DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

15 година од Токиа

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
costanza
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Oct 2006
Posts: 208
Location: Код Тетке у улици

PostPosted: 08 Dec 2006 11:25    Post subject: 15 година од Токиа Reply with quote

... на данашњи дан пре 15 година, наша Црвена Звезда је постала клупски првак Света !

Увек се најежим кад певамо: "Весело ми с'тобом некад беше..."
и надам се да ће опет доћи време у коме ће наш клуб да праши и тресе по Јевропи ...

(надам се да сам правио тему у одговарајућем делу Форума)
_________________
Фикретова тетка дошла по грамОфон ...
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 08 Dec 2006 12:32    Post subject: Reply with quote

Свакако најлепши догађај сваког "звездаша" и он ће остати трајно у сећању свих будућих нараштаја. Остаће забележено да се један србски клуб успео винути на победничко постеље, упркос свим недаћама и санкцијама, на понос свих Срба и тако назвати себе клубским прваком света.
Са моје стране остаће велики жал што нисам после Барија присуствовао још једном великом спектаклу. Колико памтим, мали је број људи из Србије био на утакмици у Токију. Ако је неко од ветерена био на утакмици, могао би у неколико реченица написати навијачки извештај.
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 08 Dec 2006 17:12    Post subject: Reply with quote

Rudolf Archibald Rays wrote:
Свакако најлепши догађај сваког "звездаша" и он ће остати трајно у сећању свих будућих нараштаја. Остаће забележено да се један србски клуб успео винути на победничко постеље, упркос свим недаћама и санкцијама, на понос свих Срба и тако назвати себе клубским прваком света.
Са моје стране остаће велики жал што нисам после Барија присуствовао још једном великом спектаклу. Колико памтим, мали је број људи из Србије био на утакмици у Токију. Ако је неко од ветерена био на утакмици, могао би у неколико реченица написати навијачки извештај.


Ја нараво нисам био у Токију, али по причи људи што су били, значи Јапанци их у хотелу екстра дочекали, дали им чак и кишобране бесплатне и сл. У хотелу наши пронашли маркице које се лепе на пића у мини-бару, наравно све из мини-барова попили па онд сипали воду у то и лепили маркце назад, то је само један од догађаја наравно... А на стадиону незнам, мораћу да се распитам...
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
SPARTACUS
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Mar 2006
Posts: 197
Location: Београд

PostPosted: 08 Dec 2006 18:10    Post subject: Reply with quote

Jа сам тада имао 10 година и сећам се да сам онако мали хтео да задавим неког маторца који је добио путовање у Токио на некој наградној игри, а онда затражио да му уместо путовања награда буде камп опрема у вредности путовања?!?!?!
_________________
Ја сам године провео са тобом ......
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 08 Dec 2006 19:38    Post subject: :) Reply with quote

Петнаест година од Токија и трофеја
stana - 8. децембар 2006.


На данашњи дан пре тачно 15 година фудбалери Црвене звезде освојили су Интерконтинентални куп и тако остварили највећи успех у историји српског фудбала и фудбала на овим просторима. Црвена звезда је у Токију победила чилеански Коло Коло са 3:0 и тако заокружила велике резултате генерације коју су предводили: Савићевић, Југовић, Панчев, Михајловић, Белодедић... Успех против шампиона Јужне Америке остварен је са играчем мање, пошто је у 43. минуту због црвеног картона био искључен Дејан Савићевић. Ипак, најбољу (и најважнију) утакмицу у историји клуба маестрално су одиграли Владимир Југовић и Синиша Михајловић. Владимир Југовић је постигао два гола, у 20. и 60. минуту (играч утакмице), а коначних 3:0 поставио је Дарко Панчев у 75. минуту, после одличног продора по левој страни Михајловића. Црвена звезда је меч одиграла у саставу: Милојевић, Радиновић, Василијевић, Југовић, Белодедић, Најдоски, Ратковић, Стошић, Панчев, Савићевић, Михајловић. Тренер је био Владица Поповић. (Б92)
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
i90r
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Sep 2006
Posts: 57
Location: Панчево

PostPosted: 08 Dec 2006 21:21    Post subject: Reply with quote

Ух сав сам се најежио од последњег поста,надам се да ће та времена убрзо доћи !
Сигурно је тог дана било drunk drunk clap
_________________
Још једна победа и титула...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Визионар
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Oct 2006
Posts: 156

PostPosted: 09 Dec 2006 00:17    Post subject: Reply with quote

Будимо барем на тренутак објективни... То што смо тад направили, се неће поновити. Фудбал је постао један од најуниснијих послова, врте се астрномске цифре... Ми ту немамо шта да тражимо, ма колико сви ми то желели... То је била ПРЕЈАКА генерација која је то засужила, а ово данас- боранија!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
симбе
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Mar 2005
Posts: 143
Location: Нови Сад, Србија

PostPosted: 09 Dec 2006 16:09    Post subject: Reply with quote

Vizionar wrote:
Будимо барем на тренутак објективни... То што смо тад направили, се неће поновити. Фудбал је постао један од најуниснијих послова, врте се астрномске цифре... Ми ту немамо шта да тражимо, ма колико сви ми то желели... То је била ПРЕЈАКА генерација која је то засужила, а ово данас- боранија!


Е овај вампир мора све да поквари!!!

Па пусти нас брате барем мало да се присећамо и да уживамо у сећањима, што си цава?
_________________
И данас, кад дође до последњег боја,
Неозарен старог ореола сјајем,
Ја ћу дати живот, отаџбино моја,
Знајући шта дајем и зашто га дајем.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Визионар
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Oct 2006
Posts: 156

PostPosted: 09 Dec 2006 16:29    Post subject: Reply with quote

И треба да се сећамо, а не да се заносимо како ће се та времена вратити, јер неће, ма колику дозу оптимизва гајили...
Ал' не конташ ти разлику...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 09 Dec 2006 16:38    Post subject: Reply with quote

Не знам како ти можеш да знаш шта ће се десити за 15,20 или 30 година.
Овдје нико није НЕРЕАЛАН, топик је подсјетник на најзначајнији моменат у историји нашег спортског друштва а погледај о чему ти причаш.Претпостављам да би овдје свако био задовољан да засигурно зна да ће се оно опет доживјети до смрти, а хвала Богу има нас доста младих овдје Laughing
За крај само да кажем да не могу прежалити што те историјске `91 године нисам био само мало старији и свјеснији успјеха клуба који ће ми играти велику улогу у каснијем животу...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
симбе
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Mar 2005
Posts: 143
Location: Нови Сад, Србија

PostPosted: 09 Dec 2006 18:37    Post subject: Reply with quote

Vizionar wrote:
И треба да се сећамо, а не да се заносимо како ће се та времена вратити, јер неће, ма колику дозу оптимизва гајили...
Ал' не конташ ти разлику...


1.Ко се заноси?
2.Не дави нас са својим песимизмом, ако тако гледаш на све, иди обеси се!
3.Уносиш негативну енергију и тензију тамо где им није место, ми би само мало да уживамо у сећањима на део наше историје


Јел се сећа неко Пантићеве (мислим да је он био) изјаве после меча док су отварали шампањац у студију: Ево ја се мучим са овом боцом као Коло Коло против Црвене Звезде!!!

какав лик...
_________________
И данас, кад дође до последњег боја,
Неозарен старог ореола сјајем,
Ја ћу дати живот, отаџбино моја,
Знајући шта дајем и зашто га дајем.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Сале_БОРСКИ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Mar 2005
Posts: 274
Location: град бакра

PostPosted: 09 Dec 2006 21:18    Post subject: Reply with quote

који навијач је још реалан у очекивањима?! ако си реалан онда је најбоље да пређеш да навијаш за Реал и нема секирације Very Happy
_________________
БАКАР ЈЕ ЦРВЕН, ДИМ ЈЕ БЕО, БИЋЕМО УЗ ТЕБЕ ЖИВОТ ЦЕО
CuBOYS R.S.
Back to top
View user's profile Send private message
i90r
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Sep 2006
Posts: 57
Location: Панчево

PostPosted: 09 Dec 2006 21:41    Post subject: Reply with quote

Визионар нисам ја ни мислио да ће мо то урадити ове или следеће сезоне,али као што је ракао леннокс ко зна шта ће бити за 10,15 или 20 година,откуд ти знаш да у ЗВЕЗДИ неће играти нови Михајловић,Панчев,Стојановић....тако да немој да причаш тако а да незнаш...ниси ти видовита зорка Laughing Laughing
_________________
Још једна победа и титула...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 09 Dec 2006 21:44    Post subject: Reply with quote

Негде на полувремену те текме сам заспао.

Какав Токио, Тојота и Коло коло.


_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours


View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop