DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ПЕСМЕ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 157, 158, 159 ... 171, 172, 173  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ЗвездаКрајин
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2016
Posts: 149

PostPosted: 18 Sep 2017 18:15    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/6iPu6UsVt1o
_________________
Због Крајине и спаљених села некоме ће метак у сред чела!
Back to top
View user's profile Send private message
Звездаш до кр
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Nov 2013
Posts: 126

PostPosted: 22 Oct 2017 00:10    Post subject: Reply with quote

Сада кад се опасно примила ''Сад на гол'' могла би да се убаци на главни разглас стадиона да се мало освежи репертоар.
А што се тиче нас, треба припазити да се не убацују руке(тапшање) јер се моментално квари мелодичност и губи се на разговетности. Генерално смо почели да правимо буку на свакој песми, а да се не разуме шта се пева. Rolling Eyes

Латиноамериканци ретко кад тапшу, а они су сам врх што се тиче те неке енергије и страсти за навијањем.

Ево пример оригинала (додуше обрада Ривер-ових)
https://www.youtube.com/watch?v=BfxwKiSG2hg&ab_channel=carivermax

И још пар примера колико је лепо без тапшања и неки сами врх што се навијања тиче. (Али лично мислим да ми са ових простора немамо ту неку страст као они доле)

https://www.youtube.com/watch?v=JhkRgJmmOhA&ab_channel=musicuervo

https://www.youtube.com/watch?v=TRQdTozMBtc&ab_channel=musicuervo



_________________
Запад је десно !
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 23 Oct 2017 00:35    Post subject: Reply with quote

И још пар примера колико је лепо без тапшања и неки сами врх што се навијања тиче. (Али лично мислим да ми са ових простора немамо ту неку страст као они доле)

https://www.youtube.com/watch?v=JhkRgJmmOhA&ab_channel=musicuervo

https://www.youtube.com/watch?v=TRQdTozMBtc&ab_channel=musicuervo

Колико је кокаина у тим венама бато мој... Laughing
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 23 Oct 2017 11:17    Post subject: Reply with quote

lucky luciano wrote:
И још пар примера колико је лепо без тапшања и неки сами врх што се навијања тиче. (Али лично мислим да ми са ових простора немамо ту неку страст као они доле)

https://www.youtube.com/watch?v=JhkRgJmmOhA&ab_channel=musicuervo

https://www.youtube.com/watch?v=TRQdTozMBtc&ab_channel=musicuervo

Колико је кокаина у тим венама бато мој... Laughing


Прави пример како се диже атмосфера пред почетак меча, а не као ми у последње време што ћутимо док играчи не изађу на терен, па после остајемо пола сата сат након утакмице. Боље да та енергија крене да кува пола сата пред почетак, да се загреју гласне жице, уђе у ритам... да се види која песма иде, а која не. Истовремено играчима у свлачионици и тунелу није добро кад чују хук и како подрхтава стадион. Кога боли курац за пола сата после утакмице кад је све готово? Јебе ми се за аплаузе енглеских дегенерика после утакмице, оћу да се њихови играчи усеру пре него изађу на траву, једино тај приступ има смисла. Ово после утакмице је шминка за јутјуб.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Звездаш до кр
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Nov 2013
Posts: 126

PostPosted: 23 Oct 2017 12:43    Post subject: Reply with quote

Quote:
Колико је кокаина у тим венама бато мој...

Може се то и без кокаина са правом и искреном жељом. Cool

Organizator skupa wrote:


Прави пример како се диже атмосфера пред почетак меча, а не као ми у последње време што ћутимо док играчи не изађу на терен, па после остајемо пола сата сат након утакмице. Боље да та енергија крене да кува пола сата пред почетак, да се загреју гласне жице, уђе у ритам... да се види која песма иде, а која не. Истовремено играчима у свлачионици и тунелу није добро кад чују хук и како подрхтава стадион. Кога боли курац за пола сата после утакмице кад је све готово? Јебе ми се за аплаузе енглеских дегенерика после утакмице, оћу да се њихови играчи усеру пре него изађу на траву, једино тај приступ има смисла. Ово после утакмице је шминка за јутјуб.


Код нас би то био проблем јер кубуримо са доласком на време, колико смо пута само морали кореографију да остављамо за друго полувреме или да померамо за тамо 10и, 20и минут.

Све то може да се реши за пола сезоне, прво да се навикну ови редовни да долазе на време (па и пре времена).
Па онда нешто слично овом кувању пре почетка, сам си рекао ''шминка за јутјуб'' привукла би неке нове људе или вратила старе па да видимо како иде.
_________________
Запад је десно !
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 23 Oct 2017 16:17    Post subject: Reply with quote

За мене лично, оно након Арсенала није никаква шминка већ тренутак када навијачи могу на онаквој утакмици да дођу 100% до изражаја. Када кажем навијачи...мислим и на групу међу којима је доста њих изашло и није ни схватило шта се дешава на трибини. Остали су само они који желе...и то је од срца...није ни за какав јутуб.
Организаторе, били су стидљиви покушаји да се на домаћем првенству направи нешто слично па није заживело, јер не можеш ти на силу да као урлаш на играча Младости на загревању(у ствари сад би и могао) и да улазиш ритуално као екипа у коп у коме нема још 70% људи, док на европским утакмицама ми не можемо 90 минута да извучемо а камоли још пола сата раније.
Грци урлају и праве невиђену тензију пред почетак, мислиш да ће да утрчи цео стадион у терен када изађу рецимо зелени на терен, то се бацају удари, лете шаргарепе по голману док се загрева, прете им "људи из обезбеђења" итд...али већ у 10 ом минуту...не може да се пореди наш 10 и минут и њихов...а да не причам 20 и, 50 и, или случајно ако крену да губе! Према томе....јебе се и мени за енеглезе и њихове похвале, међутим то су људи који иза себе имају гостовања како сами кажу по земљама где су навијачи велики фанатици...па кажу да ништа слично нису видели. А њихов тим где год да оде свима је да се покажу најбоље што могу. Тако да....то што су наши апетити велики, уопште не значи да неко са стране нема утисак који има као што су ови сада били одушевљени. Тачније није им јасно да неко навија 90 минута без престанка том јачином...то је довољан показатељ да ми тражимо леба преко погаче ако причамо о тој утакмици у негативном контексту и о навијању и уопште о енергији и атмосфери међу људима.
Друга ствар, на оваквим утакмицама да кренемо са навијањем раније...нисам сигуран колико би могли да урадимо све замишљено што смо спремили...тако да...ово је био рецепт за ова пут...можда следећи пут се покуша то што ти кажеш, али ће онда сигурно испаштати неке ствари...ја бих волео да смо идеални, али далеко смо од тога...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Vizantija
ДЕЛИЈА


Joined: 20 May 2014
Posts: 185

PostPosted: 23 Oct 2017 20:44    Post subject: Reply with quote

lucky luciano wrote:

Колико је кокаина у тим венама бато мој... Laughing

Али неудараног!
Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 25 Oct 2017 12:53    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
За мене лично, оно након Арсенала није никаква шминка већ тренутак када навијачи могу на онаквој утакмици да дођу 100% до изражаја. Када кажем навијачи...мислим и на групу међу којима је доста њих изашло и није ни схватило шта се дешава на трибини. Остали су само они који желе...и то је од срца...није ни за какав јутуб.
Организаторе, били су стидљиви покушаји да се на домаћем првенству направи нешто слично па није заживело, јер не можеш ти на силу да као урлаш на играча Младости на загревању(у ствари сад би и могао) и да улазиш ритуално као екипа у коп у коме нема још 70% људи, док на европским утакмицама ми не можемо 90 минута да извучемо а камоли још пола сата раније.
Грци урлају и праве невиђену тензију пред почетак, мислиш да ће да утрчи цео стадион у терен када изађу рецимо зелени на терен, то се бацају удари, лете шаргарепе по голману док се загрева, прете им "људи из обезбеђења" итд...али већ у 10 ом минуту...не може да се пореди наш 10 и минут и њихов...а да не причам 20 и, 50 и, или случајно ако крену да губе! Према томе....јебе се и мени за енеглезе и њихове похвале, међутим то су људи који иза себе имају гостовања како сами кажу по земљама где су навијачи велики фанатици...па кажу да ништа слично нису видели. А њихов тим где год да оде свима је да се покажу најбоље што могу. Тако да....то што су наши апетити велики, уопште не значи да неко са стране нема утисак који има као што су ови сада били одушевљени. Тачније није им јасно да неко навија 90 минута без престанка том јачином...то је довољан показатељ да ми тражимо леба преко погаче ако причамо о тој утакмици у негативном контексту и о навијању и уопште о енергији и атмосфери међу људима.
Друга ствар, на оваквим утакмицама да кренемо са навијањем раније...нисам сигуран колико би могли да урадимо све замишљено што смо спремили...тако да...ово је био рецепт за ова пут...можда следећи пут се покуша то што ти кажеш, али ће онда сигурно испаштати неке ствари...ја бих волео да смо идеални, али далеко смо од тога...


нисам ја мислио да је неко планирао да се остане након утакмице и направи клип за јутјуб, него да нам то ничему не служи осим за јутјуб и да неки енглези кажу како је то до јаја. Мишљења сам да би та енергија која је нажалост кулминирала НАКОН утакмице могла да се потроши задњих пола сата утакмице.
Знам да не може против Младости да се уради тако нешто, али сигурно може пола сата раније против Арсенала, када је Север крцат. То је оно зло по ком смо познати у Европи. Да се загревамо пола сата раније и да се диже атмосфера током утакмице. Да им у тунелу већ буде нејасно где је улаз, а где излаз. Навијање мора да има за сврху да подигне наше и уплаши госте. Пола сата након утакмице су већ и једни и други у бусу.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Oct 2017 11:46    Post subject: Reply with quote

Organizator skupa wrote:

нисам ја мислио да је неко планирао да се остане након утакмице и направи клип за јутјуб, него да нам то ничему не служи осим за јутјуб и да неки енглези кажу како је то до јаја. Мишљења сам да би та енергија која је нажалост кулминирала НАКОН утакмице могла да се потроши задњих пола сата утакмице.
Знам да не може против Младости да се уради тако нешто, али сигурно може пола сата раније против Арсенала, када је Север крцат. То је оно зло по ком смо познати у Европи. Да се загревамо пола сата раније и да се диже атмосфера током утакмице. Да им у тунелу већ буде нејасно где је улаз, а где излаз. Навијање мора да има за сврху да подигне наше и уплаши госте. Пола сата након утакмице су већ и једни и други у бусу.

Служи итекако! Служи да ми срце буде на месту када дођем кући да легнем, а не само мени, него свих оних 7000-8000 људи који су остали! Памтиће то као инспирацију навијачку, Звездашку, излив емоција...без обзира што је утакмица готова...некад тек тад прорадиш, што није био случај са Арсеналом јер смо навијали свих 90 минута изнад просека за такву утакмицу. То треће полувреме ће пре да "купи" некога да се врати поново него 10 кореографија урађених од почетка сезоне. Добро је осетити се навијачки и Звездашки...па макар и пола сата након утакмице, него осетити се да отаљаваш нешто у сред утакмице.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Панчевац
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Apr 2012
Posts: 76

PostPosted: 25 Nov 2017 18:51    Post subject: Reply with quote

Мислим да песма Ко зна која већ субота није искоришћена колико треба.
Да ли зато што има кишовиту реч па се чека киша да се пева или шта већ, али мислим да лагано може да се убаци на пример ,, Ко зна која већ субота на нашој Мари Звезду бодрим ја, с` другарима...``, јер штета, песма је баш готивна.
Back to top
View user's profile Send private message
ултра сепаре
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jun 2017
Posts: 35

PostPosted: 04 Dec 2017 11:25    Post subject: Reply with quote

Није ми јасно зашто песма О Звездо ле, оле, оле ола се не пева чешће у оној мелодији коју смо сви прихватили на почетку, а не на правилну мелодију бразилске песме.
Tреба певати на ову мелодију, која је бржа, добра за скакање и мелодичнија.
То је ова на овом снимку https://www.youtube.com/watch?v=PEUJ93kPUK0
А кад се пева на овој мелодији која се форсира на ова два задња снимка испадне превише тешка за певање, немелодична, дуга, тужна, ужас живи...
Ово на утакмици против Спартака из Суботице је катастрофа звучало, заиста треба певати онако како смо пре 5 година прихватили у оном нашем фазону.
https://www.youtube.com/watch?v=C_rYxHraOQg
https://www.youtube.com/watch?v=iQM7FmWGrNY
_________________
БАШ НАЈВИШЕ НА СВЕТУ!
Back to top
View user's profile Send private message
немам појма
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Aug 2008
Posts: 73

PostPosted: 04 Dec 2017 13:40    Post subject: Reply with quote

Не подносим кад не певамо правилно песме, али са овим се апсолутно слажем! Оно што смо направили од мелодије у Бордоу је испало одлично и 100 пута боље звучи него правилно. Помислио сам прво да сам субјективан због одличне атмосвере тада у Француској, али дефинитивно нама лежи та мелодија! Чак имам осећај да уз њу Звезда добија неку специјалну моћ! Very Happy Па би смо могли да искористимо то у четвртак и да нам се врати и за тај Бордо и све остало!
Back to top
View user's profile Send private message
ултра сепаре
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jun 2017
Posts: 35

PostPosted: 04 Dec 2017 17:49    Post subject: Reply with quote

немам појма wrote:
Не подносим кад не певамо правилно песме, али са овим се апсолутно слажем! Оно што смо направили од мелодије у Бордоу је испало одлично и 100 пута боље звучи него правилно. Помислио сам прво да сам субјективан због одличне атмосвере тада у Француској, али дефинитивно нама лежи та мелодија! Чак имам осећај да уз њу Звезда добија неку специјалну моћ! Very Happy Па би смо могли да искористимо то у четвртак и да нам се врати и за тај Бордо и све остало!

Управо тако, то што је настало у Бордоу је најјача ствар и још дође да смо сами направили мелодију, а не да буде пука копија песме. Cool
Против Иртиша је кренуло да се пева из масе, али са разгласа је кренуло да се пева по стварној мелодији тако да су људи одмах стали са певањем, само прва 2-3 реда су певали.
Ево и браћа из Москве је певају по оној мелодији која је настала у Бордоу, а песма је најјача од свих, тако да би било добро да се пева у овом стилу управо сада против Келна.
Да ме неко погрешно не схвати, нисам компетентан да оцењеујем, али и ова последња нова песма на утакмци против Радника из Сурдулице је превише, дугачка, спора за певање, тешка брате да се опусти грло Sad
Нама требају брзе и кратке песме где ће да се каже оно најбитније, а ове дугачке одисеје, које се форсирају у задње време заиста не могу да покрену масу и то се види од 2009. године од када смо почели мобилизацију, а уједно и оригиналне песме.
У последње време смо почели да се враћамо старим и не баш оригиналним песмама и тако и треба, џаба што је оригинална ако није мелодична.
И да не буде да смарам, писао сам то и на теми за Келн, једна од најјачих ствари је када се звучници појачају до краја, јер се маса заиста пробуди кад чује појачан разглас, кад је слабији разглас сморенији су људи, овако психички јачина разгласа утиче на њих да јаче певају.(појачати до краја да распали масу бре Exclamation Very Happy )
_________________
БАШ НАЈВИШЕ НА СВЕТУ!
Back to top
View user's profile Send private message
ултра сепаре
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jun 2017
Posts: 35

PostPosted: 04 Dec 2017 17:53    Post subject: Reply with quote

Ево и браћа из Москве је певају по оној мелодији која је настала у Бордоу, а песма је најјача од свих, тако да би било добро да се пева у овом стилу.
https://www.youtube.com/watch?v=d8ANxVQg6v8&t=88s
_________________
БАШ НАЈВИШЕ НА СВЕТУ!
Back to top
View user's profile Send private message
Minarik
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 27 Aug 2016
Posts: 46

PostPosted: 04 Dec 2017 22:14    Post subject: Reply with quote

немам појма wrote:
Не подносим кад не певамо правилно песме, али са овим се апсолутно слажем! Оно што смо направили од мелодије у Бордоу је испало одлично и 100 пута боље звучи него правилно. Помислио сам прво да сам субјективан због одличне атмосвере тада у Француској, али дефинитивно нама лежи та мелодија! Чак имам осећај да уз њу Звезда добија неку специјалну моћ! Very Happy Па би смо могли да искористимо то у четвртак и да нам се врати и за тај Бордо и све остало!


100% Exclamation Exclamation Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 157, 158, 159 ... 171, 172, 173  Next

View previous topic :: View next topic
Page 158 of 173

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop