DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ПЕСМЕ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 171, 172, 173  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 06 Jan 2016 23:38    Post subject: Reply with quote

Ај да не мрачим...али не могу а да не кажем...ако не можеш да дођеш до места где се навија....онда без везе причамо даље. Не знам како је то могуће...мени је то несхватљиво. Разумео би да имаш 13 година па не можеш да се гураш кроз масу тако мали....али ово је баш претерано да не можеш да дођеш до било ког дела трибине.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Велики Делија
ДЕЛИЈА


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 109
Location: Братислава (Словачка)

PostPosted: 07 Jan 2016 00:02    Post subject: Reply with quote

Исувише касно сам ушао на стадион, буквално у неких 17:50ч, можда и пар минута касније. Онда је одмах избило срање, па сам се угурао доле тек после тога. Мада моја грешка што нисам то нагласио, јер овако испаде да сам тамо био стално.

Само сам хтео да нагласим да је време што сам провео међу "излетницима" изазвало код мене изразито непријатан осећај. Ем нико не пева, ем нико није мислима на утакмици.
_________________
КОСОВО ЈЕ СВЕТА СРПСКА ЗЕМЉА
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 07 Jan 2016 00:10    Post subject: Reply with quote

Не постоји трибина са 13000-15000 навијача. Немој да се бринеш...није то само код нас....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Велики Делија
ДЕЛИЈА


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 109
Location: Братислава (Словачка)

PostPosted: 07 Jan 2016 00:32    Post subject: Reply with quote

То вероватно не постоји нигде Генерале... Али потенцијал Севера као компактне целине је толики... да се то не може описати речима.

Само ме страшно нервира та несразмера, која се може видети посебно на великим утакмицама. Годинама се прича о томе...

https://www.youtube.com/watch?v=HzS6rjk0_Wg

Један од многих доказа да све може кад се хоће. На клипу се лепо види да су се у том моменту и туристички квазинавијачи пробудили и пустили глас. Штета што оваквих момената нема више, али добро, доћи ће и то временом, ваљда...
_________________
КОСОВО ЈЕ СВЕТА СРПСКА ЗЕМЉА
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 07 Jan 2016 09:56    Post subject: Reply with quote

Па шта ти мислиш колико пута за утакмицу то може да се деси? Ако скупиш 10-15 минута оваквог навијања у 90 колико траје утакмица...ти си навијао одлично! Пробај да навијаш 90 минута без престанка и да скачеш кад мислиш да треба....после утакмице као да си одрадио тренинг један...сав знојав. Тако да...у току утакмице долазе тренуци где навијање достиже врхунац...ако их има током утакмице то је добро, и што их има више то ја добро...проблем је што их у последње време има све мање и мање...али да овако навијаш константно...то је просто немогуће на ову масу. Наравно овде не рачунам песме које се отпевају добро током утакмице, на почетку утакмице итд....већ ову врсту транса коју си ти показао овим клипом.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 07 Jan 2016 12:04    Post subject: Reply with quote

Не бих делио певање на коп и на туристе...На целој трибини можемо да видимо све и свашта. И са стране има оних који певају константно као што и у копу и по шипкама имамо оне што су залутали. Кад сам у неком од претходних постова рекао да нема оправдања, поново нисам мислио ни на кидање ни на ћутање...Оно што нам фали је певање из душе. Некад на моменте бљеснемо и нађемо се у том ванвременском простору, где живи Звезда...Али мој осећај је да много времена, па чак и у тих 15,20,30 минута доброг,јаког навијања звучимо вештачки и некако на силу,намољени,опијени,занесени. Певати из душе, значи осећати, и онда тај један глас има потпуно другачију боју, потпуно другачије и очаравајуће звучи. Певати спорије, не споро, али упити и избацити сваку реч...Наравно, много је то лакше извести са 10,20,50 људи у неком дворишту, мањем простору, где се сви у душу знају и где сви макар слично осећају. Може се све постићи, за ову небитну, врло битну ствар, потребна је искреност и чиста љубав. Пустимо да нам се ствари десе. Ја верујем да можемо констатно тих 90 и кусур, бити у том ванвременском простору, где живи Звезда, шампион света! Без певања на силу, много је бре раштимовано тако!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 07 Jan 2016 12:25    Post subject: Reply with quote

Има више ствари које треба напоменути код твог излагања. Прва је, да је тотално нелогично па чак и не делотворно да људи који желе да навијају...стоје разбацани по трибини. Ништа не добијамо тиме. 1000 пута се причало овде о томе, али очигледно не вреди. Свако ко жели да навија...ваљда је НАЈЛОГИЧНИЈЕ МОГУЋЕ да стане тамо где су сви исти такви! Мени је несхватљиво да неко долази на север и трипује се да је навијач, а да не стане међу екипу и људе који се осећају као навијачи и хоће већински да навијају. То је за почетак средишња два сектора...а ако хоћеш још ближе...постоје места где можеш још ближе да приђеш и будеш део покретачке снаге трибине и да се осећаш као навијач. Шта значи то да неко стоји у слову Ј рецимо при врху трибине, или у слобу Д...било где? Навијачи на трибини попут наше имају шансе да нешто направе ЈЕДИНО ако су сви један до другога, или макар у уском простору. Овако...те приче...има оних што хоће ал стоје 70 метара од копа...нису никако приче које треба причати. Има и на "шипци" људи који не навијају, и унутар екипа...али све се то поправља, али трибина и даље стагнира и не види се помак уопште упркос томе да су неке ствари сређене много боље него што су до сад биле.
Друга ствар...моје мишљење је, да љубав она права према клубу долази тек са временом. Није ово 89 а година па да Звезда гази редом, а за две године постаје европски и светски шампион....па можеш да је заволиш истог тренутка због огромног резултата који лечи све! Данас је другачије време...и треба да прође доста да би ти схватио зашто си на том месту где си, и шта уопште бодриш и из ког разлога јер се много тога урушило, а једина светла тачка до скора нам је било позивање на светлу историју коју је ретко ко од садашње трибине закачио на било који начин. Па чак и успехе у домаћем првенству...и онда је неком млађем много лакше да се идентификује са бакљама и осталим активностима трибине, него са Рајком Митићем, Владицом Поповићем, Матијом Бећковићем...Панчевом, Ференцварошом, Дрезденом, Бајерном, Аугенталером, головима из корнера...итд.. Зато и није чудно да млађи то гледају као фазон...јер не умеју да схвате праву тежину доласка на то место јер нема опипљивих ствари које би их одмах усмериле(лако је са успесима да градиш било шта)....али временом како ко остаје, схвата праву поенту свог појављивања ту, па тако и песме које пева. Зато мислим да, што нам се старосна граница буде померала на више...да ће људи певати више из срца и са смислом...оним који једном добром делу људи фали.
Погледајте навијање на последњих пар утакмица у кошарци, где играмо најјачу лигу и постижемо успехе...никада ваљда Пионир није онако звучао...једно вуче друго....а када нема успеха, а клуб је велики...онда иде овај пут који је много тежи...али ту кад се заволи, онда је то за сва времена, без обзира на резултат тренутни...али треба времена...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 07 Jan 2016 13:28    Post subject: Reply with quote

Брате, то је онда трговина, а са највреднијим стварима се не тргује! Наравно да сам је волео и против Меца, Хелсинкија, Роме, Ротора, Одензеа, Бајерна, Розенборга, Селте, Динама из Кијева, Лација, јер то су утакмице мога детињства, али сам је некако још страсније са више снаге волео против Рада, Металца, Кома, Јединства из Бијелог Поља, Пролетера, Младости из Подгорице, Јавора у купу...Морам да причам из свог угла, јер једино тај угао видим потпуно јасно. И не пишем да би себе истицао у било ком смислу, да овде где је то ионако немогуће, докажем да је волим више, већ да бих другима покушао да приближим. Љубав се не тражи и не купује! Увек останем у утопистичком размишљању шта је то што ме тера да певам песму за време радног времена, кад хоће да ме згазе капитализам и друге наметнуте околности. И онда ми кроз срце струји, НЕ,НЕМА ТОГ ЗАКОНА. Или када идем сам по некој бестрагији овог сивог града, а у глави и у грудима удара, И НЕЋЕШ ОСТАТИ НИКАД САМА ЈЕР ЖИВОТ СИ МОЈ... Па против тих ствари се човек исти као и сваки други не бори. И са тринаест година сам се гурао, додуше са мањом масом, да заузмем место које ме чека, па чак и кад ме понекад нема на њему,ту стојим. Али разуми ове што певају са стране...Истина је да не можеш са сваким да се дружиш, али са сваким можеш исту песму да запеваш...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 07 Jan 2016 14:22    Post subject: Reply with quote

Ниси ти мене разумео....када почињеш да спознајеш свет и када крећеш да се опредељујеш за кога ћеш да навијаш...неко то ради због традиције у породици, неко јер је одведен случајно на стадион, неко јер је на телевизији видео нешто што му се свидело....у главном много има различитих прича како је и зашто неко кренуо да навија за неки клуб. Е у том делу живота, много се лако људи идентификују са неким успехом, са нечим што се на све стране прича, и то несвесно се дешава....и немој ми рећи да дете од 7-8...10 година, једна чека утакмицу са Комом и Јавором пре него дерби или европску утакмицу. У том добу се ти опредељујеш шта ћеш и где ћеш. У том тренутку не знаш ти да је "навијачки" теже и изазовније навијати боље на Кому, него на Роми....дакле, не причам о времену када си већ дошао сам на утакмицу...то је већ време где може и једно и друго да ти буде лепо...и мала утакмица где видиш барјаке, бакљаду, навијање...па макар то било и са 100 људи под кровом....и нека Барселона са 60000 људи и кореографијом на све 4 стране. Ја говорим о оним почетним фазама дечијим, где не резонујеш ти тако ствари. Дакле, никаква трговина није у питању већ одрастање и сваким новим даном спознавање нечега више о свом клубу. И самим тим и више разлога да га волиш. Данас, када је тих разлога све мање за тог неког ко има тако мало година....он кад одрасте до те мере да сам долази на стадион...изгради тотално другачију слику о свему томе...јер није довољно зрео да скапира величину целе приче. Е, онда они који стварно остају и задржавају се ту...почињу да се интересују дубље од те пролазне пубертетске приче кроз коју прође сваки дечак, осим оних што прексачу ластиш за време физичког...што би рекао Гроф. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sezione
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Sep 2009
Posts: 129

PostPosted: 10 Jan 2016 14:29    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
ми нисмо италијани.


https://www.youtube.com/watch?v=nPnXKA7eGvw&feature=youtu.be&t=2m56s

whistling Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
dpcz
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 240

PostPosted: 22 Feb 2016 10:23    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=RmJhv_r5oxQ

По мом мишљењу ово је једна од наших најбољих навијачких песама. Песма која је настала не тако давно, која је једно време била редовно на репертоару а данас је, не жалост, пала у заборав и чини ми се потпуно ишчезла са наше трибине. Сматрам да је то велика штета јер док смо је певали готово увек је звучала одлично. Довољно брза да подигне атмосферу а опет може лепо да се пусти глас и да се песма не упропасти брзањем чему смо иначе склони. Уз ову песму је настало и оно чувено комбиновање са нешто тишим певањем уз седење а затим устајање и скакање уз гласно певање што је стварало одличан амбијент на трибини.

https://www.youtube.com/watch?v=IfVJxdJgn6g

Мислим да би ова песма требала што пре да поново заживи на нашој трибини.
_________________
Срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!
Back to top
View user's profile Send private message
Мићко
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Apr 2012
Posts: 192

PostPosted: 22 Feb 2016 23:04    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=x4ygYEzXs2w

Како би добро било да сви послушају ову трећу песму са клипа, да је скапирају и да лепо грми како треба, може да се пева пола сата лагано, а ми је певамо на поптуно неку другу мелодију...
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодоксија
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2015
Posts: 230
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 01 Mar 2016 21:36    Post subject: Reply with quote

Против стоке у репертоар комотно убацити ,,Истина је и то знају сви'' Cool
_________________
Кад дође време за бој - идемо право на вас!
Back to top
View user's profile Send private message
zvezdalee
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 May 2014
Posts: 19

PostPosted: 02 Mar 2016 16:03    Post subject: Reply with quote

Мићко wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=x4ygYEzXs2w

Како би добро било да сви послушају ову трећу песму са клипа, да је скапирају и да лепо грми како треба, може да се пева пола сата лагано, а ми је певамо на поптуно неку другу мелодију...


Exclamation Exclamation Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 02 Mar 2016 16:45    Post subject: Reply with quote

...џабе ако не размишљаш и радиш као што прва каже...а то после одговора самом себи на питање из друге. Условљено прво са другим, трећа неће имати никакв проблем у мелодичности, гласноћи или дужини...

Idea
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 171, 172, 173  Next

View previous topic :: View next topic
Page 152 of 173

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop