DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ДУХ ЗВЕЗДАШТВА 2
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 184, 185, 186 ... 228, 229, 230  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 08 Dec 2014 13:41    Post subject: Reply with quote

п дубаи wrote:
Не знам ни где бих ово написао па ћу овде. Данас сам сазнао да ФК, стандардно, иде на припреме 2 недеље у Турску. Брата су нам убили, а клуб нам опуштено иде доле да их госте душмани.
Не кажем да то значи да је срамота да било који Србин икада више оде у Турску, то је претпостављам до личног опредељења мени се тренутно повраћа и кад их видим на ТВу, али с обзиром да је све тако свеже и да нам се брат није ни охладио што би се рекло, мислим да је дух не Звездаштва, него дух здравог разума не отићи доле јер се овде не ради о нечему што мораш као што је гостовање нпр., него о нечему што је твој избор. У овом случају Турска је избор нашег клуба, Црвене Звезде, тј. избор њених руководилаца. Ја као Србин не бих имао образа да у овом тренутку одем доле својевољно у било коју сврху, знам да у клубу генерално не размишљају као навијачи, Срби, некада не размишљају ни као људи...од њих то и не очекујем, али ето чисто да се и ово нотира негде. Најблаже говорећи неприкладно...


нажалост, пост ти је на месту.

али на који клуб се ми осврћемо? ово на све личи само не на клуб...почевши од управе, преко тренера па до играча
Back to top
View user's profile Send private message
1945
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2011
Posts: 292

PostPosted: 08 Dec 2014 19:45    Post subject: Reply with quote

п дубаи wrote:
Не знам ни где бих ово написао па ћу овде. Данас сам сазнао да ФК, стандардно, иде на припреме 2 недеље у Турску. Брата су нам убили, а клуб нам опуштено иде доле да их госте душмани.
Не кажем да то значи да је срамота да било који Србин икада више оде у Турску, то је претпостављам до личног опредељења мени се тренутно повраћа и кад их видим на ТВу, али с обзиром да је све тако свеже и да нам се брат није ни охладио што би се рекло, мислим да је дух не Звездаштва, него дух здравог разума не отићи доле јер се овде не ради о нечему што мораш као што је гостовање нпр., него о нечему што је твој избор. У овом случају Турска је избор нашег клуба, Црвене Звезде, тј. избор њених руководилаца. Ја као Србин не бих имао образа да у овом тренутку одем доле својевољно у било коју сврху, знам да у клубу генерално не размишљају као навијачи, Срби, некада не размишљају ни као људи...од њих то и не очекујем, али ето чисто да се и ово нотира негде. Најблаже говорећи неприкладно...

Ствари не треба генерализовати,нису нам сви турци криви због тога што се догодило а и питали су,тако да прво постави питање па после оптужуј.Не треба стално тражити разлог да се нешто критикује!
Back to top
View user's profile Send private message
п дубаи
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 941
Location: Догодине на Газиместану!

PostPosted: 08 Dec 2014 22:15    Post subject: Reply with quote

[quote="1945"]
п дубаи wrote:

Ствари не треба генерализовати,нису нам сви турци криви због тога што се догодило а и питали су,тако да прво постави питање па после оптужуј.Не треба стално тражити разлог да се нешто критикује!


Брате, незгодно је рећи да не треба генерализовати, а читав живот на трибини певамо убиј турчина, усташу, шиптара итд. што је само по себи генерализација, или нам сад и ту треба фуснота која каже да ипак мислимо само на лоше турке, балије и остале...
Ја сам изнео навијачко мишљење, нама је ваљда још увек дозвољено да генерализујемо, будемо политички некоректни, покажемо емоције, избацимо фрустрације... Верујем да много људи овако размишља и да их боли курац дал нам је брата убио Хасан, Мурат или Мухамед, небитно је и сложићеш се да је мука помислити на све њих! Лично не верујем да би нас игде у Турској као навијаче Звезде другачије дочекали и само са те стране сам мислио да је исувише свеже да клуб, који (треба да) нас све представља, иде доле.
Свакако, ако је тако одлучено не бих више ништа о овоме, мене је несрећа погодила као Делију, Србина и зато што сам знао Марета, нажалост само површно, па не бих паметовао даље из поштовања према друговима, породици и онима које ово што се десило неупоредиво више боли.
Back to top
View user's profile Send private message
незнани
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Sep 2011
Posts: 483

PostPosted: 08 Dec 2014 22:42    Post subject: Reply with quote

Када смо то певали убији турчина?
Back to top
View user's profile Send private message
1945
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2011
Posts: 292

PostPosted: 08 Dec 2014 22:53    Post subject: Reply with quote

[quote="п дубаи"]
1945 wrote:
п дубаи wrote:

Ствари не треба генерализовати,нису нам сви турци криви због тога што се догодило а и питали су,тако да прво постави питање па после оптужуј.Не треба стално тражити разлог да се нешто критикује!


Брате, незгодно је рећи да не треба генерализовати, а читав живот на трибини певамо убиј турчина, усташу, шиптара итд. што је само по себи генерализација, или нам сад и ту треба фуснота која каже да ипак мислимо само на лоше турке, балије и остале...
Ја сам изнео навијачко мишљење, нама је ваљда још увек дозвољено да генерализујемо, будемо политички некоректни, покажемо емоције, избацимо фрустрације... Верујем да много људи овако размишља и да их боли курац дал нам је брата убио Хасан, Мурат или Мухамед, небитно је и сложићеш се да је мука помислити на све њих! Лично не верујем да би нас игде у Турској као навијаче Звезде другачије дочекали и само са те стране сам мислио да је исувише свеже да клуб, који (треба да) нас све представља, иде доле.
Свакако, ако је тако одлучено не бих више ништа о овоме, мене је несрећа погодила као Делију, Србина и зато што сам знао Марета, нажалост само површно, па не бих паметовао даље из поштовања према друговима, породици и онима које ово што се десило неупоредиво више боли.

певаш и свим гробарима да су им кеве курве са штајге а свако од нас има неког рођака или познаника који је гробар,па певали смо а опет смо их пустили да иду и претходних година тамо иако су нас петсто година јебали,види ја после овога не гледам исто на неког бешикташевог ,фенеровог или на галатиног навијача или на клуб и треба да постоји разлика измећу тога макар по мени.А ако ћемо о томе како су нас дочекали знао би да си био да нас нису ни примећивали а да по граду није било никаквих непријатности иако је многима речено одакле долазимо и све што се догодило је сплет разноразних околности о којима наравно нећу овде.Свуда постоје монструми и идиоти...!
Back to top
View user's profile Send private message
Јанкез
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Apr 2014
Posts: 36

PostPosted: 10 Dec 2014 13:43    Post subject: Reply with quote

Хтео бих само да кажем да је дечко који је стопом ишао у Белгију да одгледа меч нашег тима, такође стопом ишао на меч у Турској против галатасараја. Такође је и данас ишао стопом на меч против Модриче.
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 10 Dec 2014 15:18    Post subject: Reply with quote

Модрича - Звезда 1:7
http://youtu.be/spHY1vWK1Vs
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Јанкез
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Apr 2014
Posts: 36

PostPosted: 10 Dec 2014 16:11    Post subject: Reply with quote

Такође, дечко ми је већ најавио да ће и у Грчку ићи стопом.
Back to top
View user's profile Send private message
владица
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Jan 2011
Posts: 253

PostPosted: 10 Dec 2014 16:25    Post subject: Reply with quote

Такође га и поздрави.
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 12 Dec 2014 06:42    Post subject: Reply with quote

Ајде једна прича везана за немачке навијаче, тачније ст. паулија, која је битна и за нас... Пре 15-ак година када сам се први пут затекао у хамбургу, имао сам неких 3 сата времена да изблејим код стадиона Ст. Паулија... Рекох ај да видим дал има нешто и на моју радост одигравала се текма (чини ми се) у тад трећој лиги где су играли. Ај да свратим читао сам о њиховим навијачима још у Ћао Тифу. Атмосфера је била занимљива пијанска, ако могу тако да кажем, коп малтене није постојао, већ су се песме певале и прихваћале спонтано са свих страна стадиона... Било ми је јасно да би их нас 150 без проблема надгласили, иако је на стадиону било 10 ак хиљада људи... Али опет атмосфера је била специфићна, занимљива и прилично забавна... Један пијанац-навијач ми је пришао видевши како посматрам све, после краће приче каже: ”волим ову атмосферу, ових 10.000 људи воли овај клуб и 5 лигу да играмо исто би било” што је истина...

Интеренет периодом успео сам да видим да се и код њих појављују ултраси, тј. нека као ултра организација... Девојка са којом сам био пре пар година била је навијачица Динама из Дрездена, и цимала ме да идем на неку њихову текму. Ето 12-13 година касније опет у хамбургу, друга лига, нови стадион, тезнија, левица против деснице, итд може само занимљиво да буде... Међутим моша... Поред забране гостујућих навијача (нисам знао) на новом стадиону ст. паулија појављује се неколицина динамових... Преко пута видим ст. паулијеве, раде неку кореографију као подршку динамовим која је благо речено испала очајно... Барјаци се деле и виоре само док играчи излазе на терен онда се враћају и пакују, само за фотку. Навијање као да ”прелиставам” најпопуларније навијачке песме јутуба, на силу и неприродно, коп од пар стотина људи стално покушава да наметне целом стадиону неко своје певуцкање, чудна атмосфера... Све у свему сазнајем да су постали пријатељи са бајерновим навијачима, баш ме је интересовало зашто и како...
То ми је до пре недељу дана било нејасно, све док нисам упознао једног активног навијача тог клуба. Питао сам зашто ови љута левица, ови шикерија (тотално други погледи на свети)? Добио сам одговор: ”па дали су неке паре нашем клубу када је био у кризи”.
Ја му кажем:”Све је то лепо али зашто сте морали да се спријатељите са њиховим навијачима, значи купили су вас!?!”
Он:”Па не би тако назвао....”
Ја:”Мој клуб је у курцу па је у курцу, знамо колико дугујемо, и у бетон лигу да идемо ми прави навијачи не продајемо свој образ, верни пратимо клуб кроз највећа срања, јер ”зима” мора прође једном.”
Није ме разумео, каже ”није баш тако”... Да нам нису они помогли испали би ваљда два ранга ниже (из 2 у 4-ту).
Испричао сам му једну причу из једног филма која му је ипак променила мишљење (обавезно одгледајте):
http://youtu.be/pA-DilbQAnQ

Укапирао је шта сам покушавао да му објасним.
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
макарије
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Aug 2012
Posts: 206

PostPosted: 12 Dec 2014 07:44    Post subject: Reply with quote

Браво Сербо Макарид за овај клип ,написао сам текст подужи па сам га обрисао ипак је ово дух Звездаштва а оно моје је било више за " Е моја Србијо " Very Happy

Кад смо код тог нашег духа ,јуче се спуштам у пролаз код ушћа и чујем већ са степеница " Ђурђевдан " на фрули свира деда ,значи у тренутку ми је распожење подигао триста посто ... " изволи деда жив био ,хвала ти за ово Very Happy "
Back to top
View user's profile Send private message
Делија_М
ДЕЛИЈА


Joined: 17 Nov 2008
Posts: 158
Location: Црвено-бели град

PostPosted: 14 Dec 2014 21:00    Post subject: Reply with quote

Нема баш директне везе са овом темом, текст је из књиге Нелета Карајлића, његова аутобиографија, ко је за кога навијао у Сарајеву у време СФРЈ. Скинуо сам смо део текста везан за наш клуб и “комшије”.
“Срби су навијали за Звезду. Наравно. Нарочито они из приградских насеља и са села. Звезда је била алтернатива свему ономе што су они подсвјесно осјећали. Звезда је била замјена за потиснута осјећања. Звезда је била знак идентификације, шљива испод које се окупљају преживјели. Звезда је била крсна слава свим православнима у Босни и Херцеговини.
Свети Никола, Свети Ђорђе, Свети Вид, архађел Михајло, Свети Илија, Свети Јован... сви су они играли за Звезду.
Тек крајем осамдесетих схватих зашто сви моји нахоревски другови, и Алексићи, и Ђокићи, и Радосављевићо,и Голијанини,и Лазаревићи... сви навијају за Звезду. Када смо дјелили школске клупе седамдесетих година, чудио сам се како је могуће да толики број мојих другова тако добро познаје фудбалере из града стотинама километара удаљеног од њих. Када човјек одрасте, многе ствари му се покажу јаснијим.
Антипод Звезди био је Партизан. Наравно. За њега су навијала сва војна лица и добар дио полиције, без обзира на националност. Партизан је био Југословенско спортско друштво и у свим својим структурама, од управе преко стручног штаба и играча до публике он је морао да испуни тај задатак. Колики је страх комунистичке врхушке био од Звезде, показује страст којом се бранио Партизан.
Партизан је био специјани задатак, дневна заповијест, тајна лозинка, обавеза која се мора испунити. Тек касније, с појавом Гробара, Партизан се ослобађа стега својих оснивача и постаје општенародни покрет.”
_________________
ЗВЕЗДА,СРБИЈА,НИКАД ЕВРО-УНИЈА!
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 15 Dec 2014 07:16    Post subject: Reply with quote



_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Konacno prisutan
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Apr 2006
Posts: 299

PostPosted: 16 Dec 2014 11:50    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=aPCUBPAK-rw
Back to top
View user's profile Send private message
Акцијаш
ДЕЛИЈА


Joined: 01 Nov 2011
Posts: 194

PostPosted: 17 Dec 2014 09:27    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 184, 185, 186 ... 228, 229, 230  Next

View previous topic :: View next topic
Page 185 of 230

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop