DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

КОСМЕТ ВЕЧЕРАС
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 56, 57, 58, 59  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 05 Jul 2014 11:54    Post subject: Reply with quote

Ево још који доказ о томе да нико не пљује Николића и Вучића нигде изузев Космета.

https://www.youtube.com/watch?v=TwERxVdctvQ

п.с.Молим брата Грка и остале да ми само не изврше замену теза као и на прошлом клипу који сам окачио па да испадне да ја подржавам ове заветнике или кога већ,као што је испало да ја подржавам човека који псује Бога јер сам окачио клип тога.

п.с2 Вуче Мандушићу потписујем сваку реч горе написану, најбоље си објаснио целу ситуацију.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 05 Jul 2014 11:58    Post subject: Reply with quote


Setite se sta znaci ovo gore pa tek onda napisite nesto na ovoj temi.
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 05 Jul 2014 19:36    Post subject: Reply with quote

Свако има своје мишљење и то је океј. Али мишљење долази из мозга, који је кратковид. Колко се свако од нас зајебао у мишљењу или га променио са временом? Зато је битно да се прича без обезвређивања другог и без осуђивања.

Ја не бих председнику Србије звиждао на таквом месту и мени то делује несвесно, нереално, бескорисно и анархично понашање осим ако га не ради неко ко је толико узвишеног и витешког духа да увек и у свакој ситуацији одреагује на неправду било ког облика, било да су шеф или професор на факсу испали јаја у некој ситуацији, било да га је пандур испровоцирао или да је неки вођа на трибини нешто погрешио.
То је исто као и бити за промене у друштву али не преко политике. Ваљда Деда Мраз да нам падне с неба и уведе деспотију.

Запитајте се зашто Патријарх Павле није никад критиковао Милошевића, који је био велики издајник. Зато што је знао да је гледано са једног вишег нивоа, из духа, један народ један ентитет, и да сваки има вођу кога заслужује, није то флоскула, то ми СВИ својом свешћу заједно креирамо.

Зато, када не будемо мислили да је оно "видиш трн у оку ближњему, а не видиш балван у оку себи" Господ рекао, наравно, свима само не нама, него почнемо никада да не мислимо да смо бољи од другог и да он треба да се мења по нашим стандардима и буде као ми, кад се мало "уздигнемо" духовно па почнемо да схватамо да су нпр. про-европејци (у народу, не политичари) само људи који би желели да могу од плата нормално да живе, да имају болнице у којима не умиру бебе и да могу понекад на летовање да оду, да ми мрзимо западне земље и народе због њихових влада и политичара а шта би онда о нама требало да се мисли, кад почнемо да разумемо да су Хрвати (већина) и Муслимани заведени, обмањени и залуђени Срби и да нам нису они главни непријатељи него они што су то урадили и што су нам преписали историју, онда ће нам можда мало бити и боље.

Кад будемо схватили да Само Слога Србина Спашава не значи сви треба да мисле као ја/ми, него поштујем буквално мишљење сваког Србина и не мисим да сам ја већи патриота од њега, онда ће почети и да нам се јављају политичке опције које ће бити мало повољније и по национални идентитет, а и по џепове. То је једноставно, браћо, закон природе.

... до тада, делићемо се и мислити да смо бољи од ближњих на Газиместану, на трибини, на улици, у фамилији... и имаћемо земљу какву имамо, тј. нестаћемо за 150-200 год..
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 05 Jul 2014 20:22    Post subject: Reply with quote

... не ваља ни то што на озбиљним темама које нису навијачке не могу да се споје ни 4 уписа, а да одма' нема неке потребе за смиривањем страсти, за тишином, позивима да се не замерамо и сл. (кад ово кажем не мислим о ничијем одређено писањем, или не писањем, на неким темама, него уопште). Као да смо инијанци неки.

Старије чланови неће да пишу јер су се млађи прошабанисали па им је испод части, ваљда, не знам. Само лупе пацку неком кад треба... Ја, који сам нека средње/матора генерација се сећам да сам ја барем закачио мало друштво у ком није било ни буквално 3% овликих тензија, перверзија, дебилизама, манипулација, махинација, провокација, фекализација, канализација, али сам и имао понеког старијег у крају у ког сам гледао и слушао и који је био много битан да израстем какав сам израстао, какав год дасам.

Прича овде може некоме и да помогне да скапира неке ствари, па макар то и било како не треба да мисли. И то је корисно. Може човек и да схвати у чему се зајебао, шта је погрешно мислио. А, да је ћутао не ни знао да је у заблуди.

Иначе, овакве "озбиљне" теме немају много смисла...
Back to top
View user's profile Send private message
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 06 Jul 2014 01:47    Post subject: Reply with quote

Мени делује да људи по директиви разводњавају причу, као да су чланови напредне странке. Аман ако човек стави ЕУ испред светог Косова и Метохије, ако погази своје речи, ако прода свог кума, о чему даље ви причате? Доста претварања.
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
KAN I
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Nov 2010
Posts: 45
Location: М2

PostPosted: 06 Jul 2014 07:36    Post subject: Reply with quote

Pancevac87 wrote:
Мени делује да људи по директиви разводњавају причу, као да су чланови напредне странке. Аман ако човек стави ЕУ испред светог Косова и Метохије, ако погази своје речи, ако прода свог кума, о чему даље ви причате? Доста претварања.

И предлог су пиштаљке,шерпе.перформанс испред председништва...?Тај председник је то постао већинском вољом наших комшија,пријатеља,родбине,није нам пао са Марса.20 година нас он и кум зајебавају,а ми се на овом форуму препиремо ко је већи Србин онај који је звиждао или онај који није, да ли је право место и право време, или је лоше место и право време,или добро место а лоше време...Покушајмо да утичемо на већину да схвати размере и дугорочне последице његове политике и да на тај начин утичемо на ширу јавност да се направи притисак да или он промени ставове или се склони са тог места.Тада ће се ови Видовдански звиждуци изгубити и престати да буду предмет типичне српске поделе " ил' си с 'нама или против нас " .
П.С Панчевац , нисам теби реплицирао,само ми је твој пост послужио као мотив да ово напишем
Живи били
_________________
Никад пораз-само лекција!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 07 Jul 2014 10:44    Post subject: Reply with quote

Влада Делија wrote:
Pancevac87 wrote:
Мени делује да људи по директиви разводњавају причу, као да су чланови напредне странке. Аман ако човек стави ЕУ испред светог Косова и Метохије, ако погази своје речи, ако прода свог кума, о чему даље ви причате? Доста претварања.


Погрешан приступ друже, све то стоји што си рекао, али има ли нешто испред свега овога има и те како то је СРБИЈА.Ако тај Вучић уради нешто Ја ћу да му скинем капу и кажем браво.Шешеља ценим као интелектуалца али је као човек...Он је гледао свој интерес, само свој, своја сујета му је била испред свега, зато је и тако завршио.Доста је више предрасуда, сви политичари имају неке репове, компромитације, Вучић једини има шансу да уради нешто, погледај само његове алтернативе и рећи ћеш иди бре ови остали не би могли ни нацртане овце да сачувају.


Свако ко је на власти има шансу да уради нешто па тако и Вучић. И не само да има шансу да нешто уради већ је доста тога и урадио. Ето решио је нпр проблем лошег функционисанја државних институција на космету тако што их је укинуо. Похапсио је гомилу криминалаца а неке чак и извео на прави пут и убедио да треба да раде поштено нпр послове министра одбране. Спасио је Шабац. Спасио је децу из снега. Стање у пољопривреди никада није било боље и сељаци не знају шта ће са толиким парама обзиром да је цена јагоде била 30 а цена вишње 20 динара. Обзиром на то да ради 20 сати дневно не стижем само да толико пута скинем капу и кажем браво.



Неприкладно је и ружно да се на Видовдан на Газиместану жвизди и пљује било ко, а исто је тако ружно и неприкладно да један политичар искористи такав догађај за своје говоранције.
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 07 Jul 2014 17:03    Post subject: Reply with quote

vojvoda_neunistivi wrote:
Неприкладно је и ружно да се на Видовдан на Газиместану жвизди и пљује било ко, а исто је тако ружно и неприкладно да један политичар искористи такав догађај за своје говоранције.


Наравно да је ружно злоуптребљавати такав догађај, и нема потребе да се троши папир на то какав је дотични политичар, пошто знамо какве је све изјаве давао, поготово са оне стране Дрине. Ипак по мом мишљењу, добро је што је он тог дана био на Газиместану, чисто због неке симболике, и ја на његово присуство тамо не гледам као на присуство Томислава Николића већ председника Србије.

И нисам теби директно реплицирао, већ се само надовезујем на причу.
Back to top
View user's profile Send private message
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 07 Jul 2014 17:57    Post subject: Reply with quote

Наравно, његов посао и јесте да иде на такве догађаје и то је чак велики напредан у односу на претхоодне године кад су на парастос ишли углавном само министри. Надам се да ће да оде и у Братунац само боље да не прича ништа. Нека запали свеће, поклони се и назад јер не верујем да ће да га мирно саслушају после свега што је налупетао претходних година.

А што се нас тиче, мислим да би требали да прекинемо са политиком и да много више енергије усмеримо на подизање свести међу нама самима за почетак пошто је евидентно да није на задовољавајућем нивоу.
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 07 Jul 2014 23:14    Post subject: Reply with quote

САД ВИДИМ ДА МИ НИЈЕ ОБЈАВЉЕН ЈЕДАН УПИС, СЛУЧАЈНО. Зато га објављујем сада, нисам имао приступ нету неколико дана. Он је одговор након претпоследњег Шомијевог уписа. После ћу одговорити даље, не да бих паметовао јер тако треба него зато што осећам колико је важно да се ово истера на чистац...

Шоми, велики си филозоф и писац... Не видим увек сврху шта тачно хоћеш да кажеш, али као да је потребно да увек нешто напишеш па шта год!

Тај клип не знам где се качи и где је то свуда али ја га први пут видим, а било који пут да га видим не разумем како бих могао да се позивам на њега на било који начин осим да се онај лажни Србин најблаже речено искритикује. Можда неко познаје тог човека па зна одакле он долази али не знам где пише да је он са Космета, и опет какве то везе би имало? Дај Боже да је дошао из Офенбаха јер би чини ми се тако била макар привидно мања штета, не желим ни једном српском крају таквог патриоту да се њиме поноси. Није уопште ни битно, али чисто да се резимира тај део приче. Наравно да се нашао међу букачима и понеко одоздо, ја сам први видео једног момка са обележјем једне енклаве... Али не видим опет какве то везе име и где то пере било кога? Иницијатори и носиоци тог херојства били су инстант Србенде 3 у 1 који су за цирка пола сата кренули на север пут својих топлих домова, до догодине на Газиместану.

Штипкање са шиптарским, иностраним и свим немогућим факторима који постоје неминовност је данашње политике. Недавно је на промоцији књиге митрополита Амфилохија о страдалном периоду 1999. године на Космету говорио и господин Конузин, свима нама познати и омиљени бивши руски амбасадор у Србији. У прилично дугом говору који је ваљда захваљујући страшној ситуацији која је задесила његов народ у Украјини најмање имао везе са темом вечери, Конузин је не мали број пута изговарао у различитим контекстима приче - "наши партнери са Запада". Притом није био ироничан, него је просто језик ткз. политичке коректности и других лажи и манипулација оквир у коме се наступа у данашњој политици. Тако је и са тим сусретима и контактима, сви су они у филму у коме морају да играју игре и да се налазе, преговарају, смешкају се и штипкају, а да их нико не пита ни да ли то желе ни да ли им се свиђа. Они су у суштини небитни играчи, обични пијуни које неко помера како из својих озбиљно и добро промишљених разлога сматра (боље рећи - зна) да треба. Имају и они ту мало простора да дишу и кад им се не каже да смеју али то је ретко и безначајно. Наравно да није искључено да ће тате једног лепог Видовдана да пошаљу старог доброг брата Змију да нам се обрати на Косову пољу са речима подршке и жеље да живимо у добрим односима једни са другима. Али само ваше питање, односно поређење председника Србије (није битно презиме) и председника државе која је настала на име отете територије исте те Србије, говори колико ви површно све ово схватате. Наравно да би било најблаже речено дегутантно да нам Тачи стоји на попришту Косовског Боја док се молимо за Косовске јунаке и да бисмо као народ морали да звиждимо и шта год друго радимо не бисмо ли спречили да он нешто каже, по могућству да уопште и дође (мада је то скоро немогуће, довољно је сетити се ситуације од претпрошле године). Састанчење са свим и сваким је неминовност свих особа из те сфере али зна се кад и где. Чак ни нашим политичарима, све и да су омиљени не би било право место да у том тренутку и на том месту говоре, али то је ствар неких других ствари што би рекао човек. Значи непримерено је поређење и питање тако да је и одговор непотребан за овај контекст приче, али ако би се причало на неку другу тему наравно да би требало испљувати Тачија на том месту у том и таквом тренутку.

Е сад оно због чега си ме екстремно изнервирао и што је најблаже речено безобразлук једног обичног демагога. Шта ти то значи - било је алкохола и траве више него у драгстору? Каква су ти то поређења као да смо и на гостовања такви ишли у том периоду а камоли на Видовдан? Која је сврха овог твог уписа, тераш нама контру зато што ми пишемо једно па ти да смислиш да нам доскочиш, не разумем?! И опет пишеш нешто напамет да би писао, којим годинама учили, који људи, колико си ти пута ишао са нама доле? Не пишу се те рецензије на основу пар Видовдана а питам се да ли имаш и толико укупно одлазака са нам доле. Питам се не због не знам чега него кад већ тако студиозно коментаришеш па ме само занима на основу колико одлазака, да бих знао колико је твој закључак озбиљан. За твоју информацију, на Косово су ишли наши старији на челу са покојним Зељом још почетком двехиљадитих на прво ношење хуманитарне помоћи доле. То се и наставило, затим март 2004. године, па опет енклаве, манастири, Видовдани... Све до те несрећне 2008. године и проглашења независности када се Српство мало узбуркало па су у том светлу и Видовдани били неупоредиво посећенији него претходни или ови који ће касније уследити. Тада је по логици ствари и наш број био знатно већи, да ли осме или девете нас је чак ишло пет бусева плус аутомобили... У том позитивном порасту интересовања негативан моменат био је тај што се није могло исконтролисати све тако да је било људи који су помешали одлазак доле са гостовањем. Али твоје извлачење тога да би ставио у контекст неке приче која одговара твом схватању целе ситуације које би и осталима да презентујеш - најблаже речено је срамота! Још брбљаш о томе како се ми постављамо као учитељи свима упркос свему што сам раније написао, исто као што си ме у претходним уписима покварено подвео под причу - не знам шта се то променило да ми сад не пљујемо власт, иако врло добро знаш или можеш лако да провериш и шта сам овде и на свакој другој теми последњих дана, седмица, месеци, писао о власти. Значи једном речју - безобразлук! Не постављамо се ми као учитељи било коме зато што сматрамо да смо бољи у било ком смислу, написао сам и да смо небитни на нивоу Српства, и ништа ми као људи, Хришћани, Срби, нисмо испред било ког члана неке организације или покрета, или уопште било ког човека - Боже сачувај! Вероватније је чак да смо у Божијим очима много гори. Али то није разлог, о паметни човече који мораш да напишеш, да не говоримо о катастрофалним грешкама одређених групација или људи и о проблемима које те грешке изазивају. Значи то су две (д в е - 2) различите ствари које немају везе једна са другом. Као што је родитељ и родио и подигао и васпитао дете па оно опет може и треба да му каже и укаже ако у нечему родитељ греши, а камоли ово где ми какви год да смо имамо право, тачније морамо да кажемо другима који се понашају недолично. Или смо требали да их пустимо рецимо прошле године да скандирају "уби закољи" уочи парастоса?
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 08 Jul 2014 06:14    Post subject: Reply with quote

На пола ствари си одговорио за оно што и није било упућено теби него у мојој конверзацији са другим људима са јасним разлогом на то на овој теми . Ја сам изнео само једну негативну ствар која се Д Е С И Л А,а ти сада мене нападаш са тиме што нисам изнео који је проценат тога да ли 12% или 30%. И притом сам напоменуо да смо и ми У Ч И Л И и да нисмо ни ми до овога данас дошли без прележаних богиња,до овога данас да наша група буде неки идеал и пример понашања на Космету.

Не пљујемо власт,опет не знам што ти одговараш на то и што си се пронашао увређеним и да ли сам ја тебе именовао да не пљујеш власт да би ми на тај начин одговорио? Човече ја кад пишем поруку ако конкретно мислим на некога тог конкретно и именујем,немам проблем са тим,нигде па и овде. Мислио сам генерално,погледај теме,чини ми се да је више порука било кад се издајник Тадић руковао са Тачијем на аеродрому (и то је био неки филм),него када је Вучић предао Космет и терао Србе на Тачијеве изборе и то нема везе са Севером,већ са тиме да је народ упао у неку врсту меланхоније,безвољности а опет под утицајем режимских медија и да се то преноси и на овде. Као да желиш у расправи да ме дискредитујеш па онда одговараш на нападе од стране мене које се нису ни десиле.

Још једном Вуче Мандушићу свака част за поруку са којом се апсолутно слажем!

Искључујем се из ове дискусије,али сад за стварно.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 08 Jul 2014 13:45    Post subject: Reply with quote

Vuk Mandusic wrote:
Брате Грк,наставићемо разговор када се будемо видели,али ово твоје писање горе је често замена теза,искрено. Нигде ја нисам рекао да им треба пуцати у колена(чак сам се и оградио од тога),већ навео тај пример како су се наши преци самоорганизовали и борили против те пошасти када нису имали државу. Као што сам навео да свако учини нешто сходно свом карактеру,па наводио примере,које си изгледа погрешно разумео,а веров.ја нисам добро описао-не може се исто очекивати од неког професора,пекара,навијача...различити модели,свако према својим могућностима и каракт.особинама.

Моје размишљање је-уради нешто,оно што је до тебе,невезано за пол.партије. Као што је минимум који можеш да урадиш приликом помоћи неком болесном детету,рецимо да даш 1000 дин,тако учини минимум на државотворном плану. Нити ће тих 1000 дин излечити то дете,нити ће прозивање издајника вратити нашу државу из колонијалног статуса,али када би свако учинио свој минимум,можда би и могло то да се оствари.

Поновићу,главни проблем овде је несвесност тога шта представља Николић(мада је он мало дете у односу на Вучића и Дачића). То је душманин ове земље и тако се треба опходити према њему,било где.Посебно је иритантно стављати ово у неки ''дневнополитички''контекст ,јер не ради се овде о неким баналним манама председника! Релативизација проблема ће нам доћи главе. Сасвим је на месту поређење са евентуалним доласком Тачија на Газиместан,а тај сценарио није уопште нереалан,напротив; мислим да је сасвим изгледно да се за 5,6 год. он појави тамо са причом ''заштите клтурне баштине српске националне мањине,а све у духу европских вредности...'' Шта тада радити? Ово је можда мало грубље карикирање,али је сасвим на месту и најбољи је одговор на тврдњу да се не сме на Газиместану прозивати...

Неистина је да Николић(или други издајници) није био прозиван у унутрашњости земље. https://www.youtube.com/watch?v=2yAr8pNUdwU ,затим на Опленцу; тачније,испрозиван је увек када се појавио у народу који није могао да исконтролише( за разлику од Вучића рецимо,који се не појављује ако служба претходно није одрадила посао,тј.ако у главу познаје сваког ко ће се наћи ту у маси),Дачић је такође више пута испрозиван,где је један функционер Двери добио 15 дана затвора због тога.

А то што кандићевци и сл.шеткају Београдом а ми прозивамо Николића,то ме је подсетило на тумачење неког лика након педербала 2010.-''поред толико проблема у земљи(па наводи отказе,приватизацију...)они нашли да се боре против педера.Они да желе добро Србији они би протестовали због тога,а овако само траже изговор за тучу и рушење''.


Нставићемо уживо свакако, али је много важно да се истера ово до краја јер ово читају многа деца која треба да наследе старије на Северу да и они буду оно што су Делије увек биле... А то нису свакако букачи у празно, јаки на речима никакви на делима. А оваква поставка ствари води ка томе... И ми смо још кад се покренуо форум о националним питањима увели мало строжија правила да бисмо могли да контролишемо ко стоји иза ког писања да нам се не би убацивали људи из којекаквих партија и организација да терају своју политику. Зато ћемо морати и ову екипу људи да позовемо једном на састанак да видимо ко стоји иза ових писања, да ли је реално да се њихово тврдокрно мишење на папиру уважава да стоји овде да то читају толики људи или је то празна демагогија коју нећемо трпети. Твоје мишљење ценим иако ниси у праву за много тога, јер знам да стоји човек иза њега који није празна прича. Не кажем за било кога да јесте, али треба знати са ким се дописујеш и колико је чије мишљење валидно или није.

Врло добро сам ја свестан шта представља Николић и то нигде нико није могао другачије да прочита од мене нити од било кога на овом форуму! (Панчевац, боље да ти не пишем шта ми је све на уму сада јер није пристојно, рећи ћу ти само да треба да те буде срамота са тим директивама, једва чекам да те упознам да ми објасниш све то што имаш, да знам чисто како се добијају те директиве из напредне странке...). Коме ја треба то да се доказујем, јел треба да пљујем на самог себе тиме што ћу да пљујем Николића на Газиместану да би Двери и Заветници мислили да сам ја супер Србин на месту? Нека хвала. Ја сам пре свега Хришћанин па хиљаду празних места па тек онда Србин! Или боље речено - ја сам Србин у изворном и једином правом смислу - дакле Хришћанин, ту је знак једнакости! Дошао сам на литургију у Грачаницу и нека сам смрад највећи на свету али толико макар знам шта је литургија. Исто тако и на Газиместану, на парастосу сам а не на паради псеудо навијачких група или на снимању Булајићевог филма. Чему потреба за експонирањем организација, странака, идола...? Дошли смо на извор, ту смо рекли коначну реч, ту смо изабрали пут, ту смо се ујединили за векове, ту је на крају почео почетак! Треба се мало удубити у целу причу и покушати да се схвати шта је Косовски Бој, Косовски Завет, у одлуку Светог Кнеза Лазара, у свест сваког човека Србина који се тог дана нашао на том пољу да ступи у бој... Много је тема али о томе се не прича нити се о томе уопште размишља. Да ли мислите да су они били свесни колико велику ствар чине у том тренутку? Наравно да нису могли ни да претпоставе да ће за неких шест векова и даље долазити њихови наследници да се поклоне њиховим сенима и помоле за спас њихових душа. Они су вероватно размишљали о ономе што остављају иза себе, о својој деци, женама, мајкама... Није могуће да међу њима није било и оних који су се бојали, пресабирали... Велика се драма збивала у свакој души, то је сигурно. А још сигурније је да се свако од њих молио Богу и да је имао тврду и непоколебљиву веру у Његов промисао! То их је и учинило бесмртнима и нама толико важнима, зар нико није размишљао на ту тему зашто је баш тај бој толико важан кад их је било на стотине и хиљаде кроз историју? Они су изабрали жртву, и то жртву за све нас овде и за сва поколења која ми треба да створимо, јер да они нису принели ту највећу могућу жртву - своје животе, ко бисмо ми били данас? Да ли би нас уопште и било? Ако би, не бисмо били ово што јесмо него нешто сасвим друго. Зато бисмо ми морали на том месту да ћутимо као заливени и да размишљамо о свему овоме, а кад почне парастос да се искрено молимо за њих, иако су они сви у Царству Небеском, и да их молимо да се и они за нас моле јер смо ми, какви год да смо, једина њихова деца, другу немају.

Можда ми не би ни сметало што неко носи рецимо неку заставу неке партије или организације када би се видело да су је раширили негде да се сликају за историју, да су ту били као нека заједница... То је документ за поколења и то је лепо, али овде се не ради о томе и то се види из авиона, ту је идеја да се позира, да се буде виђено, да сви знају да су неки тамо ту, и то ваљда даје њима осећај битности... Сваке године идемо на Видовдан доле као на стрељање, знамо да нас чек циркус и да се нећемо осећати исто онако као сваки други пут када идемо доле! Е сад, да ли треба радити на томе да будемо нормалан народ, или треба да будемо растурена банда? Ако је оправдање - ко смо ми да другима попујемо, онда ништа, ајде да наставимо да глумимо будале, да пустимо да скакућу около и певају убиј закољи и остало, а веће смо будале ми и остали навијачи од свих тих заједно, а ту смо једини нормални, боље рећи неприметни. То је сигурно одличан концепт.

И да се вратим по стоти пут на вашег Николића од кога нисте далеко сви ви који сте толико острашћени, јер сви ви имате неког свог Николића а мени су они сви исти јер нисам толико глуп да верујем да се он ишта пита. Сваки иоле частан човек ако би неким чудом залутао на једно такво место, повукао би се са образложењем да неће да буде марионета и да чини такве ствари својој земљи и свом народу. Нама Запад кроји капу а свако ко жели да дође на власт мора да игра по њиховим диктатима, и потпуно је небитно да ли се главни глумац зове Тома, Аца, Борис, Пера или Жика. То крвљење међу полоитичарима служи за затупљену масу народа која верује да ће им бити боље ако дође Жика уместо Мике. И тако се купује време да нас потпуно опељеше. А ми уместо да се окренемо суштинским проблемима ми се крвимо око глупости. Да видимо ко од нас има петоро деце? О чему ми даље да причамо, вајне патриоте и Србенде, све заједно овде да нас истресеш колико би деце нашао? Да видимо ко држи фамилију на окупу, посећује редовно баку и деду, мири завађене у оквиру ње ако их има...? Ко није у завади са било ким из свог окружења, родбином, суседима итд...? Јебо вас Тома, не залуђујте се периферним стварима док нисте решили основне. Хоћете да враћате Космет са политичарима и да васкрсавате Српство, знате кад ћете у томе успети? Никад! Него дај да кренемо од самих себе, да поставимо један здрав темељ око себе на који може да се назида једна велика кула одбране Српства! Ако бисмо имали бар по петоро деце, и њих подизали у изворном духу Српства, васпитавали их да буду прави људи, да и они заснивају велике породице, да се држе једни других у љубави и пожртвовању... Па још окупљали и обично растурену родбину, спајали покидане нити да једна велика породица - фамилија, заиста то и буде... Е онда би се могло рећи да градимо основу, темељ, једино то може да нас подигне из блата и да нас сачува. А ми бисмо да нам дође неки чаробњак и да нам врати Космет и златну епоху Српства... Не иде то тако, ајде прво да урадимо што је до нас, јер кад би се само нас 100 овде договорило да тако нешто направимо у наредних 10 година, ја вам гарантујем да би се то проширило на цело Српство и дало веће резултате него што можемо да сањамо.

Нисам ја ставио кандићевце и остале у контекст замена теза, него сам се само запитао како је могуће поред толико екстремних да они то чине? Јер је чињеница да се ти људи крећу потпуно опуштено и без икаквог обезбеђења, па нема ко да им приреди ни симболичну непријатност. А онда се овако нешто деси преко пет кордона и то шиптарске мурије. По мени то само говори у прилог томе да је кукавичлук по среди. У стилу ђака првака када се потуку, као пусти ме да га пребијем а нико га не држи. Што каже један од нас, то је врло популарна појава данас и може се дефинисати као појам "лажни екстремизам". По ужој Србији вичу јер знају да за то неће одговарати, а онда доле и гађају кад осете да и то могу. Ми се дефинитивно не разумемо кад нам није исти осећај, замисли који је то бедан осећај да гађаш некога, па макар био и издајник преко кордона шиптарске мурије... Мене је буквално срамота од тог лажног екстремизма!

Иначе, да се стави тачка на странчарење јер је већ више последњих уписа потпуно непримерено и превише страначки оријентисано. Странке су рак рана Србије, запамтите то! Док је овакав систем по секташком систему да мораш да будеш друг члан и за најобичнији посао ми смо у проблему! Највећи допринос за Српство био би угасити све странке у једном дану на било који начин и увести закон да ко прави корупцију на било који начин преко странке-секте, 10година робије минимум... На Северу су странке Богу хвала забрањене увек биле!
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 08 Jul 2014 19:58    Post subject: Reply with quote

Превише философије.

Да жалосна сова није одлучила да држи говор и да паметује окупљеном народу ништа од овога не би ни било. Зна се шта је парастос и шта се ради када се дође на исти, тако да је само то и требао да уради, а не да се прави паметан. И треба да му се свижди у тој ситуацији, исто као и престолонаследнику и сваком следећем који дође да скрнави такво Свето место.

Те који су му звиждали свакако треба усмерити да своје понашање на овом и другим местима прилагоде и промене, али никако не бих себи давао за право да је једино моје мишљење исправно и да ту треба тачка да се стави. То су Срби, наша браћа, друге немамо, резервну нацију немамо, тако да са њима треба радити, али далеко смо ми од неког идеала који треба било коме да буде смерница (чак и да смо најбољи од свих не треба бити горд и постављати се тако...).

Свакако да треба децу правити, али исто тако треба им и оставити неки бољи свет, тако да упоредо треба радити на свим пољима, како духовним тако и националним, и као што је црква ипак системски организована (није дакле анархистична творевина), исто тако сматрам да озбиљне друштвене промене могу да се спроведу искључиво преко институција система, а у нашем случају променом овог накарадног система. Само од себе се неће ништа променити. Молитва је корисна, али без дела која ће да поткрепе све то нема ништа. Исто тако ништа нам неће значити ако будемо децу правили а она да би преживела морала да пале из Србије јер им нисмо створили услове који су људски и где се поштују знање и духовне врлине.
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 08 Jul 2014 21:13    Post subject: Reply with quote

На жалост, вековима живимо са шиптарима (или боље речено поред њих) широм Старе Србије а да нисмо много научили од њих. Прво и основно да све проблеме решавамо између нас, у својој кући, а на улици и против непријатеља да се држимо сви заједно. Наравно да је глуп потез Николића што је уопште држао говор, као и оног Карађорђевића пре неку годину, али подједнако је глупо и то што му неко звижди и гађа га петардама, и то ни мање ни више него на Газиместану, на Видовдан, када се одржава парастос Косовским јунацима. Парастос се зна шта је и нико осим владика (или Патријарха) нема ту шта да митингује, ни на бини ни око ње. И замислите на тренутак колико нам се само шиптара смеје и наслађује овим глупостима и овом бедом у коју смо се претворили. Уместо да ћутимо и да радимо, бавимо се глупостима, као неке доконе бабе! Свака кућа је Србија!
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 09 Jul 2014 00:40    Post subject: Reply with quote

Превише политиканства.

Симптоматично ми је да се од свих нормалних и проверених људи који се јављају са одређеним ставом сви на известан начин баве политиком и странком, ма која то била. И нервира ме што нам се уноси међу нас дух неких других, на мала врата зато што је то као исправно. Ми јесмо катастрофа за све и најгори смо, па какве то везе има сад са овом причом? Зашто смо ми горди ако спречавамо нешто лоше и погрешно, јел лоше да неко ко је можда и најгори каже неку истину, јел то онда мање истина? Најбоље да се лажно смиравамо јер смо ми грешни, као што смо и лажно екстремни, лажни бунтовници.

И за крај, на тему последњег пасуса - немојте да се много губите и да заборављате да смо ми само навијачка група. То што си навео је посао за неке друге, ми смо увек били и остали обичан народ, некада реакција, касније критична маса. Ми смо обични пешаци, а то што неки од нас имају предиспозиције и(или) претензије на више, то морају да остваре преко неких других групација које се тиме и баве. Ми смо били и остали страначки неопредељени и у много незгоднијим временима...

И још једном да вас све заједно приупитам, пошто нико од вас није ишао ове године на Видовдан доле са нама - јел смо ми издајници заједно са напредњацима зато што смо се још у бусу договорили да не звиждимо и не глупирамо се ако до тога дође, јер је и дебил могао да предвиди да ће до тога доћи? Ако јесмо, онда лепо следеће године организујте одред екстремних Делија и наоружајте се упаљачима и пиштаљкама па правац на славно поље, на бојно поље... Rolling Eyes
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 56, 57, 58, 59  Next

View previous topic :: View next topic
Page 57 of 59

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop