DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ПУТ У ПРАГ!!!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 25 Aug 2009 01:02    Post subject: Reply with quote

Не бркати проблеме !
Као и у свакој земљи , тако и у Чешкој има добрих и лоших људи.
Неки Чеси су се потпуно ставили на страну полиције, опет неки други Чеси су галамили на полицију зашто се тако понаша. Неки су чак сакривали у својим локалима наше људе како не би били ухапшени , доносили су воду ухапшенима,...
Ко је успео да дође до стадиона, видео је графит навијача Славије за Уроша. Неке трибине навијача у Чешкој су подржале паролама (и не само ) нашу борбу за Косово, Уроша Мишића... Као што смо и ми овај пут испали жртве, тако су и Чеси жртве система у коме живе. Види се да још увек има слободоумних људи који успевају да размишљају својом главом и разлуче добро од зла.
Ти што су намћори, намћори су према свима, чак и према себи самима. Ја сам лично имао добро искуство у Прагу. Тамо још увек има доста људи који гаје симпатије према Србима, без обзира на исприрање мозга које им се сервира путем медија, у којима нас најстрашније сатанизују.
Политичка елита која влада државом, нема везе са народом. Под контролом држе медије, уз помоћ којих успева да обликује мишљење просечног човека. Људи су преокупирани обавезама, немају времена да размишљају својом главом и наивно и површно усвајају сваку информацију која им се сервира. Погледајте ову сличицу и биће вам јасно о чему пишем.

Опет, са друге стране ту је полиција, да сломи оне који још увек размишљају својом главом и који нису усвојили оно што им је сервирано. Сваки покушај њиховог бунта у корену се сасеца.
Чешка и Словачка су врло специфичне државе. У њима је полиција најефикаснија на свету. Њихове полиције су пројекат како треба да изгледа Полиција Новог Светског Поретка - бескомпромисна, када траба брутална, најбоље могуће опремљена, истренирана до перфекције,у сваком погледу супериорна, па се тако бирају и људи за њу.
За тај пројекат су изабране ове две државе, зато што су до касно биле у Источном Блоку , тако да њихови становници због тоталитарног система у коме су живели не знају шта значи права слобода. Ти народи су врло савесни, питоми и послушни, па су као такви идеални за тај пројекат, јер код њих може најбоље да се прими. На пример, у односу на њих, Пољаци су много пркоснији, бунтовнији,... Чини се да су ови народи мање слободољубиви.


Можда ће неко помислити да сам у параноји, али ја сам дефинитивно сигуран да неко режира инциденте најбунтовнијим навијачким групама у Европи. На ово ме неодољиво наводе примери онога шта се догодило Наполитанцима у Риму прошле године, Торциди пре неколико недеља у Жилини, а сада и нама. Моћници из сенке су зацртали да треба уништити све бунтовно и слободоумно.
Чим смо извукли Славиу, неко је већ знао да ће бити инцидената у Чешкој. Сигуран сам да нисмо могли да избегнемо оно што нам се догодило. Да није било инцидената у граду, било би их испред стадиона, да их није било испред стадиона, било би их на трибинама. Можда је и боље овако, јер да је било на трибинама, клуб би сигурно био драконски кажњен.
Чудна су времена дошла, некада си морао да радиш све и свашта, не би ли стекао икакву позорност медија. Данас се својски трудиш не би ли побегао од камера и медија, али ти они не дају мира, не би ли објавили најтривијалнију глупост.

У чешким медијима је данима подгрејава и припремана атмосфера за наш долазак. Замислите какви би идиоти били ти медији, да су толико писали, а да се ништа није догодило. То је као да неко даје временску прогнозу за сутра и каже "Очекује на страшна олуја" , а сутра буде диван , сунчан дан, без дашка ветра. У овом случају, они су имали начина како да изазову неку "ситну кишицу", али да је уз помоћ медија предимензионирају у олују.
Почело је од аутобуса из кога су неки путници крали на бензинској пумпи. Наравно да то није лепо и нешто тако не доприноси доброј репутацији. Нећу ни да улазим у то да ли су ти људи који су крали лопови, или они који су их довели у такву материјалну ситуацију да њима украдене чоколаде и остале ситнице са бензинске пумпе значе прави мали луксуз, уместо да те ствари могу опуштено да купе од својих пара.
Крађе на бензинским пумпама се дешавају у свим , па и најбогатијим државама Европе и нигде не представљају сензационалну вест. У Чешкој су успели крађу у вредности од 400 евра успели да угурају међу прве вести тога дана. За оне који су планирали инцидент, то је био више него добар поч'етак.
Онда су на ред дошли графити. Амбасадоре, како се оно каже "Највише је графита у земљама где има најмање слобода" . Јел тако ? У Чешкој је врло строг закон против графита (још један од начина гушења слободе) , чак је строжији него , на пример за тучу. Наводно да је тај закон донет , под изговором да би се сачувале фасаде зграда и споменици који представљају историјску културну баштину. Од четири речи написане на полеђини бензинске пумпе, такође је направљена сензационална вест.
На крају дошао је и центар Прага. Од јутра су улицама тумарале гомиле фоторепортера , са жељом да усликају и усниме нешто занимљиво, као да су 100% били сигурни да ће се нешто догодити. У том филму, ми смо већ раније добили улогу негативаца.
Делије никада нису више желеле да избегну инцидент , него ли на овом гостовању и то је много пута потенцирано свима који су кренули у Чешку. Клуб се налази у тешкој финансијској ситуацији и жеља свих је била да се никако не отежава клубу, тако што би му се празнила каса , због неких евентуалних казни УЕФЕ. Жеља је била да се по сваку цену избегну забране навијачима за улазак у земље Шенгена, јер нам је добар пример био случај навијача Хајдука у Словачкој. То ништа није помогло и режисери су успели да реализују свој филм, на најперфиднији начин.
Има много логичних нелогичности. На главном тргу, где је све отворено и где се све лепо види, полиција је имала много више оправдања да одреагује, када је ослобођен навијач кога су желели да приведу (платио је рачун, али је конобарици безобразно бацио новац на сто,зато што је био изнервиран због нечега , па су га полицајци који су били у близини и све гледали, привели због дрскости). Полиција је међутим реаговала када су навијачи кренули у метро станицу и то без икаквог повода. Иначе , то место је са неупоредиво мање туриста и много је уже, па је и фоторепортерима теже приступачно. Зато се на снимцима нигде не види почетак инцидента. Догодила се несвакидашња ситуација, где навијачи смирују полицајце, али ни то није помогло.
Сама полицијска акција је била претерана. Осим тога што су направили сензацију и на тај начин оправдали својим грађанима зашто толико пуно новца се одваја за њихово издржавање, ја не могу да се отмем утиску да је све ово представљало и неку врсту војне вежбе и њиховог утрениравања за важније ствари. Неким приведеним навијачима су показиване фотографије које су направљене у среду увече у центру Прага. Неко је од полицајаца у цивилу ишао Прагом и сликао све оне који му се чине да се навијачи из Србије. Shocked Shocked Shocked Зашто су то радили, немам објашњења, осим да им је то нека врста тренинга за важније ствари. Треба стећи рутину у том снимању, па у разврставању фотографија, па у препознавању... У самој акцији, тек када се све завршило, употребљене су шок бомбе . Shocked Shocked Shocked Да ли је новинарима требало дати још материјала и створити још вернији утисак тезине инцидента, или је то само могућност да се испроба у пракси нова опрема? Без икаквог разлога, једног дечка су погодили пиштољем на струју (можда их је било и више, али ја знам за овај случај) и он је на неко време потпуно изгубио оријентацију где се налази. Онда тек вишесатно држање на улици , неочекивана атракција за туристе. На крају, вожња неких приведених више стотина километара. Фарса од почетка до краја.
Нико се није извинио навијачима који су једва скупили новац да би пратили Црвену Звезду на гостовању. На крају, нису гледали утакмицу, били су везани сатима, без воде и хране, а једини њихов грех је тај што су се затекли тамо где нису требали. У полицијској акцији су приведени и многи туристи који немају никакве везе са утакмицом, па по томе најбоље може да се донесе суд , колико је интервенција била исправна. Био је ту и Арапин, и Американац који је дошао на медени месец, и свашта још ...

Свака част клубу и амбасади Србије, како су реаговали у овом случају. Знали су да смо у овом случају исправни, стали су на нашу страну и помогли колико су могли.
Оно што је најнормалније, за нас је одавно постало ненормално.




Back to top
View user's profile Send private message
city boy
Ветеран


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 1183
Location: град Београд

PostPosted: 25 Aug 2009 06:40    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:

Ко је успео да дође до стадиона, видео је графит навијача Славије за Уроша.


то су урадили спартини
_________________
Делије Север - носиоци градског духа!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 25 Aug 2009 07:35    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:
Неки су чак сакривали у својим локалима наше људе како не би били ухапшени , доносили су воду ухапшенима,...


Србин газда, Србин келнер и један Македонац... Very Happy
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
MarkoPustolov
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Oct 2005
Posts: 319
Location: Ворлд!

PostPosted: 25 Aug 2009 07:58    Post subject: Reply with quote

z warsaw wrote:
MarkoPustolov wrote:


највећа казна ће им бити што у боксу на мари неће моћи да купе переце и кобасице


Alo,sta pisete vi? Kakve veze imaju navijaci,simpatizeri,huligani Slavije sa tim dogadjajima iz grada praga?

novinari,policija to je zajednicki neprijatelj SVIH nas!


мој пост је био ироничан

Критичар wrote:
Не бркати проблеме !
Као и у свакој земљи , тако и у Чешкој има добрих и лоших људи.
Неки Чеси су се потпуно ставили на страну полиције, опет неки други

Као што смо и ми овај пут испали жртве, тако су и Чеси жртве система у коме живе. Види се да још увек има слободоумних људи који успевају да размишљају својом главом и разлуче добро од зла.


Душу дало да на текми у четврак буде постављена парола са Кафкиним Процесом

Someone must have slandered Josef K, for one morning, without having done anything wrong, he was arrested
_________________
Za pisuvanje da batališ, tol'ko ti zborim Nesam činovnik ni učovnjak ni presednik ni pa poslanik, ta da si ćutim kako porena riba mrena kad me ture u novine Znaješ ima tesni sokaci, budžaci, ćuteci a tmnina je...
Back to top
View user's profile Send private message
MarkoPustolov
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Oct 2005
Posts: 319
Location: Ворлд!

PostPosted: 25 Aug 2009 08:02    Post subject: Reply with quote


_________________
Za pisuvanje da batališ, tol'ko ti zborim Nesam činovnik ni učovnjak ni presednik ni pa poslanik, ta da si ćutim kako porena riba mrena kad me ture u novine Znaješ ima tesni sokaci, budžaci, ćuteci a tmnina je...
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 25 Aug 2009 08:29    Post subject: Reply with quote

Јебига, не може један тако велики и "Европи" близак народ као што су Чеси да има позитивно или бар подељено мишљење према "тим Србима" и њиховим проблемима, сад ће чика Нови Светски Поредак да увери и Чехе да су Срби оно чиме их нпр. Холанђани сматрају већ 15 година...терористи у раскопчаним униформама са крвавим ножем у зубима и митраљезом о рамену.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 25 Aug 2009 09:50    Post subject: Reply with quote

И опет ми морамо исправљати криве Дрине.
Ми сви знамо да ниједан народ није генерално лош, постоје добри и лоши. Супер то смо учили још у основној. Браво ми. А сви остали исто од тада уче како су Срби геноцидан народ, ја се извињавам али то тако очигледно испада. Част онима нормалним и савесним који користе свој мозак. З је питао некога шта би он урадио да навијач Славије лежи 6 сати у Кнезу гладан и жедан, мислим да се то не мора ни питати. Поготово не онај који је лежао тако већ. Сигурно би се помогло, ја, ти или било ко други нормалан. Само у Србији странац неће никада лежати 6 сати везан без ВАЉАНОГ разлога! А ми хоћемо изгледа где год да одемо. Немају Славијини пуно везе са овим. То је права истина и попишам се ја на ту њихову државу и полицију и политику. Ђубрад покварена, а народ ко народ, ономе ко је помогао нашој браћи капа до пода. Остали који су уживали у свему томе злочиначком највећа казна ће бити наша величанствена победа 27.08.
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 25 Aug 2009 10:08    Post subject: Reply with quote

city boy wrote:
Критичар wrote:

Ко је успео да дође до стадиона, видео је графит навијача Славије за Уроша.


то су урадили спартини


Мислио сам да су СИТИ БОЈС навијачи Славие. Нема везе, и Спарта су Чеси.
И Сигма Оломуц су били на турниру на Космету.
И Бањик Острава гаје велике симпатије према Делијама. Сви су они националисти.
Нешто на рачун чешког народа, највише би увредило њихове родољубе, а баш су они благонаклони према Србима. И увреде на рачун Срба, најтеже падају српским родољубима, док се они који живе у Србији ,а нису Срби, највише њима сладе. Најбољи пример су Чеда, Чанак,Соња Бисерко,...
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 25 Aug 2009 10:14    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
Критичар wrote:
Неки су чак сакривали у својим локалима наше људе како не би били ухапшени , доносили су воду ухапшенима,...


Србин газда, Србин келнер и један Македонац... Very Happy



Било је више примера. Помогао је и један Грк који држи локал.
Један наш побегне у најближи локал. Газда Чех који је све гледао шта се дешава , скине униформу са себе, да је овом нашем да је обуче и стави га иза тезге. Полиција улази у локал и види да нема никог осим газде и радника.
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 25 Aug 2009 10:52    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:
city boy wrote:
Критичар wrote:

Ко је успео да дође до стадиона, видео је графит навијача Славије за Уроша.


то су урадили спартини


Мислио сам да су СИТИ БОЈС навијачи Славие. Нема везе, и Спарта су Чеси.
И Сигма Оломуц су били на турниру на Космету.
И Бањик Острава гаје велике симпатије према Делијама. Сви су они националисти.
Нешто на рачун чешког народа, највише би увредило њихове родољубе, а баш су они благонаклони према Србима. И увреде на рачун Срба, најтеже падају српским родољубима, док се они који живе у Србији ,а нису Срби, највише њима сладе. Најбољи пример су Чеда, Чанак,Соња Бисерко,...


Заборавио сам да напишем и да Брно гаји велике симпатије према нама.

Не бих волео да се сви ти људи нађу увређени због неке наше пароле на рачун чешког народа, а и они сами су прве жртве те власти, полиције и медија.

У Прагу сам се распитивао на енглеском да пронађем неку улицу. Човек кога сам питао је имао вољу да ми помогне, али није знао довољно добро енглески. Када је чуо да преко мобилног причам српски, рекао ми је да је боље да му причам на српском, јер помало разуме. Питао сам га одакле разуме српски. Рекао ми је да је пре 5 година био послом у Београду и да се одушевио. Од тада барем једном годишње долази туристички у Србију и о нама као народу, и о нашој земљи, све прича у суперлативу !

Да не буде да само хвалим, сећам се да сам пре неколико година у новинама прочитао информацију, да је у Чешкој вршена нека анкета, нешто као "који вам је народ најантипатичнији ?". Највише људи у процентима је одговорило, да су им Срби најантипатичнији. Не знам колико је то тачно, зато што су скоро све те анкете наручене да би креирале мишљење јавног мњења. Изненадило ме је зато што знам да у Чешкој има много Албанаца са Косова и да представљају највећи проблем у држави када је у питању организовани криминал (крађе аутомобила, гудра , проституција,...).
Back to top
View user's profile Send private message
tempo
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Dec 2007
Posts: 244

PostPosted: 25 Aug 2009 11:52    Post subject: Reply with quote

Ја нисам био у Чешкој па нећу овде да позивам на крв и освету, али како сам гледао и како смо читали шта се дешава, први би био да се бес кали на свему што је чешко. Тек када су се другари вратили, а сви су били ухапшени, они су први рекли да проблема са народом и туристима није било, само са полицијом. Тек онда сам стекао неки реалнији увид у ситуацију коју су наша браћа прошла тамо.

Питам се да ли ћемо испасти много већи да их уопште не помињемо, него да догађаје у Прагу прихватимо као један од нажалост нормалних делова навијачког живота. Можда и хоћемо, али остаје горак укус, да је ово урађено само зато што смо Срби. Овако демонстрирање силе и овакве увреде њихових новина не би смеле да се појаве уколико би држављани неке друге земље били тамо. Дакле ово што су наша браћа преживела тамо, нећу да сматрам да је то однос њиховог народа према нашем, већ њихове државе према нашим грађанима.
_________________
Домовина се брани оружјем
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 25 Aug 2009 12:16    Post subject: Reply with quote


Вучковић: Време за нови навијачки живот

Најстарији посланик навијача у Скупштини Црвене звезде, по повратку из Прага за „Политику” каже да „делије” морају што пре да схвате велике промене у Европи

После недавних инцидената у Прагу и сукоба с чешком полицијом, Звездине „делије” су поново доспеле у центар пажње, а слике њиховог привођења и хапшења у чешкој престоници обишле су Европу и свет. У Чешкој је било ухапшено 126 навијача Звезде, њих 17 је оптужено, али су на крају сви пуштени. У Прагу је на дан утакмице дошао и др Ратко Вучковић, најстарији посланик „делија” у Скупштини Црвене звезде.

– После онога што сам видео у Прагу, сматрам да је један навијачки живот завршен – време је за нови! Реакција полиције у Чешкој најбоље потврђује велике промене у Европи и однос према организованим навијачким покретима. Што пре то схвате наши навијачи, то ће бити боље за њих. Био сам недавно са супругом у Загребу, на једном великом музичком концерту. И у Хрватској су имали сличне проблеме. Навијачи Хајдука су недавно направили велике нереде у Жилини, а раније и Динамови баш у Прагу. Новинар тамошњих најугледнијих дневних новина „Јурањег листа”, поставио је питање: „Зашто се мени никада ништа није десило на свим тим утакмицама у Европи, а наши навијачи се враћају с масницама на лицу”. Увек сам био на страни навијача, никада се нисам склањао у страну, али ситуација се у последње време драстично променила. Шта се десило у Енглеској, на коју су се сви угледали. На Острву сада имамо позоришну атмосферу на већини стадиона – казао је у разговору за „Политику” Ратко Вучковић, чији је син Марко један од главних вођа „делија”.

По Вучковићевим речима, на њега су сцене на улицама Прага, где су навијачи Звезде лежали на асфалту окренути леђима с лисицама на рукама у окружењу полиције, оставиле мучан утисак.

– Био сам тамо, али нажалост нисам ништа могао да учиним и заштитим наше младе људе, који су дошли да бодре Звезду. То је био епилог, али не знам повод за све то. Чуо сам касније да се радило о безазленом инциденту на метро станици, што је чешка полиција искористила да се брутално обруши на наше навијаче – казао је Вучковић.

Као члан Скупштине, али пре свега велики звездаш, Ратко Вучковић је тешко поднео убедљив пораз од Славије у Прагу:

– На европска гостовања на идем да се проводим, него да навијам за Звезду. Неуспех против Славије ми је баш веома тешко пао. Млади штопер Савић је играо коректно, за разлику од искуснијег Туторића, који је директни кривац за прва два гола, а његове грешке су условиле и да голман Павловић после буде несигуран, па смо примили и трећи гол.

Речи Ратка Вучковић, који је остао упамћен и по храбрим иступима за говорницом на Звездиној скупштини, када је казао и да је наша полиција плакала пред Звездиним навијачима 5. октобра 2000, представљају велико охрабрење. Овако трезвено размишљање, могло би да буде добар путоказ, како за најватреније присталице „црвено-белих”, тако и за руководство клуба, али уопште и цело српско друштво.

-----------------------------------------------------------

Шавија: Свом снагом уз Звезду

Само три дана после дебакла у Прагу, Звездине „делије” су се окупиле у великом броју на „северу” нашег највећег стадиона, пруживши снажну подршку Звезди, иако је њихов вољени клуб претходно убедљиво поражен од Славије у првом мечу плеј-офа за Лигу Европе. У другом полувремену су на „северу” истакли огроман транспарент, а испод је била порука: „Наша снага свима је највећи проблем”. О томе је један од вођа „делија” Владимир Шавија за „Политику” казао:

– Желели смо да покажемо да смо свом снагом уз Звезду и да дамо максималну подршку клубу, поготово онда када је најтеже. Драго ми је да смо у томе успели, јер смо направили сјајну атмосферу и амбијент на „Маракани”.

Пре утакмице против Рада, старешина београдске парохије прота Влада Вукашиновић је освештао „Маракану”, клупске просторије и трибине, а овом црквеном чину је присуствовало и десетак припадника „делија”, међу којима је био и Владимир Шавија.

Л. Делић

http://www.politika.rs/rubrike/Sport/fudbal/Vuchkovic-Vreme-za-novi-navijachki-zivot.sr.html
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 25 Aug 2009 12:54    Post subject: Reply with quote

Ајде да цитирам још један текст из политике од истог аутора...

Quote:
Лоша репутација још од Аркана

Ради се о веома организованој и најбројнијој навијачкој групи на простору некадашње Југославије, која лошу репутацију носи још од бурних времена када је вођа навијача био Жељко Ражнатовић Аркан. „Делије” су се временом трансформисале, промениле правац деловања, активно учествовале у петооктобарским демократским променама у Србији, али њихово насилно понашање и даље ствара велике проблеме Црвеној звезди. Очигледно је да ће ново руководство морати да се суочи с овим проблемом, јер би свако одлагање још више погоршало и овако лошу ситуацију.

Л. Делић

_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ПАЉАНИН
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Oct 2005
Posts: 82
Location: ГДЕ СЕ ПИВО ТОЧИ

PostPosted: 25 Aug 2009 15:04    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
Критичар wrote:
Неки су чак сакривали у својим локалима наше људе како не би били ухапшени , доносили су воду ухапшенима,...


Србин газда, Србин келнер и један Македонац... Very Happy


А *БРАТ* Бугарин , комеје у тој целој фрци једино стало до кафе Shocked Exclamation Evil or Very Mad
_________________
КАД САМ БИО МАЛИ,
СВИ СУ МЕ ЦИГАНОМ ЗВАЛИ!!!

ULTRA IS NO RELIGION NO FEELING, THIS IS LIFE-QUIET OURS!

ULTRA N'EST AUCUNE RELIGION AUCUN SENTIMENT, C'EST CALME DE VIE LE NOTRE!
Back to top
View user's profile Send private message
Олинад89
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2006
Posts: 293
Location: ту и тамо...

PostPosted: 25 Aug 2009 20:38    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:
ја не могу да се отмем утиску да је све ово представљало и неку врсту војне вежбе и њиховог утрениравања за важније ствари. Неким приведеним навијачима су показиване фотографије које су направљене у среду увече у центру Прага. Неко је од полицајаца у цивилу ишао Прагом и сликао све оне који му се чине да се навијачи из Србије. Shocked Shocked Shocked Зашто су то радили, немам објашњења, осим да им је то нека врста тренинга за важније ствари. Треба стећи рутину у том снимању, па у разврставању фотографија, па у препознавању...


Нисам имао намеру да пишем о овоме на интернету, али када је Критичар већ споменуо то, ево да напишем...

У том бусу који је држан 6 сати на паркингу, 500 метара од хостела смо били нон-стоп снимани, сликани... Чим су нам зауставили бус, направили су некакву формацију са 4-5 марица и 7-8 патролних аутомобила... Били смо запрепашћени тиме што нас је дочекала специјална јединица... Та иста јединица нас је и сутра дан дочекала у центру Прага! При изласку из буса, свакога су снимали по једно 2-3 минута камером, зумирали сваки детаљ, ништа да им не промакне... Формирана су била 3-4 ,,бокса'' од којих је сваки имао своју функцију... У једном су те снимали, у другом си показивао своје ствари, у трећем су те још снимали, сликали, у четврти се ишло када се заврши са ,,процедуром''. Ми смо мислили да неки њихов главешина полаже за виши чин, показна вежба, па смо били убеђени да смо ,,живо месо'' за ту њихову ,,вежбу''! Заиста је све тако излгедало... Као на полигону за полагање вожње, без укрштања путева, максимално прорачунато. Као на филму!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic :: View next topic
Page 6 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop