DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

KAD SE SRBI SLOZE
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
OVERLOAD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Apr 2006
Posts: 13
Location: England

PostPosted: 14 Apr 2006 22:01    Post subject: KAD SE SRBI SLOZE Reply with quote

Pozdrav Braco i Sestre !
Hoću da vam pokazem šta se desi kad se Srbi slože i krenu iskreno, casno da urade nešto vredno i plemenito.

Sloga medju nama srbima je nesto o cemo svi mislimo ali iz nekih cudnih razloga nedesava se cesto da se slozimo i ujedinimo !!!
Danas želim da vam kazem budite pozitivni i iskreni prema drugima oko sebe i nasa vera,istorija i snaga nacije ce nas ujediniti.

Hocu da vam pricam o jednoj grupi ljudi koji su se upoznali preko interneta , nisu se videli oci u oci ali iskrenost i vera u ono sto zele uraditi je nadjacala sve sumnje i razdore medju njima.
Osnovali su tako organizaciju SRBI ZA SRBE i krenuli istinom da pomazu one kojima je pomoc najpotrebnija, nasoj deci !!!

Ja sam se ubrzo uvidevsi potencijal ovakve pomoci pridruzio ovoj Humanitarnoj organizaciji i odlucio da odvojim svoj novac i vreme za ovakav jedan poduhvat.
Na nasem sajtu se sakuplja pomoc za srpske porodice sa 5 ili vise dece koje zive na prostorima ex jugoslavije.
Trenutno u nasem programu imamo 3 familije ali kako nam clanstvo raste prikljucicemo i druge porodice koje neprestajemo traziti i kontaktirati.

Nasa prva porodica su Slavkovici koji imaju 8 sinova i cerku !
Slavkovici žive kod sela Lipljan 30km od Gracanice.
Potpuno su okruzeni siptarima a najblizi komsija Srbin je 150 metara udaljen od njihove kuce.
Njihovo kretanje je ograniceno a u tom delu nekoliko srba je ubijeno posle nato agresije.
Nas clan Boba82 je otisao na Kosovo kod Slavkovica da im uruci pomoć.
Zatekao je Slavkovice u velikoj neimastini ali i pored toga radost u njihovoj kuci je uvek prisutna.
Usput je posetio Manastir Gracanica i napravio par slika.
Ovde mozete pogledati izvestaj sa Bobinog puta uz slike :
http://www.srbizasrbe.org/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=98

Nasa druga porodica su Raskovici iz kragujevca koji imaju 6 dece.
Raskovici nemaju svoju kucu i sele se cesto , nezaposleni su i jako tesko zive.

Nasa treca porodica je iz Republike Srpske kod Doboja.
Popovici koji imaju 9 dece zive jako tesko jer im je majka preminula prosle godine od bolesti raka.
Deca su ostala na brigu ocu Mitru koji nezaposlen nije u stanju mnogo uciniti.

Ovakvih slucajeva ima jos mnogo nazalost a nasa organizacija ce kada ojacamo pokusati pomoci sto vise ovakvih porodica uz vasu pomoc.


Među nama Srbima koji smo se odlucili pomoći nas narod i decu vlada iskrenost i postenje.
Uz takav pristup ovome sto radimo nasa SLOGA i ZAJEDNISTVO dolazi do izrazaja i to se odrazava na cinjenicu da imamo svaki dan nove clanove ,a kao organizacija jacamo !
Zato smo obecali našim clanovima objaviti IZVESTAJ za protekla 3 meseca našeg rada uz napomenu da ćemo takav izvestaj objavljivati svako tromesecje.
Ovde mozete pogledati IZVESTAJ :
http://srbizasrbe.org/evidencija/q1_izvestaj.pdf

Pošto je odaziv donatora bio stvarno dobar u Martu imamo dovoljno novca da poklonimo po 100 eura za VASKRS porodicama koje su u nasem programu !!!
Porodica RASKOVIC 6 dece(Kragujevac)
Porodica POPOVIC 9 dece(Doboj RS)
Porodica SLAVKOVIC 9 dece(Kosovo)

Braco i Sestre ,zahvaljujemo se na citanju uz poziv na Slogu i Mir među Srbima sirom sveta !
http://www.srbizasrbe.org

SRBI ZA SRBE


_________________
OVO MORATE VIDETI
http://www.emmarko.ws/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 14 Apr 2006 23:29    Post subject: Reply with quote

Svaka cast za celu ideju i akciju! Puno srece!
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Bojan
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 97
Location: Tu sam a ti me nevidis

PostPosted: 15 Apr 2006 03:27    Post subject: Reply with quote

Nemam reci za ovo,sem da kazem svaka cast Bobi.Ipak je covek svoj zivot reskirao iduci tamo,pogledo sam sajt i pomoci cu koliko mogu,bar to mogu da uradim za onu decu.
_________________
............Stop Represiji nad navijacima..........
Back to top
View user's profile Send private message
OVERLOAD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Apr 2006
Posts: 13
Location: England

PostPosted: 15 Apr 2006 06:44    Post subject: Reply with quote

Nas Srba ima mozda 4 miliona u dijaspori , neka samo 1000 ljudi odvoji mesecno 10 eura to je 10 000 HILJADA eura !!
Zamislite koliko pomoci je to.
Mogli bi pomagati bivse logorase,udovice rata,ratne invalide,kupiti izbeglima kuce.....nebo je plafon !
10 eura niko od nas neoseti a vidite koliko znaci , nesmem ni da pomislim da nas se okupi 10 000 slozno i odlucno krene pomagati nasu bracu i sestre.
Zato sam ja ovde jer imamo jedan beskrajan potencijal.
Trenutno imamo mislim 95 clanova sto je sasvim dobro s obzirom da smo na internetu tek 4 meseca.
Ljudi nam prilaze jer na sajtu sve objavimo koliko je moguce i predstavimo gde i kome novac ide.
Svako ko posalje pomoc ime mu se objavi na sajtu (uz dozvolu donatora).
ISKRENO I CASNO SVE MORA BITI , ZATO SMO SLOZNI !!!
SRBI ZA SRBE
_________________
OVO MORATE VIDETI
http://www.emmarko.ws/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Милош Б.С.
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Nov 2005
Posts: 576
Location: Манастирска шума

PostPosted: 15 Apr 2006 08:15    Post subject: Reply with quote

Свака част!Све похвале људима који учествују у овој(и сличним) акцији.Свако од нас ко је у могућности треба да да свој допринос.Још једном - браво.
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 15 Apr 2006 11:50    Post subject: Reply with quote

Pomoc ljudima u nevolji je veoma plemenit chin . Svkako ko se oseca kao Delija , kao Srbin treba da pomaze svojoj braci u nevolji , i ne samo kada Delije Sever kao grupa organizuju neko prikupljanje pomoci vec da se ukljuchi i u druge humanitarne akcije , najvishe za ljude sa Kosova ,ali i za svu ostalu nashu bracu i sestre kojima je pomoc preko potrebna !
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
ronin
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Feb 2006
Posts: 151

PostPosted: 16 Apr 2006 11:33    Post subject: Reply with quote

Kakva slucajnost -Raskovici zive kod mene u naselju i stvarno su u teskoj situaciji jer ih izdrzava deda koji im neki put salje po neke stvari iz Austrije ali posto ih ima ukupno 10 u porodici to je nemoguce!
Stvarno im je potrebna pomoc,kao i ostalima koje je OVERLOAD gore naveo!To neznaci da nema jos takvih slucajeva,verovarno i tezih mozda,nemoze se bas svima pomoci ali koliko moze i to je nesto.

SVAKA CAST!!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
OVERLOAD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Apr 2006
Posts: 13
Location: England

PostPosted: 16 Apr 2006 12:35    Post subject: Reply with quote

ronin wrote:
Kakva slucajnost -Raskovici zive kod mene u naselju i stvarno su u teskoj situaciji jer ih izdrzava deda koji im neki put salje po neke stvari iz Austrije ali posto ih ima ukupno 10 u porodici to je nemoguce!
Stvarno im je potrebna pomoc,kao i ostalima koje je OVERLOAD gore naveo!To neznaci da nema jos takvih slucajeva,verovarno i tezih mozda,nemoze se bas svima pomoci ali koliko moze i to je nesto.

SVAKA CAST!!!!


Pozdrav RONIN !
Mislim da gresis kada kazes da nemozemo svima pomoci.
Srba ima 4 miliona u svetu ,kada bi svako odvojio mesecno po 1 euro svima bi pomogli.
Nasem narodu netreba mnogo.
A da nepricam da se odvoji po 10 eura sto je nista za nas u dijaspori.
Ali videcemo,tek smo poceli sa radom u decembru 2005 i evo sada imamo 100 clanova.
Kad bi dostigli brojku od 1000 clanova to bi bio potpun uspeh.
Zamisli svako po 10 eura = 10 000 svaki mesec.
Svima bi pomogli ratnim invalidima,bivsim logorasima,udovicama rata,bolesnima,decijim sirotistima itd....NEBO JE PLAFON !
Zato vas pozivam da se pridruzite , vas koji mozete da pomognete iz inostranstva bas kao i ja.
SA VEROM U BOGA
_________________
OVO MORATE VIDETI
http://www.emmarko.ws/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
апсурд
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Nov 2005
Posts: 300

PostPosted: 16 Apr 2006 14:10    Post subject: Reply with quote

Ovakve akcije nasih ljudi iz dijaspore su jako human i pozrtvovan cin . Draga braco i sestre iz ( Humanitarne org. Srbi za Srbe ) zelim vam sve najbolje u daljem radu vase organizacije !!!

Morao medjutim naglasiti da su ovo navijacke teme ! Tako da ne bi bilo lose da moderatori otvore novu temu specjalno za ovakve prilike !!!
_________________
---hahhaha slusaj ovog,decko poduvaj ku*** malo...ja na tekme idem od 2002 ...do 2006 sa Caletom, od 2007 stalno... tako da...
Back to top
View user's profile Send private message
ronin
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Feb 2006
Posts: 151

PostPosted: 17 Apr 2006 12:21    Post subject: Reply with quote

Quote:
Zato vas pozivam da se pridruzite , vas koji mozete da pomognete iz inostranstva bas kao i ja.
SA VEROM U BOGA


Samo jedna ispravka -nisam iz inostranstva,ali nema veze ko moze da pomogne i odavde nije na odmet!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 17 Apr 2006 14:19    Post subject: Reply with quote

U USA vec dugo godina postoje dobrotvorne organizacije koje rade na sledecem principu: daju ti mogucnost da postanes sponzor jednog deteta (moze i vise, do tebe je) iz tzv. treceg sveta. Ako se prihvatis, dobijas sliku tog deteta i detaljan izvestaj o tome koliko godina ima, gde zivi, kakva mu je porodica, itd. Kao sponzor, ti uplacujes nekih $20-30 mesecno (zavisno od programa; najpoznatiji je tzv. Christian Children's Fund), a od organizacije dobijas izvestaj o detetu svakih par meseci.
Ovakvi programi su vise nego uspesni; po meni, bas zato sto uspostave neposrednu i licnu vezu sa detetom, umesto da se novac salje u nekakve "opste kase", pa ko tamo vec odluci... Naravno, i ovde postoji "firma", a to znaci i birokratija koja uzima svoj %, ali od svakog uplacenog dolara se tacno zna koliko ide organizaciji a koliko detetu.

Ne mislim da je ovo nekakvo Bogom dano resenje, ali ideja se vec oprobala u praksi tako da mislim da nije za bacanje...
Back to top
View user's profile Send private message
песнаја
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 519

PostPosted: 18 Apr 2006 06:28    Post subject: Reply with quote

Ma kakav postotak? Pa kako neko moze da uzima procenat na humanitarnu akciju??? Ali nista me ne cudi kod te retardirane nacije. Odvratno...
Back to top
View user's profile Send private message
луди_радуле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 316
Location: РСК

PostPosted: 18 Apr 2006 07:39    Post subject: Reply with quote

Pa verovatno neki mali deo mora uzeti i ta organizacija za troskove. Dok sve to organiziraju itd...Ali naravno to mora biti sta manji procenat, jer glavni cilj je pomoci toj deci.
Back to top
View user's profile Send private message
OVERLOAD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Apr 2006
Posts: 13
Location: England

PostPosted: 18 Apr 2006 12:39    Post subject: Reply with quote

Mi u SRBI ZA SRBE neuzimamo nikakav postotak nizasta !
Sve sto se skupi salje se porodicama !
Obicno prvu turu odnesemo u ruke da uspostavimo kontakt,slikamo i napravimo kracu reportazu , obezbedimo devizni racun u banci i posle saljemo preko tog racuna.
Troskove slanja preko WU snosimo mi u skupstini tako sto doniramo 5 eura vise mesecno ili jedan od clanova skupstine preskoci donaciju ali zato plati troskove slanja.
Dakle od clanova i njihovih donacija NISTA I NIKAKAV POSTOTAK SE NEUZIMA .
Iskrenost i postenje su osnova nase organizacije Srbi za Srbe !
Pozdrav !
_________________
OVO MORATE VIDETI
http://www.emmarko.ws/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
OVERLOAD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Apr 2006
Posts: 13
Location: England

PostPosted: 20 Apr 2006 21:19    Post subject: Reply with quote

Pozdrav svima !
Hteo bih vas obavestiti da je na forumu SZS otvorena anketa o prijemu jos jedne srpske porodice u nas program pomoci i podrske.
Porodica Simeunic iz RS kod Teslica ima 8 dece a 9-to je na putu.
http://www.srbizasrbe.org/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=112
Posto smo ojacali u clanstvu ,odrazilo se i na donacije tako da sada 20-og aprila vec imamo preko 1000 eura.
Zato razmisljamo o tome da prikljucimo novu porodicu u program !
Ako bog da bice nas jos vise clanova i naravno samim tim vise porodica u nasem programu.
Hvala na citanju !
SRBI ZA SRBE
_________________
OVO MORATE VIDETI
http://www.emmarko.ws/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop