DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

шта нас чека следеће сезоне
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
н
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 345

PostPosted: 21 Apr 2006 13:12    Post subject: шта нас чека следеће сезоне Reply with quote

са Б92

Terzić: "Fudbalska liga 12 klubova"
Od sledeće sezone naša fudbalska liga imaće 12 klubova, bez obzira na to da li će Crna Gora ostati u državnoj zajednici.

"To je odluka od letos i ne vidim zašto bismo nešto menjali. Ovo je definitivan stav FSS da se liga neće proširivati. Bilo bi potpuno nelogično širiti ligu ako se Crnogorci odvoje. Hteli smo da dobijemo na kvalitetu i zašto bi povećavali broj klubova ako se teritorija smanji", rekao je predsednik FSS Zvezdan Terzić.

Ukoliko se Crna Gora ne odvoji ligu će napustiti sedam klubova, ako ne bude tako elitno takmičenje napušta tri ekipe.

"Odlučili smo se za dvokružni sistem, pa plej of. Prvih šest klubova igraće za evro kupove a ostali će u borbu za opstanak".

Super liga za sezonu 2006-07 izgledaće ovako:

Sa Crnom Gorom: Crvena zvezda, Partizan, Voždovac, OFK Beograd, Vojvodina, Hajduk, Zeta, Budućnost BD, Zemun, Bežanija, Čukarički, Rudar

Bez Crne Gore: Crvena zvezda, Partizan, Voždovac, OFK Beograd, Vojvodina, Hajduk, Budućnost BD, Zemun, Bežanija, Čukarički, Borac, Smederevo




дакле 4 дербија, два пута Нови Сад...ајде као и Земун...

туга
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 21 Apr 2006 16:05    Post subject: Reply with quote

Ja ne mogu da verujem!!!!!!!! Plej of?!? Necu da pisem nista ali radikalne mere su neophodne, nema vise zajebavanja! Hoce da sahrane fudbal!
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 21 Apr 2006 16:41    Post subject: Reply with quote

4 derbija...
Nije samo to.... Interesuje me kako 10 kola pre zavrsetka druge lige znaju koje ekipe ulaze?
Back to top
View user's profile Send private message
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 21 Apr 2006 17:10    Post subject: Reply with quote

Ne klasican plej of (kao u basketu), vec se nakon dvokruznog deli na dve grupe pa "jovo nanovo" dvokruzni sistem u svakoj grupi posebno. Tako ove sezone igraju Hrvati.
Meni se ovo uopste ne svidja (posmatram sa sportske strane).
Mislim da je spisak klubova napravljen po trenutnom stanju na tabeli (tabelama).
_________________
Danas su na Marakani bili oni koji ne vole Crvenu zvezdu. Oni koji Zvezdu vole, sačekaće sledeću evro utakmicu ili derbi kako bi pokazali svoju ljubav i odanost crveno-belom dresu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Brzi88
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 190
Location: Belgrade

PostPosted: 21 Apr 2006 18:30    Post subject: Reply with quote

Kada si najbolji nema problema Cool
_________________
Ja sam godine proveo sa tobom,
Tebi dao sve za tebe živeo,
Sad sam opet tu i biću uvek s tobom,
Večno ostaćes ti u srcu mom...
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 21 Apr 2006 20:10    Post subject: Reply with quote

Pa to je ubistvo srpskog fudbala!!!!! Kome ovo ide u prilog meni ovoga puta stvarno nije jasno?! Jasno je da lopovi i kriminalci koji vode fudbal imaju koristi ali mi nije jasan ovaj potez?!? Jedino ako zele da ubiju volju i ovim retkim posetiocima fudbala danas, pa da mogu lakse da lapaju i da kradu, jel to?!?
4 derbija u prvenstvu, 4 utakmice sa svakim protivnikom, vise od pola ekipa iz beograda, plej of (?!? sta je bre ovo, nba?!?), 28 utakmica na teritoriji beograda... I jos po neka utakmica sa istim protivnicima ako se sretnu u plej ofu. PLEJ OFU?!? Ovo je stvarno katastrofa nad katastrofama, sta ti ljudi rade to je prosto neverovatno! Mislim da sada vise i ozbiljnije nego ikada moramo da ujedinimo celu navijacku scenu ako zelimo da spasemo ovo malo sto nam je ostalo od fudbala!
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Brzi88
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 190
Location: Belgrade

PostPosted: 22 Apr 2006 08:38    Post subject: Reply with quote

E sada za one koji ne znaju:
-U prvom delu sampionata igra se 33 utakmice, ovako svako sa svakim po tri puta (sa nekom ekipom 2 puta kuce a sa nekom 2 puta u gostima a jednom kuci)
-Kada se ovo zavrsi liga se deli na dva dela prvih 6 i drugih 6. E sada se ponovo igra sa svim ekipama u tih prvih 6 (mislim na primeru Zvezde), znaci jos 5 utakmica, sto znaci npr. sa partizanom smo igrali u prvom delu sampionata 2 puta na JNA i jednom na MARI znaci sada igramo samo jednom sa njima i to na MARI. Kapirate Question
-Necemo igrati sa ekipama cetvrti put koje su plasirane ispod 6. mesta
-Ovo nije Made in Crotia, vec made in Scotland
_________________
Ja sam godine proveo sa tobom,
Tebi dao sve za tebe živeo,
Sad sam opet tu i biću uvek s tobom,
Večno ostaćes ti u srcu mom...
Back to top
View user's profile Send private message
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 22 Apr 2006 08:45    Post subject: Reply with quote

Hatori, uspori malo Very Happy . Da se igra kako si ti naveo ne bi zavrsili za 12 meseci Laughing .
Dakle, krece se sa 12 timova, igra se dvokruzno, znaci 22 utakmice. Nakon zavrsetka tog dela, stvaraju se dve grupe - jednu cini prvih 6 timova i oni igraju tzv. play-off (samo ovi timovi se bore za Evropu), a drugu grupu cini 6 poslednjeplasiranih timova i oni igraju play-out (borba za opstanak). U grupama se ponovo igra dvokruzno ali se igra samo sa protivnicima iz sopstvene grupe.
Dakle, igra se ukupno 32 utakmice (22 + 10).
Slazem se sa tobom da je ovo glupo sa sportskog stanovista, da ne nabrajam sad razloge. Takodje, postoji velika verovatnoca da ce od 12 timova, 7 biti iz Beograda Embarassed . To jos nije sigurno, ali sve naginje ka tome. Koliko znam, jedini koji u drugoj ligi mogu da ugroze Bezaniju i Cukaricki su CSK iz Celareva Shocked i Mladost iz Apatina.
_________________
Danas su na Marakani bili oni koji ne vole Crvenu zvezdu. Oni koji Zvezdu vole, sačekaće sledeću evro utakmicu ili derbi kako bi pokazali svoju ljubav i odanost crveno-belom dresu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 507
Location: Црна Гора

PostPosted: 22 Apr 2006 08:48    Post subject: Reply with quote

Не ваља ово ништа. Треба ову фудбалску мафију најурити. Оваква лига је погодна за намештање утакмица - а паре из кладионица ићи ће само мафијашима и тајкунима.
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Brzi88
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 190
Location: Belgrade

PostPosted: 22 Apr 2006 08:57    Post subject: Reply with quote

kiki wrote:
Hatori, uspori malo Very Happy . Da se igra kako si ti naveo ne bi zavrsili za 12 meseci Laughing .
Dakle, krece se sa 12 timova, igra se dvokruzno, znaci 22 utakmice. Nakon zavrsetka tog dela, stvaraju se dve grupe - jednu cini prvih 6 timova i oni igraju tzv. play-off (samo ovi timovi se bore za Evropu), a drugu grupu cini 6 poslednjeplasiranih timova i oni igraju play-out (borba za opstanak). U grupama se ponovo igra dvokruzno ali se igra samo sa protivnicima iz sopstvene grupe.
Dakle, igra se ukupno 32 utakmice (22 + 10).
Slazem se sa tobom da je ovo glupo sa sportskog stanovista, da ne nabrajam sad razloge. Takodje, postoji velika verovatnoca da ce od 12 timova, 7 biti iz Beograda Embarassed . To jos nije sigurno, ali sve naginje ka tome. Koliko znam, jedini koji u drugoj ligi mogu da ugroze Bezaniju i Cukaricki su CSK iz Celareva Shocked i Mladost iz Apatina.



Ovo je princip hrvata, ja sam vam rekao prinip Skota
_________________
Ja sam godine proveo sa tobom,
Tebi dao sve za tebe živeo,
Sad sam opet tu i biću uvek s tobom,
Večno ostaćes ti u srcu mom...
Back to top
View user's profile Send private message
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 22 Apr 2006 09:14    Post subject: Re: шта нас чека следеће сезоне - н� Reply with quote

n wrote:
"Odlučili smo se za dvokružni sistem, pa plej of. Prvih šest klubova igraće za evro kupove a ostali će u borbu za opstanak".

Igracemo kao sto igraju Hrvati, a ne Skoti.
_________________
Danas su na Marakani bili oni koji ne vole Crvenu zvezdu. Oni koji Zvezdu vole, sačekaće sledeću evro utakmicu ili derbi kako bi pokazali svoju ljubav i odanost crveno-belom dresu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Prki
Guest





PostPosted: 22 Apr 2006 17:47    Post subject: Reply with quote

I ako godinama nisam mogao da razumem plej of sistem, iz verovatno istog razloga kao i Kiki, a to je da to onda ubija celu dushu Ligashkog "Tabela" Prvenstva, ipak sam se pomirio sa chinjenicom da samo ovakav (plej of) sistem moze da nam pomogne... pitate zashto?
Zato shto nema svrhe igrati ligu gde se utakmice nameshtaju (3 boda kuci, 0 u gostima), neizvesnost oko prvka nije postojala ni u prvom kolu, a mozesh da i pogodish ko ce biti u sredini tabele, kao i u Kupu UEFA, a ko na dnu lige.
Ovako, sa 12 klubova mnogo je vishe jakih mecheva i vishe IZGUBLJENIH bodova, a o kvalitetu lige i da ne pricham.
E sada onaj drugi deo prvenstva- samom cinjenicom da mozesh da uletish u gornji deo tabele ne bi vishe ove klubove koji su non stop u sredini tabele zadovoljavalo samo to, vec bi videli i priliku da ulete u trku za UEFA. drugi razlog je da ukoliko uletish u donji deo tabele kad se konstruishu dve grupe, opstanak ti nikada nije zagarantovan!

Ligu bi mogli zavrshiti na ovom mestu, ali zbog pravljenja grupe od 6 kluba i nedovoljno ligashkih mecheva, da bi imali punu sezonu, moramo igrati pej of (ne svidja mi se, ali mislim da je za bolje nasheg futbala).
Kad sam bio mladji, kao shto sam rekao, nije mi se svidjao sistem, ali sada vidim da je neizbezan. A ovi shto seru o mafiji i propasti futbala, neka prestanu da seru o istom, nego neka se potrude da budu kvalifikovani za poziciju sa koje mogu da menjaju stvari.
Uopshte, odakle vam pada na pamet da iko zeli da "unishti" ligu. Ljudi su doshli iz nashih krugova, samo shto su oni uspeli (na ilegalan ili legalan, sad se potpuno nebitno).... oni zaradjuju vishe ako je liga bolja!!! A ja vam garantujem da cete svi da svrshavate od sreca kad prvenstvo bude gotovo sledece godine, i vi konstatujete da od '91 niste videli kvalitetnije mecheve u ovoj jadi od lige!

Poz.
Prrrrrrr
Back to top
Brzi88
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 190
Location: Belgrade

PostPosted: 22 Apr 2006 19:10    Post subject: Reply with quote

Da li su morali da ih kopiraju?!

Da slazem se da ovo dobro za nas fudbal, ali ako si stvarno najbolji onda si najbolji, niko ti nista ne moze.
_________________
Ja sam godine proveo sa tobom,
Tebi dao sve za tebe živeo,
Sad sam opet tu i biću uvek s tobom,
Večno ostaćes ti u srcu mom...
Back to top
View user's profile Send private message
Prki
Guest





PostPosted: 22 Apr 2006 20:27    Post subject: Reply with quote

ma razumem se da je najbolji bash najbolji... ali kvalitet ce biti vishem nivou. i ne razumem ovo "zashto su kopirali"... da nece mozda da izmishljaju svoj neki sistem? nema vremena za instrumente, a kopija se dokazala kao plod bolje lige. there we go...
Smile
Back to top
Нуклеар
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Oct 2005
Posts: 445
Location: Па...

PostPosted: 22 Apr 2006 22:13    Post subject: Reply with quote

Znaci cetiri derbija, a jos jedan derbi u kupu koji ce sigurno da uleti... lele... 5 puta da karamo groblje u jednoj sezoni...
_________________
на свету све си нам, за боље не знамо, и небо над нама, цело је звездано...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop