DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

KAD SE SRBI SLOZE
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
OVERLOAD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Apr 2006
Posts: 13
Location: England

PostPosted: 22 Apr 2006 21:03    Post subject: Reply with quote

ХРИСТОС ВАСКРС!

Свим православним хришћанима,свему србском роду у земљи и расејању, браћи и сестрама у Христу Господу, честитам сверадосни празник Христовог Васкрсења.

Нека Васкрсли Христос, Господ Бог наш, пода свима Вама мир, здравље и спасење, сваку срећу, сваку радост, свако добро и напредак ка добру!
ХРИСТОС ВАСКРС-ВАИСТИНУ ВАСКРС!
_________________
OVO MORATE VIDETI
http://www.emmarko.ws/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 25 Apr 2006 17:00    Post subject: Reply with quote

25.04. - Отворени динарски и девизни жиро рачун у Србији

С`обзиром да наша организација још увек није уписана у регистар организација ове врсте, били смо приморани да отворимо жиро рачун на име представника скупштине у Србији, Делић Слободана. Све донације које упућујете Ви, из Србије, од данас ћете моћи да уплатите на следеће рачуне

динарски - 160-5300100114110-88 на име Делић Слободан
девизни 160-5330200060324-33, такође на име Делић Слободан
у питању су рачуни отворени код банке Intesa што можете навести испод имена и презимена. Сврха уплате - донација.

Хвала унапред

СзС





Ето, сада је отворен и рачун у Србији. До сада, људи из Србије, су паре слали поштом на име и кућну адресу једног члана организације СзС. Пошто интересовање расте и у Србији Сада је и то сређено Wink
Ускоро ће бити организоване још неке акције, па ако надлежни немају ништа против, на овом топику људи се могу обавештавати о свим акцијама.
Back to top
View user's profile Send private message
OVERLOAD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Apr 2006
Posts: 13
Location: England

PostPosted: 02 May 2006 22:26    Post subject: Reply with quote

Obavestavam vas da smo skupili 1400 eura u aprilu i da smo dodali jos jednu porodicu u nas program.
Porodica Simeunic iz RS 8 dece a deveto je na putu.
Pocelo je sakupljanje pomoci za maj.
Pozdrav !!
_________________
OVO MORATE VIDETI
http://www.emmarko.ws/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
OVERLOAD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Apr 2006
Posts: 13
Location: England

PostPosted: 15 May 2006 22:18    Post subject: Reply with quote

Pomaze bog braco moja !
Evo pored mnogo muka uspeli smo za mesec April da darujemo 2 porodice sa po 300 eura.
Porodica Raskovic (6dece) Iz Kragujevca.
http://www.srbizasrbe.org/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=170
A prvi put poslano je i porodici Simeunic (8dece)RS .
http://www.srbizasrbe.org/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=172
Porodica Simeunic je sada u nasem programu i bice pomagana svaka 3 meseca sa po 300 eura.

Skupljanje pomoci za Maj je odavno u toku i vec imamo oko 662 eura + je ostalo od proslog meseca 605 , tako da sada imamo 1267 eura ukupno !

TRenutno na sajtu se vrsi glasanje o prihvatanju 5-te porodice u nas program.
Porodica Gogic (13 dece) iz Crne Gore koju je jedan clan sa ovog sajta predlozio.
Tako da za sledeci mesec pomoc saljemo porodici Popovic RS i verovatno porodici Gogic CG !!!
I ove uplatinice ce biti skenirane i ja cu postaviti ovde linkove !
Pozdrav svima !!!
_________________
OVO MORATE VIDETI
http://www.emmarko.ws/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
OVERLOAD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Apr 2006
Posts: 13
Location: England

PostPosted: 31 May 2006 08:25    Post subject: Reply with quote

Pozdrav Braco i Sestre !
Za sve vas koji se nalazite u dijaspori imam jednu molbu !
Napravio sam jedan text formata A4 koji ukratko opisuje rad SZS i poziva nas narod da se ujedini u naporima da pomognemo Srpske porodice sa 5 ili vise dece.
Ovakav jedan text moze da se okaci u nasim crkvama i crkvenim salama,srpskim udruzenjima i klubovima ,generalno na svim mestima gde se okuplja nas narod.
Lako se printa sa vase masine a kontakt detalje cu ja da ubacim po potrebi.
Ako mislite da mozete pomoci i na ovakav nacin nas narod potrebno je da mi se javite privatne poruke kako bi se dogovorili oko detalja.
SRBI ZA SRBE


_________________
OVO MORATE VIDETI
http://www.emmarko.ws/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
OVERLOAD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Apr 2006
Posts: 13
Location: England

PostPosted: 04 Jul 2006 21:27    Post subject: Reply with quote

Postovanje svima !
POMOC ZA MESEC MAJ 2006.
Za mesec Maj sakupljena pomoc trebala je biti poslata porodici Gogic putem racuna u banci.
Medjutim Milun Gogic nema licnu kartu pa nije mogao otvoriti racun u banci na koji bi mi(SZS) poslali novac.
Da neduzim sa pricom kako smo sve pokusali poslati te pare nas clan NICIFORKA iz RS se ponudila da poseti porodicu Gogic i odnese licno novac u ruke.
Skupstina SZS je ovaj predlog prihvatila i novac je konacno predat porodici !

Evo krace price o poseti porodici Gogic !

U subotu 22., posto smo se vece prije dogovorili telefonom sa Milunom gdje ce nas cekati, smo krenuli na dogovoreno mjesto. Ostalo mi je u sjecanju kako je na nase pitanje gdje bi nas mogao cekati jer mi samo prolazimo rekao ma cekacu vas ako treba i na granici. Na skretanju sa glavnog puta prema njihovom selu smo stali da pitamo djevocicu koja se tu nalazila da li smo na pravom putu kad se ispostavilo da je ona jedna od Milunove djece. Krenula je u Pluzine to jutro. Poslali su je da nesto donese. Slikala sam je.

Na putu ispod njihove kuce Milun nas je sreo i tu smo mu dali pare koje su donatori preko SzS-a poslali njihovoj porodici. Izgledao je kao da ne moze povjerovati i odmah se kao poceo pravdati sta im je sve potrebno a nemaju. Zamolila sam ga da ga slikam sa parama ali sam poslije uvidjela da se nisam sjetila traziti da rasiri pare ...

Posao je sam na sastanak sa nama jer mu je troje starije djece otislo preko ljeta u planine cuvati drugome stoku, malo starija (koju smo sreli) u Pluzine a samo najmanji su ostali gore sa majkom i nije mogao da ih muci da silaze sa brda. Ja se nisam mogla peti gore kuci ali sam je zato slikala jer sam se iznenadila sto u stvari to i nije kuca. Iako se nalazi u prelijepoj prirodi ono je ipak neka vrsta supe u divljini.

Milun ce za slijedeci put otvoriti ziro racun u nekoj banci i preko Isidora(clan SZS) javiti podatke.

Pozdrav Very Happy



Milun Gogic porucuje : Hvala svima vama koji ste pomogli mene i moju porodicu. I prije su drugi obecavali pomoci ali su nas zaboravili.
Najdraze mi je zbog moje dece jer sada mogu da im kazem da imamo prijatelje koji misle na nas.
Hvala vam svima na pomoci koju ste sakupili za nas !

_________________
OVO MORATE VIDETI
http://www.emmarko.ws/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 04 Jul 2006 22:22    Post subject: Reply with quote

Свака вам част на деловању, најискреније! Требало би покренути још таквих организација и помагати што је више могуће. Ја знам да је у плану покретање хуманитарне организације делија (иако се и овако константно помаже), и било би добро да исто учине и све остале групе на сцени јер има толико пуно да се помаже нашем народу.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 04 Jul 2006 23:50    Post subject: Reply with quote

Hatori Hanzo wrote:
Свака вам част на деловању, најискреније! Требало би покренути још таквих организација и помагати што је више могуће.

Мислим да је ова организација СЗС сасвим довољна да се око ње окупе искрени и поштени људи. Тотално је аполитична, неки од момака су навијачи.
И даље је помало поражавајућа чињеница, да су стални донатори само људи из иностранства + момак из Србије, који прослеђује помоћ и сам је донатор.
Ето скоро је отворен рачун за Србију, и када сам се задњи пут чуо са једним од момака који то све воде, стање на рачуну је било 0 (нула)!
Мене је лично блам због тога, јер сам и ја мало кумовао отварању тог рачуна, а ни сам нисам ставио динар у њега. Добро сад је то скупљање помоћи за Космет, па ајде да кажем да ми је то оправдање, али сам знам да немам оправдања.


ОВЕРЛОАД, ако си упућен, да ли је речун још увијек отворен и да ли се успјело прикупити шта новца преко њега?
Back to top
View user's profile Send private message
Pedjo_BBrdo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Sep 2003
Posts: 586
Location: Небеска Србија

PostPosted: 05 Jul 2006 08:30    Post subject: Reply with quote

Racun za Srbiju je jos uvek otvoren,i sakupljena je solidna svota za nekih par dana,to je ono sto znam onako iz prve ruke Wink .
_________________
"Границе између Православља и јереси су исписане крвљу." (Старац Јероним Светогорац)
Back to top
View user's profile Send private message
OVERLOAD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Apr 2006
Posts: 13
Location: England

PostPosted: 05 Jul 2006 21:05    Post subject: Reply with quote

Postovanje dragi clanovi i gosti !

POMOC ZA MESEC JUN 2006.

Od sakupljenog novca za mesec Jun 300 eura je odvojeno za porodicu Milutinovic iz Republike Srpske !
Nas clan NICIFORKA je posetila ovu porodicu i predala novac licno u ruke Milutinovicima.
Ranije je skupstina dogovorila da se 100 eura odvoji i kupi televizor ovoj porodici a 200 eura preda u novcu.
Evo krace price o poseti porodici Milutinovic koju je napisala Niciforka.

Prica:

Sinoc sam oko sest, sa posla, prvo svratila i kupila, po dogovoru, TV a posto mi je ostalo para koje sam razmjenila kupila sam i mali radio-kasetofon. Tako sa poklonima i 200 eura koji su mi ostali krenem put Bratunca.

Tamo kada sam stigla zateknem “mamu” i svu djecu kod kuce (hm! “kuce”...Sad ). Ovaj put je i najstariji sin bio tu tako da sam i njega upoznala. Najmladji je spavao. Otac im je jos radio. Dolazi svaku vece oko 8 sati sa autobusom a sinoc je malo kasnio. Bio je, kazu par dana na bolovanju jer je imao napad epilepsije pa je nezgodno pao i povrijedio se. Sada je dobro. Dobili su drva od njegove firme koja on vec od proljeca otplacuje. Skupili su dva mala plasta sijena za koze i kada sam pitala gdje kose, rekli su mi:” svuda pomalo, najcesce oko puteva jer je to nicije...”

Deda je otisao da napase koze i ocekivali su ga svaki tren. Snaha mi je rekla da je bolestan i da treba danas ici doktoru.

Pitala sam ih, u strahu, da nisu nabavili televizor na sta su mi se nasmijali jer odakle im pare ali su probali taj svoj stari popraviti i majstor im je rekao da se to vise popraviti ne moze jer je neka prastara tipa. Na to sam sva sretna izvadila iz auta ono sto sam kupila i na licima djece vidjela najljepsi osmijeh svijeta, pogotovo je djevocica pokazala toliku srecu da mi nije bilo zao prevaljenog puta. Na moje iznenadjenje, najvecu radost su pokazali kada su vidjeli da TV ima daljinski. Bilo je dosta onih :”vidi!, vidi ima daljinski!” . Majka takodje nije mogla sakriti radost pogotovo kada sam joj dala pare.

Radio-kasetofon je posebno obradovao starijeg djecaka i odmah je otisao u kucu da ga proba i vise nije izlazio a tamo se culo trestanje muzike...

Posto sam malo sacekala dedu, a znajuci da je djevocica otisla da ga potrazi krenula sam nazad u nadi da cu ga sresti i tako je i bilo. Malo sam se iznenadila umoru na njegovom licu. Stvarno je izgledao bolestan a kada sam ga pitala sta mu je i kada mi je pokazao zeludac i rekao ”ne znam, ovdje mi neka tuga, ne mogu nista jesti” bilo mi ga je bas zao...

Rekla sam mu da sam ostavila za djecu pare koje su nasi po svijetu skupili i preko SzS poslali njegovoj djeci i da sam kupila TV i radio- kasetofon od tih para izgledao mu je u prvo vrijeme kao zacudjen, pa je onda poceo othukivati...trebalo mu je dugo da progovori...i onda je rekao [b]“ne znam sta da kazem... hvala vam svima sto mislite na nas... a to sto nam pomazete je nesto posebno...ne znam sta da kazem.... hvala vam...reci im, reci im tamo svima da mojoj djeci puno znaci da znaju da negdje po svijetu neko misli na njih....da nisu sami...hvala”.


Deda je jutros otisao doktoru i svratio u centar za socijalni rad gdje mu je sluzbenik Cedo pomogao da otvori devizni ziro racun koji su mi poslali faksom i koji cu skenirati i poslati sa slikama i skeniranim racunima od kupovine.

Hvala i u moje ime svim onima koji se sjete svakog mjeseca sve te djece ”kod kuce” i posalju nesto para jer te sretne okice vrijede svakog poslatog dinara...[/b]

Pozdrav!



Srbi Za Srbe ujedno zahvaljuje svim donatorima koji su svojim donacijama pomogli da se ova porodica prihvati u nas program i samim tim omoguci kupovina televizora i radio kasetofona.
Hvala svima jos jednom !
_________________
OVO MORATE VIDETI
http://www.emmarko.ws/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
OVERLOAD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Apr 2006
Posts: 13
Location: England

PostPosted: 09 Jul 2006 21:41    Post subject: Reply with quote

http://www.kosovocompromise.com

Zaista vredi pogledati !
_________________
OVO MORATE VIDETI
http://www.emmarko.ws/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 10 Jul 2006 11:07    Post subject: Reply with quote

Tу документацију су радили, наши млади људи у дијаспори, у Бриселу на челу са младим редитељом, који је режирао филм "Умник Титаник", нажалост не могу сад да му се сетим имена.
Дискови са овим документима се деле у контактима наше дипломатије са страним дипломатама, а овај сајт је за ширу употребу.

Наравно, ти млади људи су уложили своје знање и креативност, не узимајући ни динара за велики посао који су обавили.
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
Жишка
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Jun 2005
Posts: 160
Location: Београд

PostPosted: 11 Jul 2006 18:21    Post subject: Reply with quote

BodoniuS wrote:
Tу документацију су радили, наши млади људи у дијаспори, у Бриселу на челу са младим редитељом, који је режирао филм "Умник Титаник", нажалост не могу сад да му се сетим имена.


Čovek se zove Boris Mitić, a pored "Unmik Titanik-a", poznat je i po dokumentarcu "Dijana" za koji je dobio nagrade i na nekim stranim festivalima dokumentarnog filma.
_________________
Са Звездом до смрти!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 23 Jul 2006 11:00    Post subject: Re: KAD SE SRBI SLOZE Reply with quote

varnica wrote:
OVERLOAD wrote:
Pozdrav Braco i Sestre !
Hoću da vam pokazem šta se desi kad se Srbi slože i krenu iskreno, casno da urade nešto vredno i plemenito.

Sloga medju nama srbima je nesto o cemo svi mislimo ali iz nekih cudnih razloga nedesava se cesto da se slozimo i ujedinimo !!!
Danas želim da vam kazem budite pozitivni i iskreni prema drugima oko sebe i nasa vera,istorija i snaga nacije ce nas ujediniti.
. . . . . . . . . . . . . . . .
...SRBI ZA SRBE...
. . . . . . . . . . . . . . . .

Među nama Srbima koji smo se odlucili pomoći nas narod i decu vlada iskrenost i postenje.
. . . . . . . . . . . . . . . .

...nasa SLOGA i ZAJEDNISTVO...
. . . . . . . . . . . . . . . .

Braco i Sestre ,zahvaljujemo se na citanju uz poziv na Slogu i Mir među Srbima sirom sveta !
. . . . . . . . . . . . . . . .

SRBI ZA SRBE


Svaka čast na inicijativi. Humano, za svaku pohvalu. Sve ovo što je izdvojeno iz citata je namerno učinjeno, a odnosi se na nešto kao slogan SRBI ZA SRBE.

Sjajno. E, sada se nameće pitanje, da li je uslov da bi se nekome ko je ugrožen i navijaš Crvene zvezde? 1

Dalje, da li ima smisla, nakon ovako humane akcije i dalje gajiti mržnju prema Grobarima. U čemu je onda poenta, suština svega što je ostavljeno u citatu? Nije li to po malo felerično? 2

Širimo medju braćom i sestrama mir, SRBI ZA SRBE. A šta su Grobari? Nisu li i oni Srbi.

E, sada samo neka se neko oglasi i napadne ono što je ISTINA.

Razumem navijati za svoj tim, normalno, ali mrzeti nekoga samo zato što nije npr. zvezdaš već partizanovac, nema smisla. A ovamo hoćemo da budemo humani.

Ok! Budimo humani, ali neka zaista u svim sferama života živi parola SRBI ZA SRBE. To sve znači da je APSOLUTNO nedopustivo mrzeti nekoga ko nije zvezdaš i obratno, kada je u pitanju druga navijačka grupacija.

Sve mi liči na demagogiju, mada apsolutno ne sumnjam u dobronamernog idejnog tvorca ove humanitarne akcije.

1. Да си темељно сагледао комплетну акцију СзС, схватио би да она нема везе са навијачком групом Делије Север! Већ да је то група младића, углавном који живе у дијаспори, међу којима има и навијача и симпатизера (ових других више). Тако да то твоје питање апсолутно нема резона?!

2. Делије Север су скупиле помоћ за Космет, та помоћ ускоро треба да крене. Делије нигде нису тражиле да се та помоћ проследи искључиво звездашима, већ Србима који су угрожени. А међу угроженима има и звездаша и партизановаца. Апслолутно је бесмислено доводити хуманитарне акције у везу са навијачким акцијама, сукобима....итд.

То што се Делије сукобљавају са Гробарима и обратно, не значи да у неким случајевима не би помогли једни другима. Е, сад је питање колико то неки звездаш или партизановац може да схвати.

Није овај топлик мјесто за таква твоја питања. Савршено капирам шта питаш, али у вези са хуманитарним акцијама та питања губе на значају.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop