DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Концерт за Космет на Маракани!
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 20 May 2012 12:29    Post subject: Концерт за Космет на Маракани! Reply with quote

Повод за покретање ове теме није најава концерта за конкретан датум, него жеља да наредни концерт буде најбољи до сада! А непосредан повод дао је брат Акцијаш са питањем на другој теми:

Акцијаш ДС wrote:

П.С. - Нека ми неко упућен напише овде или преко ПП зашто није одржан хуманитарни концерт за КиМ на Маракани овог пролећа ? Као да се заборавило то...


Ја верујем да ти је питање добронамерно, али морам признати да је помало глупо да помислиш и напишеш да је "заборављено" на то... Наравно да није заборављено, и те како се размишљало и размишља о томе, него из одређеног разлога донета је одлука да се сачека јесен, а објаснићу и због чега. Као што је познато, последње концерте на Маракани правили смо у склопу утакмице коју игра наш клуб. Разлог је тај што желимо да се што више људи одазове позиву на концерт, а многи наши људи долазе из других градова и држава, тако да им тиме правимо велику уштеду што су и утакмица и концерт у истом дану. Овог пролећа нисмо хтели да одржимо концерт јер се неколико фактора поклопило да донесемо такву одлуку.
Концерт треба одржати по лепом времену, дакле у игри је било само неколико последњих кола на Маракани.
Пролећни део првенства је кренуо еуфорично са огромним бројем Звездаша који су почели да преплављују Маракану из љубави према Звезди. Међутим, два везана кикса комшија пробудили су веру и наду да бисмо могли да учинимо чудо и постанемо шампиони.
Када је постало јасно да се то неће догодити, превелики је ризик био да концерт организујемо два или четири кола пред крај, јер за концерт не важе пропуснице него се купује скупља карта, а број људи је неминовно опао јер још увек расте свест код свих Звездаша да уз клуб треба бити не само онда када се боримо за титулу, него још више онда када смо најгори у историји.
Зато је донешена одлука да се сачека јесен и почетак нове сезоне! Подсетићу, прошле године концерт нам је отказан да се организатори параде срама не би љутили што се помаже народним кухињама на Космету а они не смеју да шетају градом. И тужно и смешно, у исто време. То нас је пуно пореметило јер имамо јако пуно акција на Космету а то био нам био приход од неколико десетина хиљада евра. Уз Божију помоћ ипак смо успели да скупимо на разне начине велике суме новца, пре свега за изградњу зида око манастира Девич.

Ајде да направимо ове године концерт неупоредиво бољи од сваког претходног! То зависи од сваког од нас!

Као прво, ајде да видимо да ли има неких предлога, сугестија, примедби... Ја знам да међу нама као ретко где живи свест о Косову и Метохији као највећој светињи коју Србија има. Али то се не види довољно када дође концерт. Мора да нас буде 15-20 хиљада, да буде гужва, да се тражи карта више! Тога нема. Мора свако од нас да преузме одговорност да доведе тог дана своје пријатеље, познанике, друштво, породицу, који иначе не долазе на Север, да би помогли ову акцију. Кад би у просеку свако довео по једног човека више, било би нас 20 000!

Понудили су нам се извесни Пољаци који су најпопуларнији репери тамо да учествују на концерту. Треба можда видети кога још од страних извођача можемо да доведемо.

Имамо довољно времена да разговарамо овде на ову тему, па ајде да чујемо шта ко мисли...

(објавите овде чим се обави жреб и одреде датуми за нову фудбалску сезону, да бисмо знали када да правимо концерт!)
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
Миријево ЦЗ
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Nov 2010
Posts: 116

PostPosted: 20 May 2012 15:44    Post subject: Reply with quote

Мој предлог је пошто се ове сезоне није одржао концерт, да (ако стигнемо дотле) у 4ом колу квалификација за ЛЕ подигнемо цену карте за 100-150 динара, да се цена од пропусница такође подигне за 100-150 динара, и да се то пошаље на Космет. Онда да се за концерт направи велика маркетинг кампања у смислу плаката, графита, качења парола на битнијим надвожњацима и да се цимају људи, да се цимају друге навијачке групе, да то буде утакмица нпр. са Радом, Радничким, Слободом, а не са БСКом, Јавором, па ако не буде концерт био успешан, бар ћемо знати да смо покушали да убацимо националну свест испраним мозговима. Да се наставе даља акцијања после концерта, ако којим случајем прођемо у ЛЕ, да од сваке домаће утакмице у ЛЕ цена карте буде бар повишена за 50, 100 динара. Осим наравно, ако то некоме на вишим нивоима не буде сметало.
Back to top
View user's profile Send private message
Акцијаш
ДЕЛИЈА


Joined: 01 Nov 2011
Posts: 194

PostPosted: 20 May 2012 17:48    Post subject: Reply with quote

Наравно да је питање било добронамерно. И оно што сам написао ''као да се заборавило'', пре свега сам мислио да се ништа дуже време не помиње. Кад су нам забранили концерт, речено је да ће се првом приликом по почетку пролећног дела одржати концерт на Маракани.

Што се тиче тога ко ће учествовати на концерту, требало је да гостују:

Кики Лесендрић
Пилоти
357
Фантастична Четворка
ТХЦ ла фамилија
Косовски Божури
Ивана Жигон

По мом мишљењу, добар састав, и не би требало да се зову страни музичари, јер Србија има итекако добру реп сцену (највише се слуша код младих, на Северу), али и на пример Рибља Чорба, Бајага, и још неки као гости изненађења. Концерт не би било лоше да се одржи на пример после неке утакмице у квалификацијама за ЛЕ, биће доста људи на текми, плус имамо цело лето да одрадимо одличан маркетинг, да се цена дневних карата за тај дан подигне за неку пристојну цифру и да на тај начин помогнемо нашим народним кухињама доле.

Хвала брату Грку на отвореној теми и заинтересованости да одговори. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Ђомла Београд
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jul 2009
Posts: 326

PostPosted: 20 May 2012 17:53    Post subject: Reply with quote

Мислим да због уефе,не би било изводљиво да се одржи,али би прва утакмица на нашем терену била идеалан термин.
Back to top
View user's profile Send private message
ATI
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 18 Sep 2009
Posts: 55

PostPosted: 20 May 2012 21:58    Post subject: Reply with quote

Идеално би било и када би могли да дођу неки наши бивши првотимци,као нпр. Видић,Станковић...
Многи би дошли и њих да виде, јбг не размишљају сви исто па да дођу само због хуманитарног концерта, већ неко хоће да види и чује неког познатог.
Видим у скупштини има много познатих људи и Звездаша,шта би њима фалило да дођу.Глумци,певачи,водитељи...
Цуне Гојковић,Мирослав Илић,Кики Лесендрић,Бора Чорба,357,Ф4.
Неког ће да привуче Цуне да дође на концерт,а неког Ф4.
Back to top
View user's profile Send private message
Од рођења мог
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Jan 2012
Posts: 77

PostPosted: 20 May 2012 22:07    Post subject: Reply with quote

ATI wrote:
Идеално би било и када би могли да дођу неки наши бивши првотимци,као нпр. Видић,Станковић...
Многи би дошли и њих да виде, јбг не размишљају сви исто па да дођу само због хуманитарног концерта, већ неко хоће да види и чује неког познатог.
Видим у скупштини има много познатих људи и Звездаша,шта би њима фалило да дођу.Глумци,певачи,водитељи...
Цуне Гојковић,Мирослав Илић,Кики Лесендрић,Бора Чорба,357,Ф4.
Неког ће да привуче Цуне да дође на концерт,а неког Ф4.


Веома добар прелог.
_________________
Ако је волиш као што причаш онда буди уз њу!
Back to top
View user's profile Send private message
DSsasa89
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Feb 2010
Posts: 83

PostPosted: 20 May 2012 23:45    Post subject: Reply with quote

Мислим да би одлично било да се искомбинује БГ Синдикат, они би привукли огроман број људи...Момци су стварно невероватно коректни-знам када сам покушавао да организујем неки хуманитарни концерт звао сам их и без проблема су све прихватили (наравно без икакве накнаде)...
Наравно њима је термин проблем јер су унапред доста заузети и потребно је да се свима њима поклопе неки слободни дани...Мени су били дали 2 или 3 термина када су слободни па да им јавим када ми одговара...Зато је важно звати их што пре...
_________________
Пре смо болесни него нормални,нека неко други сад све то процени...
Back to top
View user's profile Send private message
НН
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Sep 2007
Posts: 201
Location: Стадион ''Рајко Митић''.

PostPosted: 21 May 2012 05:43    Post subject: Reply with quote

Нека ме неко исправи ако грешим,али мислим да смо БС већ звали и да није хтео један део,који навија за партизан.
Такође сам мишљења да не треба да зовемо странце,а и није то баш тако лако.Хајде да прво доведемо најбоље(е сад питање је ко је то за кога) из Србије.
Одличан је предлог,ако је изводљив,да из скупштине пронађемо учеснике.

Гага Николић води програм,а певају Бора,Мирослав,Цуне,Кики,Бајага...и Божури наравно.
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 21 May 2012 08:42    Post subject: Reply with quote

НН wrote:
Нека ме неко исправи ако грешим,али мислим да смо БС већ звали и да није хтео један део,који навија за партизан.
.

a шкабо за кога навија,био је и активан једно време на југу па је дошао човек,нису сви плитки толико да не препознају ситуацију а по најмање људи из БС,тако да ако су звани уопште вероватно је други разлог тога
Back to top
View user's profile Send private message
НовиБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 Jul 2010
Posts: 461

PostPosted: 21 May 2012 09:08    Post subject: Reply with quote

Па буразеру што се тиче тих странаца, поготово тих пољака, мало људи зна да управо Пољска има мноштво митинга, скупова, и још безброј акција за Косово, као и парола на утакмицама и подржавају нас у сваком смислу! Тако да бих пре видео неки пољски бенд, него неку нафракану набеђену "звезду".
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 21 May 2012 09:10    Post subject: Reply with quote

Београдски синдикат је одбио да гостује на нашем концерту још пре пар година.Разлог томе је што "нису хтели да се декларишу" ни за једну страну!
Насупрот томе,било је музичара за које нисам ни знао за кога навијају,који су оберучке прихватили да буду део хуманитарног концерта,а које сам после тога виђао у Пиониру када Партизан игра еуролигу...таквим људима свака част и капа до пода!Што се тиче Београдског синдиката...Делије их сигурно неће звати поново,да им не би стварали неке проблеме...да случајно не морају да се декларишу или тако нешто!Ако они имају жељу да певају...никакав проблем,другачије ћемо их тешко видети на бини испред севера.
Не разумем се баш најбоље у те групе и дал је Ф4 део њих или не...али они су такође више пута показали и доказали да знају о чему је ту реч...њима такође свака част!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 21 May 2012 09:21    Post subject: Reply with quote

NoviBG wrote:
Па буразеру што се тиче тих странаца, поготово тих пољака, мало људи зна да управо Пољска има мноштво митинга, скупова, и још безброј акција за Косово, као и парола на утакмицама и подржавају нас у сваком смислу! Тако да бих пре видео неки пољски бенд, него неку нафракану набеђену "звезду".



управо из тог разлога би били као гости,ти исти се цимају око скупова у главном граду Пољске,као и друге ствари,графити,налепнице....итд...није другар добро објаснио Wink

http://www.youtube.com/watch?v=w9E7W-zpn7w&feature=related
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Tanasije
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 Apr 2012
Posts: 19

PostPosted: 21 May 2012 11:25    Post subject: Reply with quote

У сваком случају сматрам да би термин за одржавање концерта био идеалан кад се буде играла прва утакмица код нас али у домаћем првенству!
Не би било лоше што је неко рекао да неко од наших познатих спортиста или уметника мало то изрекламира на медијима као би дошло што више света!
Back to top
View user's profile Send private message
Вожд
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Feb 2011
Posts: 122
Location: ракетна база

PostPosted: 21 May 2012 12:21    Post subject: Reply with quote

Ја се слажем да би један репер из Пољске био добар избор.Јер стварно тај народ је много урадио да се чује и види да је Косово увек било део Србије.
Е сад ови ваши предлози за чланове клуба.Треба видети и изабрати јер не може програм трајати 6 сати.Треба се укомбиновати колико извођача,по колико песама би певало.И када се одреди све,да се плакати рашире што је пре могуће по свим градовима у Србији.Да цела земља зна да је тад и тад концерт и да су сви људи добре воље и намере добро дошли.
_________________
Ви земљу што делите,морате да знате ,можете нам узети и последњу наду,на два дела срце чак да поцепате у њему је Космет у једном комаду!
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 21 May 2012 16:08    Post subject: Reply with quote

NN wrote:
NoviBG wrote:
Па буразеру што се тиче тих странаца, поготово тих пољака, мало људи зна да управо Пољска има мноштво митинга, скупова, и још безброј акција за Косово, као и парола на утакмицама и подржавају нас у сваком смислу! Тако да бих пре видео неки пољски бенд, него неку нафракану набеђену "звезду".



управо из тог разлога би били као гости,ти исти се цимају око скупова у главном граду Пољске,као и друге ствари,графити,налепнице....итд...није другар добро објаснио Wink

http://www.youtube.com/watch?v=w9E7W-zpn7w&feature=related


Изгледа да су људи погрешно схватили то "довести странце". Сигурно је да нико не планира да доведе Шакиру и и Рики Мартина.
Било би добро довести те стране бендове који су подржали и помогли Србију и српски народ на Космету. Не да би они привукли не знам коју масу, јер не знам баш много људи који слушају пољску музику, већ да би наши људи схватили да "тамо негде" има људи који подржавају борбу српског народа. Поред медијског мрака који влада у овој земљи, само онај ко редовно прати интернет може да сазна да се протести за Космет организују у многим градовима Европе и мислим да би гостовање тих бендова то могло да промени.
А уједно и да се захвалимо тим људима за све што чине за нашу земљу.

Тако да би било добро довести те музичаре, били они Пољаци, Чеси, Словаци, Руси...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop