DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

КОСМЕТ ВЕЧЕРАС
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58, 59  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Каменко
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 69
Location: Пиз ди Материни

PostPosted: 01 Jul 2014 13:10    Post subject: Reply with quote

По страни то, ко је и зашто тамо викао, то је одавно изгубљена битка овог народа.
Мене занима наше двориште, јер желим да Делије, које за разлику од којекаквих псеудо организација и странака имају прилику много чешће да посећују Космет, имају здрав, хришћански однос према светињама, а не да се понашају као Богом дани Срби, који мисле да су тиме што су некоме звиждали на светој земљи много урадили за српство, а уствари су само показали колико су горди и колико им фали поштовања према сопственим светињама и да су ту дошли из неких сасвим других разлога, а не због помена јунацима.
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 02 Jul 2014 09:22    Post subject: Reply with quote

Каменко wrote:
По страни то, ко је и зашто тамо викао, то је одавно изгубљена битка овог народа.
Мене занима наше двориште, јер желим да Делије, које за разлику од којекаквих псеудо организација и странака имају прилику много чешће да посећују Космет, имају здрав, хришћански однос према светињама, а не да се понашају као Богом дани Срби, који мисле да су тиме што су некоме звиждали на светој земљи много урадили за српство, а уствари су само показали колико су горди и колико им фали поштовања према сопственим светињама и да су ту дошли из неких сасвим других разлога, а не због помена јунацима.


И ајде још једном, коме је промакло... Exclamation
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 03 Jul 2014 10:01    Post subject: Reply with quote

zvezda_srbija wrote:
shomi wrote:
Мада сам отац Сава Дечанац је рекао да су ту били и поједини Срби са Космета.


Кад си већ видео да је отац Сава Дечанац рекао ово, не знам како ти је промало да је додао да Срби са Космета НИСУ звиждали председнику, да су звиждачи дошли махом из централне Србије, и да је то апсолутно непримирено да се ради на једном таквом месту и на један такав дан.


претпостављам да је овај човек и још многи дошли из централне Србије и да су сви са Космета са одушевљењем дочекали председника.

https://www.youtube.com/watch?v=BjW5F0LJREM

Каменко,па ја не спорим то што си написао,али зар не постоје и они горди који је ето самом појавом на Космету много урадили за српство.

Друга ствар,ево ја нпр чврсто верујем да међу многим звиждачима није постојала намера да оду тамо да би Томи доакали,једноставно отишли су тамо са намером да се поклоне светињи,да чују коју реч од пастира наших и иако није било неких посебних најава тамо их дочека Тома Николић издајник и би шта је било.

Шта је требао народ да уради ? Да саслуша у причи наследника цара Лазара који ће са Газиместана упућивати разне поруке о чојству и јунаштву о томе како он брани свету српску земљу и аплаудирати,а сметнути са ума да су ту свету српску земљу продали за датум,да су ти исти приморавали људе да дођу на изборе који су организовали шиптарски терористи,да су претили отказима онима који не изађу на изборе,па сте на Космету током избора имали ситуацију да нпр директор школе дође организовано са неколико десетина наставника те школе да би гласали за листу председника и премијера Србије или директор дома здравља са радницима,да је обичан народ на Космету оптуживан за прекиде гласања на Космету кад су ови увидели да Срби већински бојкотују тако нешто,па су послали жандармерију која је одрадила оно што је одрадила а после оптужили народ и на тај начин нанели гнев Срба у централној Србијима према њима. И могао би до сутра.

Издајник је издајник,издајник није достојан светог места која је синоним управо за не-издајство,поготово није достојан да са светог места се облачи у одело оних светих Срба који нису издајници,а да то прође са аплаузима и подршком оног једног јадног аутобуса који су довели за аплауз.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 03 Jul 2014 12:48    Post subject: Reply with quote

Каменко wrote:
По страни то, ко је и зашто тамо викао, то је одавно изгубљена битка овог народа.
Мене занима наше двориште, јер желим да Делије, које за разлику од којекаквих псеудо организација и странака имају прилику много чешће да посећују Космет, имају здрав, хришћански однос према светињама, а не да се понашају као Богом дани Срби, који мисле да су тиме што су некоме звиждали на светој земљи много урадили за српство, а уствари су само показали колико су горди и колико им фали поштовања према сопственим светињама и да су ту дошли из неких сасвим других разлога, а не због помена јунацима.


То је твоје виђење, моје виђење је да се управо из поштовања према косовским јуанцима мора извиждати, отерати сваки издајник који крочи на свету земљу.
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 04 Jul 2014 13:34    Post subject: Reply with quote

Драга браћо, много смо бре нешто луди и јаки, не знам просто како се живи наносаше главе сви ови који нам о истој раде поред вас толико екстремних и посвећених... Ко би реко да је пре пар дана била парада, ко би реко да Кандићке и сличне шетају као било која београдска госпођа по свом комшилуку, да ударне игле у наметању педерске идеологије, сви политичари који су отворено и прикривено за независно Косово итд, итд, просто СВИ који чине зло овом народу или праве било коју врсту штете, живе пуним плућима као сваки обичан смртник који мрава није згазио. Иако те ценим брате и као човека најпре а онда и као навијача, мене би било срамота да пишем о пуцањима у колено па макар и као неком метафором. Исто као и то да са једне стране подржавам да се неко пљује као најгора џукела, вређа, гађа и сл, а онда кад га сретнем у ресторану да му се љубазно обратим са информацијом због које неће моћи да спава а то је да напуштам ресторан јер нећу да дишем исти ваздух са издајником. Није ми јасно шта је идеја, или смо екстремни до краја или нисмо, какве су то љигаве средине? Где је у ужој Србији Николић овако дочекан? Нигде, на невиђено потписујем. Зашто, зато што жваће гуза у Шумадији, Војводини, Београду од реакције полиције, а ту где шиптарска мурија "обезбеђује" ту смо нашли па зашли... Исто као што смо се и измангупирали инстант на 6 сати и отишли кући да екстазирамо на евоцирање успомена са јуначких подвига.

Испада да смо ми индијанци што нисмо учествовали у тој лакрдији а ови који су у духу Гаврила Принципа храбро гађали упаљачима и још храбрије узвикивали пароле, е они су достојни потомци Косовских Јунака... Само једна мала информација. Ти Косовски Јунаци су свој последњи дан у животу, свој последњи подвиг и врхунац жртве започели на Светој Литургији узимајући учешће у њој причешћујући се Светим Телом и Крвљу Христовом. Нису то урадили из неког сујеверја или протокола. Свесни су били да полажу животе у боју који ће уследити јер су се супротстављали великој сили, а мотив за супротстављање није им био "српски инат" или уверење да су Срби најјачи на свету. Они су свесно кренули на жртву желећи да заштите своју децу и поколења од још већих страдања, од надирања иноверног племена које хоће да одузме простор, промени веру, асимилује народ. Нису били мазохисти. А пре свега и изнад свега били су Хришћани, и зато су и у бој кренули са Христом, сједињени са њим у Светој Тајни Причешћа, знајући да је овај живот свакако кратак и пролазан и да је прави бој уствари за задобијање оног вечног који нема краја. Како ми као њихови потомци њима да се одужимо ако не следујући њиховим путем? Свакога дана свог живота ако бисмо могли, а посебно на Видовдан, требали бисмо се захваљивати својим прецима што су нас на путу спасења утврдили непоколебљиво да и ми њиме ходимо, а како лепше и конкретније него да као и они живимо у Христу кроз Свету Литургију? То је једини прави мотив за одлазак у Грачаницу и на Газиместан. Ми кад идемо на Видовдан доле, ми идемо са свешћу да смо кренули на литургију и парастос и ништа више од тога. Зато не носимо обележја, зато људи успут не пију алкохол, и уопште, није атмосфера као кад путујемо на гостовање... Тај дан није уписан као обавеза сваког Делије, то је дан који неко разуме неко не, и сходно томе неко путује а неко не. Млађе момке који пре нису били са нама и који не разумеју пре пута и пре доласка упутимо у ствари да би разумели.

За скоро деценију и по активних посета Космету, Делије су само једном имале ситуацију да је морала да се пребије група Шиптара на неком путу јер су први почели. Било је неких наивних ситуација у јако малом броју и никад Делије нису дале повод, а може се без устручавања рећи да се одласци у већем или мањем броју броје у стотинама! А шта мислите зашто је тако? Један и једини разлог је што никада нисмо хтели да се мангупирамо доле и да глумимо лудаке који данас, сутра иду кући негде далеко и остављају наш народ који живи тамо у великим искушењима. Нигде се не експонирамо, не обележавамо, не гестикулирамо, провоцирамо и сл. Трудимо се да што својим посетама што неком помоћи дајемо свој допринос борби за очување тог парчета Свете Земље за све нас! Па опет, кад су биле ситуације да се брани било нас је у гомилама. А где су били, или ако јесу у ком броју и са којим људима су били ти букачи који се бече и показају средњи прст у Приштини, који певају у оближњим кафићима или испред порте, врте барјаке својих групација да би били што боље виђени...?

Није поента приче да смо ми неки супер мега гига хероји, ми смо небитни ликови на нивоу Српства... Али небитни ликови који знају да се понашају и који знају где им је место да дају свој скромни допринос целој причи. Свако ко иде са нама на Космет понаша се како треба и није инстант патриота на 5 сати, тако је увек било и тако ће и остати. Зато смо се још у бусу договорили и то због млађих момака који можда не би знали због свог неискуства да се поставе, да нема никаквог вређања Николића нити било кога, да не идемо на митинг него на литургију и парастос. Проблем ових организација није у лошој намери и жељи да направе штету, него у њиховом несхватању где су и зашто су. Хоће да учине нешто добро за Српство али то чине на погрешан начин. А ви који овде пишете или сте исто млађи па не разумете или нисте довољно укључени у приче којих има више него довољно за све нас а по писањима би се рекло да сте само у том филму... Искључујући Вука који је и зрео човек и у сваком смислу исправан али га политички ангажман убацује у неко размишљање које је ближе тој опцији него нама.

Поздрав са Косова поља:

_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 04 Jul 2014 14:22    Post subject: Reply with quote

Шоми, постављањем овог линка показао си колико ништа не разумеш и колико си брз да пишеш коментаре а немаш елементарно схватање суштине ствари. На страну одакле је ова несрећна будала на коју се позиваш, да ли јесте са Космета да би то ишло у прилог твојој причи, или је дошао однекуд, потпуно је небитно. Он који је обукао српску народну ношњу, ставио шајкачу са кокардом и пустио бркове, мислио је да ће га то учинити великим Србином - а онда опсује Бога! Јадна матора будала, јадна и несрећна људескара која је комунистичку идеологију заменила "четничком" немајући појма и неразумевајући ништа. Наши највећи непријатељи нису Американци и Масони него Срби који псују Господа Бога у чије име су и положили животе они којима смо дошли на то поље да одслужимо парастос... Он некога назива издајником а не схвата да је он највећи издајник јер издаје и Кнеза Лазара, и Обилића, Југовиће, Косанчића, Мусиће и све остале знане и незнане Косовске Јунаке, али и све остале претке који су били Христови Срби а не неки имагинарни самозаљубљени и самодовољни небески Срби који су најјачи и најлуђи на свету. Рука се позлатила сваком ко дркне шамарчину кад чује неког да је опсовао Бога, јер док је таквих никад нам ништа неће бити боље као народу! Наши преци су били прво Хришћани па било шта друго, српски идентитет је проткан Хришћанством по целом свом оквиру и садржини, и све остало што садржи је у том духу и није му противно. Свако друго Србовање и идеологија су обична лаж која нема утемељење и која је у истој категорији са комунизмом, европејством и сличним идеологијама које имају за циљ да нас разоре и униште. Ко мисли да то није тачно нека проучи нашу историју па нека нађе до пре Другог светског рата утемељење за тако нешто, и ја ћу му признати да је у праву и званично себе одгласити као припадника српског рода.

За глупе и острашћене људе испашћу бранитељ Николића, кога никада нисам симпатисао и о коме немам позитивно мишљење. И не само о њему, него ни о Вучићу, жутима, ДСС-у... Буквално су ми сви исти - вукови у јагњећој кожи који су ту не за добробит народа него за остварење својих личних амбиција, због материјалног статуса и моћи. Али то није разлог да будем заглупљен и острашћен и да уместо да расуђујем главом реагујем на прву лопту као део масе без мозга. Овај догађај је укупно гледано једна велика мрља и срамота, а они који су велики нападачи Николића баш једва чекам да видим какву ће следећу непријатност, где и на који начин да доживи а да то није иза леђа шиптарске полиције...
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
Каменко
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 69
Location: Пиз ди Материни

PostPosted: 04 Jul 2014 16:00    Post subject: Reply with quote

Шоми,
наравно да постоје такви људи и не разликују се много од оних које сам горе описао. Али шта то мења? То је као кад паднеш испит, па се правдаш да их је пало још 150. Постоји још 150 таквих, а ти си пао па си пао, и ништа те не чупа из канала, а камо ли та чињеница.
Дакле, да ми будемо прави, а остали ако неће да се угледају, нек раде како им је воља, што је донекле и у корену хришћанства.
Оног ко 100% зна шта тражи тог дана на Газиместану и шта то представља, не могу да поремете ни много горе појаве од издајника и марионете. То је поклоничко путовање, на које крећеш са потпуно другим стањем духа. Како се понашаш у цркви, понашај се тако и на Газиместану!

Годинама се видовдански помен злоупотребљава, а издајницима и јесте циљ да тај скуп има везе са свим другим осим са сећањем на косовске јунаке, на оно што Срби заиста и јесу! Само што звиждуци њих неће отерати. Њима је циљ да се упецамо, да између звиждукања и препирања, ми заборавимо себе, заборавимо Косово. Уместо да се убеђујемо како је најбоље да нашој фондацији обезбедимо стални прилив новца, овде мора људима да се црта како да се понашају. Да ли издајници могу на бољи начин да нас победе??? Па ви видите браћо какав вам је рачун... Звиждите и даље..
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 04 Jul 2014 17:25    Post subject: Reply with quote

Каменко wrote:
Шоми,
наравно да постоје такви људи и не разликују се много од оних које сам горе описао. Али шта то мења? То је као кад паднеш испит, па се правдаш да их је пало још 150. Постоји још 150 таквих, а ти си пао па си пао, и ништа те не чупа из канала, а камо ли та чињеница.
Дакле, да ми будемо прави, а остали ако неће да се угледају, нек раде како им је воља, што је донекле и у корену хришћанства.
Оног ко 100% зна шта тражи тог дана на Газиместану и шта то представља, не могу да поремете ни много горе појаве од издајника и марионете. То је поклоничко путовање, на које крећеш са потпуно другим стањем духа. Како се понашаш у цркви, понашај се тако и на Газиместану!

Годинама се видовдански помен злоупотребљава, а издајницима и јесте циљ да тај скуп има везе са свим другим осим са сећањем на косовске јунаке, на оно што Срби заиста и јесу! Само што звиждуци њих неће отерати. Њима је циљ да се упецамо, да између звиждукања и препирања, ми заборавимо себе, заборавимо Косово. Уместо да се убеђујемо како је најбоље да нашој фондацији обезбедимо стални прилив новца, овде мора људима да се црта како да се понашају. Да ли издајници могу на бољи начин да нас победе??? Па ви видите браћо какав вам је рачун... Звиждите и даље..


значи ако на Газиместан дођу Тачи, Харадинај, Обама...ја морам да им се клањам и да их љубим у руку, зато што поштујем то место где они стоје
Back to top
View user's profile Send private message
Ivo Andric
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Dec 2009
Posts: 33

PostPosted: 04 Jul 2014 17:26    Post subject: Reply with quote

Kao prvo sa mob.pisem pa je i drugo pismo,retko pisem vise citam,sad sam imao potrebu da pohvalim brata grka da i dalje uzivamo u njegovim postovima,da pise sto cesce...e sad jedna moja dobronamerna sugestija bratu grku cak me je i sramota da ja njemu dajem "kritiku" koji sam daleko manje uradio od njega ili njemu slicnim,a radi se o jednoj recenici "ruka se pozlatila svakom ko drkne samarcinu nekom koje opsovao boga",ima jedna lepa prica,svojim recima cu je napisati "ziveo jedan car i spremao gozbu,naidje prosijak da prosi bas u to vreme spremanja,sluskinja ga otera sa vrata,kad je car upitao koje bio i cuje odg.naredi da se pronadje i pozove na veceru...tako i bi,pocne prosijak da se gozbi,i krene da huli na boga...car je poludeo,ljutito naredi da ce covek izbaci sa gozbe...legao car da spava i javlja mu se bog i pita ga zasto je izbacio prosijaka sa gozbe,car odgovori bogohulio je nisam vise mogao to da slusam!bog mu rece tad,vidis on bogohuli 60god.vec a ja mu svaki dan dajem hranu..."
Back to top
View user's profile Send private message
Ivo Andric
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Dec 2009
Posts: 33

PostPosted: 04 Jul 2014 17:38    Post subject: Reply with quote

Izvinjavam se na jos jednom postu ali da dopunim kraj ..."a ti nisi mogao da ga istrpis jednu veceru..."poenta je jasna a to je hristova ljubav za svakoga,jos jednom pozdrav grku i brate pisi ima se sta procitati,svakako!
Back to top
View user's profile Send private message
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 04 Jul 2014 17:46    Post subject: Reply with quote

ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ wrote:
Где је у ужој Србији Николић овако дочекан? Нигде, на невиђено потписујем. Зашто, зато што жваће гуза у Шумадији, Војводини, Београду од реакције полиције, а ту где шиптарска мурија "обезбеђује" ту смо нашли па зашли... Исто као што смо се и измангупирали инстант на 6 сати и отишли кући да екстазирамо на евоцирање успомена са јуначких подвига.


На Опленцу.
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 04 Jul 2014 22:55    Post subject: Reply with quote

тај клип који се качи свуда је окачен у сврху доказа да није истина да су само тамо неки дебили из Београда са заставама своје странке,покрета дошли да искористе Газиместан да пљуну политичког неистомишљеника а да су људи који су са Космета а најбоље знају то свето место били немили гледаоци свега.

Нити се ја слажем са тиме шта тај човек изговара на светом месту,нити подржавам тај начин. Бар ја који се гадим кад људи псују сунце,Бога,Богомајку,и по томе смо ми најгори народ на свету,нико више не псује од нас,а ретко ко то уопште ради. И свиме тиме што си написао ја се слажем па до зареза,осим оног лупао би шамаре и слично,јер не видим ни да је то ако улазимо у суштину православља прави начин.

И стоји Сесијево питање,које би и ја волео да чујем. Шта ако кроз неколико година специјални гости на прослави владе буду Тачи,Мило Ђукановић и други данашњи пријатељи ових властодржаца?

п.с. Каменко као искреног православца довољно је то закључити убрзо имаш лепу тежњу и свака ти част на њој. Али право питање си и поенту имао још пре пар страна ти или неко други није ни битно,колико се људи на видовдан причестило,колико је постило? Дај Боже да се увек доле иде достојно и достојанствено,али није увек ни то случај и немој као идеал да истичеш навијаче. Ишло се и претходних година па је било у бусу више алкохола и траве него у драгстору,а уместо на литургији на коју се долазило унутар цркве махом већина људи су више времена проводили лежећи испред ње на травњацима,о посту,молитви,причешћу да не причам и тај сат и по самог присуства на литургији је био превелики залогај. Сад кад се дошло до одређеног нивоа што је свакако велики успех,сад испада да постајемо учитељи свима и образац занемарујући да су и наши људи годинама учили.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Каменко
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 69
Location: Пиз ди Материни

PostPosted: 04 Jul 2014 23:51    Post subject: Reply with quote

сеси wrote:
Каменко wrote:
Шоми,
наравно да постоје такви људи и не разликују се много од оних које сам горе описао. Али шта то мења? То је као кад паднеш испит, па се правдаш да их је пало још 150. Постоји још 150 таквих, а ти си пао па си пао, и ништа те не чупа из канала, а камо ли та чињеница.
Дакле, да ми будемо прави, а остали ако неће да се угледају, нек раде како им је воља, што је донекле и у корену хришћанства.
Оног ко 100% зна шта тражи тог дана на Газиместану и шта то представља, не могу да поремете ни много горе појаве од издајника и марионете. То је поклоничко путовање, на које крећеш са потпуно другим стањем духа. Како се понашаш у цркви, понашај се тако и на Газиместану!

Годинама се видовдански помен злоупотребљава, а издајницима и јесте циљ да тај скуп има везе са свим другим осим са сећањем на косовске јунаке, на оно што Срби заиста и јесу! Само што звиждуци њих неће отерати. Њима је циљ да се упецамо, да између звиждукања и препирања, ми заборавимо себе, заборавимо Косово. Уместо да се убеђујемо како је најбоље да нашој фондацији обезбедимо стални прилив новца, овде мора људима да се црта како да се понашају. Да ли издајници могу на бољи начин да нас победе??? Па ви видите браћо какав вам је рачун... Звиждите и даље..


значи ако на Газиместан дођу Тачи, Харадинај, Обама...ја морам да им се клањам и да их љубим у руку, зато што поштујем то место где они стоје


Помешао си бабе и жабе, а тај цинизам са љубљењем руке продај на неком другом месту, а не овде! А живо ме занима шта би ти урадио тад? Јел би га баш онако добро, да кажем, извиждао? Ух, како би га увредио, пичка ли му материна безобразна.
Ја више нећу доприносити ширењу ове расправе, рекао сам све што сам имао у претходној поруци.
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 05 Jul 2014 07:25    Post subject: Reply with quote

какве бре бабе и жабе, за мене је цинзам то што кажеш да треба да се ћути кад не треба, ти немаш појма о чему причаш
Back to top
View user's profile Send private message
Vuk Mandusic
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Nov 2011
Posts: 50

PostPosted: 05 Jul 2014 11:21    Post subject: Reply with quote

Брате Грк,наставићемо разговор када се будемо видели,али ово твоје писање горе је често замена теза,искрено. Нигде ја нисам рекао да им треба пуцати у колена(чак сам се и оградио од тога),већ навео тај пример како су се наши преци самоорганизовали и борили против те пошасти када нису имали државу. Као што сам навео да свако учини нешто сходно свом карактеру,па наводио примере,које си изгледа погрешно разумео,а веров.ја нисам добро описао-не може се исто очекивати од неког професора,пекара,навијача...различити модели,свако према својим могућностима и каракт.особинама.

Моје размишљање је-уради нешто,оно што је до тебе,невезано за пол.партије. Као што је минимум који можеш да урадиш приликом помоћи неком болесном детету,рецимо да даш 1000 дин,тако учини минимум на државотворном плану. Нити ће тих 1000 дин излечити то дете,нити ће прозивање издајника вратити нашу државу из колонијалног статуса,али када би свако учинио свој минимум,можда би и могло то да се оствари.

Поновићу,главни проблем овде је несвесност тога шта представља Николић(мада је он мало дете у односу на Вучића и Дачића). То је душманин ове земље и тако се треба опходити према њему,било где.Посебно је иритантно стављати ово у неки ''дневнополитички''контекст ,јер не ради се овде о неким баналним манама председника! Релативизација проблема ће нам доћи главе. Сасвим је на месту поређење са евентуалним доласком Тачија на Газиместан,а тај сценарио није уопште нереалан,напротив; мислим да је сасвим изгледно да се за 5,6 год. он појави тамо са причом ''заштите клтурне баштине српске националне мањине,а све у духу европских вредности...'' Шта тада радити? Ово је можда мало грубље карикирање,али је сасвим на месту и најбољи је одговор на тврдњу да се не сме на Газиместану прозивати...

Неистина је да Николић(или други издајници) није био прозиван у унутрашњости земље. https://www.youtube.com/watch?v=2yAr8pNUdwU ,затим на Опленцу; тачније,испрозиван је увек када се појавио у народу који није могао да исконтролише( за разлику од Вучића рецимо,који се не појављује ако служба претходно није одрадила посао,тј.ако у главу познаје сваког ко ће се наћи ту у маси),Дачић је такође више пута испрозиван,где је један функционер Двери добио 15 дана затвора због тога.

А то што кандићевци и сл.шеткају Београдом а ми прозивамо Николића,то ме је подсетило на тумачење неког лика након педербала 2010.-''поред толико проблема у земљи(па наводи отказе,приватизацију...)они нашли да се боре против педера.Они да желе добро Србији они би протестовали због тога,а овако само траже изговор за тучу и рушење''.
_________________
ако заспимо сад,ту под кулама
ко ће нас пробудити
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58, 59  Next

View previous topic :: View next topic
Page 56 of 59

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop