DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ДУХ ЗВЕЗДАШТВА 2
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 228, 229, 230  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 02 Feb 2015 18:19    Post subject: Reply with quote


Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 10 Feb 2015 02:18    Post subject: Reply with quote

Toma Zdravković, pevač za sve generacije i večiti zaljubljenik u crveno-bele boje

VOLIM FUDBALSKE BOEME

Kad smo nedavno bili na jednom od solističkih koncerata Tome Zdravkovića, još jednom smo se uverili zašto ovaj kantautor tzv. novokomponovane muzike nosi epitet – pevač za sve generacije. U Sali koja može da primi oko 1000 ljudi bilo je dece od desetak godina, a bilo je i onih u već poodmaklim godinama. Po principu “od sedam do sedamdesetsedam”. Toma je pevao za sve njih, polako ih zagrejavao, a kad su došli na red hitovi kao što su Cigani, Cigani pa O Danka, Danka, Dotako sam dno života, O majko moja što me rodi … u sali je nastao delirijum oduševljenja. Egzaltirana masa radovala se prema svom uzrastu i dobu.

Sada, ovih vrelih letnjih dana (leto 1990.) sedimo u stanu popularnog pevača, ispijamo hladno piće uz adekvatno meze i pravimo društvo starom drugaru, velikom boemu iz dva razloga: Prvo da mu olakšamo muke jer je Toma nedavno imao saobraćajni udes u kome je slomio kjučnu kost pa sad sav nervozan leži u gipsu, a Drugo, već kad smo tu, i da napravimo razgovor za Zvezdinu reviju. Uostalom sa Tomom ovih dana kad muku muči sa povredom i možete samo o fudbalu da razgovarate.
Međutim i tu morate da suzite. Nikako o fudbalu – onako uopšteno. Recimo, o Osimovom izostavljanju Pančeva ili Savićevića iz tima na Mundijalu 90’. To nikako. To bi nervoznog Zdravkovića još više unervozilo. Nego samo o onom lepom, što Tomi leže na srce i dođe mu kao melem na ranu, a to je njegova Zvezda i njegovo viđenje Zvezdinih fudbalskih asova kroz sve generacije.
- Cenim Rajka Mitića, Džajića, Piksija i druge velikane našeg kluba koji su od Zvezde naprivili ono što danas jeste. Pa, bio bih lud kad ih ne bi cenio. Znači ne bi znao ništa. A ja znam … Gledao sam ih sve. Još sam dolazio na stari stadion. Onda gledao iz dana u dan kako se diže i raste Marakana. Danas kad dođeš u Zvezdu imaš šta da vidiš - Svetsko fudbalsko čudo. Kažu – a partizan ? … Ma kakvi. To bi bilo isto kao kada bi upoređivao Elektronsku industriju (Niš) i Filips. Ma gluposti. Obišao sam svet, ali ono što Zvezda ima i kakav je ona gigant, malo klubova može da se pohvali. Međutim …
Tu Toma Zdravković zastaje, otpija gutljaj hladnog špricera pa kaže:
- Ne znam kako ćeš to da shvatiš. Ustvari znam, da ćeš da me razumeš, ali ne znam kako ćeš sve to da staviš u novine. Da ne ispadne – onaj indijanac nema veze sa pedagogijom, a priča koješta.
Ne razumem ?! …
- Ti znaš šta sam ja sve radio u životu. I ne kajem se zbog toga. Imao sam gomile para, a onda sam jednog dana došao do dna života kad sam ostao bez dinara u džepu. Onda sam se ponovo digao i danas mi ne nedostaje ništa. Kada bih se ponovo rodio, ne bih ništa menjao. Čovek treba da živi pun život.
Opet ne razumem ?! …
- Razumeš … moje srce kuca za fudbalere hazrdere koji žive pun život. Baš kao što sam ga ja živeo. Oni svoj talenat ne dele na kašičicu već ga nemilice arče pa šta ispadne. Takvi su bili Šekularac, pa Srba Stamenković, Sead Sušić … a iz drugih klubova, pokojni Zoran Miladinović, pre svih. Ipak, Šeki je za sve njih – indijanac ! Čudo od čoveka !
Tek sad mi je jasno ono sa pedagogijom. Misliš, da ne kažu: Evo Toma veliki Zvezdaš, a ovamo kvari nam decu svojim izjavama za novine.
- Pa da ! Boemština i sport ? … To je ono što ne ide. Ali vidiš, po meni, ide. Šta fali Šekularcu. Ostaće zapisan dok je sveta i veka kao čudo od čoveka i talenta. A šta će mi više od toga. Neki kažu odigrao je Šekularac za prvi tim Crvene Zvezde manje od 400 utakmica, dok je tamo neki, nema smisla da im sad pominjem imena, odigrao mnogo više od njega. A ja da ti sad nabrajam te koji su odigrali po 400 utakmica za prvi tim, možda, i nisi čuo za njih. Dobro, ti jesi …, ali moj sin koji ima dvanaest godina sigurno nije. A za Šekularca ? … Nema šanse. Čim počneš da se interesuješ za fudbal prvo ti je da čuješ za Šekularca. Hteo ili ne hteo…
Toma Zdravković i danas gleda sve utakmice Crvene Zvezde, naravno kad mu obaveze to dozvoljavaju. Ali ako ne može da se odrekne svoje Zvezde može makar da boluje za romantičnim vremenima koja su zauvek prošla.
- Pa jel’ ti znaš da su Šekularac i Miladinović bili najbolji drugari van terena, a u derbiju ljuti protivnici. Koliko sam noći proveo sa njima u “Kristal” baru (nalazio se na mestu gde je danas Jugoexportova prodavnica) – Sećam se, jedne večeri u bar navrate Krca Tomić, bek Crvene Zvezde i Spasoje Paja Samardžić reprezentativno desno krilo OFK Beograda, i - pravo za naš sto. Pokojni Zoran Miladinović ih pusti da popiju po jedno piće pa im reče: “A sad ‘ajde lepo kući na spavanje. Ovo nije za vas. Nemojte da radite ono zašta niste rođeni. Upropastićete karijere, a nikad nećete biti upisani u listu noćnih “šmekera”. Paja i Krca su taj Zoranov savet shvatili sasvim dobronamerno i kasnije, uvek su isticali kako im je Zoran pomogao da se vrate na pravi put i ne prave neke gluposti koje im nisu svojstvene.
Iz stare garde fudbalera, popularni pevač ističe i Todora Veselinovića za koga kaže:
- Nikad neću prežaliti što Toza nije nosio dres Crvene Zvezde. Za utehu i Vojvodina ima crveno-bele dresove. (smeje se) Kakav je samo to fudbaler bio ? … A tek lafčina, drugar… Takav je i danas kao trener. Jel’ se sećaš kad je Vojvodina 1974/75 pod njegovom dirigentskom palicom osvojila drugo mesto iza splitakog Hajduka ? Mi smo te godine igrali nešto slabije i bili treći. Ali za utehu, cele te sezone uživao sam u igri Toze Veselinovića. Kad se samo setim njihovih utakmica: kom’ pet kom’ šest.
Jasno je iz svega da Toma Zdravković ne voli današnji tzv. industrijalizovan fudbal pa nam na kraju ovog razgovora za Zvezdinu reviju kaže:
- Svestan sam da je fudbal danas postao biznis broj jedan i da nijedan trener ne sme da rizikuje i daje prednost lepim nad korisnim. Ali zar nije tako i u pesmi u mom poslu. Ja sam ipak ostao onaj stari nepopravljivi romantik. Uostalom, sada u 52. godini života, kasno je da bilo šta menjam. Ah, samo da ozdravim i izađem iz ova četiri zida …
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 10 Feb 2015 11:26    Post subject: Reply with quote

lucky luciano wrote:
Toma Zdravković, pevač za sve generacije i večiti zaljubljenik u crveno-bele boje

VOLIM FUDBALSKE BOEME

Kad smo nedavno bili na jednom od solističkih koncerata Tome Zdravkovića, još jednom smo se uverili zašto ovaj kantautor tzv. novokomponovane muzike nosi epitet – pevač za sve generacije. U Sali koja može da primi oko 1000 ljudi bilo je dece od desetak godina, a bilo je i onih u već poodmaklim godinama. Po principu “od sedam do sedamdesetsedam”. Toma je pevao za sve njih, polako ih zagrejavao, a kad su došli na red hitovi kao što su Cigani, Cigani pa O Danka, Danka, Dotako sam dno života, O majko moja što me rodi … u sali je nastao delirijum oduševljenja. Egzaltirana masa radovala se prema svom uzrastu i dobu.

Sada, ovih vrelih letnjih dana (leto 1990.) sedimo u stanu popularnog pevača, ispijamo hladno piće uz adekvatno meze i pravimo društvo starom drugaru, velikom boemu iz dva razloga: Prvo da mu olakšamo muke jer je Toma nedavno imao saobraćajni udes u kome je slomio kjučnu kost pa sad sav nervozan leži u gipsu, a Drugo, već kad smo tu, i da napravimo razgovor za Zvezdinu reviju. Uostalom sa Tomom ovih dana kad muku muči sa povredom i možete samo o fudbalu da razgovarate.
Međutim i tu morate da suzite. Nikako o fudbalu – onako uopšteno. Recimo, o Osimovom izostavljanju Pančeva ili Savićevića iz tima na Mundijalu 90’. To nikako. To bi nervoznog Zdravkovića još više unervozilo. Nego samo o onom lepom, što Tomi leže na srce i dođe mu kao melem na ranu, a to je njegova Zvezda i njegovo viđenje Zvezdinih fudbalskih asova kroz sve generacije.
- Cenim Rajka Mitića, Džajića, Piksija i druge velikane našeg kluba koji su od Zvezde naprivili ono što danas jeste. Pa, bio bih lud kad ih ne bi cenio. Znači ne bi znao ništa. A ja znam … Gledao sam ih sve. Još sam dolazio na stari stadion. Onda gledao iz dana u dan kako se diže i raste Marakana. Danas kad dođeš u Zvezdu imaš šta da vidiš - Svetsko fudbalsko čudo. Kažu – a partizan ? … Ma kakvi. To bi bilo isto kao kada bi upoređivao Elektronsku industriju (Niš) i Filips. Ma gluposti. Obišao sam svet, ali ono što Zvezda ima i kakav je ona gigant, malo klubova može da se pohvali. Međutim …
Tu Toma Zdravković zastaje, otpija gutljaj hladnog špricera pa kaže:
- Ne znam kako ćeš to da shvatiš. Ustvari znam, da ćeš da me razumeš, ali ne znam kako ćeš sve to da staviš u novine. Da ne ispadne – onaj indijanac nema veze sa pedagogijom, a priča koješta.
Ne razumem ?! …
- Ti znaš šta sam ja sve radio u životu. I ne kajem se zbog toga. Imao sam gomile para, a onda sam jednog dana došao do dna života kad sam ostao bez dinara u džepu. Onda sam se ponovo digao i danas mi ne nedostaje ništa. Kada bih se ponovo rodio, ne bih ništa menjao. Čovek treba da živi pun život.
Opet ne razumem ?! …
- Razumeš … moje srce kuca za fudbalere hazrdere koji žive pun život. Baš kao što sam ga ja živeo. Oni svoj talenat ne dele na kašičicu već ga nemilice arče pa šta ispadne. Takvi su bili Šekularac, pa Srba Stamenković, Sead Sušić … a iz drugih klubova, pokojni Zoran Miladinović, pre svih. Ipak, Šeki je za sve njih – indijanac ! Čudo od čoveka !
Tek sad mi je jasno ono sa pedagogijom. Misliš, da ne kažu: Evo Toma veliki Zvezdaš, a ovamo kvari nam decu svojim izjavama za novine.
- Pa da ! Boemština i sport ? … To je ono što ne ide. Ali vidiš, po meni, ide. Šta fali Šekularcu. Ostaće zapisan dok je sveta i veka kao čudo od čoveka i talenta. A šta će mi više od toga. Neki kažu odigrao je Šekularac za prvi tim Crvene Zvezde manje od 400 utakmica, dok je tamo neki, nema smisla da im sad pominjem imena, odigrao mnogo više od njega. A ja da ti sad nabrajam te koji su odigrali po 400 utakmica za prvi tim, možda, i nisi čuo za njih. Dobro, ti jesi …, ali moj sin koji ima dvanaest godina sigurno nije. A za Šekularca ? … Nema šanse. Čim počneš da se interesuješ za fudbal prvo ti je da čuješ za Šekularca. Hteo ili ne hteo…
Toma Zdravković i danas gleda sve utakmice Crvene Zvezde, naravno kad mu obaveze to dozvoljavaju. Ali ako ne može da se odrekne svoje Zvezde može makar da boluje za romantičnim vremenima koja su zauvek prošla.
- Pa jel’ ti znaš da su Šekularac i Miladinović bili najbolji drugari van terena, a u derbiju ljuti protivnici. Koliko sam noći proveo sa njima u “Kristal” baru (nalazio se na mestu gde je danas Jugoexportova prodavnica) – Sećam se, jedne večeri u bar navrate Krca Tomić, bek Crvene Zvezde i Spasoje Paja Samardžić reprezentativno desno krilo OFK Beograda, i - pravo za naš sto. Pokojni Zoran Miladinović ih pusti da popiju po jedno piće pa im reče: “A sad ‘ajde lepo kući na spavanje. Ovo nije za vas. Nemojte da radite ono zašta niste rođeni. Upropastićete karijere, a nikad nećete biti upisani u listu noćnih “šmekera”. Paja i Krca su taj Zoranov savet shvatili sasvim dobronamerno i kasnije, uvek su isticali kako im je Zoran pomogao da se vrate na pravi put i ne prave neke gluposti koje im nisu svojstvene.
Iz stare garde fudbalera, popularni pevač ističe i Todora Veselinovića za koga kaže:
- Nikad neću prežaliti što Toza nije nosio dres Crvene Zvezde. Za utehu i Vojvodina ima crveno-bele dresove. (smeje se) Kakav je samo to fudbaler bio ? … A tek lafčina, drugar… Takav je i danas kao trener. Jel’ se sećaš kad je Vojvodina 1974/75 pod njegovom dirigentskom palicom osvojila drugo mesto iza splitakog Hajduka ? Mi smo te godine igrali nešto slabije i bili treći. Ali za utehu, cele te sezone uživao sam u igri Toze Veselinovića. Kad se samo setim njihovih utakmica: kom’ pet kom’ šest.
Jasno je iz svega da Toma Zdravković ne voli današnji tzv. industrijalizovan fudbal pa nam na kraju ovog razgovora za Zvezdinu reviju kaže:
- Svestan sam da je fudbal danas postao biznis broj jedan i da nijedan trener ne sme da rizikuje i daje prednost lepim nad korisnim. Ali zar nije tako i u pesmi u mom poslu. Ja sam ipak ostao onaj stari nepopravljivi romantik. Uostalom, sada u 52. godini života, kasno je da bilo šta menjam. Ah, samo da ozdravim i izađem iz ova četiri zida …
колико сам схватио ово је из Звездине ревије,замолио бих старије које сакупљају ово да окаче слику тог интервјуа,пре свега да питам АНђела члана форума вероватно може да нађе или има већ,баш би ми значило да имам у колекцији ту слику,а после ћу јурити и број те ревије да нађем.хвала
Чекај ме ја ћу сигурно доћи
чекај и када дуге ноћи срце прекрију тугом........
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 10 Feb 2015 21:27    Post subject: Reply with quote

Ето сведоци смо годинама нашег урушавања,и тек понекад ти небески краци засијају неким старим интервуима,или старим пожутелим сликама,углавном су то легенде из света уметности,дозволите да направи преседан и објавим своју песму коју сам написао а посвећена ономе који је на правди Бога разапет,ако смета што ови стихови нису из пера познатог имена и презимена,ви праштајте,али бар прочитајте.И надаме се почетку ове и наредних сезона,како и описах у последњој строфи браћо

Ја срео сам реке људи
чуо шапате и видео сенке
обриси људи у пролазу
што говорасе ову Звездану песму

На небеском путу на ком ти луташ
Сија једна Звезда велика и славна
Уморна посрнула и много пута згажена
На правди Бога за криво разапета

Суза је пала,знак да се крене
Стојимо у низу један до другог
И небо се отвара,вођено љутим бојем
Засијаће поново ти небески краци.

Б.Ђ.
Back to top
View user's profile Send private message
spiderman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Nov 2012
Posts: 259

PostPosted: 13 Feb 2015 06:27    Post subject: Reply with quote

Juce (12.02.) је десет година од када се,на празник Света Три Јерарха,упокојио одани Звездаш,Миливоје Илић.
Миле је био на стадиону још од оних година када се тек полако почела остваривати идеја о нечему што данас називамо трибином,организованим навијањем,гостовањима,копом... У целој тој причи,он се врло лако одлучио где треба да буде,за њега је постојала само једна страна стадиона - Север! До последњег дана овоземаљског живота био је на својој Северној трибини,мало ка Западу испод крова... Због свог навијачког опредељења којим се изузетно поносио и свуда га делима сведочио,био је омиљен код комшија у новобеоградском блоку 70 који су га и прозвали Миле Звездаш. Код њега је ствар била јасна: будио се са мислима о Звезди,дан проводио причајући о њој,са њом у срцу одлазио на починак... Многима од оних који су имали привилегију да слушају његове приче о Звезди распалио је варницу љубави према нашем клубу која се брзо распламсавала у пожар који се не може угасити.Такав је био Миле! Да се заиста ради о човеку који лудо воли клуб из Љутице Богдана,човеку који је навијач седам дана у недељи,приметили су давне 1976-е и новинари Звездине ревије,па су објавили емотивну и скромну (баш какав је и он био) причу о Милету Илићу,коју вам овде представљамо и остављамо у знак сећања на овог Звездаша великог црвено-белог срца...
Деда Миле,Делијо,нека Ти је вечна слава и хвала!
Attachments area
Preview attachment Deda Mile Ilic.jpg
[Image]
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодоксија
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2015
Posts: 230
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 11 Mar 2015 16:17    Post subject: Reply with quote

"Ми смо млади и немамо неко право говора. Али независно од тога, наше је да играмо јер знамо да ће бити прилике да то наплатимо. Наше је да играмо, све што зарадимо на терену наплатићемо негде после. У Звезди треба да играмо из љубави." - Михаило Ристић

Ех да је више оваквих, не бих се ја бринуо за Звезду, па да дугујемо и 100 милиона.
_________________
Кад дође време за бој - идемо право на вас!
Back to top
View user's profile Send private message
шумски_коњ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2012
Posts: 498

PostPosted: 11 Mar 2015 17:38    Post subject: Reply with quote

па сви они причају исту причу,мало ко стварно верује у то и спроводи то у дело
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодоксија
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2015
Posts: 230
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 11 Mar 2015 21:45    Post subject: Reply with quote

Ми да им дамо подршку, а временом ће се одвојити жито од кукоља...мада утисак ми је такав да је мали Ристић прави, надам се да нећу појести сопствена говна.
_________________
Кад дође време за бој - идемо право на вас!
Back to top
View user's profile Send private message
Konacno prisutan
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Apr 2006
Posts: 299

PostPosted: 11 Mar 2015 22:17    Post subject: Reply with quote

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudbal/268841/Zvezdin-povratak-u-buducnost-Igraci-sest-meseci-na-minimalcu-a-traze-samo-podrsku
Back to top
View user's profile Send private message
Пабрате...
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 May 2011
Posts: 462

PostPosted: 17 Mar 2015 13:51    Post subject: Reply with quote

Не знам да ли је било, из НС са оног турнира..
http://www.dodaj.rs/f/1m/XY/zgulVgb/104078131020593757302704.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
Београђанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 93

PostPosted: 25 Mar 2015 19:05    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=KNUiiM-sMHY&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 25 Mar 2015 22:15    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 26 Mar 2015 14:33    Post subject: Reply with quote

Звезда у посети Милету Србину
25/03/2015

http://sdcrvenazvezda.rs/index.php?mod=vest&id=6496
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодоксија
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2015
Posts: 230
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 26 Mar 2015 15:51    Post subject: Reply with quote

http://www.mojacrvenazvezda.net/106143/2015/03/26/darko-lazovic-igra-bez-plate-do-kraja-sezone/

Капа доле, Дарко!
_________________
Кад дође време за бој - идемо право на вас!
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 29 Mar 2015 20:14    Post subject: Reply with quote

Ортодоксија wrote:
http://www.mojacrvenazvezda.net/106143/2015/03/26/darko-lazovic-igra-bez-plate-do-kraja-sezone/

Капа доле, Дарко!


Мислим да је после дужег времена добијено нешто што дуго нисмо имали. А то је да север скандира име једног играча.

Да сумирамо само шта је тај играч прошао.

Дошао је код нас 2009 године,дакле 6 година је у клубу. Али не обичних 6 година,него 6 најтежих година по наш клуб. И кад је дошао у клуб није био нико и ништа него је био репрезентативац Србије,2008 је дебитовао.

Човек је постао наш капитен и један је од играча који је у последњих 30 година највише година остао у нашем клубу,а да није неки 23ћи играч.

Клуб се о њега огрешио неколико пута,дугују му се велике паре,пред свадбу коју је правио су му обећали одређен износ да му исплате да изгура то,пред свадбу га сви из клуба игноришу и на крају му нису дали паре.

Неко би после тога дрвље и камење,а неко остаје и после тога у клубу иако је могао кад хоће да нас тужи.

После свега тога долази Звездан са ултиматумима за таквог човека и на крају пристаје и на то.

Човек који је често био са нама кад смо протествовали за наш Космет,против педербала и слично.

Звезда се о тог човека огрешила превише,толико да мени то није ни близу јасно да је могуће,немојмо и ми. И притом после свега тога игра са жаром и један је од најбољих наших играча,после свега кида за сваку лопту.

Ако смо некад прижељкивали неког идола,неког играча који ће оставити траг у нашем клубу,квалитет фудбалски а поготово људски,пуно пута смо то причали и сад смо то добили. Свака част царе!

ЛАЗОВИЋ ДАРКО!
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 228, 229, 230  Next

View previous topic :: View next topic
Page 187 of 230

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop