DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ПЕСМЕ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 149, 150, 151 ... 171, 172, 173  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 27 Dec 2015 21:59    Post subject: Reply with quote

Ово буквално намешташ нечију најбољу слику...са нашом неком где је ухваћен тренутак између певања(ајде играј и бори се, само ти...), где између постоји празан ход где се чека почетак другог дела песме,а иначе није центар копа већ део са стране трибине...не може овако да се анализира певање...јер ћемо следећу утакмицу да направимо слику идентичну овој риверовој...јер постоје места на трибини где ово може да се види...али ништа нисмо тиме урадили. Пробај да сликаш нашу трибину у тренутку када певамо "ајде играј и бори се"...ал на почетку...и може да се добије одлична слика...тако да...нису слике мерило за то како неко навија. Може да буде показатељ али сам сигуран да ниси добро узео поређење између ове две слике.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Farhazdinac
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Oct 2006
Posts: 125

PostPosted: 28 Dec 2015 13:37    Post subject: Reply with quote

Брате, нисам хтео да много развлачим ову тему и некако се увек ова прича заврши исто. Баш због те наше свестраности је можда добро опет попричати о певању. Кореографије, трибина, пароле, пиро, ванстадионске активности...о томе буквално нема шта да се прича, а да нису хвалоспеви. И сви смо ми свесни да нисмо мелодични, да нисмо аргентинци (нит требамо бити), да имамо гомилу људи који су задужили нашу трибину а да их певање не занима, али исто тако не могу да скапирам да не тежимо из све снаге да поправимо певање, јер је очигледно да можемо много боље. И то уопште не мора да буде на силу, не морају људи са шипке да терају да скачу, не морамо да чучнемо и устајемо, не треба вођа да црта људима шта да раде и сл. Него да се одвоје 2,3 утакмице за редом где ће акценат бити на певању. Јел толико ненавијачки ако се са шипке прекине песма 5 пута ако треба, кад почнемо са црвеназвездоодмалихногумојсисанзатебеблблбл. Кад тако отпевамо песму на 5,6 утакмица за редом, људи се навикну на њу као такву и онда је сви певају ко за курац. Колико само мелодија и песама смо баталили, јер не желимо да се исцимамо ни мало. Ти си навео позитивне примере...прославу јесење титуле и најбитнију утакмицу сезоне у кошарци. Ја бих додао још и баново брдо, где смо по мени били баш какви треба да смо. Али то су биле слављеничке утакмице, где је било реално да будемо бољи него иначе. Знам да ништа ново нисам рекао и да се ово не решава на форумима, ал...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 28 Dec 2015 18:06    Post subject: Reply with quote

Добро је писати о стварима које треба да се поправе на трибини...о давно иначе ово место служи само за неке превазиђене позиве за утакмице и још по која не битна тема се провуче и то је то. Ипак, није то тако лако исправити навијање, поготову што смо се некако усталили у један ритам и тако већ дуже време гурамо. Стаганација је неминовна код свакога...само је питање како превазићи то. Мислим да заустављање песама није дугорочно добар потез...јер би по томе морали буквално пола утакмице да заустављамо и крећемо од почетка. Поражавајуће би било да окачимо како требају неке песме да се певају а како их ми певамо.Зато мислим да то није посао од 5-6 утакмица...већ као и рецимо мобилизација. Када једном кренеш нема стајања.
Иначе што се тиче првог дела где кажеш да смо свестрани и да нам је то у фази "хвалоспева"...прво, много је група још које имају све то што и ми...али постоји разлика између наших и њихових издања...и ако неко уради по 3-4 кореографије за утакмицу....ипак фали оно најбитније..а то је душа. Оно што су Жабари од пре 20-30 година за нас...то смо ми за ове новопечене трибине...Али да смо једини који имају све то...сигурно нисмо...али да на 90% трибина тих фали оно што ми имамо....фали. Тако да...треба бити задовољан са овим што имамо јер уз никакв спорт, фудбал, успехе...у беди и немаштини....ми смо такви какви смо.То је наша највећа предност и снага. А певање...то је процес којим мора да се бави годинама...а не пар утакмица.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 28 Dec 2015 23:31    Post subject: Reply with quote

ја сам и у посту написао да није право поређење, него сам само карикирао, ова риверова је објављена дан после наше утакмице са бајерном (њихова је од прошле године против боке, небинто, не знам ни дал им је најбоља ил није, поента да сви певају ко један) а на тој нашој утакмици поменутој (бајерн) званично било 6500 људи (незванично пар хиљада више) а на моменте пева пола копа, остали као нешто зверају, сликају се исл. (што је стара бољка)
не знам како унапредит овај сегмент (можда и најтежи за унапређивање) можда неки експерименти као што је већ пробано (45мин. без мегафона и озвчења) да цео север 10 000 људи осети да пева песму са емоцијом
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 29 Dec 2015 10:25    Post subject: Reply with quote

Нисам ја сигуран ни да Аргентинци навијају свих 90 минута на начин на који ми навијамо. Свакако има пар примера у свету где може човек да гледа и слуша...и ужива...али их и нема нешто превише у односу на нас. Аргентина и те земље ту, Мароканци и тамо још по неки...и не знам кога би издвојио више да сигурно боље навија од нас? Европа, Балкан...сигурно имамо најконстантније и најзанимљивије навијање. Италијани су одлични али кад певају...а то је ових дана све ређе и ређе...па би слободно могао да нас ставим испред њих, јер то није навијање да пола утакмице навијаш...а пола не...када би се извукао проценат. Енглези исто тако...с тим што су они још гори...још мање навијају. Грци лепо навијају али исто са паузама великим и много неразумљивих ствари за нас(они звижде на фудбалу као ми у кошарци на сваки противнички напад, чак ми у баскету не радимо толико као они на фудбалу). Много група, па чак и из земаља које су навијачке колевке, као што је Италија рецимо,па и Грчка...почели су да узимају наше мелодије. О другима и да не причам. То значи ипак нешто...и мислим да нисмо ни свесни да и ово стагнирање је сасвим довољно да будемо међу најбољима. Са овим тврдим језиком који имамо и менталитетом, успели смо да нас много музикалнији народи копирају, што значи нешто!
На жалост они прави су толико пропали, а ови ново печени не могу да се пореде...па је ово сасвим довољно да кажеш да си међу бољима и овакав какав си. А то сигурно није оно што нас испуњава и теши...али треба прегледати све и видети каква је тренутна ситуација...и да није лако натерати данашњу омладину да навија у трансу на утакмици са Радником...шта год да смо славили, а нисмо ништа...то смо ми одредили да је то славље. Свакако треба да се ради на навијању јер је то основ свега...али не и умањивати наше садашње деловање и рад у протеклих пар година.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sezione
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Sep 2009
Posts: 129

PostPosted: 29 Dec 2015 15:12    Post subject: Reply with quote

сеси wrote:
можда неки експерименти као што је већ пробано (45мин. без мегафона и озвчења) да цео север 10 000 људи осети да пева песму са емоцијом


Врло је тешко навијат 90 минута у тоталном лудилу,просто је немогуће извућ толику енергију.Скакања,гурања драња и свега тога.Физички немогуће.И онда људи у жељи да то траје константно изгоре па долази до рупа у навијању.Пјесма треба да је константна,а ерупција и лудило долази у таласима.Сви би да је оно врхунско навијање 90 минута.А то није могуће.ВРХУНАЦ НЕ МОЖЕ БИТИ КОНСТАНТАН,ЈЕР ОНДА НИЈЕ ВРХУНАЦ.

Црњак ми је да пишем ишта ал о овоме сам већ давно неђе писао,кад већ спомену експеримент.Јер је то вјечита бољка,готово да не памтим утакмицу за 15 година ђе нисмо навели да је био пад у неком периоду утакмице.Као све супер а онда пад.Зашто је то тако? Поента је да пјесма иде лагано,чисто и цијело вријеме.НЕ НАЈЈАЧЕ као што сви форсирате са јебеним децибелима! Јер ће прва четвртина бит најјаче икад измјерено(ко се још на то пали?!) а у друго ће да вас ладе пешкирима.И онда ће опет да се жале људи ,како смо почели добро а онда велики пад.
.Ја ево сад гарантујем да је то стопроцентно решење и да ће све муке везано за наше навијање престат кад се ово утемељи код људи.А исто вјерујем да се никад неће пробат него да ћемо вјечито оно наше "ајде сад јако најјаче" пред сваку пјесму и да ћемо увијек имат овај проблем.Ок јe најјаче да загрми кад је скандирање,то наравно! ,али кад је пјесма у питању она мора да иде постепено,да се кува и кува.До саме ерупције.И онда ћемо да скувамо једно врхунско навијање,а не да прокључамо у пола сата као у масу случајева.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 29 Dec 2015 20:22    Post subject: Reply with quote

Нисмо ми једина трибина која "брза"....уопште није лако преко 5000 људи рецимо нешто прогурати и да то остане у оном облику у коме је замишљено. Верујем да је то проблем код свих трибина које примају преко 10000 људи. Има много примера за то....
https://www.youtube.com/watch?v=qq83m-riyME
https://www.youtube.com/watch?v=SbT4RVk-OcM

https://www.youtube.com/watch?v=T2crizdDUoM
https://www.youtube.com/watch?v=FDgosI8Luhw

И тако даље и тако даље....дакле, уопште није лак посао одржати песму у изворном облику на толики број људи...једноставно побегне и много је тешко зауставити то. Треба тежити бољем, али и знати шта тражимо сами од себе...много мора да се помучимо да би овај сегмент унапредили. Није то тек тако...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 30 Dec 2015 01:38    Post subject: Reply with quote

па ок и сам си рекао каква је ситуација у европи, што се види из авиона и не мора да се црта... има на кога можемо да се угледамо и да се поредимо https://youtu.be/rNPUPrlCpWw Very Happy
искрено највише ме нервира песма кад иде корео или пиро, па још ако је "пуне трибине" осећај је ко да је 80% људи заборавили текст песме, можда боље тад да се изрока "плави сафир" пар минута него да буде мук....
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 30 Dec 2015 09:47    Post subject: Reply with quote

Једном је неко негде поставио добро објашњење за све ово....немој да гледате ко прича....већ шта прича...
https://www.youtube.com/watch?v=JNxnmfrGi3s
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sezione
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Sep 2009
Posts: 129

PostPosted: 03 Jan 2016 18:24    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=Kecm1ga2pck Црвена Звезда Але правилно.

https://www.youtube.com/watch?v=7ZCM06k8yfc Бела Ћао
правилно.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 03 Jan 2016 18:31    Post subject: Reply with quote

По мени о бела ћао уопште није правилно отпевана...убрзали су много...пробај наше речи да ставиш на њихово певање и добићеш немогућу мисију. Пре би рекао да наше речи уопште не иду на ову верзију па чак ни на оригиналне...али свакако да су жабари мајстори да убрзају песму...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 03 Jan 2016 18:47    Post subject: Reply with quote

Ево шта италијани раде у главном.....
https://www.youtube.com/watch?v=b-LjzTyAlHY
https://www.youtube.com/watch?v=SezoGW_z9w0
Погледајте како певају навијачи Барија ову песму...а тако је сви певају у Италији па чак неки и брже...па испод погледајте почетак клипа од 0.36 до 1.07...то је тај део који они певају...и схватићете колико брзају и одступају од првобитне мелодије. Само што њихово одступање са њиховим језиком је далеко подношљивије неко наше са нашим језиком. Од 1.07 већ и ми имамо песму "Због ње сам се родио, за њу сам се борио, и запевајмо сада сви, о Звездо моја љубави"...
https://www.youtube.com/watch?v=sJld84dJ530
Овде још и микрофон покушава мало да успори, али безуспешно...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sezione
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Sep 2009
Posts: 129

PostPosted: 03 Jan 2016 20:08    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
По мени о бела ћао уопште није правилно отпевана...убрзали су много...пробај наше речи да ставиш на њихово певање и добићеш немогућу мисију. Пре би рекао да наше речи уопште не иду на ову верзију па чак ни на оригиналне...али свакако да су жабари мајстори да убрзају песму...


Не слажем се са тобом.Ок,убрзано јесте.Ал није неправилна.О бела ћао има од класичне баладе до неке брзе верзије.Ал начин на који су је отпјевали.Без разгласа и бубња,нити један двоглас.А играју се са мелодијом горе доље.


Него невезано за то,мислим да људи треба да укапирају да навијање није урликање,него пјевање.То је главно да схвате.Јер код нас људи навијање повезују са урликањем и буком.А нас 10 хиљада да шапуће има да грми,само кад се фино,у једном гласу отпјева.Но добро то је ствар љубитеља децибела и ствар неких других ствари.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 03 Jan 2016 20:28    Post subject: Reply with quote

sezione wrote:
Генералштаб wrote:
По мени о бела ћао уопште није правилно отпевана...убрзали су много...пробај наше речи да ставиш на њихово певање и добићеш немогућу мисију. Пре би рекао да наше речи уопште не иду на ову верзију па чак ни на оригиналне...али свакако да су жабари мајстори да убрзају песму...


Не слажем се са тобом.Ок,убрзано јесте.Ал није неправилна.О бела ћао има од класичне баладе до неке брзе верзије.Ал начин на који су је отпјевали.Без разгласа и бубња,нити један двоглас.А играју се са мелодијом горе доље.


Него невезано за то,мислим да људи треба да укапирају да навијање није урликање,него пјевање.То је главно да схвате.Јер код нас људи навијање повезују са урликањем и буком.А нас 10 хиљада да шапуће има да грми,само кад се фино,у једном гласу отпјева.Но добро то је ствар љубитеља децибела и ствар неких других ствари.

Претпостављам да су ово Ливорнови а ако јесу...они то певају вероватно у неком изворном оригиналном облику...као ми када певамо "марш на Дрину"...тако да немају шта да гурају друге речи у песму. Њима та песма значи идеолошки а ми смо узели само мелодију и ставили речи које се нама свиђају, зато и не може да добије тај облик који има код њих вероватно. На цд у је отпевана исто брзо, тек на крају је мали део успорен, али од тога нема ништа на нашој трибини да певамо на ту брзину. Мислим да је то једна од ретких песама које су направљене на цд у да иде брже, а ми је певамо спорије...јер је оно неизводљиво да певамо са цд а. Лепо звучи...али ми нисмо италијани.
https://www.youtube.com/watch?v=OZHxxUx2myg
https://www.youtube.com/watch?v=oFc6FPrMreY
Мислим да је никад нисмо боље отпевали него тад...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ЂорђеКНН
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Sep 2013
Posts: 271

PostPosted: 03 Jan 2016 21:20    Post subject: Reply with quote

Мени звучи лепше ово што ми певамо,спорије,него италијани када је овако убрзају. Можда је они певају правилније, али ми је певамо онако како ми можемо. Све је то ствар укуса.
Што се тиче децибела,не би требало да нам је битно колико их произведемо,али итекако нам треба бити битно да будемо константно гласни. Треба радити на томе да нам што већи број људи пева константно,а све остало ће временом доћи.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 149, 150, 151 ... 171, 172, 173  Next

View previous topic :: View next topic
Page 150 of 173

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop