DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Потези нове управе
Goto page 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 15 Aug 2006 21:11    Post subject: Потези нове управе Reply with quote

Ајде да видимо шта мислите о потезима које вуче у последње време нова управа. Било је катастрофалних потеза, да се човек згране или згрози. Наравно, не причамо о спортском делу. Што се тог спортског дела тиче, свака част, изгледа да се добро ради и да има резултата. То је у реду и ту им се не треба мешати у посао. Међутим, људи су изгледа помало залутали у звезду, као да се нису ни површно распитали где ће се запослити. Ипак није реч о обичном предузећу где може да ради било ко ко је квалификован. Звезда је читава институција, иза њеног имена стоји једна велика прича коју не може да дође нека будала и да блати тек тако. Исто као и на северу, замислите да се појави неки лик који се покаже као добар навијач у сваком погледу и почне да буде цењен. И замислите да сутра почне да прекраја идеологију северне трибине како њему дуне зато што је одједном утицајан. То је наравно немогуће. Исто тако не сме да буде могуће да у звезду дође управа која ће да доноси добро на једном плану а на другом да се спрда са звездином традицијом и идејом коју је одувек представљала.
Кренимо редом...

Пре неког времена појавила се прича како се неко усудио да помисли да промени ћирилични натпис са нашег грба у латинични. Замислите! Која будала би помислила да има право да се тако поигра са звездом, ко је тај ко се дрзнуо да помисли тако нешто?!

Мало после тога, звезда је водила преговоре са неком потурицом из сарајева око преласка у наш клуб. Невероватно, да невероватније не може бити! Почео сам да сумњам да неко опасно ровари изнутра али са друге стране се вероватно ради о томе да су ти нови људи ту пали с марса и да мисле да могу било како да се понашају. Да су се бар мало распитали где су се запослили схватили би да босански муслиман може само мртав да дође у звезду, будале.

Даље, на промоцији нових дресова промовише се звездин дрес наранџасте боје??? Ко се бре то зајебава са нама?! Да ли су они нормални? Шта су они истриповали, ко су они да дођу ту ниоткуда и да нам гурају нову боју, да убацују нове дресове?! Немам речи којима бих описао колико су неозбиљни.
На истој промоцији се појаве клинци у дресовима неких европских екипа, типа манчестер, ливерпул и слично... Кажем, не знам да ли се неко зајебава то са нама или су ови стварно тотални кретени?! Колико мораш да не цениш себе да би на сопственој промоцији били дресови неких других екипа, као дресови великана или шта ли је већ била поента. И онда немојте да се љутите на децу кад долазе на север у дресовима неких европских тимова кад су видели од ових.

И напокон, дозволили су хајдуку неком тамо из куле да игра европу на маракани а ја се само питам зашто?! Да би нам неки тамо цигани бугарски засмрдели маракану? Сад ће непријатељи српског народа да играју ту на маракани али не против звезде него против неког хајдука. Ма срамота.

Ово се све накупило у јако кратком времену, ни два цела месеца. Да се запита човек где је крај свему томе...
Волео би свако од нас и да дође на власт у земљи неко ко ће да нам среди државу мало, да буду добре плате, да се боље живи... Али ако би цена за то била да се одричемо својих територија, да се одржавају геј параде, тако неке ненормалности које су у супротности са вековном традицијом, онда верујем да би сви лепо захвалили тој владајућој гарнитури и поручили јој да се мало носи... Јасно вам је шта хоћу да кажем. Све је то лепо, али ако не знају где су се запослили и за чије име раде, онда нека путују. Не позивам овом приликом на неки револт ка управи него просто желим да мало поразговарамо о томе и да размислимо где су границе нама који живимо за тај клуб. Они морају да схвате да су обични пиони, само најобичнији звездини радници који морају да се повинују њеној традицији и деценијским вредностима на чијим темељима је и изграђена та звездина величина и име. Ако помисле да су већи од клуба, па онда мислим да нам је свима јасно да ми који смо и данас ту а бићемо и сутра кад њих не буде (кад год то било) морамо реаговати и заштитити своју светињу.
Надајмо се да ће се отрезнити...
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
стефан_89_бг_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 May 2006
Posts: 365

PostPosted: 15 Aug 2006 21:27    Post subject: Reply with quote

Мислим да грешиш у неким стварима...
Ова управа ради одлично. Једино у чему су ме разочарали је неомогућавање уласка на север неке текме са пропусницом.
Што се тиче дресова, то је ствар укуса, мени су се лично свидели јер делују веома упечатљиво.
_________________
"Земаљско је за малено царство, а небеско увек и довека"
Back to top
View user's profile Send private message
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 15 Aug 2006 21:38    Post subject: Reply with quote

Каква промена писма у грбу?

Ја сам попиздео кад сам видео онај наранџасти дрес! На шта то личи? Некоме је, тј. Пиксију прднуло на памет да направи "позитиван шок". Мислим, даааај... Хоће да прави нов идентитет. Као бићемо баш занимљиви и препознатљиви. Па какве су то дебилне и површне приче?
Ти кажеш да су такве ствари произашле због нових људи у управи. Пикси није нов, па опет једе говна. А какви ли су тек други...


Мада опет, мислим да се неће усудити да изађу на терен са наранџастом бојом. Ако се деси, треба им звиждати целу текму!

П.С. Него кад већ помињеш Бугаре, како ти се свиђа наш нови коњки репић? Laughing
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
Мрли
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Aug 2005
Posts: 511
Location: Крај једне старе крчме, где цвета багрем бео!

PostPosted: 15 Aug 2006 21:41    Post subject: Reply with quote

По мени можда грешим и јако би волео да нисам у праву.

Таквим стварима покушавају да ушушкају зло у нас наш народ наше будзће генерације кроз мала врата.
Прећутимо мењање грба клуба Embarassed зашто да би неки Еу-дерпе могао да конта да је то фудбалски клуб Exclamation па није ватерполо јебем га.
Онда после сасвим могућ и вероватан сценарио, пошто је ФК - боље је да је FC па зашто црвена звезда кад то разуме и тако говори бедна шачица од 20так милиона становника на брдовитом балкану, ајмо у РедСтар.
Ствари које се тичу нас и нашег клуба, само нас.Кажем само јер се следеће ствари тичу свих нас јер тако можемо нашу децу да покопамо.
погледајте на улазу у Београд за који курац мора да пише белграде, ако не могу и ако неће да виде да је то исто нека им.
Погледајте улазе у србију латинице више него у хрватској Exclamation
Ја би се осврнуо на ту ствар преко губљења писма креће све остало па после неком се дигне да мења одоре свештеника, ајде једнокост жена па примајте швапске курве на свету гору нека вам - сада би се свако противио али кад би то тако морало "због тог вишег циља" попустили би пред најездом брзе хране и малоумне """"културе""""
и чему то води зашто дете васпитавати да слави славу кад може да буде попреко гледано и омаловажавано од деце "еманципованих" родитеља.

Звезда је за мене светиња да ме питају дал мењање грба у латиницу ил 3ћа лига Србије друго би изабрао.
_________________
"Да се ђедо карабином јави, кад завију вуци, знају вуци ал знају и турци!"
Back to top
View user's profile Send private message
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 15 Aug 2006 21:47    Post subject: Reply with quote

stefan_89_bg_ wrote:
Мислим да грешиш у неким стварима...
Ова управа ради одлично. Једино у чему су ме разочарали је неомогућавање уласка на север неке текме са пропусницом.
Што се тиче дресова, то је ствар укуса, мени су се лично свидели јер делују веома упечатљиво.


Кој резон...
Па и розе боја је упечатљива. Још кад би била флоресцентна, било би баш до јаја. Толико, да би неког ко је некад радио есид пукло директно у кичмену мождину.

Мислим, розе је ипак нијанса црвене, тако да сам ја за РОЗЕ.

А опет, можемо том бојом да искоренимо и наркоманију са трибине.
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
beer belly crew
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Oct 2004
Posts: 247

PostPosted: 15 Aug 2006 22:17    Post subject: Reply with quote

Нисам упознат ко је све у новој управи,али мени посебно смета садашњи генерални секретар Небојша Лековић.Смета ми зато што је функционер Нове демократије(мислим да се сада та сранка зове Либерали Србије).Та странка је била у коалицији са социјалистима и јуловцим,после када су ту пукли прешли су у ДОС.Председник њихове странке је бивши министар полицује,Душан Михајловић.Тај Лековић је био и председник ФСС.Он је политичар,и по мом мишљењу они нам нису потребни у клубу.Неверујем да је стучно способан да обавља посао у клубу.Питам се да ли он уопште и навија за Звезду?
Људима у клубу треба јасно ставити до знања да су усташе,балије,шиптари непожељни у клубу.Могу бити одлични фудбалери,да играју боље и од Роналдиња,али у Звезди не могу.
Мислим да водећи људи са трибине знају ко нам из управе жели добро,а ко ради против нас навијача.
_________________
stella vita est,residui nugae sunt!
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 15 Aug 2006 22:37    Post subject: Reply with quote

stefan_89_bg_ wrote:
Што се тиче дресова, то је ствар укуса, мени су се лично свидели јер делују веома упечатљиво.


Баш глупо размишљање. Нико није говорио о томе коме се дресови свиђају или не, него да то није наше, та боја не припада нама. Добро се зна које су наше боје и мислим да је увођење те нове, "упадљиве" боје било потпуно непотребно.

Што се тиче промене из ФК у FC јел то био само предлог, који је надам се одбачен, или и даље постоји таква могућност? Сигуран сам да ако постоји икаква могућност Северна трибина то неће дозволити.
Можда би било добро ако би икако могло да се промени да на семафору све буде исписано ћирилицом. Ја не знам како то иде, и да ли је могуће то икако урадити, али било би лепо, ако не сме на међународним, онда барем на домаћим утакмицама да на семафору стоји ћирилица.
Back to top
View user's profile Send private message
Леса
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Jan 2006
Posts: 250
Location: Земун

PostPosted: 15 Aug 2006 22:38    Post subject: Reply with quote

А јесте ли приметили да када УЕФА извлачи оне папириће да не пишу FC Red star, него FC Crvena zvezda?!Зашто?Зато што је тако правилно.Властита именица не може да се преведе ни на један језик, тако да је то још већи кретенизам наше управе.Шта мислите када би смо ми уместо Чикаго булс говорили Чикаго бикови?И наш клуб се не зове ни Red star, ни Roter Stern него Црвена звезда.Што се тиче дресова тек смо ту испали кретени.Наранџасти? Shocked То су видели од оних кретена из Барселоне, па ако су они променили боју, морамо и ми.Сада као изгледамо као велики и фенси клуб!? Evil or Very Mad И поврх свега опет нам је за дрес пришивена реклама и број на леђима. Evil or Very Mad Читам данас изјаву Лековића како нам три Маракане не би биле довољно велике да приме све верне навијаче који долазе да виде Каку и другове, па размишља о проширењу стадиона! Mr. Green Што се тиче играчког кадра ни ту се нису баш прославили.Продали су:Пантелића, Стојковића, Ђокаја, Луковића, Дудића, Драмана, Младеновића (можда још неког, али не могу тренутно да се сетим).А кога су довели?Једино право појачање нам је Георгијев.Ево чујем сада хоће да доведу неког Мутавџића који не може да прође на проби у неком француском друголигашу.И то је тим за Лигу шампиона? Rolling Eyes Пикси када је долазио обећао је и јак спонзорски тим.Тога такође нема.А колико их је брига за Делије показује и то што на званичном сајту ФК стоји слика тима која је сликана испред запада! Shocked А причу о дугу од осам милиона ћемо слушати још најмање 3-4 године.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
п дубаи
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 941
Location: Догодине на Газиместану!

PostPosted: 15 Aug 2006 22:42    Post subject: Reply with quote

Нису довољни само добри резултати на терену. Чак шта више уопште нису примарни. Мени је важније како се управа односи према нама навијачима, клупској традицији и што је можда и најважније према духу Српства. Не може се управа играти са традицијом клуба а поготово не са традицијом народа! Како сме неко да помисли да доведе у клуб шиптара, балију или усташу? Па зар да се оволики наш труд, да наш клуб и наша група буду синоним Српства у свету, усере тако неким идиотским потезом? Непријатељима српског народа, није место у Звезди.
Ћирилица... Сви смо свесни да је има све мање у нашем народу због налета глобализације и "нове моде" са запада. Наша је дужност да спречимо одумирање ћирилице јер смо ми представници Српства, и управа у томе мора да нас подржи! Ако се неко залаже за уклањање ћирилице са нашег имена, грба, сајта, ма са било чега... Он за мене није Србин! Ти људи морају схватити да нису битни само резултати, да није битан само маркетинг, да нису битне само јебене паре. Битнија је традиција, земља и национална свест. Ако нас случајно казне за транспарент КОСОВО=СРБИЈА управа мора да стане уз навијаче јер је опет дужност сваког Србина, сваког Делије, да колико може допринесе борби за Косово. По цену да не играмо Европу, да нам најјача гостовања буду Бежанија и Чукарички, не треба им попустити.

По томе оцењујте рад ове управе а не по резултатима на терену. Увек ће Звезда постојати, увек ће се играти фудбал и ако једне године буде лоше следеће ће бити боље. Али оно што остаје заувек то је традиција, то је ореол који треба да краси клуб и навијаче. Није страшно ако сутра изгубимо 5:0 од Милана, ако изгубимо титулу. Страшно је ако нам клуб захвати глобализација, где истицање националне припадности није пожељно, а потези попут ових које је Хатори навео сигурно нас воде ка тој несрећи.
Back to top
View user's profile Send private message
Veni_Vidi_Vici
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 May 2006
Posts: 33
Location: Beograd

PostPosted: 15 Aug 2006 22:48    Post subject: Reply with quote

Мислим да је то све горе мало престрого написано. Ипак не размишљамо сви тако једнообразно.
Ја немам ништа против нових дресова и овако је реч о дресовима који су трећи по хијерархији. Можда ће се одиграти у њима 4-5 утакмица. И то по могућству куп утакмице.
Наравно, против сам свих измена на нашем грбу.
А што се тиче играча из нама невољених земаља, не знам шта да кажем...мало је то шкакљиво и уплићемо се у политику. Не заборавите да се са севера чуло У.У.У.У.У кад неки црнац има лопту у ногама, а данас ми исти тапшемо црнцима који играју за Звезду. Моје мишљење је да је квалитет пресудан.
На крају закључак је да је безвезе да се некоме скида глава због нечега што ће се кроз 2 године поздрављати од стране тих истих људи који су то раније бранили.
Back to top
View user's profile Send private message
п дубаи
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 941
Location: Догодине на Газиместану!

PostPosted: 15 Aug 2006 22:53    Post subject: Reply with quote

lesa wrote:
А јесте ли приметили да када УЕФА извлачи оне папириће да не пишу FC Red star, него FC Crvena zvezda?!Зашто?Зато што је тако правилно.Властита именица не може да се преведе ни на један језик, тако да је то још већи кретенизам наше управе.Шта мислите када би смо ми уместо Чикаго булс говорили Чикаго бикови?И наш клуб се не зове ни Red star, ни Roter Stern него Црвена звезда.Што се тиче дресова тек смо ту испали кретени.Наранџасти? Shocked То су видели од оних кретена из Барселоне, па ако су они променили боју, морамо и ми.Сада као изгледамо као велики и фенси клуб!? Evil or Very Mad И поврх свега опет нам је за дрес пришивена реклама и број на леђима. Evil or Very Mad Читам данас изјаву Лековића како нам три Маракане не би биле довољно велике да приме све верне навијаче који долазе да виде Каку и другове, па размишља о проширењу стадиона! Mr. Green Што се тиче играчког кадра ни ту се нису баш прославили.Продали су:Пантелића, Стојковића, Ђокаја, Луковића, Дудића, Драмана, Младеновића (можда још неког, али не могу тренутно да се сетим).А кога су довели?Једино право појачање нам је Георгијев.Ево чујем сада хоће да доведу неког Мутавџића који не може да прође на проби у неком француском друголигашу.И то је тим за Лигу шампиона? Rolling Eyes Пикси када је долазио обећао је и јак спонзорски тим.Тога такође нема.А колико их је брига за Делије показује и то што на званичном сајту ФК стоји слика тима која је сликана испред запада! Shocked А причу о дугу од осам милиона ћемо слушати још најмање 3-4 године.



Дај брате отрезни се... О чему ти причаш? O трансферима и играчком кадру за нову сезону??? Бринеш се што су се играчи на празном стадиону сликали испред запада???
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 15 Aug 2006 22:59    Post subject: Reply with quote

Veni_Vidi_Vici wrote:
Не заборавите да се са севера чуло У.У.У.У.У кад неки црнац има лопту у ногама, а данас ми исти тапшемо црнцима који играју за Звезду


Не знам да ли си размишљао док си писао ово. Како те није срамота да тако нешто напишеш? Колико је само пута са шипке било упозорење да се то не виче? Колико се само на овом форуму писало о томе како ми НИСМО расисти? И ти сад дођеш и напишеш тако нешто. А и кад се викало, викали су клинци, зато што су мислили да је то до јаја, а не зато што је неко стварно имао представу ште то представља, него ај као зајебавамо црнца...
А ако је теби квалитет пресудан онда стварно не знам шта да ти кажем. Да ли мислиш да би неки усташа могао да се бори за наш клуб? Да са поносом носи дрес Црвене Звезде? Да ли би ти могао да навијаш за хрвата у Звезди? То је све комерцијализација, уништавање фудбала. Квалитет никако није пресудан, традиција и национални понос су много битнији.

И још једном, уопште није поента о томе коме се дресови свиђају, а коме не!!! То је рушење звездине традиције. За који ће нам курац наранџасти дресови?
Back to top
View user's profile Send private message
Veni_Vidi_Vici
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 May 2006
Posts: 33
Location: Beograd

PostPosted: 15 Aug 2006 23:12    Post subject: Reply with quote

дечко нешто се не сећам да су таква упозорења долазила са шипке када се играо дерби, а гробарски црнци имали лопту у ногама или када нас је возао ПСВ-ов Бизли по Маракани. А сети се Просинечког који ти је хрват па ти је вероватно опет био херој кад смо постајали прваци света. Да се разумемо, нисам никакав залуђеник нити неки југо-носталгичар нити ће ме неко овде увући у политичку расправу.
Ја имам своје мишљење које некад и није исто као и већине што ипак не доводи до тога да команду људи са шипке не испоштујем,чак напротив.
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 16 Aug 2006 00:04    Post subject: Reply with quote

Највећа грешка ове управе је што теже ка ''модерном фудбалу'' увођењем нових боја дресова и сличним стварима, а опет им је са друге стране донекле стало до нас мада то уопште нису показали тиме што су забранили улаз са навијачким пропусницама против Милана. Људи са пропусницама су они који су ту и против Младости из Подгорице и против Милана. Који су и по киши дошли на стадион у завидном броју.. Због кога? Иако сам сигуран да свима који су увек ту није тешко да издвоје 800 динара за Звезду па чак и више ако треба, то је чист безобразлук.
Тужно је да у Звезди раде људи који ни мало нису упознати са традицијом дугом 61 годину, а таквим изродима мора да се стане у крај или да се протерају из клуба јер може врло лако да нас задеси исти сценарио који је задесило талибане. А онда је касно... Издавање стадиона ми је ВРХ дебилизма! Ало бре ко је Хајдук из Куле да игра на маракани, а да није против Звезде!? То је ван сваке памети. Мени све смрди на то да могу да играју на нашем стадиону али да нас пусте обе текме да их газимо. Ако мисле да могу да манипулишу једном групом као што је Делије Север јебено су се зајебали. Били су и гори од њих па смо их најурили, мада... Нешто ми све ово не делује као Пиксијево масло него ми се чини да ту неко из позадине још увек вуче конце.
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
Bojan
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 97
Location: Tu sam a ti me nevidis

PostPosted: 16 Aug 2006 01:52    Post subject: Reply with quote

A sta mislis sto smo im dali stadion za dz mozda? Ne lupaj,sve je to klupska politika,nije ni Piksi siso vesla.Sto se dresova tice(narandzastih) nemam komentar,isuvisan je.Kao sto je Hanzo vec rekao i meni se cini da je nesto sjebano sa ovim sponzorima,jebote ovi iz tojote samo auta daju,dajte pare jebote.
_________________
............Stop Represiji nad navijacima..........
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 19

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop