DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ПЕСМЕ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 158, 159, 160 ... 171, 172, 173  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 05 Dec 2017 09:01    Post subject: Reply with quote

Одувек сам се питао као клинац која је мелодја "форца стела роса кампјоне дел мондо, форца стела роса, стела роса еее оооо....", и када сам после 100 година скапирао да је то музика из филма "бал на води"или ти "публика је твоја најлуђа на свету"...сморио сам се јер сам скапирао колико ми не знамо да певамо. Није битно сад што извитоперена песма испадне можда боља од оригнинала(мада мени никако није него су људи научили погрешно да је певају и сад им дупло боља мелодија пара уши и смара их јер су научили већ годинама погрешно да је певају), битно је да је то изузетак и да то не треба да постане правило. Па највећа уметност у навијању јесте да пренесеш песму онакву каква је у оригиналу. Ваљда они који је доносе на трибину, раде то јер су чули нешто што је лепо за уши и може да се пева као подршка нашем клубу...а да уједно и они уживају!? Зар није то поента навијања? А не ај...па шта испадне то је...Убрзати или успорити ритам неке песме је једно, али певати другу мелодију којом се губи сва драж онога што си желео да постигнеш...је бесмислено хвалити на теми која је направљена због овога управо. Да научимо или да се запитамо за почетак шта је то што је битно у навијању...да би људи уопште хтели да напредују у том делу и да надограђују то. Наравно много је у језику и народу који пева...ми баш и нисмо за певање, у ствари ми смо нека средина...нисмо ни латино американци, италијани, шпанци, грци....али нисмо ни дрвени пољаци, руси итд. Дакле, негде смо у средини, а не мало песама нам узимају групе и то баш из ових певљивијих народа...што ипак значи да радимо добро посао. Али по мени, не довољно добар и да то може и мора боље, а сигурно је права и исправна мелодија основ када причамо о песми и навијању.
Данас је рецимо по свету актуелна песма "деспасито" и рецимо много је занимљиво погледати снимак роминих и прелазе које праве на тој песми кад је певају...на трибини од 18000 људи(која не навија константно као ми, али када закмече то је музика буквално), без бубња, мегафона...
https://www.youtube.com/watch?v=D5RYywIhtTg
Исто тако је занимљиво видети неке Аталантине који исту мелодију певају другачије али опет исправно, на гостовању Европском, исто без бубња без ичега...
https://www.youtube.com/watch?v=HIk-SayDqGU
Њих прво интересује клуб, воле га неизмерно, па су онда навијачи-ултраси...занима их да певају...пе тек онда све остало.
Да не причам сад о неким Мароканцима и ко зна коме све, ко се сетио 2005. да почне да се игра навијача а музикалан су народ....ово горе су примери шта трибина са огромном традицијом и правим менталитетом раде. Не требамо ми да радимо нешто зато што они раде, али је скроз логично да то буде тако....дакле, до најситнијих детаља скинута мелодија коју желиш да обрадиш, да певаш из срца, да знаш зашто уопште певаш и коме....све остало је погрешно учење људи везано за навијање, барем по мени.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 05 Dec 2017 09:13    Post subject: Reply with quote

Снимак Аталантиних може да се пореди рецимо са нашим из Келна где нам је можда и највише отишло активних навијача у последњих 25 година из Србије и Београда. Имали смо преко 2500 људи, од тога већина је стална на Северу и зна све песме и цео фазон. И још смо имали кров изнад себе...и нисмо се прославили са навијањем...које јесте у пар наврата било добро, али ни приближно томе што може 2000 правих рецимо...или што би требало да може...Не размишља сваки наш човек који мисли за себе да је навијач...довољно о навијању...и то је проблем код нас.
https://www.youtube.com/watch?v=zTRsd3Wne04
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ултра сепаре
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jun 2017
Posts: 35

PostPosted: 05 Dec 2017 10:20    Post subject: Reply with quote

Quote:
...сморио сам се јер сам скапирао колико ми не знамо да певамо. Није битно сад што извитоперена песма испадне можда боља од оригнинала(мада мени никако није него су људи научили погрешно да је певају и сад им дупло боља мелодија пара уши и смара их јер су научили већ годинама погрешно да је певају), битно је да је то изузетак и да то не треба да постане правило. Па највећа уметност у навијању јесте да пренесеш песму онакву каква је у оригиналу. Ваљда они који је доносе на трибину, раде то јер су чули нешто што је лепо за уши и може да се пева као подршка нашем клубу...а да уједно и они уживају!?

Слажем се по питању тога да не знамо правилно да певамо песме, али то је ипак резултат тога што људи који дођу на трибину се не труде. Мене изнервира много кад чујем људе да 2 пута певају:
на, на, на, на, на, на ,на , на ,на на "баш највише на свету"
на, на, на, на, на, на ,на , на ,на на "баш највише на свету"

а треба:
на, на, на, на, на, на ,на , на ,на, на "највише на свету"
на, на, на, на, на, на ,на , на ,на, на "баш највише на свету"

Али ипак по мени код ове песме О Звездо ле, оле, оле ,ола треба одступити од правила да се аутентично пева по мелодији бразилске песме, јер искрено колико год се трудили да је правилно певамо не може да испадне добро и мелодично, мени је ова верзија из чувеног Бордоа, најјача ствар, у целој мобилизацији од 2009. па на овамо. Wink
_________________
БАШ НАЈВИШЕ НА СВЕТУ!
Back to top
View user's profile Send private message
ултра сепаре
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jun 2017
Posts: 35

PostPosted: 05 Dec 2017 10:29    Post subject: Reply with quote

Мени на пример се много допада ова песма, кад сам био клинац ова песма се некад вртела на РТС1, и волим увек да је чујем, јер ме подсећа на љубав према Звезди у време детињства.
https://www.youtube.com/watch?v=yWEERJedRm4
Мој предлог је да је овако певамо:
Певајмо заједно само једна је Звезда!
а други део да иде: на, на, на, на, на, на само једна је Звезда

Значи само овај рефрен да певамо, пробајте сви увежбајте, звучи много заразно, може велики хит сад за Дерби да буде.
И да што се тиче певања на Дербију треба истаће да на последњем Дербију на Маракани нисмо певали ниједну анти-партизанску песму, што је по мени најбоља одлука у последње време, ни пароле, ни песме им не посвећивати, ко их јебе, боље певати само о Звезди на Дербију, нису вредни они ни да се прозивају. Wink
_________________
БАШ НАЈВИШЕ НА СВЕТУ!
Back to top
View user's profile Send private message
ЗвездаКрајин
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2016
Posts: 149

PostPosted: 05 Dec 2017 11:45    Post subject: Reply with quote

Много потенцијала има у звездашким песмама. "Највећа је, највећа" је најбољи пример тога.
_________________
Због Крајине и спаљених села некоме ће метак у сред чела!
Back to top
View user's profile Send private message
Radosav
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jan 2017
Posts: 70

PostPosted: 05 Dec 2017 13:38    Post subject: Reply with quote

Могли би људи и да размишљају шта и о чему певају. Када схватиш какве заправо речи изговараш може се много боља атмосфера направити.
Back to top
View user's profile Send private message
ултра сепаре
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jun 2017
Posts: 35

PostPosted: 05 Dec 2017 14:27    Post subject: Reply with quote

ЗвездаКрајин� wrote:
Много потенцијала има у звездашким песмама. "Највећа је, највећа" је најбољи пример тога.

Управо тако брате.
Ево на пример и ова песма може да добро грми од почетка до краја.
https://www.youtube.com/watch?v=i8UKW-i-y68
Певали смо је после победе над Будивељником у Арени 2014, покојни Велибор Дуњић је преко мегафона кренуо да пробија ову мелодију, јер су је пуштали на паузи, полувремену и после меча.
_________________
БАШ НАЈВИШЕ НА СВЕТУ!
Back to top
View user's profile Send private message
Sindikalac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Jan 2012
Posts: 76

PostPosted: 05 Dec 2017 14:30    Post subject: Reply with quote

Кад будемо научили евровизију да певамо (тапшемо) правилно са више од 2000 људи на трибини можемо да пређемо на "компликованије" мелодије...

Ову песму смо уништили скроз. Чим има мало више људи певање је коректно али са тапшањем већ усеремо у првом кругу и онда се губи и мелодија...

Вратити се у "први разред" па полако надограђивати...
_________________
Ја у животу имам све што ми треба. Парче земље, комад неба, кору хлеба и Неког горе ко ме гледа...
Back to top
View user's profile Send private message
ултра сепаре
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jun 2017
Posts: 35

PostPosted: 05 Dec 2017 14:37    Post subject: Reply with quote

Sindikalac wrote:
Кад будемо научили евровизију да певамо (тапшемо) правилно са више од 2000 људи на трибини можемо да пређемо на "компликованије" мелодије...

Ову песму смо уништили скроз. Чим има мало више људи певање је коректно али са тапшањем већ усеремо у првом кругу и онда се губи и мелодија...

Вратити се у "први разред" па полако надограђивати...

Све се брате слажем. Тапшање и упадање са новим речима у песми сјебе све.
Ето на пример кад певамо "По зими киши, сунцу, снегу или кошави", и даље постоје људи који други пут крену са тапшањем, а треба трећи пут, а кад се тапше уз ову мелодију испадне жива катастрофа, сви тапшу механички, нервозно, да што пре отарасе тај део, а управо тај део треба полако отпевати и успорити како би речи дошле до изражаја.
_________________
БАШ НАЈВИШЕ НА СВЕТУ!
Back to top
View user's profile Send private message
Звездаш до кр
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Nov 2013
Posts: 126

PostPosted: 05 Dec 2017 17:17    Post subject: Reply with quote

Пише се већ годинама у вези "евровизије", "по зими", итд.

Бубњеви су ти који "воде" темпо и ритам песама, и често су они ти који убрзају или крену са ударањем једном палицом уз који није природно да се скаче па се убацују руке (тапшање) и самим тим се губи интезитет певања.

Ови примери шабара су одлични, по мени и грци имају много изражајнију страст него ми, имају ту неку агресивност у певању што покрива и мањак њихове мелодичности (малтене сви певају на исти фазон као енглези) али звучи предобро.
https://www.youtube.com/watch?v=aAjfcA-8sAY&ab_channel=HellasUltras

И међу најбољима по атмосфери на Балкану и шире - Арисови
https://www.youtube.com/watch?v=GrR_rCx0Z9s&t=55s&ab_channel=WorldofUltras

Примера има много, простора за напредак још више.

Исто већ речено, мора да се воли прво клуб па онда све остало.
_________________
Запад је десно !
Back to top
View user's profile Send private message
Београђанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 93

PostPosted: 05 Dec 2017 18:21    Post subject: Reply with quote

Није наш проблем што смо немузикални него смо неизаинтересовани за мелодију, као да све желимо да отаљамо.
Не избија ми из главе чињеница да ''Звезда ле'' може да се пева 20 минута а код нас траје 20 секунди, замишљам крцат север на некој утамици како лагано али веома гласно пева Звезда ле то би стварно било лудо.
https://www.youtube.com/watch?v=FmV5agGXqwc

Оно што бих желео да напоменем за разлику од осталих ''група'' из наше земље имамо најемотивније песме и оно што у уписима пре мене другари кажу само треба разумети шта певаш а не као да певаш неку турбофолк песму без икаквог смисла.

Мелодично, гласно и с разумевањем певање и неће бити зиме.
Back to top
View user's profile Send private message
ултра сепаре
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jun 2017
Posts: 35

PostPosted: 05 Dec 2017 18:48    Post subject: Reply with quote

Quote:
Није наш проблем што смо немузикални него смо неизаинтересовани за мелодију, као да све желимо да отаљамо.

То је наш највећи непријатељ у навијању последње 2 године, 80% људи на трибини се уопште не труди да пева. Ево доброг примера сад против Рада било пуно "основаца" и "средњошколаца", у тим годинама ја сам остајао без гласа ,и пре текме би певали у возу, а и после текме у повратку, 7 наредних дана не би могао нормално да причам. А они у најбољим годинама блеје лево, десно, чекају ко ће први од њих да пева јер глупо да се двојица труде, ако њих 20 кулира Sad
И још уместо да се људи сабију у средишту трибине како би постигли ефекат гласног певања(јер некада и 1000 сабијених у копу боље грми од 10000 када дође до двогласа), они се разбацују до запада у сектору Д, глуме господу неку, ма дај бре Very Happy
И та разбацаност не сјебе само песму, већ и кореографију, и то се види на појединим сликама, на пример против Иртиша, па сад против Рада, остане њих 10 у једном сектору и држе картоне. Па, уђи брате у средиште трибине, бар неће бити "проређена кореографија".
_________________
БАШ НАЈВИШЕ НА СВЕТУ!
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 05 Dec 2017 19:35    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Одувек сам се питао као клинац која је мелодја "форца стела роса кампјоне дел мондо, форца стела роса, стела роса еее оооо...."

Где се ове песме сети, какав је то евергрин...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jezic1989
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Oct 2017
Posts: 115

PostPosted: 06 Dec 2017 00:01    Post subject: Reply with quote

ултра сепаре wrote:
Quote:
Није наш проблем што смо немузикални него смо неизаинтересовани за мелодију, као да све желимо да отаљамо.

То је наш највећи непријатељ у навијању последње 2 године, 80% људи на трибини се уопште не труди да пева. Ево доброг примера сад против Рада било пуно "основаца" и "средњошколаца", у тим годинама ја сам остајао без гласа ,и пре текме би певали у возу, а и после текме у повратку, 7 наредних дана не би могао нормално да причам. А они у најбољим годинама блеје лево, десно, чекају ко ће први од њих да пева јер глупо да се двојица труде, ако њих 20 кулира Sad

Не верујем да си ти одма' знао како и шта функционише први пут када си дошао на трибину,како се пева,како треба да се стоји и тако те ствари које долазе с искуством,али слажем се да је то наш највећи непријатељ и да такве ствари могу у потпуности да упропасте амбијент на утакмицама. По мом мишљењу са том омладином треба порадити што се тиче певања и треба напоменути да размишљају о ономе што певају, а не само да механички отварају и затварају уста, јер је управо то најбољи начин да своју љубав према Звезди изнесеш кроз песму и само такво певање може противнику да,жаргонски речено, заледи крв у венама.
Back to top
View user's profile Send private message
Београђанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 93

PostPosted: 06 Dec 2017 00:06    Post subject: Reply with quote

Џаба нама све песме и идеје ако нема ко да пева Very Happy Као што је брат Ултра Сепаре написао,има доста тога да се ради на едукацији млаћих што се тиче певања!!!Ту не мислим уопште да смо ми криви,него је једноставно дошло такво време да основце и средњошколце више занимају дешавња ван стадиона него на самом стадиону...Данас сви покшавају да буду Руси и Пољаци!!!Деци су рецимо опчињена Околофутболом...Генерал је на некој теми још одавно рекао нешто у фазону,,До јаја је све то око Пољака и њиховое навијачке културе,ал џаба кад навијају ко роботи!!!''Е ту долазимо до кључне ствари!!!Мора се млађима објснити да ниси мање навијач ако пустис глас и да није срамота драти се ко луди Грци!!!Јер колико ја знам реч Навијач потиче од глагола навијати,а сви знамо шта то значи!!!Молим вас,немојте да ме неко погрешно разуме,дешавања око стадиона су саставни део навијачког света,ал када уђеш на стадион дај све од себе,урлај,скачи!!!То је 90 минута у току недеље!!!Ако си већ дошао на стадион,дај све од себе,немој да дођеш чисто ради форме...Сетите се да ти исти Италијани једва чекају викенд да гледају свој вољени клуб!!!Ми смо све то имали пре неколико сезона!!!Сећам се,сваки спортски чланак о уткамици Звезде,пола о фудбалу а пола о спектакуларној атмосфери Делија!!!Оно после Арсенала...Оно немају ни Италијани,ни Грци!!!Када ти видиш људе од 40 год. како чуче па скачу,скидају мајице 40 мин. након што је њихов тим несрећно изгубио а певају као да је освојио Лигу Европе,тада знам да је она стара енергија из претходних сезона и даље ту и да је само мало воље потребно!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 158, 159, 160 ... 171, 172, 173  Next

View previous topic :: View next topic
Page 159 of 173

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop