DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

шта нас чека следеће сезоне
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 23 Apr 2006 02:04    Post subject: Reply with quote

Pa hoce li ista ostati od zelje za pobedom, rivalstva... Prokleti NBA i slicne Americke izmisljotine.
Mi smo lepo imali lige koje pokazuju konstantnu formu ekipe tokom godine i kup koji sluzi da pokaze trenutnu snagu i sposobnost da se iznenadi i lepo je bilo par stotina godina. Ali neces majci, kad nam treba dvadeset vecitih derbija u jednoj godini, jer raju ne zanima da kupi Jelen pivo koje vidi na tekmi Javor-Obilic.
Crnilo...
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
Леса
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Jan 2006
Posts: 250
Location: Земун

PostPosted: 23 Apr 2006 10:19    Post subject: Reply with quote

Повећаће се квалитет лиге?Па, ево ја предлажем Терзићу да остави само Звезду и гробље у 1. лиги, па нека се играју 33 дербија! Evil or Very Mad Да се кладимо да ћемо тако имати најквалитетнију лигу! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 24 Apr 2006 09:35    Post subject: Reply with quote

Prki wrote:
Kad sam bio mladji, kao shto sam rekao, nije mi se svidjao sistem, ali sada vidim da je neizbezan. A ovi shto seru o mafiji i propasti futbala, neka prestanu da seru o istom, nego neka se potrude da budu kvalifikovani za poziciju sa koje mogu da menjaju stvari.

Drago mi je sto si sazreo i sto si uvideo neke stvari i sto si tu da nam ukazesi. A mi cemo iz sve snage nastojati da se uglavimo na mesta s kojih mozemo da menjamo stvari, to nek bude nas krstaski pohod. Ako mozes samo da nam das jos par saveta kako da pocnemo, kasnije cemo sami, valjda.
Mada mi nije jasno zasto menjati nesto sto je po tvom misljenju dobro.

Smanjenje lige svakako utice na poboljsanje kvaliteta, ali to nije resenje, vec je zabijanje glave u pesak. Ona moze da se smanji na neku normalnu cifru od recimo 16 klubova i da oni budu sasvim pristojnog kvaliteta. Problem je u kaubojstini i divljem zapadu, gde je sve dozvoljeno - gde drzavni sistem nije dovoljno jak da ipak koliko toliko ne dozvoljava kolicinu prevara koja je kod nas. I u Engleskoj postoji namestanje i mafija i lopovluk, ali je sistem takav da ipak gledaoc ne ispasta zbog toga koliko ispasta kod nas.

Bez problema mozemo da napravimo spisak od 16 klubova (pored FKCZ i groblja) koji imaju vrlo dobar potencijal u svakom pogledu (pa i navijackom u smislu navijacke tribine). Robbie Williams je to radio pre. To su klubovi s tradicijom igranja u 1. i 2. ligi jos za vreme sfrj. U tom slucaju jedan Obilic bi bio samo retkost, a time i nebitan, jer uvek ce biti takvih klubova. Kad oni sacnjiavaju pola prve lige, e to je problem - koji se ne resava secom na pola, vec secom glava.

Boze me sacuvaj play-offa u fudbalskom PRVENSTVU!
Moze da se ide na tekme u ligaskom delu i da se, ako smo prvi u tom delu, proslavi titula i ne ide na play-off.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Ajax
ДЕЛИЈА


Joined: 05 May 2005
Posts: 194
Location: Beograd

PostPosted: 24 Apr 2006 10:12    Post subject: Reply with quote

Svi pricaju kako treba da u prvoj ligi ucestvuju klubovi iz velikih gradova, Radnicki, Napredak, Spartak...a ove male da poizbacuju. Kao sto svi znaju da Bezanija, Cukaricki, Obilic, Zeta, Banat...... namestaju rezultate. I samo treba lepo da ih pohapse, klubove pogase i to je to, zvuci jednostavno...ali zasto bi to radili kad od njih svi imaju koristi, mlate pare a nas ce da zajebavaju sa prekrajanjem lige i ostalim sranjima. Ali jbg, te mafijaske strukture su usko povezane i ne mozes im nista. Misim da bi trebalo formirati neku Balkansku ligu (kao sto se pominjalo) a nasu ligu igrati sa omladincima i tako pokazati Zvezdin stav o svemu ovome
Back to top
View user's profile Send private message
н
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 345

PostPosted: 24 Apr 2006 10:23    Post subject: Reply with quote

уф, пун назив топика је шта нас чека следеће сезоне - навијачка страна, пустите те приче око плеј-офа, јел видите бре која ћемо гостовања имати следеће сезоне...катастрофа, занимљиво је и што се ова вест појавила сада, када је првенство при крају и када се мање више види ко ће остати а ко испасти из лиге...пре једно месец дана у Политици је изашао интервју оног Караџића, мислим да је он из фудбалског савеза, где је рекао да у случају одвајања ЦГ у лигу неће ући више тимова из друге лиге по пласману већ да ће упражњена места попунити тимови из великих градова и навео је Раднички из Ниша, Спартак....и онда се сада појави ово...такође пред почетак ове сезоне је требало да буде усвојен и правилник који је донела УЕФА и где се прописују разне ствари везане за инфраструктуру коју клуб мора имати да би се такмичио у првој лиги неке земље...пошто би' нам у том случају остало 5 прволигаша, остало је да то сачека следећу сезону...баш да видимо како то Чукарички и Бежанија са својим стадионима задовољавају...докле више трамвај гостовања и стадиона за 2000 људи?

мораћемо у Лигу шампиона, нема нам друге
Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Brzi88
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 190
Location: Belgrade

PostPosted: 24 Apr 2006 16:11    Post subject: Reply with quote

n wrote:
мораћемо у Лигу шампиона, нема нам друге
Laughing


Nema nam druge
_________________
Ja sam godine proveo sa tobom,
Tebi dao sve za tebe živeo,
Sad sam opet tu i biću uvek s tobom,
Večno ostaćes ti u srcu mom...
Back to top
View user's profile Send private message
goran.rs
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2005
Posts: 12

PostPosted: 24 Apr 2006 21:19    Post subject: Reply with quote

Samo da ne bude Zete sledece sezone.Sve ostale mogu podneti.Eh sad,ulazak administrativnim putem....Videli ste kakva je ekipa Radnicki Nis.Sad na silu ih ubaciti nije bas pametno.
Back to top
View user's profile Send private message
Brzi88
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 190
Location: Belgrade

PostPosted: 25 Apr 2006 12:31    Post subject: Reply with quote

goran.rs wrote:
Samo da ne bude Zete sledece sezone.Sve ostale mogu podneti.Eh sad,ulazak administrativnim putem....Videli ste kakva je ekipa Radnicki Nis.Sad na silu ih ubaciti nije bas pametno.



To nije pametno ali sto da ne npr. sve igrace i strucni stab javora ne prebaciti u Uzice i klub se onda zove Sloboda Habitfarm iz Uzica ... Realno Beograd treba da ima samo Crvenu Zvezdu, partian, OFK, Zemun Question i eventualno jos jednog
Fenomenalna je ideja sto ce od sledece godine Zrenjanin imati prvoligasa umesto B. dvora
Bezanija i Vozdovac se preseli u Nis i Kragujevac, i kraj price ko sta njih pita
_________________
Ja sam godine proveo sa tobom,
Tebi dao sve za tebe živeo,
Sad sam opet tu i biću uvek s tobom,
Večno ostaćes ti u srcu mom...
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 25 Apr 2006 15:05    Post subject: Reply with quote

Beograd: CZ, OFK, Zemun, Rad i partizani
Vojvodina: Spartak, Proleter (ili kako vec), Vojvodina
Centralna Srbija: Radnicki Nis, Radnicki Kragujevac, Smederevo, Borac Cacak, Novi Pazar, Napredak

Ovo je 14 timova koji bi morali da budu u prvoj ligi i njima da se s vremena na vreme pridruzuju jos neki potencijalno jaki lokalni centri- tipa Leskovac, Sabac, Zajecar, Sombor, Uzice... Plus da se ubaci i neki tim sa severa Kosmeta

Iz CG samo Buducnost (i bice steta ako od jeseni ne budu u ligi)
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Brzi88
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 190
Location: Belgrade

PostPosted: 25 Apr 2006 15:31    Post subject: Reply with quote

Robbie Williams wrote:
Proleter (ili kako vec)


Klub ce se zvati od iduce godine ako ostane u ligi Banat iz Zrenjanina, imace istoriju i prostorije Proletera a prvoligaski status Buducnosti
_________________
Ja sam godine proveo sa tobom,
Tebi dao sve za tebe živeo,
Sad sam opet tu i biću uvek s tobom,
Večno ostaćes ti u srcu mom...
Back to top
View user's profile Send private message
srbdel
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Oct 2005
Posts: 8
Location: unknown

PostPosted: 25 Apr 2006 19:07    Post subject: Reply with quote

Prki wrote:
ma razumem se da je najbolji bash najbolji... ali kvalitet ce biti vishem nivou. i ne razumem ovo "zashto su kopirali"... da nece mozda da izmishljaju svoj neki sistem? nema vremena za instrumente, a kopija se dokazala kao plod bolje lige. there we go...
Smile


Ma kakva bolja liga, pa pogledaj kako igraju Hrvati i recimo Slovenci (sad imaju drugaćiji sistem takmičenja). Bolji kvalitet, pa kvalitet ti gledaj u Evropi, a ne tu u tramvaj ligi. Ja sam za stil kakav imaju u Evropi, znaći kao do sada.
Back to top
View user's profile Send private message
Prki
Guest





PostPosted: 25 Apr 2006 22:04    Post subject: Reply with quote

srbdel wrote:
Prki wrote:
ma razumem se da je najbolji bash najbolji... ali kvalitet ce biti vishem nivou. i ne razumem ovo "zashto su kopirali"... da nece mozda da izmishljaju svoj neki sistem? nema vremena za instrumente, a kopija se dokazala kao plod bolje lige. there we go...
Smile


Ma kakva bolja liga, pa pogledaj kako igraju Hrvati i recimo Slovenci (sad imaju drugaćiji sistem takmičenja). Bolji kvalitet, pa kvalitet ti gledaj u Evropi, a ne tu u tramvaj ligi. Ja sam za stil kakav imaju u Evropi, znaći kao do sada.


Skracivanje lige je zbog kvaliteta futbala.
A ovaj liga kup takmicenje je, mislim barem, da bi se stalo nameshtanju tekmi, itd.
Back to top
Bojan
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 97
Location: Tu sam a ti me nevidis

PostPosted: 25 Apr 2006 22:25    Post subject: Reply with quote

Rolling Eyes Ludnica,neznam dokle ce da ubijaji nas fudbal,jebu ga vec odavno,a ovo sa play-ofom je samo slag na tortu,daj bre stvarno kakv crni play-of,pola lige nam je iz BG-a.do jaja jebote.. Rolling Eyes
_________________
............Stop Represiji nad navijacima..........
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 26 Apr 2006 01:03    Post subject: Reply with quote

Quote:
sve igrace i strucni stab javora ne prebaciti u Uzice i klub se onda zove Sloboda Habitfarm iz Uzica ...


Како ти мислиш то да урадиш мајке ти? Једноставно дођеш аутобусом, потрпаш све и кажеш "ајмо сви у Ужице"?Па не иде то бас тако.Неће нико да ти да оно што је стварао (оно на чему је толике паре украо).
Ако се клубови административно убаце у лигу онда лига губи на квалитету, али сигурно добија на броју људи који ће доћи на стадион.
Мозда је паметније да савез помогне те клубове, па они сами кроз годину дана да изборе пласман, али до свега тога не може да дође јер то некима не одговара.

Е сад што се квалитета тиче... Како било коме може да буде занимљиво да гледа 4 дербија у сезони? Па тај дерби тотално губи драж. Губи се све оно због чега је дерби постоји. Као што неко рече нема ривалства. Боље ми је пола године да гледам јавор, банатски двор, и шта ти ја знам и да чекам тај дерби, да живим за тај дан, него да 4 пута годишње гледам исту утакмицу. Треба смањити број клубова, али такав систем такмичења је срамотан.
Онда могу да уведу и ол-стар викенд.
Back to top
View user's profile Send private message
blejim
ДЕЛИЈА


Joined: 10 May 2005
Posts: 135

PostPosted: 26 Apr 2006 01:14    Post subject: Reply with quote

[quote="Ljubazni Vodoinstalater"]
Quote:

Онда могу да уведу и ол-стар викенд.


Ziga uzima trofej za najbolje zakucavanje i to bez da se oznoji Very Happy
U trojkama ko zna sta bi bilo, verovatno bi pobedio onaj ko ubaci 3-4 (ma i to je puno).

Twisted Evil wheelchair smoke icon_smoke icon_smoke Rolling Eyes Twisted Evil
_________________
блејање је наука
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop