DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Секс Трафикинг

 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Мрли
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Aug 2005
Posts: 511
Location: Крај једне старе крчме, где цвета багрем бео!

PostPosted: 22 Dec 2007 12:01    Post subject: Секс Трафикинг Reply with quote

Последњих пар дана до мене су дошле страшне вести, искрено пре сам знао за неке ствари, али ништа ме није потресло као исповест једне Молдавке коју сам прочитао пре пар дана. Дуго сам размишљао да ли да отворим тему, и ево одлучих се на тај корак.
Трговина људима, сексуално искоришћавање јадница из земаља "треће европе" у коју и ми спадамо, је директно повезано са Ђукановићем, Тадићим, Коштуницом, Чедом, Радикалима а поготово са Јочићем и његовом бандом која "чува" закон, тако да је борба на начин који треба да се води готово немогућа(мислим на убијање пичкица).

Зато ајд да наша хуманост прошири своју делатност на још једна беспомоћна створења, која су стварно пропатила превише, свако од нас има сестрицу, кеву, другарицу,девојку... и нико не би пожелео ни црном непријатељу да му неко близак заврши у канџама изопачених и болесних умова, којима људско достојанство не значи ништа.

Постоје пројекти сигурних кућа по Србији, а и Црној Гори, сигурно и невладине организације које се баве сакупљањем новца, и неких других потрепштина за те куће.

Ја би замолио неког са више знања у овој тужној области да остави неке линкове, бројеве рачуна, контакт мејлове, телефоне и остало што треба да би неко помогао.


Мој предлог модераторима је да се отвори лепљива или топ тема "помоћ" где ће бити остављене у први пост актуелне акције са сталним понављањем и додавањем садржаја, једноставно, нека се сви постови бришу или по потреби додају у ту прву поруку. Нажалост превише је људи који очекују и требају нашу помоћ, ајмо бар да покушамо да имамо актуелне информације, ако ми не успемо да урадимо нешто, причу можемо пренети на добре људе у својој фирми, факултету, школи, на улици....
_________________
"Да се ђедо карабином јави, кад завију вуци, знају вуци ал знају и турци!"
Back to top
View user's profile Send private message
Дука
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Dec 2007
Posts: 104
Location: Земун

PostPosted: 22 Dec 2007 13:56    Post subject: Reply with quote

Браво Мрли за тему,мора се помоћи овим унесрећеним женама.Морамо им помоћи да се понову дигну,да им помогнемо да врате своје достојанство и изграде нови живот.И можда оно најважније: информисате и друге младе девојке и друге људе колико је ово захватило маха.Свако је одоговаран.Ево пар линкова на ову тематику:


Сигурна кућа Крагујевац

Акција б92

Сигурна кућа Подгорица

Сигурна кућа Нови Сад

ако још нешто зна нек напише...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours


View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop