DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Borba protiv represije
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fcrs83
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 277
Location: Beograd Srbija

PostPosted: 13 Apr 2006 12:59    Post subject: Borba protiv represije Reply with quote

Prica koja je zapoceta u nekoliko tema (negde je samo spomenuto, a negde se i pisalo vise) treba da ima svoju temu u kojoj se moze pisati o tome... Naravno uopsteno bez ikakvih ulaska u detalje jer mnogi citaju forum...

Che je izneo u posebnoj temi kako misli da moze izgledati zalba i tu se oslanja na odredjen clan zakona...
Jedan od nacina borbe jeste i ovaj snimak koji je bar donekle kompromitovao sve ove natpise po raznim novinama o huliganima i divljanju. Da nema snimka ne smem ni da pomislim na sta bi tek izgledali naslovi po SVIM medijima ovako bar donekle im cela ova prica nije uspela... Isto tako bili smo svedoci nekoliko puta kada su kerovi oduzimali kamere kako bi sprecili pojavljivanje odredjenog materijala u javnosti, a da ne govorimo o kamerama na JNA koje nisu radile bas u vreme upucavanja Milana Vasica... Slika govori vise od hiljadu reci i svaki naredni ovakav snimak (nazalost ovakvih prebijanja je bilo i bice ubuduce) samo moze pomoci u borbi protiv represije...
Neko je pomenuo pokretanje sopstvenih medija, ali to nazalost ne bi uspelo... Cak da postoje finansijska sredstva da se to pokrene da li mislite da nam ne bi sedela finansijska policija svaki dan u prostorijama i na kraju bi iscackali neku sitnicu ili namestili (to im nije strano uopste) neku glupost i mogli bi da se pozdravimo sa daljim radom...
Primetili ste da nas snimaju stalno i kod kuce i na gostovanju, da nas popisuju kada krenemo negde, da ima situacija kada maloletnike sprecavaju da idu (sloboda kretanja?!)... Isto i mi treba da primenimo... Gde god da idemo treba ih slikati, aparatima, mobilnim telefonima bez obzira da li imaju znacke ili nemaju (sta tu bi sa njihovim propisima) i sve to lepo arhivirati da se ima uvid ko je gde bio, ko je imao znacku ko nije i to koristiti u slucajevima kao sto je bio ovaj...
Razmisliti o otvaranju fonda koji ce moci da pomogne svaki Delija, a sve u cilju buduce pomoci ostecenim stranama...

Sve ove ideje nisu nove i vec su pisane dosta puta, a ja sam ih sada ovde samo naveo i donekle obrazlozio zbog same diskusije... Takodje i druge predloge treba napisati i videti koliko je moguce bilo sta od svega ovoga ostvariti...
_________________
...a neki ovde kao u pesmici:
"...i tako dan za danom
pred kockastim ekranom...
tataratira..."
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 13 Apr 2006 13:54    Post subject: Reply with quote

Da li postoji sansa da se navijacke grupe dogovore oko zajednicke akcije, recimo zajednicki protesti?
Back to top
View user's profile Send private message
Legolas-rs
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Apr 2006
Posts: 36
Location: Београд

PostPosted: 13 Apr 2006 14:20    Post subject: Reply with quote

Ја лично мислим да би заједнички протест био грешка јер би сигурно неко нашао неки разлог да се попегла са неким другим па би само испали још већи хулигани у очима "јавности".Е сад заједничка саопштења , прес конференције и такве ствари би могле да упале!
међутим мислим да би најбоље било када би клуб 100% стао иза нас и тиме би нас сигурно заштитио јер би онда сваки напад на нас био и напад на Звезду , а није баш свеједно напасти такву институцију колико год она сад и не била баш најјача, онда не би могли да нас називају хулиганима ,а то им је главни разлог да нас нападају и медији и мурија, онда би смо и ми били пријатељи фудбала Wink ,зар не!?
_________________
За Краља и Отаџбину !!!
Back to top
View user's profile Send private message
Randall Stevens
ДЕЛИЈА


Joined: 23 Feb 2006
Posts: 203
Location: The Shawshank Prison (1947-1966)

PostPosted: 13 Apr 2006 14:46    Post subject: Reply with quote

Nesmemo dozvoliti da se ovaj momak protiv murije bori sam.Moramo stati uz njega kao tribina,i mi svi kao pojedinci.Svi koji su prisustvovali tom dogadjaju moraju biti spremni da svedoce protiv tih pandura koji su ga tukli.
_________________
штогод ткаш,везуј конце за небо...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 13 Apr 2006 15:27    Post subject: Reply with quote

radovan wrote:
Da li postoji sansa da se navijacke grupe dogovore oko zajednicke akcije, recimo zajednicki protesti?


Није лоша идеја, али било би боље да свака група протествује "на свом терену".
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
RUSOFIL
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 571

PostPosted: 13 Apr 2006 18:11    Post subject: Reply with quote

Pa hajde da se napravi miting. Korteo od Slavije do Trga Republike uz zaustavljanje kod Skupstine Srbije.
Back to top
View user's profile Send private message
Japanac_rsfc
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Jun 2004
Posts: 51
Location: u kraju..

PostPosted: 13 Apr 2006 18:13    Post subject: Reply with quote

Ma kakvi protesti..treba da prevrnemo ceo grad za ovo sto nam rade, ko u parizu...zar treba da neko strada ?..pa tek onda nesto da se preuzme?...njih boli kurac za nase parole...na represiju odgovoriti Evil or Very Mad silom...C.P.H.H
_________________
Rodjen kao ratnik...Umro kao kisela voda
Back to top
View user's profile Send private message
Брате Мили
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2005
Posts: 110

PostPosted: 13 Apr 2006 18:31    Post subject: Reply with quote

Quote:
Location: predgradje bazela..

_________________
Чија је оно Звезда, лепша него даница
Оно је моја Звезда, што ми лежи крај срца
Back to top
View user's profile Send private message
city boy
Ветеран


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 1183
Location: град Београд

PostPosted: 13 Apr 2006 18:46    Post subject: Reply with quote

Brate Mili wrote:
Quote:
Location: predgradje bazela..


Brate mili.... iako je daleko odavde, ne bi ni verovao koliko je aktivan... Na primer ti nisi bio u Nishu? A vidim najveci broj postova sakupio si na temi narodnjaka???

Glupo je da ga ja branim, stvarno nema potrebe, ali ako ti se ne svidja njegov predlog ti reci zashto, a ne da se glupirash...
_________________
Делије Север - носиоци градског духа!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
and1
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2005
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 13 Apr 2006 19:19    Post subject: Reply with quote

Moje mišljenje je da nikako ne treba odgovarati silom. Najvažniji je da pridobijemo podršku javnosti, a novim sukobima to nikako nećemo uspeti. Tako bi im samo dali opravdanje za njihovo iživljavanje. Javnost nema razumevanja za navijače i ne interesuje ih mnogo represija nad nama. Pravo rešenje je jaka medijska kontra-kampanja, kao odgovor na ovu hajku na Delije. Znači, saopštenja, konferencije za štampu i odlasci naših predstavnika u razne emisije, možda da tražimo prijem kod ministra sporta ili policije i da sastavimo neku listu naših zahteva (iako su skotovi i neće ništa učiniti, time bi javnosti pokazali šta mi hoćemo, da ne dižemo buku bez razloga)... Najvažnije je da se čuje naša strana, da možemo argumentovano da odgovorimo na napade. Trebalo bi da imamo nekog portparola koji je elokventan, obrazovan, brz na jeziku i koji ima dobru retoriku, koji bi mogao u raznim duelima i novinarima da daje odgovore na neprijatna pitanja. Mislim da nema potreba za uličnim protestima, mi imamo stadion da tamo iskažemo svoje neslaganje putem transparenata, parola, skandiranja... Nažalost, marketing i forma su danas izuzetno važni i mi bi kao grupa morali da pratimo trend da bi mogli da normalno funkcionišemo.
_________________
Delije na Sever, zvezdaši na zapad!
Back to top
View user's profile Send private message
апсурд
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Nov 2005
Posts: 300

PostPosted: 13 Apr 2006 19:46    Post subject: Reply with quote

Nema nikakve veze da li je neko iz Bazela , Rima ili Tokija , treba cuti svaciji predlog . E sad , sto neko misli da na silu treba odgovoriti silom , dok vecina drugih je za mirnije metode . Hmmmm , iskreno receno , mislim da treba napraviti kombinaciju izmedju obe varijante . Ali to i nije tako realno izvodljivo , bar ne kod nas . Jer naravno kako je to svojstveno za Srbiju i jos mozda neke Juznoamericke zemlje , cela stvar ce se gadno politizovati . Sto znaci veoma je moguce da se ponovi prica od pre par godina . Pa onda , braco moja , sve u krug .....
Dokle tako ???
_________________
---hahhaha slusaj ovog,decko poduvaj ku*** malo...ja na tekme idem od 2002 ...do 2006 sa Caletom, od 2007 stalno... tako da...
Back to top
View user's profile Send private message
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 13 Apr 2006 20:15    Post subject: Reply with quote

Mislim da se postenim nacinima(bojkoti,protesti,zalbe) ne moze nista uraditi,a boga mi ni silom(paljenje,incidenti,haos).Zato bi najbolje bilo da ih napadnemo onim cime ih svi napadaju.Sta hocu da kazem-prosle godine smo bojkotovali derbi kup,i imalo je nekog rezultata medjutim po meni presudnu ulogu su imale parole VUKSA PEDOFIL i slicne,odmah nakon toga ministar je izasao,izvinio se,i sve sveo na nesporazum,samo zato sto to bitno utice na njegovu politicku karijeru.Zato ih sto vise treba prozivati za korupciju,neresena ubistva,afere....te stvari ce vise uzburkati javnost i onda ce biti primorani da malo popuste zarad svojih debelih,politickih guzicetina.Mi jednostavno ne mozemo dobiti javnost i obicne ljude na svoju stranu jer oni u navijacima vide samo olos i huligane,ali zato njih mozemo predstaviti takvima,jer to u stvari i jesu,obican korumpirani sljam(milijarderi,kurve,licimuri Laughing )
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 13 Apr 2006 20:20    Post subject: Reply with quote

Mislim da je "protestno okupljanje" bolja ideja...
Recimo pre [ili posle] meca sa Vosom, proslava titule, bice krs ljudi, da se malo prosetamo gradom, zakrcimo par ulica, obratice neko paznju valjda...
Samo bez incidenata... Kulturno Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
луди_радуле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 316
Location: РСК

PostPosted: 13 Apr 2006 20:23    Post subject: Reply with quote

Mislim da ne treba koristiti silu ako hocemo da pridobijemo javnost na nasu stranu,
pa ako krenemo sa neredima cela zemlja (osim nas) ce biti uz kerove, razmislite malo.
Ako oni provociraju treba ih iskulirati dokle mozes, a ako krene sranje udri i ti. boxing
I kao sta je neko spomenuo, slikati i snimati represiju nad nama, jer da nije bilo ovog videa
ljudi bi poverovali u ona sranja sta im serviraju zurnal, sos, kurir...
Back to top
View user's profile Send private message
Bojan
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 97
Location: Tu sam a ti me nevidis

PostPosted: 13 Apr 2006 20:27    Post subject: Reply with quote

Evo bas pogleda snimak sta se sve desilo nesrecnom navijacu,zaista onakve batine nisam video odavno,ova represija nad navijacima treba da stane,moje misljenje je da sa bojkotima i setnjama necemo puno toga uraditi,mislim da klub treba da stane iza nas,mislim da je to jedini nacin da se nesto vise uradi.neznam mozda i gresim ali to je moje misljenje.
_________________
............Stop Represiji nad navijacima..........
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop