни спортски успех(утакмица након што смо директно ушли у осмину финала ЛЕ), ни навијачке акције несвакидашње на светском нивоу, нити нека песма, нити нека кореографија, па чак и неизвеснији фудбал...не може ништа да доведе људе на стадион нити да их покрене и испуни. Нигде осећаја припадности клубу, трибини, граду...сад ме тај Ултрас постулат подсетио колико смо ми далеко од њега чак и они који се позивају на њега. Нас изгледа док не узму да јебу ми не знамо за ништа од овога. Испадоше неки Немци, Пољаци, Чеси...ко зна ко све...већи фанатици за фудбалом од нас. Ако је тако дај да окачимо шалове о клин и да се разилазимо. Људи су или заглављени у пар Европских утакмица где мисле да је било добро навијање, то у главном старији, или ови млађи што мисле да је бунт у мобилизацији у ствари тај осећај који треба да имају да би долазили на стадион. Много грешимо и то траје.

Јако депресивно делује овај цео твој пост, а што је најгоре јесте тачно све, само још бромазепан фали и....
Ако се вратим године уназад, много људи око мене је запалило на разнр стране, што би се рекло трбухом за крухом јер не може ти Звезда бити приоритет у најбољим годинама када требаш да зарадиш, правиш породицу, све... Види, да нам је свима све потаман у животу као рецимо Енглезима капирам да би нам стадиони били пуни, баш као некада давно у Време СФРЈ, наш народ генерално воли тај фудбал, али са друге стране постоји доза размажености која их тера са стадиона, због како можете чути свакодневно од симпатизера пријатеља, "шта да гледам", "немају појма", у нашем случају и "терзић", све то кад сабереш добијеш стадион где смо ми већина.... Па погледај задњу утакмицу КШ, ај било је баш хладно, али задњих пар гостовања стадион тамо није био пун, а некада рецимо карту ниси могао,да нађеш кад дође Звезда.... Говоримо о стадиону од 10 и кусур хиљада људи и граду од 100.000 људи са околином преко 300.000 и не може Звезда да попуни то, па пта онда може??? МАРАКАНУ???? Па како? Да л' је уопште више реално....


Тренутно једна Катанија има незанемарљиво већу просечну посету од нас. Њима је такође тамо све потаман у животу.

Каква Катанија, 30 клубова из серије А, Б, Ц, Д могу да се наброје са већом посетом него наша, а ово од јуче...ако није аларм за све, дај ми да баталимо ту Катанију сад, ово је сад до нас самих, рушимо сами себи негативне рекорде. Ајде да се вратимо на тај ниво да кукамо како у Италији су посете по 10000-20000...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 509
Location: Црна Гора

PostPosted: 09 Dec 2023 20:08    Post subject: Reply with quote

Дисциплина91 wrote:
На стадионе/утакмице не идемо из истих разлога због којих не идемо у музеје, позоришта, цркве, итд.

Све се сада врти око новца, користи или што би млађи нараштаји рекли "хајпа". Екстремно јак негативан утицај друштвених мрежа, трендови са запада уопште, медији, разноразне протуве које се сад зову инфлуенсери, плус неимаштина, општеприсутна културна и друштвена декаденција. Све ово има велики утицај на "малог човјека" и испољава се и у свијету навијача, фудбала, спорта, трибине.

Ја лично мислим да Север ради све што треба да ради, има добар утицај, поготово на млађе нараштаје, али сва горенаведена негатива просто има јак утицај.

Да ме неко погрешно не схвати, да не мрачим, а узгред вјерујем да многи са мном овдје дијеле исто мишљење.

Ово погађа читав навијачки свијети, и ту Катанију и Енглезе и Швабе. Само код њих су економски фактори другачији, па је и тај економски притисак на човјека непостојан и зато су им стадиони пуни. Опет, с друге стране, пун је свакојаких људи, док код нас остају они прави!


Има много фактора зашто је ситуација таква каква јесте. Ја ћу поћи од себе прво, нпр. кад сам ја имао 7-8 година, и пре него што је Звезда постала првак Европе, прво сам био љубитељ фудбала генерално и нормално симпатизер Звезде, имао сам срећу да дохватим тај период где је лига била солидна и занимљива за гледање, а притом сам посетио и Максимир, Пољуд и Градски стадион у Бања Луци. Просто ми је било жао што нисам рођен раније па да дохватим и то све као навијач већ сам уживао у причама старијих, да су то ризична гостовања била, да су ишли само најспремнији, јер "домаћи" желе да те изломе ко коња па и да те убију ако им допустиш.

Кад се на то дода иако сам рођен у Београду, игром случаја сам 4 узастопних година живота провео у Загребу све до 1991., тада је још било непопуларно бити црна овца у друштву (готово сви у школи су тада навијали за Динамо, а сви су знали да навијам за Звезду, па и убрзо после Максимира), наравно сви су знали да сам Србин и питали су ме подозриво "Што се не вратиш у Београд?" и неки ставови попут "Није ти ово твоја Србија да се курчиш". Тако да ја на својој кожи знам добро да наш клуб није само обичан клуб већ много више.

Сада, кад гледам ове клинце, не мислим на ове што су по 10-15 година млађи од мене, они су још и добри шта смо све преживели, то су људи који сада имају 25-30 година и чине добар део нашег копа, него мислим на ове клинце што имају 10-15 година који тек треба да постану љубитељи фудбала прво, и спорта генерално, а тек онда симпатизери Звезде, да воле клуб, да познају историју, да када играју на фудбал на школском или у крају, када изводе неки шут или пенал да изговоре њима омиљеног звездиног играча попут Канге или Дегенека, а не Мбапеа или Халанда. То ми је сувише извитоперено. Касније би они постали навијачи како треба, без прескакања. Данашњи клинци не прате нашу лигу уопште или довољно, мисле да је лош квалитет фудбала и немају шта да гледају илити "кринџ" играче противничких тимова. Сувише су на телефону, они за 20 дрндања у једној минути обраде много информација, нема никакве дубине нит држе фокус на нешто, а опет имају неке огромне захтеве... то циљно сјебава и спутава будућу Звездашку масу, имају нека очекивања као да смо Барселона или Бајерн. Кад се на то дода бомбардовање разним небитним вестима, често и измишљеним, то се сада зове infotainment, где се људи циљано затрпавају неважним или минорним стварима, а оно што је битно се намерно скрајне. Данас имаш пун курац разних портала где се пласирају вести о нашем клубу, па трач ствари попут оног да је Терза привео Борјанову жену, а људи (па и деца) све читају и онда просто мораш да убеђујеш људе да то није истина, јер често немају времена да истраже да ли се то стварно догодило, да провере на пет места, него су обичне ленштине које одмах прогутају ко рибица на удицу. Зато је и изразито тешка ситуација борити се са свим тим појавама.

Данас имаш људе који држе лажне налоге на разним мрежама и онда са тих налога одашиљу злураде вести, па подбадају људе с правим налогом, а лако им је када знају да је то жив човек а не фантом. А тек када избаце неку вест, а немају смелости да се потпишу као аутор чланка. То је најјадније што постоји, то су људи који немају муда.
Данас сваки клинац има телефон. Тога раније није било.
Таман сам помислио да смо скинули с курца Јалу и Бубу, кад се појаве Бресквица, Војаж, Нући и Десингерица, који од клинаца праве ДЕБИЛЕ. Просто да ти дође да их све изнабадаш колико је то ретардирано, све са речима које певају. Нема никакве пристојности, сентименталности, лојалности... све нешто извештачено, површно и пролазно.

Ја бих волео да се ради више против деглобализације света, да се људи врате себи, да цене оно што имају, не да буду незахвални, размажени, безобразни, Србија није богата земља (а нису ни друге око нас), ја ево данас на Рајку видим мало већи број људи него у среду, али сам с правом огорчен јер ће стадион бити прилично попуњен у среду (не верујем да ће бити дупке пун), а то су ипак људи који долазе да гледају првака Европе а не Звезду. То једноставно није нормално. Поготово кад се зна да смо ми тешко добили учешће у овој Лиги Шампиона, а све зато што је Русима забрањено да се такмиче. Да су они остали ми би били испод црте вероватно и борили би се кроз квалификације. А то коме сад да објасниш? Свим оним незахвалницима? Или с оним с огромним захтевима?

Ипак, нама је најважнија домаћа лига. С обзиром да смо с Југославијом завршили, остаје нам вера да ће нашем фудбалу бити боље, да ће Крагујевац, Ниш, Чачак и Нови Сад отићи на виши ниво, да ће се навијачке групе додатно омасовити, и да ће будуће генерације имати шта да гледају, да ће свако гостовање бити жилава борба за бодове.

Мени није нормално да Вождовац игра прву лигу, а годинама су били друголигаш или трећелигаш, да су неки клинци с Вождовца деведесетих ишли недељом на тај клуб (као ја на Хајдук), а суботом би ишли на Звезду.

Јебем му живот, али ја сам 1993. и 1994. на локалном Хајдуку имао част и прилику пре него што су направили ону зграду иза гола, тад је била ограда, па кад се наши Ултра Бојси попну на плетену ограду 4 метра високо и запале димњаке и бакље... знао сам да је то то. Песме, бубњеви, пиротехника, транспаренти, екипа из краја, сви они које знаш добро а не површно на здраво, здраво... Златна времена, све у фулу. И није било изговора за недолазак на утакмицу попут инфлације, рата, санкција, Милошевића. Није нас било пуно али смо се цимали за медаљу. Били скромни и ценили шта имамо. Ушло у крв и довиђења.


Према томе, кад је Звезда у питању, борићемо се до последњег даха, уживаћемо док још постоји фудбал и навијање... ваљда док свет не оде у курац тотално.
ULTRAS MODUS VIVENDI - УЛТРАС СТИЛ ЖИВОТА
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13186

PostPosted: 10 Dec 2023 12:20    Post subject: Reply with quote










Ово је ове године што се Маракане тиче. Много је приметно да Београд спава. Јер између ових утакмица имали смо и гостовања што домаћа што преко, што Арена које су до сада биле пуне.









Као дан је јасно да Звезду у другим градовима прате са много више енергије и воље него у Београду. Чак и гостовања по Београду су постала занимљива и добро посећена. Па чак гостовања када смо и испали из Европе када видимо да тиму не иде, добро изгледају.





Кошарка, која нам одузима јако много енергије и времена, а која врло често дође дан иза домаће утакмице, или Европе, или још горе Европског гостовања.
Нисам Европу овде убрајао јер нема смисла рачунати Лигу Шампиона нити путовања на те утакмице.
Из овога се лако види да ми снагу потрошимо, поготову унутрашњост, која сигуро надљудски делује да би ово и овако изгледало. Маракана и Београд су највећи проблем и на томе треба порадити на паузи. Не може нико из Београда ко има пропусницу за север, а има их 6000, да лади или греје муда негде другде уместо на северу када игра Звезда! Ми само сезонци да нам дођу сви, то је то. А некада се дешава да нас има 4000 на северу а на благајни продато 1000 севера. Дакле, можда пола пропусница дође по некад. Нису све пропуснице из Београда наравно, али би морала бројка да нам буде већа на фудбалу и ту нема никаквог оправдања за Београд. Буквално ништа.
Имамо још два гостовања да одрадимо, Суботицу и ЈНА. Мислим да је ово време да се мобилишу људи и да се направи искорак, а уједно ухвати прикључак за освајање титуле!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13186

PostPosted: 10 Dec 2023 12:39    Post subject: Reply with quote

Од 9 утакмица домаћих на Маракани, па бар једно 4-5 су испод онога што би било нешто да се каже да буде да смо као трибина задовољни.
Од 9 гостовања, једно да кажемо да смо подбацили и то је то. Сва остала су изнад очекивања или могу да се подведу под може да прође.
Кошарка од 5, свих 5 су биле како треба утакмице, са пуним халама и пуним копом.
Дакле, домаће првенство и Београд...благо је рећи шкрипе!
Ово кад се сабере то је 24 утакмице, плус 6 Европских(већ рачунам Сити овде) по 3 кући и на страни. Дакле, 30 ак утакмица смо до сада имали, што уопште није мали број а до краја ове године биће их још и у фудбалу и у кошарци, али никако ништа од овога не сме да утиче на посету северу Маракане на било којој првенственој утакмици. Одатле све креће. И снага и енергија и за првенство и Европу и кошарку, и све креће одатле. Мотор клуба Црвене Звезде се налази ту, и директно и индиректно утиче на све.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 10 Dec 2023 22:54    Post subject: Reply with quote

Што се тиче Ултрас начела. Ко је прописао та начела? Жабари неки, који продају сладолед и глуме неке фашисте или комунисрте не битно,по градовима какав је Милано, Рим, Верона, Бергамо итд. Шта они могу да знају о нашем животу? Каква Ултрас начела, па ми смо исписали нове странице одавно, само то полако почиње сада да буде јасно целој Европи и Свету. Неко у негативном смислу неко у позитивном. Доведи тог једног Ултраса који се издаје за то овде у Србију, побегао би након три дана и вратио се у Италију да учи школе! Наш Ултрас живот, бар оних који стварно живе навијачки живот овде је све то њихово па још 5 ствари поред. Која то трибина у Италији се куди или хлвали када се прича о смени државе? Које уопште може да има икакав утицај на то? Ни једна! Ми смо специфична средина, они су задњи рат имали 1945. и од тада рат гледају само на телевизији. Ми смо рат кренули да гледамо 1991. па наредних 10 година! Па након тога сваки дан до дана данашњег ти је напет и нема дана да прође све како треба. Они тамо, дођу смотају, стану изнад своје заставе, узму мали барјак, обуку се лепо...уживају људи, пун стадион, однавијају шта имају, једном у 10 утакмица искажу неки став свој идеолошки кроз неку песму...и то је то. Овде је борба сваки дан, што да помажеш народу, што другарима којима је дупе у процепу, што да пазиш шта ће која власт да уради, што да пазиш на улици која везе са навијањем нема нити било којим начелима када се спомиње реч Ултрас....по много чему немамо ми шта да гледамо нека Ултрас правила тамо где је рај за Ултрасе, нама су друге карте подељене. Иако би волели више него ишта да су нам пуни стадиони, да дођемо да навијамо за клуб, да те нико ништа не пита нити ти дрма кавез кад су протести за изградњу зграда, чист ваздух, штрајк малинара, поштара....то нигде на свету у опису Ултрас света не постоји. Нама толико енергије оде на то да докажемо прво да смо своји па онда да одговоримо свуда где треба, па нама је месец дана 100 људи шетало са четкама и фарбом по Београду и Србији, да би успели да некако слику која се криви, исправимо како треба да стоји. Па у све то се умеша опозиција која те кеца већ 10 година и лови. Ми имамо, не знам дал је то мана или врлина, ту допуну да смо за овај народ нешто више од трибине, и лако је то терати кад је цела маса народа иза тебе. Али када останеш сам, када се једини буниш, а хоћеш да то делује као да је цео народ, или када се истрипујеш да ти пре народа или још битније цркве, треба нешто да радиш и доносиш суд...онда већ мораш да повучеш ручну и да се запиташ ко си ти? Шта си ти? Јел си невладина организација која се искључиво бави политичким и националним питањима или си навијачка група, која је ту када за неке кључне ствари треба да се реагује. Неко рече горе исти су Слоба-жути-ови. То тек тако олако изговори а човек изгубио ратова колико је изгубио, прогнао 250000 људи са својих огњишта, пофинуло ко зна колико десетина хиљада људи, гладовали...и он то изједначава са данашњим временом?Политичар постоји да би избегао рат а не да би увукао државу у рат. Како? нека се курва, нека једе туђа говна, шта год...не да шаље свој народ да гине и то у напред знајући да ће изгубити. Или ако и није знао процене су му катастрофалне. Дал је реално да толико људи не знају да резонују ствари? То што је северу "дато" то бреме, дато му је због оних који су носили север, који су трпели највеће могуће репресије због тога а они гурали даље своју причу. Некада се после студентских протеста јурило по трибини ко је био од навијача да се бију од стране полиције, некада су за геј параду хапсили људе на улазу своје зграде...не може тако олако и бланко да се пишу неке ствари. Ако помињеш Ултрас начела...онда се одлучи дал си Ултрас са овим нашим додатком(што не значи политичко ангажовање 00-24), или си нека мутагена творевина онога што "народ жели да чује", онај народ који је нашпанован на једну причу.

bravo burazeru!
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
MatoriSaSevera
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Nov 2023
Posts: 18

PostPosted: 11 Dec 2023 17:10    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/2K7X68EFTPU?si=C4DUV73QWb6QFslJ
БОЉЕ ТИ НЕГО ГЛУПИ ГРОБАРИ!!! 😎 И све је као пре!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 25, 26, 27  Next

View previous topic :: View next topic
Page 17 of 27

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop