DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

(novi) simboli i obelezija
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sonny
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 May 2006
Posts: 62
Location: Belgrade

PostPosted: 02 May 2006 13:11    Post subject: Reply with quote

treba voditi racuna da maskota bude u urbanom stilu,ovaj vitez nije los mada nije za maskotu,ona treba da bude kao neki lik iz crtanog filma da nekazem malo zdepast,da bude sopstven,da nas preko njega prepoznaju,ko sto laziale prepoznaju po onom malom fasisti,interove po zmiji,milanove po djavolu,nas ne bi bilo lose po vitezu. Cool
_________________
I DA MI PONUDE MILIONE BILIONE NE BOJ SE TI ZVEZDO OSTACU KRAJ TEBE
NA NA NA NA NA NA NA NA NA NA NA NA NA NA
ZVEZDA JE SAMPION....
Back to top
View user's profile Send private message
sonny
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 May 2006
Posts: 62
Location: Belgrade

PostPosted: 02 May 2006 13:15    Post subject: Reply with quote

i jos nesto mislim da ne treba da ima obelezja Srbije jer kao sto je vec neko rekao mi nismo predstavnici celog Srpskog roda vec deo njega,znaci ne oscile vec grb Delija.
_________________
I DA MI PONUDE MILIONE BILIONE NE BOJ SE TI ZVEZDO OSTACU KRAJ TEBE
NA NA NA NA NA NA NA NA NA NA NA NA NA NA
ZVEZDA JE SAMPION....
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 02 May 2006 13:40    Post subject: Reply with quote

Quote:
i jos nesto mislim da ne treba da ima obelezja Srbije jer kao sto je vec neko rekao mi nismo predstavnici celog Srpskog roda vec deo njega,znaci ne oscile vec grb Delija.


Погледај слику.


По тој логици заставу Србије не бисмо смели да ставимо на ограду јер иза ње није комплетна Србадија већ само њен један део Confused ...
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 02 May 2006 14:21    Post subject: Reply with quote

sonny wrote:
treba voditi racuna da maskota bude u urbanom stilu,ovaj vitez nije los mada nije za maskotu,ona treba da bude kao neki lik iz crtanog filma da nekazem malo zdepast,da bude sopstven,da nas preko njega prepoznaju,ko sto laziale prepoznaju po onom malom fasisti,interove po zmiji,milanove po djavolu,nas ne bi bilo lose po vitezu. Cool

Браво, никада нисам подносио када људи крену да причају о урбаности, и на крају обично та прича се завршава са неком глупошћу.. Без замерања, али искрено одакле ти идеја са витезом. И какве везе има витез са Звездом а нема Србија.
Од самог почетка Звезда је био Српски тим избор народа избор нашег народа, трн у оку владајућим комуњарама. Одакле мислиш да смо добили надимак цигани? Зашто мислиш да су чак и гробарима пред распад сфрј скандирали Цигани? Зашто мислиш да су гробари-партизани на првом дербију (када је у гробарском тиму било девет бивших репрезентативаца НДХ) скандирали цигани, цигани звездашима који су их провоцирали. Између осталих и тита великог навијача партизана, који се после тога заклео да никада више неће отићи на неку фудбалску утакмицу. Једноставно зато јер смо ми Срби заувек за њих били цигани, а то што је одувек шмекерски било адекватно одговорено на све провокације од пароле (једне од првих истакнутих у бившој држави, у другој половини четрдесетих) Цигани поздрављају своје шампионе до скандирања Ми смо цигани најачи смо најјачи! Па и касније 60-их, 70-их да не причам о скорије доба, Звезда је била одувек Српски Тим из омурзнутог им Београда..
Ми морамо најпре да научимо да ценимо наше симболе, културу а не да их занемарујемо, величамо туђе и измишљамо неке нове.. Прича се о некој урбаност, причајмо о урбаности српскога духа, културе.. Будимо оригинали, шмекерски одрадимо своје ствари а не неке копије или да вечито гледамо у туђе двориште где нема ни мало онога што би требало да буде у духу наше трибине а камо ли да нас представља. Историја наше трибине нас чини великим, било је грешака али све у свему после таквих смо увек нешто научили, Зар не?
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 02 May 2006 14:38    Post subject: Reply with quote

српска застава и грб морају да имају запаженије место на северу, него што је то сада случај, ако би се поредили са другим европским тифо сценама не треба ићи даље од италије или острва па да видимо како други гледају своје националне и државне симболе.

пошто је споменик победник оставио на све утисак па и на мене, хоћу да вас посетим на још један споменик који је коришћен при изради једног барјака на две мотке, а то је споменик из центра са трга, спооменик посвећен кнезу Михаилу, у напад, мени је он био супер, добро урађен добра фора скроз+важност српског кнеза за нашу историју уопште дају много на тежини таквом симболу
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Бомбе на пинк!
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 70

PostPosted: 02 May 2006 15:42    Post subject: Reply with quote

Uopste se ne slazem sa ljudima koji kazu da ne treba nositi srpska obelezja zato sto smo mi samo deo srpskog naroda! Prilicno mi smesno to zvuci, pa sta treba cela srbija da se skupi na jednom mesto da bismo rekli - e sad mozemo da koristimo srpsku zastavu?!
Mi smo deo srpskog naroda, kao i ostali srpski navijaci! Meni bi cak bilo drago da sve grupe nose srpske zastave i znamenja, to bi bio znak da nas sve spaja nesto sto je iznad boja kluba. Moje misljenje je da srpski narod treba da bude jedinstven, vera i patriotizam treba svakoga da krase a ono sto dolazi posle toga je na drugom mestu, u nasem slucaju neizmerna ljubav prema klubu!
Medjutim, trenutno i nije bas tako sto se vidi po nasim sukobima. Komunizam je unistio bice naseg naroda a protekla vremena su ga samo dokusurila. Nista vise nije sveto i zato je opsti haos i ludnica u zemlji, ne samo sa nama navijacima.

A potpuno podrzavam ovu pricu od ultra klan, mi moramo da tezimo sostvenom identitetu! Ja sam se registrovao na nas forum parolom koju vidite upravo zbog toga sto mi se ne svidja da gubimo svoj identitet u moru stranih uticaja (i u ponovnom "bratimljenju" sa ovima sto smo do juce ratovali). Ima dovoljno onih koji truju nas narod svojim poganlucima , nemojmo i sami biti deo toga. Naravno, nasa tribina je daleko od ove price, ali ako bismo zaboravili na taj pravac kojim idemo i linijom manjeg otpora krenuli da kopiramo sve zivo i koristimo sve sto nam padne pod ruku za "pozajmljivanje" za kratko vreme bismo postali neka nakaradna tvorevina koja nimalo ne bi bila za pono. Gledam na ovom drugom forumu o strancima sta se sve radi po evropi, to se ne zna ko je ko i ko je kakav! Svi su mnogo slicni, svi se kopiraju, sigurno i pevaju iste melodije (to ne znam!)... Retko ko bi mogao da se pohvali nekim identitetom (Osim engleza i zabara, mada drugi teze ka prvima a prvi su se izgubili u nekom novom fazonu i kolko mi je poznato i retko ulaze na stadion?!).

Sto se tice nasih simbola, dobro je da pricamo o tome... Moje misljenje je da se ne treba vezivati za "coveculjke" jer su mnoge tribine u evropi sebe nasle u takvoj predstavi svoje grupe. Pogotovo se ne treba vezivati za crtane filmove, suvise je neozbiljno. Svidja mi se ipak ono sto je neko predlozio da uradimo Deliju, znaci nekog coveka koji bi u potpunosti oslikao ono sto jedan delija jeste. Razlog protiv je onaj gore navedeni, mnogi su nasli inspiraciju na slican nacin. Jos bolji predlog je vitez, srpski vitez, kakvih je bilo kroz nasu istoriju. Voleo bih da sam talentovan za crtanje ali to je daleko od istine Smile
Ali ipak predlazem onima koji jesu da i bez bilo kakvog konkursa pokusaju da urade nesto na sta bismo posle mozda svi bili ponosni.
Back to top
View user's profile Send private message
Randall Stevens
ДЕЛИЈА


Joined: 23 Feb 2006
Posts: 203
Location: The Shawshank Prison (1947-1966)

PostPosted: 02 May 2006 16:40    Post subject: Reply with quote

Ok,nemojte puno skretati sa teme da ne upropastimo potencijalno dobaru temu.
Evo npr.jedna ideja:crna silueta viteza(na konju ili ne),uzdignuta ruka,mac,konj moze da se propinje na zadnje noge...
_________________
штогод ткаш,везуј конце за небо...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
united north
ДЕЛИЈА


Joined: 01 May 2006
Posts: 163
Location: belgrade-bezanija

PostPosted: 02 May 2006 17:20    Post subject: Reply with quote

Slazem se sa svim predlozima oko zajednickog grba,ali i oko toga da vodje treba da biraju!Ima mnogo dobrih predloga i treba otvoriti konkurs,i izabrati najbolji od brdo dobrih predloga!jer ipak on predstavlja sve prave delije sa severa!!!!!!!!! Razz Razz
_________________
Live like an Ultras


Die like an Ultras
Back to top
View user's profile Send private message
луди_радуле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 316
Location: РСК

PostPosted: 02 May 2006 17:21    Post subject: Reply with quote

@Randall Stevens
Nesta slicno tome sta si opisao neko sa foruma ima kao avatar,
samo ne mogu da se setim ko...
Back to top
View user's profile Send private message
united north
ДЕЛИЈА


Joined: 01 May 2006
Posts: 163
Location: belgrade-bezanija

PostPosted: 02 May 2006 17:40    Post subject: Reply with quote

Mozda i uzeti u obzir sve avatare sa sajta,i uz pomoc svih njih napraviti pravi grb dostojan severa i svih onih koji su stalno uz zvedu na njemu!!!!!! Question Question [/u][/url]
Back to top
View user's profile Send private message
п дубаи
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 941
Location: Догодине на Газиместану!

PostPosted: 02 May 2006 17:50    Post subject: Reply with quote

united north, mora da se zezas Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 02 May 2006 18:25    Post subject: Reply with quote

Ultra klan wrote:
... Без замерања, али искрено одакле ти идеја са витезом...


Мој пост са претходне стране. Нека прозивка буде на мој рачун.
Back to top
View user's profile Send private message
Randall Stevens
ДЕЛИЈА


Joined: 23 Feb 2006
Posts: 203
Location: The Shawshank Prison (1947-1966)

PostPosted: 02 May 2006 18:30    Post subject: Reply with quote

united north wrote:
Slazem se sa svim predlozima oko zajednickog grba

Pazi kako se izrazavas,jer zajednicki grb postoji.Nemojte da ova tema skrece na tu stranu(svadje oko naseg grba).

Quote:
Mozda i uzeti u obzir sve avatare sa sajta,i uz pomoc svih njih napraviti pravi grb dostojan severa i svih onih koji su stalno uz zvedu na njemu
I ja se nadam da se salis.
_________________
штогод ткаш,везуј конце за небо...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
united north
ДЕЛИЈА


Joined: 01 May 2006
Posts: 163
Location: belgrade-bezanija

PostPosted: 02 May 2006 18:35    Post subject: Reply with quote

Sto, pa nemislim da bude bukvalno kao neki avatar....mislim da se na osnovu tih avatara dobiju neke dobre ideje.... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
united north
ДЕЛИЈА


Joined: 01 May 2006
Posts: 163
Location: belgrade-bezanija

PostPosted: 02 May 2006 18:50    Post subject: Reply with quote

Ako ste vec otvorili tu temu zasto da se ne iskoristi sve mguce nebili se iskoristila svaka moguca ideja.....uostalom nisam ja taj koj odlucuje vec samo zelim da kazem da svaka slika,grafit,obelezije grupe....itd,moze da pomogne da se stvori ono idealno obelezije(grb)!naravno da znam da zajednicki grb vec postoji ali sad dajemo predloge nebili dosli do one najbolje ideje!!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop