DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ЗАШТО НИСАМ ДОШАО НА РУКОМЕТ?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

Зашто ниси дошао на рукомет?
Нисам знао да се иде
10%
 10%  [ 11 ]
Не привлачи ме рукомет
22%
 22%  [ 23 ]
Имао сам обавезе
52%
 52%  [ 54 ]
Зато што већина људи из група не иде на рукомет
9%
 9%  [ 10 ]
Зато што нема противничких навијача
3%
 3%  [ 4 ]
Total Votes : 102

Author Message
индијанац
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2004
Posts: 180
Location: Јужна Дакота

PostPosted: 18 Oct 2006 08:45    Post subject: Reply with quote

Каква интернет исповедаоница... Smile

Имам утисак да је одговор под редним бројем 4 главни разлог (наравно, не и једини) код већине људи. Зајебите причу са обавезама. Одвојити 2-3 сата недељом предвече је много лакше него целу суботу. Него, глупо вам да идете (а онима који оду - глупо да навијају) ако ту није прва екипа. Значајан је проценат оних који су кренули на Север, постали чланови група и слично, из чистог помодарства. Знам доста таквих из унутрашњости (средња школа), а колико их је тек из Београда. То су углавном они блејачи из копа. Члан је групе и то му је довољно. Боли га к.... и за Звезду и за навијање. На утакмице иде да му не би опао значај у групи, а ако не иде нико из екипе, зашто би и он...

А, што се тиче изговора да вас не интересује рукомет, само ћу вас питати (наравно, оне који се проналазе у овоме) да ли и колико помно пратите фудбалску утакмицу када дођете на Маракану? Али, буквално, пратите. Значи, тактика, формација, измене, линије тима... Па, тражите онда да се врате спортске приче! Cool Него, не фолирајте се. Као много се боље разумете у фудбал него у рукомет... ма дај... Или, шта? Само сте 'фудбалски навијачи'? А да се у Енглеској, Италији и Грчкој игра и навијачки прати рукомет, верујем да бисте били заинтересовани.

А, против Висле бих ставио цену од 700 динара и курац од слободног улаза!
_________________
O мaмa мaмa мaмaaaa...
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 18 Oct 2006 09:08    Post subject: Reply with quote

Само да додам да они који нису дошли,не на ову него на било коју текму,зато што немају с ким и зато што им је глупо да долазе сами,имају наглупљи разлог за недолазак...Па шта ако идете сами,ја сам сам ишао око 2 године и ништа ми није фалило...јбт-е па упознаш људе,активираш ортаке из краја итд.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 18 Oct 2006 09:31    Post subject: Reply with quote

индијанац wrote:
Каква интернет исповедаоница... Smile

А, што се тиче изговора да вас не интересује рукомет, само ћу вас питати (наравно, оне који се проналазе у овоме) да ли и колико помно пратите фудбалску утакмицу када дођете на Маракану? Али, буквално, пратите. Значи, тактика, формација, измене, линије тима... Па, тражите онда да се врате спортске приче! Cool Него, не фолирајте се. Као много се боље разумете у фудбал него у рукомет... ма дај... Или, шта? Само сте 'фудбалски навијачи'? А да се у Енглеској, Италији и Грчкој игра и навијачки прати рукомет, верујем да бисте били заинтересовани.


Ма није то интересовање за фудбалску тактику...итд. Већ једноставно, људи си много више заинтересовани за фудбалски успјех него за рукометни. Да је оно против Колдинга било пресудно за пролазак у други круг, вјерујем да би коп био пун људи са фудбала, али није. Да ме неко сада пита, да ли би мјењао побједу над ОФК-ом за побједу над Колдингом не бих пристао. Јер фудбалски успјехх је већи од рукометног.
Ја први не гледам 70% фудбалског меча, али не могу рећи да ме не занима да ли смо добили или изгубили.
Мислим да то нема везе сса тиме што се у Енглеској или италији навијачки не прати рукомет....видиш то ми никада није пало на памет. Мислим да је прошло врјеме када се наша трибина везала за трендове из поменутих земаља. Ја сам апсолутно свјестан да је рукомет трећи спорт код нас, али ме то и даље не привлачи.

Е сад оно што је битно, а што се сво вријеме маши. Да ли ми на утакмице идемо због одређеног спорта или због трибине? Овде смо највише "поражени" послије овог рукомета, а не зато што су рукометаши остали без подршке. Може нас на следећу утакмицу доћи 1000 али свјест преко ноћи не можемо промјенити. Али морамо радити!
Back to top
View user's profile Send private message
индијанац
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2004
Posts: 180
Location: Јужна Дакота

PostPosted: 18 Oct 2006 09:57    Post subject: Reply with quote

Па, добро, али које је рационално објашњење за веће интересовање ка фудбалском него рукометном резултатском успеху? Нема га. Мислим да је у питању ствар навике. Али, опет се враћамо на спортски аспект, што и није тема...

А, кад смо га већ поменули, да кажем и ово: да смо добили данце у рукомету, имали бисмо огромне шансе за треће место и пролаз у Куп ЕХФ или Куп купова, нисам сигуран. Овако - тешко. Добијемо ли ОФК или не - свеједно, бићемо шампиони...

Мислим да је, као што рекох, више у питању навика. Фудбал је ипак на првом месту и ту нема дилеме...
_________________
O мaмa мaмa мaмaaaa...
Back to top
View user's profile Send private message
Farhazdinac
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Oct 2006
Posts: 125

PostPosted: 18 Oct 2006 10:09    Post subject: Reply with quote

Ja stvarno ne kapiram te ljude koji dolaze na tekme i sramota ih je da pevaju.Kao extra veliki sam hool i sve to,ali truba mi je da pevam,to mi spusta rejting i sl.Pa prva i osnovna stvar je pevanje,valjda.Pogotovo ovi mladji.A ni mi stariji nismo nista bolji,vecina nas je u fazonu ma pevam vec 10 god,nek pevau omladinci sad malo.Glupost!
Gledam protiv turaka bas,vecina vidjenijih je usla na tekmu,i kad je videla sta i kako,ubzo se izgubila.Neki su povremeno ulazili i izlazili,jer su morali da gledaju rezultate u kladionici ispred,a samo zbog "vodje" smo ostali na okupu i donekle izgurali tekmu do kraja.Ali do kraja!A sad smo se raspali na poluvremenu,svako na svoju stranu,jedni posedali,drugi koji su do tada nesto zamuckivali,prestaju da pevaju...A tako malo nam treba da napravimo extra zezanje,samo kad bi svako pruzio pola svojih mogucnosti(celje,visla,san antonio,pa cak i zenska odbojka...).Ono sto nas ne slomi,to ce nas ojacati.Slazem se sa da na sledecoj,poslednjoj tekmi kod kuce,treba da dodjemo u sto vecem broju i zagrmimo kao nikad do sada.Jer stvarno,voleli mi rukomet ili ne,decaci koji nose Zvezdin grb daju svoj maximum.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 18 Oct 2006 11:30    Post subject: Reply with quote

Опет људи овде причају глупости. Запамтите став СЕВЕРА је да се иде на рукомете у лиги шсампиона. Сви добро знамо да је немогуће пратити 3 спорта на свим пољима баш зато је и настало неко неписано правило да се на ЗНАЧАЈНЕ утакмице иде. То се радило увек од постојања делија. Размислите добро сви ви који причате да вас мрзи да не пратите да немате ским...некада нас је било 150 на маракани па нас је на рукомету опет било 100-тинак, А данас? Има нас више хиљада!? А колико нас је дошло на рукомет?
Сви који пишу јавно да не иду,да не воле...сви који имају такав став на овом(навијачком)форуму...треба да знају да тим својим размишљањем упропашћавају целу групу. Наша фанатичност,екстремност,јачина....се разводњава ако се врло често појављују коментари који се овде појављују. Самим тим што такав "навијање као хоби" став неки износе овде ми слабимо.
Замислите крене нашем клубу добро и појави нам се још 3000 људи на северу. И стално имамо не 3000 редовних него 6-7000. И онда опет дође рукомет и опет буде 100 људи који оду кући са половине првог полувремена.
У последњих пар година нам се север напунио,али то су неискусни људи,људи који нису још закорачили у навијачки свет како треба....али већ имају свој став да не треба ићи на рукомет,јер је досадно,јер га мрзи,јер нема ским. Да нам бане још пар хиљада људи са неким клубским резултатом нашта би личили.Ни овај коп који сада постоји није формиран како треба(људи хоће да буду коп,навијачи,хулигани...али само онда кад пожели)а замислите још људи којима би тај коп требао да буде узор.
Много треба да се ради на свима вама који сте били видели и отишли кући,а такође треба се позабавити са онима који нису ни покушали да дођу на утакмицу.
Изговори типа...имао сам посла,нисам имао ским,нисам имао пара(а из БГ-а си)...су смешни јер се сви појавите у суботу на утакмици. Све се подређује томе. И ручак код куће и девојка и посао...ама баш све. Просто је немогуће имати ове изговоре јер то је буквално 2 сата од једног дана и то увече након школе,посла...
Наш навијач који се трипује да је екипа,да је део нечега мора да буде квалитетан човек у свему. И да је храбар и да уме да размишља и да има осећај припадности групи. Ово што се овде може прочитати је све супротно од овога.
Као што рекох...има да се ради колико хоћеш.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
стефан_89_бг_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 May 2006
Posts: 365

PostPosted: 18 Oct 2006 15:10    Post subject: Reply with quote

Farhazdinac wrote:
A ni mi stariji nismo nista bolji,vecina nas je u fazonu ma pevam vec 10 god,nek pevau omladinci sad malo.Glupost!
Gledam protiv turaka bas,vecina vidjenijih je usla na tekmu,i kad je videla sta i kako,ubzo se izgubila.Neki su povremeno ulazili i izlazili,jer su morali da gledaju rezultate u kladionici ispred,a samo zbog "vodje" smo ostali na okupu i donekle izgurali tekmu do kraja.


1. у прошлој сезони после отцепљења ЦГ на текми са ловћеном поред мене су стајала два старија навијача, који су се исцимали из Крагујевца и који имају минимум по 40 година. њих двојица су од почетка до краја певали сваку песму. штета што није било на некој фудбалској текми да их види много више млађих "навијача", па да се запитају како навијају и да их буде срамота сто у својих 16,17,18... година не остављају грло на трибини.
2. а утакмицу против турака сам већ поменуо, и није тачно да смо донекле изгурали текму до краја. изгледа нисмо били на истој текми. па до полувремена смо певали свега 3 песме. ја нисам доживео до тад да баш свако кога сам погледао пева. није нас било много али сви који су стајали у копу су певали.
_________________
"Земаљско је за малено царство, а небеско увек и довека"
Back to top
View user's profile Send private message
Чуруг
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 May 2006
Posts: 67
Location: novi sad

PostPosted: 18 Oct 2006 17:38    Post subject: re Reply with quote

Ne bi se mladji zastideli zbog nepevanja,to ti potpisujem, i to oni od 15-19 godina,nego bi rekli vidi indijance! A na derbiju i na sledecoj, balavci u krugu 50metara od SH...... nisu pomislili ni vazduh da udahnu nego su pevali kao da im je,ne dao bog, poslednje.Sta je strah,cudo.Ali ,bas me briga za sve pozere,filozofe i blejace,ja cu urlati dok budem dolazio na sever.
_________________
povratak old boya
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
crazy_north
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 857
Location: Штек

PostPosted: 18 Oct 2006 19:33    Post subject: Reply with quote

овај форум је пун дебила само гледам шта се пише и не верујем 90% форума се стално откида од певања на свакој текми а око њих све позери нико не пева и шта ти ја знам па ало рођаци што их не ухватите мало не исцимате ако неће да певају песница у главу и мрш у пичку материну
стално овде мора да се пише како би све требало да изгледа како људи треба да се понашају на текми НЕ ВРЕДИ идиотима ништа да се објашњава ма ни да им се црта јер ће они опет бити идиоти
Генералштаб написао си мали милион оваквих посотва и можеш да их напишеш још милион и даље неће вредети
лепо је једном приликом рекао један момак са шипке на некој малој текми-хоћете вас затворимо овде на север па да бас поломимо па да добро размислите да ли ћете поново доћи...
а после тога зна се чувени аплауз
Back to top
View user's profile Send private message
Чуруг
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 May 2006
Posts: 67
Location: novi sad

PostPosted: 19 Oct 2006 03:29    Post subject: Reply with quote

Ко пева а ко ћути-зна свако сам за себе, а и они поред којих стоји,тако да не препознајем себе у прозивкама крејѕи норта. Него рођаче,како да забодеш 30-50 балаваца који глуме фаце а као редовни су на огради и мисле доста од мене што сам дошао,видео ме је ко треба да ме види и боли ме к. за све
_________________
povratak old boya
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
crazy_north
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 857
Location: Штек

PostPosted: 19 Oct 2006 08:15    Post subject: Reply with quote

churug
нисам тебе прозбао али много људи одавде може да нађе себе у горњим редовима
Back to top
View user's profile Send private message
bb
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Oct 2006
Posts: 13
Location: Toplica

PostPosted: 19 Oct 2006 10:47    Post subject: Reply with quote

prvo izvinite zbog latinice
Da vam ispricam jedno moje iskustvo sa rukometasima.
Prosle sezone su igrali zadnje kolo(pred plejof) super lige Srbije u Toplici, pobedili Planinku i izborili se za plejof u zadnjem kolu.
Ti momci su posle tekme popili po 2 piva(sto je nebitno) i svi do jednog su 2 sata proslavljali pevajuci pesme DELIJA. I moram priznati da sam se odusevio repertoarom. Pevali su i Trivundza(koji sad nije u klubu) koji je iz Republike Srpske i ceo zivot proveo u Srpskoj i tesko da je ikad bio na Zvezdinoj tekmi, (ne znam), ali on zna sve pesme, pevao je i Simic koji je vec ozbiljan covek, ima 26-27 godina. Boli njega kurac za Zvezdu, on igra za pare ali zna sve pesme i 2 sata je pevao. pevao je i jedini simpatizer Partizana medju njima. O mladjima i da ne pricam. Hocu da kazem da to nije vestacki kao sto fudbaleri pevaju kad osvoje titulu na konferenciji za stampu(svuda grmi okolo, generacija Pjane), to je od srca. Boli njih kurac da li ce neko to da gleda(bili su sami, sa trenerima) i ne foliraju se. Znaci ne vesele se uz Tomu Z ili Acu Lukasa a ni uz Cecu. Takodje ne proslavljaju uspeh po splavovima i klubovima vozeci se toyotama do njih.
Oni se bore za Zvezdu i oni su siguran sam ako ni zbog ceg drugog onda zbog te borbe za Zvezdu i te ljubavi prema Zvezdi zasluzili da imaju maksimalnu podrsku. Pretpostavljam da Raskovicu i Purovicu ili Bisevcu ili bilo kom iz Zvezde puca kurac za Zvezdu i da znaju pesme sa severa.
Back to top
View user's profile Send private message
K.B. Crew
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 28
Location: Београд

PostPosted: 19 Oct 2006 17:32    Post subject: Reply with quote

..момци су се стварно трудили прошле сезоне и направили чудо кад су освојили титулу.стварно треба да напунимо ону малу трибину на бањици бар на једној утакмици а остале су још 2 које играмо као домаћини!!..

..иначе дербији у рукомету су екстра ствар јер је блиски сусрет са противничким навијачима готово неминован Evil or Very Mad ,у шумицама смо и на истој трибини,па ко је био зна о чему причам, ко није нека дође да види!!.. а срамота је што нас не долази више на те утакмице Exclamation
_________________
...ми бодримо те увек звездо ма где била ти...
Back to top
View user's profile Send private message
стефан_89_бг_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 May 2006
Posts: 365

PostPosted: 19 Oct 2006 20:16    Post subject: Reply with quote

K.B. Crew wrote:
стварно треба да напунимо ону малу трибину на бањици бар на једној утакмици а остале су још 2 које играмо као домаћини!!..

играмо још само једну текму кући и то са Вислом, а не две.
_________________
"Земаљско је за малено царство, а небеско увек и довека"
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 20 Oct 2006 08:55    Post subject: Reply with quote

Fabrizio wrote:
Само да додам да они који нису дошли,не на ову него на било коју текму,зато што немају с ким и зато што им је глупо да долазе сами,имају наглупљи разлог за недолазак...Па шта ако идете сами,ја сам сам ишао око 2 године и ништа ми није фалило...јбт-е па упознаш људе,активираш ортаке из краја итд.


Ако си мислио на мене слободно можеш да прочиташ поново мој пост са претходне стране...а то да си ти ишао сам,капирам те и ја сам веома дуго ишао сам у периоду када сам тек почео да идем на текме (6. разред основне школе) јер у то време је мало ко имао дозволу родитеља да иде на утакмице (мислим од већ споменутих ортака из краја) па је тако било све до пред крај 8. разреда ја сам редовно ишао али---САМ.Е тек кад се завршила основна школа многи су кренули редовније....А што се тиче упознавања људи то је много лепа ствар јер са већином тих момака које сам упознао када сам сам ишао одржавам контакт.Једноставно пред утакмицу ми се није цимало без друштва...упишите ми неоправдани и идемо даље...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop