DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Борба за Девич!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 31 Oct 2011 21:51    Post subject: Reply with quote


Шиптарски балиста фотографисао се како коље јеромонаха Девича Дамаскина Бошковића


Сестринство на рушевинама манастира Девич након што је био миниран од стране шиптарских терориста 1941. године
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 01 Nov 2011 11:18    Post subject: Reply with quote



Oво је потез где недостаје заштитни зид у дужини од 120 метара.

Изградња је почела!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 01 Nov 2011 13:16    Post subject: Reply with quote

Ко жели да сазна нешто више о самом манастиру а да притом још и помогне може од мене поручити монографију о самом манастиру коју је написао блажено почивши патријах Павле а издаје манастир Девич. Цена књиге је 150 динара.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 01 Nov 2011 17:36    Post subject: Reply with quote

Браћо Делије,

Пошто смо на предходним утакмицама почели да прикупљамо средства за изградњу заштитног зида на манастиру Девич, настављамо и овим путем све док не прикупимо потребну суму.

Ово су неке од могућности путем којих ћемо прикупљати средства, а покушаћемо у наредним данима да добијемо и динарски и девизни рачун самог манастира па ћемо и то објавити. За сада:

1. у бутику ''Делије'' на западној трибини нашег стадиона

2. на динарски рачун

Милош Марковић
Број рачуна: 355-0002739761018-46
Војвођанска банка


4. на девизни рачун

Милош Марковић
Добривоја Исаиловића 8
11000 Београд, Србија

IBAN Number: RS35355000273976111837
SWIFT: VBUBRS22
Vojvodjanska Banka AD


5. путем PayPal-а: [email protected]

Да поновим, изградња заштитног зида је у току!!!

Ако имате било каква питања пошаљите ми приватну поруку, а на теми ћемо наставити да пишемо о манастиру и постављамо интересантне фотографије.
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 02 Nov 2011 08:50    Post subject: Reply with quote






_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 02 Nov 2011 13:28    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 08 Nov 2011 17:10    Post subject: Reply with quote



У прошли четвртак група Делија уручила је први део помоћи од 9440 евра! Ускоро више детаља...
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
Делије Звечан
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2004
Posts: 667

PostPosted: 09 Nov 2011 00:00    Post subject: Reply with quote

Да вам у старту кажем, нисам сигуран колико сам компетентан да било шта напишем јер и после пар дана а обзиром да сам први пут био у светињи још сам под утиском и осећања и мисли су ми јако узбуркане тако да не знам како ћу све успети да срочим.

Кренули смо из Звечана,нас тројица у пратњи попадије и попа Богија У раним преподневним сатима и сам тај пут одлично је протекао.
Мени је прво скренуло пажњу то што ни пре,а ни после саме Србице нисам нигде видео знак који би указивао да се негде у близини налази манастри. дакле, путоказа нигде. То ми је у први мах засметало,али ми је попадија Светлана скренула пажњу да је тако најбоље,а онда када сам видео где се сами манастир налази,у каквом окружењу схватио сам и зашто.

У самом манастиру Девич дочекани смо одлично. Дочекала нас је игуманија манастриrа а недуго затим придружио сам се и сам Владика Теодосије.
Пре њих,заборавих да поменем-Мароканци.
Они су ти који наводно чувају манастир..а како га чувају-прочитаћете већ.

Имали смо ту привилегију да уз игуманијино и присуство Владике обиђемо сами манастир и чујемо што шта о њему и самој ситуацији.
А чули смо и видели следеће..

Да се врло често дешава да људи упадају ноћу, и да из манастирског дворишта и саме сувенирнице краду,како игуманија рече ''синице''..од поломљених радничких колица до ко зна чега још.
Тако је било до скоро..а онда је из дворишта нестала велика дизалица ако сам добро схватио која је власништо извођача радова,њена цена је око 4000 еура и тешка је преко тону тако да је за њено нестајање вероватно одговоран и сам кфор који чува манастри.
Обрни-окрени,стални притисак постоји и то је,како игуманија каже,најгоре.

Сам манастир је окружен густом шумом,и као такав јако је приступачан знамо сви коме. Сва та шума је у ствари манастирско имање које се даноноћно сече и краде.
А то тамо нема ко да заустави.



Што се самог зида тиче....преко је потребан браћо верујте ми.
У старту је било приче да да висина зидова треба да буде 2,5 метара...а то је у оним условима и на појединим местима јако мало,ниско.Лако се прескаче.
Тако да ће се вероватно висина зида подићи на 3 метра са унутрашње стране што ће можда изискивати неке додатне новце али ће бар бити како треба.
Битно је напоменути и то да ван зида остаје један део старог манастирског гробља али је Владика рекао да треба одредити приоритете и да ће се тај део радити касније.




Рекох,раније нисам био тако да не могу да коментаришем колико се урадило у самом манастирском дворишту,али од брата нашег који је био раније чуо сам да се јесте пуно урадило и да је Црква добрим делом обновљења-мада се виде трагови паљења.




Владика се распитивао око самог концерта који је одложен,хоће ли га бити и када ћемо успети да га одржимо.Речено му је да ће то бити вероватно на пролеће а да ћемо се потрудити да још новца сакупимо у неком наредном,ближем временском периоду.

На крају нам је рекао и следеће,да војници који су на почетку поменути вероватно у скоријем временском периоду иду тако да манастир остаје без заштите тј. биће под заштитом КПС-а.

Колико је то добро процените сами.


Све у свему,ТРЕБА ОТИЋИ И ВИДЕТИ!
_________________
''Страх животу каља образ често.''
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 09 Nov 2011 00:36    Post subject: Reply with quote

Мислио сам одавно да напишем, али сам очекивао да ће неко то одрадити без сугестија. С обзиром да нам је трибина пуна људи разних занимања, тако постоје они који су се и до сада бавили прављењем клипова и најава за утакмицу. Мислим да не би било лоше да се уз сав овај материјал који је постављен на овој теми, а верујем да има још доста тога што може да се напише и постави о овој светињи, направи клип у којем ће се у минут,два,три колико је потребно а да не буде предугачко како би свако погледао, сажети све оно што је потребно да се зна о дешавањима везаним за манастир и оно што ће допрети до свакога довољно дубоко да се максимално потруди у овој борби.(требало би да знају они који то раде на шта конкретно мислим). С обзиром да се новац скупља и на истоку и западу, као што има и људи са наше трибине који не читају форум и нису довољно упућени у целу причу, можда би на неки начин допринело да се више потруде и да што пре приведемо акцију крају. Такође, не би било лоше да се уради и неки директан линк на почетној страни делије.нет који би водио ка овој теми...Ето,то су неки моји предлози који би надам се још више помогли...
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 09 Nov 2011 10:08    Post subject: Reply with quote

Одличне идеје НПЛ, на првој се већ ради, а добра је и да направимо линк на главној страни. Ово је у сваком случају акција која ће трајати јер су потребна огромна средства. Имамо доста идеја како да скупљамо новац за ову акцију, али све идеје и предлози су добродошли, тим пре ако је неко способан и нешто да покрене у реализацију. Главни извор прихода за акцију ће ипак бити дерби јер ће наш клуб опет подржати акцију тиме што ће повећати цену улазница за 100 динара. То ће бити свакако огромна средства јер, иако важе пропуснице, биће велики број гледалаца који ће купити карте, десет - двадесет хиљада, дај Боже што више! Тако да ако буде огромна посета на дербију можда и приближимо крају акцију!

Као што је брат Делије Звечан написао, направљен је нови пројекат! На фотографији се види да је зид релативно мали и биће повећан тако да буде мислим чак 3 и по метра. Сем тога, биће одрађене и високе куле на уласку и богатија капија, као и још неки детаљи који ће омогућити већу безбедност! На крају свега, поставиће се бодљикава жица дужином целог зида и сигурносне камере.

Износ целокупног новог пројекта је 92 109,80 евра. Пре него што напишем конкретније шта колико кошта, једна важна напомена. У акцију се укључио и Веран Матић са Б92 са прилогом од 5 000 000 динара! Пошто је већ неко време та информација присутна (у међувремену и потврђена), мало ме је прошао шок и изненађење. Али у први мах сам био шокиран. После велике помоћи кухињама сада огромна помоћ и светињи. Да ли је његова посета светој српкој земљи оставила толико дубок утисак на њега као и на све нас, па је као и сви ми осетио потребу да помаже оној земљи која вапи за помоћи сваке врсте - не знам. Али сви са којима сам разговарао су се сложили да је за много веће поштовање он, на чијој телевизији одвајају границе Космета као посебне државе, него безброј "патриота" који на сва уста трубе о Косову а нема ама баш никакве вајде од њих! Дај Боже да је човек осетио и препознао причу доле, јер он може много да помаже, отворена су му безбројна врата која нам наравно нису.

-земљани радови 2 632,00
-зидарски радови 61 390,00
-бетонски радови 15 668,20
-армирачки радови 8 556,80
-тесарски радови 1 212,00
-покривачки радови 1 350,40
-столарски радови 1 300,40

укупно: 92 109,80 евра
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 09 Nov 2011 10:51    Post subject: Reply with quote

Данас је дошло 50 франака на девизни рачун.
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 09 Nov 2011 18:27    Post subject: Reply with quote

Још две уплате од 50 и 10 евра од Делија из Европе данас.
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 10 Nov 2011 21:07    Post subject: Reply with quote

Вести: http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/178533/Zid-dug-170-m-oko-manastira-Devic

Б92: http://www.b92.net/video/videos.php?nav_category=905&yyyy=2011&mm=11&dd=10&nav_id=556681
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 23 Nov 2011 23:26    Post subject: Reply with quote

http://www.mondo.rs/s225174/Info/Hronika_i_Drustvo/Zenskom_manastiru_Devic_pet_miliona_dinara.html
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 06 Dec 2011 00:42    Post subject: Reply with quote

Прослеђен је и уручен новац, 500 000 динара, које је Телеком одобрио као помоћ овој акцији! То се догодило још пре неколико дана али нисмо још скенирали и поставили признаницу, али биће учињено за неколико дана.

У међувремену, скупљено је преко 800 000 динара од повећане цене карата за дерби. Повећан је био Север за 100 динара, и поред великог броја пропусница, преко 800 000 динара је скупљено (постоји прецизна информација у клубу, написаћу ускоро).

То значи да смо до сада скупили отприлике око 23 000 евра. Са споменутих 50 000 евра које је одобрило министарство, недостаје око 20 000 евра за довршетак зида! У плану је неколико акција да би се овај новац сакупио!

Као што је већ писано, 15. децембра прославља се Свети Јоаникије Девички, и то је наравно слава Девича. Већ неколико година за редом идемо на славу доле, па ће тако ако Бог да бити и сада. Ако је неко заинтересован, нека ми се јави приватном поруком да видимо да ли има још места.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop