DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Politika na tribinama (opet)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Бомбе на пинк!
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 70

PostPosted: 30 Apr 2006 20:05    Post subject: Reply with quote

Nerviram se sta sve ovde moze da se procita! Srbija i crna gora jesu bile dve drzave za vreme mojkovacke bitke ali ne zato sto su tako zelele nego zato sto su bile teritorijalno odvojene. Izmedju drzava je bila muslimanska teritorija a dugogodisnji san srba iz obe drzave je bio da se drzave spoje u jednu! Zato nemoj da pises bezveze u pogresnom kontekstu, kao da si politicar iz neke partije.
Vec je objasjeno za skandiranje "otcepi se" a to sto kazes za "zvezda srbija nikad jugoslavija" je velika glupost! Kakve ovo ima veze sa jugoslavijom?! Na zalost sto smo se nakon nekoliko vekova ujedinili sa crnom gorom u jugoslaviju, tj. kraljevinu SHS. Sta mislis, zasto je bila kraljevina srba hrvata i slovenaca?! Zato sto su u crnoj gori ziveli srbi! Prva srpska drzava je osnovana izmedju ostalih teritorija i na crnogorskoj, a ako se otcepi crna gora i posle kosovo, od najstarije srpske teritorije ce ostati samo sandzak prepun muslimana. Svako ko je za otcepljenje crne gore je za mene isti kao onaj ko je za otcepljenje kosova. Napunjene glave glupostima i sranjima, jadni smo stvarno. Verovatno cemo se u buducnosti i potpuno raspasti! Nekad su postojali vatreni zagovornici jugoslovenstva, posle bratstva i jedinstva i jugoslovenstva u drugom smislu, sada imamo one koji su za cepanje srpskih teritorija... Ista vrsta ljudi, pogodna za manipulisanje, ljudi koji su da bi terali neku svoju politiku i bili zanimljivi drugima unistili srpski identitet pa vise ne znamo ni ko smo ni sta smo.
Back to top
View user's profile Send private message
Gregor
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Apr 2006
Posts: 205
Location: Језеро Бодом

PostPosted: 30 Apr 2006 20:32    Post subject: ... Reply with quote

Serpico, pazi sad: Poshto pominjesh ekoloshku drzhavu, evo ti jedan podatak koji sigurno nisi znao:

Crna Gora je republika sa najvecim procentom teritorije pod nacionalnim parkovima u Evropi. Na jednom malom prostoru nalaze se chak 4 Nacionalna parka: Biogradska gora, Durmitor, Lovcen i Skadarsko jezero. Takve lepote retko gde ima, nemoj zaboraviti i kanjon Tare, drugi po dubini Smile na svetu odmah posle Kolorada.

Iz svih tih razloga kao i mnogih drugih, ja bih voleo da ostanemo jedna drzhava. Ali se Milo pobrinuo da dobiju 55% glasacha tako da sam jako skeptichan da cemo ostati zajednica. Po meni, zajednica bi funkcionisala da nema gore pomenutog Mila Djukanovica. Samo cu napomenuti: 'Besh premijera koji ima prosek 6.10 na ekonomskom fakultetu.

Eto toliko od mene za sada. Pozzzzzzzzzzzz
_________________
Бол... неком добро, а неком другачије
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 01 May 2006 14:27    Post subject: Reply with quote

Ja sam za to i da se otcepi sandzak i kosovo, i Subotica, jer ni sa njima se necemo dogovoriti oko himne i obelezja, a ja bih da navijam za reprezentaciju i da slusam srpsku himnu pa makar samo Beograd i Zeleznik ostali u "srbiji". Kakav narod, kakva istorija, ko jebe generacije sto su zivele i umirale da bi mi ziveli zajedno.
Embarassed
Ako se neko dvoumi ko je serpico, neka pogleda istoimeni film.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
united north
ДЕЛИЈА


Joined: 01 May 2006
Posts: 163
Location: belgrade-bezanija

PostPosted: 01 May 2006 14:52    Post subject: Reply with quote

Potpuno se slazem sa vama milo je peder*ina ali nisu svi takvi ipak smo skoro svi braca ali kao i u svakom narodu postoji deo njih za koje nikad ne bi voleli da su nam brdja i da imamo bilo sta sa njima,ali vecina se takodje zalaze za zajednicu sa nama!!!!!!!!!! Twisted Evil
_________________
Live like an Ultras


Die like an Ultras
Back to top
View user's profile Send private message
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 01 May 2006 16:41    Post subject: Reply with quote

Организатор скупа је све лепо саркастично одговорио и нема шта да се дода. Само онај који не зна историју и онај који упецао на политичку удицу може да каже да треба да се одвојимо...
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
jeremija
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Aug 2003
Posts: 59
Location: Zemun,Kraljevina Srbija

PostPosted: 02 May 2006 09:36    Post subject: Reply with quote

Zalosno je koliko je srpski narod podlozan uticaju medija. Laz koju cuje tri puta postace istina,a istina o kojoj se cuti je mrtva za njega. U poslednjih 10 godina mediji u Podgorici ali i Beogradu su zatrovali narod i te posledice ce se osecati sledecih 100 godina. Ono sto je komunizam zapoceo dokrajcio je Djukanovic ali i nasi Batici,Mihajlovici i Labusi.Price o tome kako Crnogorci drmaju Beogradom su glupost. Nema nikakve razlike izmedju crnogorskog proteziranja svojih zemljaka na fakultetima ili firmama i nislijskog ili leskovackog proteziranja. To je stvar naseg govnjivog balkanskog mentaliteta a ne crnogorske zavere protiv mega uspesnih Beogradjana. Kao sto je cabron rekao to su kompleksaske price, koje su bile aktuelne i devedesetih godina kada su dolazili Srbi nesrecnici iz Krajine,Bosne i Kosova a mi Beogradjani smo kao bili ugrozeni.Ako si sposoban i obrazovan covek uspeces u zivotu i nijedan Crnogorac,Bosanac ili Kosovar te nece spreciti u tome. Braco Srbi,mi ne postojimo od juce.Milioni nasih predaka su prosuli svoje kosti i krv da bi Srbija i Crna Gora ziveli zajedno. Imajte to uvek u glavi, ti zivoti su mnogo vazniji od toga da li vas je neki nadrkani crnogorski konobar lepo usluzio ili je korumpirani profesor na tvom faksu svom zemljaku poklonio ocenu.
_________________
stella vita est,residui nugae sunt
Back to top
View user's profile Send private message
duff beer
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Oct 2002
Posts: 84

PostPosted: 02 May 2006 10:56    Post subject: Reply with quote

Vidim da mnogi koriste pogresan naziv za Rasku(sandzak)
E pa ako i mi pocnemo da koristimo izraz iz zagrade onda smo pukli,taj deo Srbije za zove RASKA i koristite samo taj naziv inace su oni pobedili...
Back to top
View user's profile Send private message
Бомбе на пинк!
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 70

PostPosted: 02 May 2006 15:02    Post subject: Reply with quote

duff beer wrote:
Vidim da mnogi koriste pogresan naziv za Rasku(sandzak)
E pa ako i mi pocnemo da koristimo izraz iz zagrade onda smo pukli,taj deo Srbije za zove RASKA i koristite samo taj naziv inace su oni pobedili...


Moja greska!!! RASKA, nego sta!
Back to top
View user's profile Send private message
serpico
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Mar 2006
Posts: 22
Location: Beograd

PostPosted: 02 May 2006 15:33    Post subject: Reply with quote

Organizator skupa
"Ako se neko dvoumi ko je serpico, neka pogleda istoimeni film."
E, ne mozes reci da film nije ekstra,da nam je vise takvih ne bismo pisali o ovim sranjima!
Aj pozdrav svima!
PS:i ja sam se upecao da pocnem da pisem na ovu temu,ali ne valja nam pos'o,aj' da se vrnemo na nasu Zvezdu.
_________________
Улицу прелазим само на пешачком прелазу!
Звезда ме навикла да газим по црно белом!
Back to top
View user's profile Send private message
Ben Dover
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 May 2006
Posts: 1

PostPosted: 03 May 2006 12:17    Post subject: Reply with quote

Ne znam da li sam offtopic ali eto cisto radi toka informacija - u danasnjem DANu (dnevne novine u CG koje ne idu niz dlaku sadasljem rezimu) su objavile kako se priprema "scenario" za utakmicu Zeta-C.Zvezda koja ce se odrzati u PG.
Naime, medju gostujuce navijace koji se ocekuju ce se navodno infiltrirati placenici koji ce imati zadatak da zapale CG drzavnu zastavu i naprave provokaciju kako bi policija napravila haos...
Ne znam koliko je ovo tacno ali sam naslov "Priprema se Maksimir pod Goricom" je nevjerovatan.
Mozda je ovo stara vijest ali imao sam potrebu da ovo napisem zato prastajte
Back to top
View user's profile Send private message
нешо подгориц
ДЕЛИЈА


Joined: 03 Feb 2006
Posts: 240
Location: Подгорица

PostPosted: 03 May 2006 17:15    Post subject: Reply with quote

Da, i ja sam pročitao taj clanak u DAN-u. Izmedju ostalog piše ;

DSS: Moguća repriza zagrebačkog scenarija

- Realno je očekivati da će crnogorska tajna policija pokušati da izazove nemire na utakmici Crvena zvezda-Zeta. Mogući su nerazumni pokušaji u Podgorici i da se stvori atmosfera kao kada je Crvena zvezda gostovala u Zagrebu 90. godina. Trebalo bi apelovati na Vladu, DPS i SDP da doprinose stabilizaciji političkih prilika.

Ali je sve to demontovano rijecima funkcionera Demokratske partije ;

Funkcioner Demokratske partije .
Sve sportske priredbe i događanja u Crnoj Gori prolaze i treba da prođu a da ih politika mimoiđe. Bilo je incidenata koji su iziritirali i jednu i drugu stranu. Ružno je 20 dana prije utakmice, bez ikakvih argumenata, najavljivati da će se na jednoj sportskoj priredbi desiti čudo neviđeno.
_________________
Правда за Уроша !
Back to top
View user's profile Send private message
contadinello
ДЕЛИЈА


Joined: 11 May 2005
Posts: 121

PostPosted: 04 May 2006 10:35    Post subject: Reply with quote

http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika=Aktuelnosti&datum=2006-05-03&clanak=56866
Back to top
View user's profile Send private message
dudu80
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Apr 2006
Posts: 25

PostPosted: 04 May 2006 15:45    Post subject: Reply with quote

Ova vest je kod nas bila u Press-u,cini mi se,i to jos prosle nedelje,
a o tome je pricao lider jedne od partija koje su za zajednicku drzavu u CG.Bolje da se i objavi tako nesto,nego da se zna,a da svi cute,jer tako mozda i moze da se spreci incident.Ne treba ni nama Delijama,ni Zvezdi tako nesto.
SPORT BEZ POLITIKE!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Serbian Finest
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 May 2006
Posts: 17
Location: Beograd,Prestonica Velike Srbije!

PostPosted: 21 May 2006 11:50    Post subject: Reply with quote

Pozdrav,

evo ovako nisam hteo da otvaram novu temu jer bi to bila vec 100 ta tema o politici no ukoliko administrator smatra da ova pesma zasluzuje topic zamolio bih ga da okaci, ova pesma je snimljena povodom referenduma u CG a uradila je Srpska HipHop grupa "Kontakt Grupa" koja se sastoji od clanova iz Beograda,Nisha,Nikshica,Kosovske Mitrovice,Novog Sada . Kotakt Grupa je povezana sa HipHop Familijom "Black In White" (Black In White naziv nema nikakve veze sa onim sto svi najvishe mrzimo Very Happy taj naziv simbolishe crni zvuk i kulturu medju belim ljudima Very Happy ) Neki clanovi ove HipHop familije su redovni posetioci nase tribine kao i izvodjaci ove pesme koji nose Sever u srcu,no da ne duzim, Delije izvolite jednu patriotsku pesmu poslusajte pa ostavite komentar :

http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=8467194B0188DB6F
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 21 May 2006 13:12    Post subject: Reply with quote

Ја лично не слушам (не волим) хип хоп, и стварно ме не привлачи да га слушам, али ова песма ми се итекако свидела. Шта више од кад сам је скинуо нон-стоп се врти. Свака част, надам се да што више људи размишља тако (мислим на оне који ће гласати данас). Лепо кажу момци, најгоре је кад си говно са ставом, а таквих има доле много који испирају мозак Србима из Црне Горе. Ипак надам се да има довољно оних који ипак размишљају својом главом, да не дозволе да нас неки криминалци раздвоје.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop