DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ПЕСМЕ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 140, 141, 142 ... 171, 172, 173  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
блоковии
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2013
Posts: 160

PostPosted: 30 Jan 2014 12:35    Post subject: Reply with quote

Какав летак, дигла се бука као да људи целу песму преврћу. Буквално се певају погрешно 2 речи, једна корекција са шипке (за оне мало тврђе) би решила проблем по мени, а за оне који прате ово верујем да су већ видели како иде тај део. Нема потребе ни за летком, ни за ''ооо-на,на,на'' као што рекох не греши се током целе песме константно него тај делић.
Back to top
View user's profile Send private message
Инкогнито
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Apr 2013
Posts: 271

PostPosted: 30 Jan 2014 16:21    Post subject: Reply with quote

У наш идентитет као целокупне нације, а камоли наш идентитет као њеног екстремног дела (какав и јесу навијачи) је уткана цела ова песма, јер описује оно што су нам славни дедови оставили да следимо. . . А и година је равно стота од како је то све почело. . . Тако да би било лепо да је певамо са жестином каква јој доликује, правилно да певамо текст и било би лепо да је уопште певамо често, јер повезује доста тога што нас се тиче. . .

Што се шипке тиче, она треба да, уопштено што се певања тиче, чешће и да га зауставља да би се песме певале у правом ритму и на прави начин. . . Е сад, већи је проблем што је доста људи ту "из фазона", па песме отаљава. . . Пошто рад на бројности даје резултате (мада и то може боље) следеће на чему треба радити је да људи схвате сваку песму и да боље осећају све што се дешава, а да је везано за наш клуб. То је уско повезано и са певањем. . . Треба мало чешће понављати зашто смо ту, не би ли поменуте фазонџије скапирале ту културу певања свом клубу, а поготово једном клубу као што је Црвена Звезда. . . Све и да се не пева са неким жаром (нисмо роботи), може бар да се пева правилно и без брзања. . . Пошто тај проблем није ту од скора, а имамо већ неку стандардну задовољавајућу бројку (мислим на Север), било би лепо да се крене у решавање истог. . .

И да не буде да само нешто дежурам што се ових ствари тиче, ево и похвале: песма коју смо до сад најчешће певали полако и са емоцијом (у питању је ја мислим "Ја сам године провео са тобом") је на финалу купа у ватерполу певана у бржој варијанти и то је феноменално дигло атмосверу, а верујем и да је одлично звучало. . . И то треба чешће практиковати. . .
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=yGyPbIxHXc0
Back to top
View user's profile Send private message
блоковии
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2013
Posts: 160

PostPosted: 30 Jan 2014 16:29    Post subject: Reply with quote

Инкогнито wrote:
И да не буде да само нешто дежурам што се ових ствари тиче, ево и похвале: песма коју смо до сад најчешће певали полако и са емоцијом (у питању је ја мислим "Ја сам године провео са тобом") је на финалу купа у ватерполу певана у бржој варијанти и то је феноменално дигло атмосверу, а верујем и да је одлично звучало. . . И то треба чешће практиковати. . .


''Ја волим тебе лудо, ја волим тебе знај'' је у једном тренутку на ватерполу нешто брже певана, тако да си вероватно на то мислио...
Back to top
View user's profile Send private message
Инкогнито
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Apr 2013
Posts: 271

PostPosted: 30 Jan 2014 16:35    Post subject: Reply with quote

blokovii wrote:
Инкогнито wrote:
И да не буде да само нешто дежурам што се ових ствари тиче, ево и похвале: песма коју смо до сад најчешће певали полако и са емоцијом (у питању је ја мислим "Ја сам године провео са тобом") је на финалу купа у ватерполу певана у бржој варијанти и то је феноменално дигло атмосверу, а верујем и да је одлично звучало. . . И то треба чешће практиковати. . .


''Ја волим тебе лудо, ја волим тебе знај'' је у једном тренутку на ватерполу нешто брже певана, тако да си вероватно на то мислио...


Е јесте, зато сам и рекао "мислим". . . Али ето предлога и за ову што сам је ја навео. . . Хвала у сваком случају. . .
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=yGyPbIxHXc0
Back to top
View user's profile Send private message
Трики
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2011
Posts: 156
Location: Наш највећи стадион

PostPosted: 30 Jan 2014 17:35    Post subject: Reply with quote

Брате, ако неку песму не треба брже певати, то је управо ''Ја сам године...''
Back to top
View user's profile Send private message
rsfc
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Sep 2009
Posts: 61
Location: БГ

PostPosted: 30 Jan 2014 21:39    Post subject: Reply with quote

blokovii wrote:
Какав летак, дигла се бука као да људи целу песму преврћу. Буквално се певају погрешно 2 речи, једна корекција са шипке (за оне мало тврђе) би решила проблем по мени, а за оне који прате ово верујем да су већ видели како иде тај део. Нема потребе ни за летком, ни за ''ооо-на,на,на'' као што рекох не греши се током целе песме константно него тај делић.

Летак, не због две речи, већ целе песме, а то чак није ни предлог већ је само наведено јер је то већ урађено са другом споменутом песмом
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=y_bTvly_dK8
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 31 Jan 2014 09:39    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=6na594-ju34
3:04
Како смо тада знали да отпевамо, а да не брзамо са рукама...Овиме бисмо могли да се позабавимо, да се објасни људима, кад би се већ правио летак за Марш на Дрину, могло би и ово да се дода.
Back to top
View user's profile Send private message
ЂорђеКНН
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Sep 2013
Posts: 271

PostPosted: 31 Jan 2014 10:20    Post subject: Reply with quote

Џони БГ wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=6na594-ju34
3:04
Како смо тада знали да отпевамо, а да не брзамо са рукама...Овиме бисмо могли да се позабавимо, да се објасни људима, кад би се већ правио летак за Марш на Дрину, могло би и ово да се дода.


На снимку се може чути како звучи Марш на Дрину са ооооо без текста,још кад би се певало и нанана изгубила би се сврха песме.
Мислим да смо као трибина много напредовали и да нам не представља никакав проблем научити текст правилно,мелодију већ сви добро знамо.
Ова песма треба да се пева редовно на трибини и треба да се научи правилно,једном за сва времена.
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодокс Ултр
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2013
Posts: 110

PostPosted: 31 Jan 2014 10:22    Post subject: Reply with quote

Џони БГ wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=6na594-ju34
3:04
Како смо тада знали да отпевамо, а да не брзамо са рукама...Овиме бисмо могли да се позабавимо, да се објасни људима, кад би се већ правио летак за Марш на Дрину, могло би и ово да се дода.


Има још пар песама где много журимо са рукама. О овоме се много писало и све ово је понављање исте приче али изгледа да је то потребно.

Але Але па руке, Але Але па руке... Проста ствар. Мислим да је сада идеално време да се поради на томе. Не некој следећој утакмици у Пиониру.

То је јако битно јер онда и људи који нису редовни могу врло лако да се укључе у навијање.
Back to top
View user's profile Send private message
блоковии
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2013
Posts: 160

PostPosted: 31 Jan 2014 11:08    Post subject: Reply with quote

Кад смо већ код брзања, на пример и евровизија и напред звезда само напред звезда, крене лепо, и после 4,5 понављања пређе буквално у брзалицу. Само бубњари да се ускладе, да их не повуче маса, него да ударају полако, као на почетку када крене, па ће ваљда људи схватити да не певају то како треба, у складу са бубњем. Можда је и најлакше порадити на таквим стварима, као што неко рече горе, на кошарци. Кад крене бубањ полако, и остали око њега ће кренути да га прате у том ритму па ће се ширити полако трибином баш онако како треба. Јер и једно и друго много добро звучи када се пева како треба.
Back to top
View user's profile Send private message
Инкогнито
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Apr 2013
Posts: 271

PostPosted: 31 Jan 2014 23:09    Post subject: Reply with quote

Трики wrote:
Брате, ако неку песму не треба брже певати, то је управо ''Ја сам године...''


Ја сам једном приликом пробао са другарима. . . И било је добро. . . Али разуми да кад кажем брже, мислим на брже тј. динамичније лупање бубњева, а не нужно и на брже изговарање тј. динамичност речи. . . У принципу, може и уз њу да се скаче ако је ритам добар. . . И тако може да се пева из срца, а да се не брза са изговарањем до непрепознатљивости. . .
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=yGyPbIxHXc0
Back to top
View user's profile Send private message
Мићко
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Apr 2012
Posts: 192

PostPosted: 01 Feb 2014 03:46    Post subject: Reply with quote

Џони БГ wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=6na594-ju34
3:04
Како смо тада знали да отпевамо, а да не брзамо са рукама...Овиме бисмо могли да се позабавимо, да се објасни људима, кад би се већ правио летак за Марш на Дрину, могло би и ово да се дода.


Како се некад добро певало... Из овог клипа може доста тога да се научи, посебно мислим на евровизију и на то како се не брзају песме, руке и тако то...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13166

PostPosted: 01 Feb 2014 07:55    Post subject: Reply with quote

Како се узме....Ја то време гледам као почетак онога што смо данас,као трибина.Тада су људи били пуни енергије и жеље за напредовањем...али данас смо тек постали квалитетна трибина која је у то време почела да усваја неке од идеја на којима данас градимо своју трибину.Тако да...тада смо можда боље певали евровизију,спорије...али си на другим странама био шупаљ...Према томе,свако време носи своје...има и добрих и лоших срана.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 01 Feb 2014 23:52    Post subject: Reply with quote

Ја се само надам да ће Север као трибина у наредних 10-так година напредовати барем исто толико , као од тада до данас ... Простора за то свакако има !
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13166

PostPosted: 02 Feb 2014 09:57    Post subject: Reply with quote

Darko ZF wrote:
Ја се само надам да ће Север као трибина у наредних 10-так година напредовати барем исто толико , као од тада до данас ... Простора за то свакако има !

Није то баш исто и за поређење.То је као када би градио неку зграду и сазидао је целу,од доброг темеља и мтареријала,окречио је,офарбао...и онда на крају рекао...е,сад нам фали да попунимо станове добрим намештајем и осталим уређајима...И онда узео да поредиш изграђену зграду и попуњавање празних станова.
Има свакако још места за напредак...али то је сада унутар те зграде...основ и темељ постоји,за нешто више морају сви да се помуче.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 140, 141, 142 ... 171, 172, 173  Next

View previous topic :: View next topic
Page 141 of 173

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop