DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

CRVENA ZVEZDA - smederevo
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
п дубаи
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 941
Location: Догодине на Газиместану!

PostPosted: 08 Apr 2006 23:32    Post subject: Reply with quote

Ocigledno se ne moze nekome objasnjavati ZASTO treba da peva. Iz dosadasnjih pokusaja cini se da je to nemoguce. Prvo ima mnogo mutavih cudnih ljudi koji ni u pravom zivotu ne pricaju mnogo a kamoli da se usude da zapevaju. Ima puno onih koji otvaraju usta, pevaju sebi u bradu a glasa nema. Ja znam da nista nisam uradio ako posle tekme bar malo ne promeknem. Onda ima onih koji dodju na tekmu da bi se ceo dan pozdravljali sa svima, blejali okolo iz fore ili sta ti ja znam. Prvenstveno mislim na mladje. Ako ko treba da dere glas to smo mi momci od 19-20 godina na kojima ostaje buducnost severa. Ne moze se ocekivati od starijih, prekaljenih Delija koji su sa Zvezdom uzduz i popreko prosli Evropu da pevaju svaku utakmicu. Ako ko ima pravo da se svrcka okolo i uziva u lepom danu i lepoj atmosferi to su oni!
Uostalom ja uzivam da pevam i meni nikad niko nije trebao da objasnjava zasto treba da pevam. Svako ko ima potrebu da od nekog drugog cuje zasto on sam treba da peva nek se zapita u svojoj glavi ZBOG CEGA DOLAZI NA SEVER. Ja kao klinac na sever nisam poceo da dolazim zbog grupe, tuca ili zbog baklji. Broj jedan razlog mi je bio osecaj kada vise hiljada ljudi kao jedan zapeva pesmu, kada ta pesma zagrmi stadionom a svako ko nije Delija se najezi, a ja u sebi u tom trenutku mislim kako svaki covek oko mene isto kao i ja zeli samo jednu stvar- ZVEZDINU POBEDU. Zato sam ja krenuo na utakmice, a ostale stvari kao baklje i koreografije su za mene bile samo sredstva da se navijanje/pevanje podstakne i poboljsa.[/i]
Back to top
View user's profile Send private message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 08 Apr 2006 23:42    Post subject: Reply with quote

Генерално, није било толико лоше данас. Навијање испод нашег нивоа, али у неким тренуцима задовољавајуће. Треба паузирати мало акцију омасовљавања а више се фокусирати на едуковање присутних и редовних људи. Треба сви да учествујемо у томе-саветујте другаре шта да раде, укажите им на грешке које праве, јебига не може информатор све да одради. Наша снага се такође огледа и у прикупљеној помоћи за малу Марију.
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Godra Red United
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 274
Location: Uz Zvezdu do smrti, verni Pancevci

PostPosted: 08 Apr 2006 23:54    Post subject: Reply with quote

Meni je navijanje danas bilo OK. Ne znam cemu toliko negativnosti u komentarima. Bolje navijanje i u odnosu na Obilic i Buducnost.
_________________
Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...

www.delije-caffe.co.yu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Барски
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Oct 2005
Posts: 90

PostPosted: 09 Apr 2006 00:16    Post subject: Reply with quote

Bas fine slike sa danasnje utakmice.Parole,dimovi,solidna masa,suncan dan,itd. Sto se tice pjevanja, vjerujem ljudima sa foruma koji se zale na nas vec stalni problem,posto nisam cuo nikakvu audio sekvencu sa danasnje tekme.

Imam utisak da veliki broj ljudi dolazi na utakmice samo da bi imai povod za hvaljene bar tri dana nakom tekme,bio sam na severu zargon.Takodjer dosta ljudi dolazi da uziva i ucestvuje u koreografiji,dimovima,bakljama i sl,dok im je pjevanje strano ili im uopste nije stalo do pjesme.

Zbog takvih,neiskrenih pozera,ja bih ukinuo koreografije,dimove,baklje,zastave,setalice i sl na jedno odredjeno vreme,recimo dvije ,tri tekme. Za to vreme bi bilo striktno Casual navijanje,znaci samo pijesma i dlanovi,mogu i krici. Laughing


Posto smo se vec dokazali u koreografijama i pirotehnici a imamo problema sa pjesmom vjerujem da bi trebali da radimo na pjesmi bez upotrebe pirotehnike.


Pozdrav svim iskrenim Delijama
Back to top
View user's profile Send private message
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 09 Apr 2006 01:16    Post subject: Reply with quote

Не увлачим се ја никоме имам своје мишљење и боли ме уво за остале. Како уопште можеш да окривиш некога ко целу утакмицу покушава да те анимира, пали ти бакље и димове испред носа а тебе мрзи да пустиш гласић. Јел треба бакљу у дупе да ти забоде да би пропевао?
Embarassed
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
Брате Мили
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2005
Posts: 110

PostPosted: 09 Apr 2006 01:17    Post subject: Reply with quote

Svi kritikuju neke klince sa strane koji ne pevaju, a ako bacite pogled na prvu ekipu videcete da od njih ne peva niko (izuzetak su brigadiri i po koji pojedinci iz ostalih grupa).
_________________
Чија је оно Звезда, лепша него даница
Оно је моја Звезда, што ми лежи крај срца
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 09 Apr 2006 01:44    Post subject: Reply with quote

Krajem 90-tih su padali samari na manjim tekmama ko nije navijao.. kad nas je bilo po 50-tak u kopu...
Back to top
View user's profile Send private message
Леса
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Jan 2006
Posts: 250
Location: Земун

PostPosted: 09 Apr 2006 05:04    Post subject: Reply with quote

Навијање јуче свакако испод просека.Приметио сам једну чудну ствар-чим вођа негде скрене поглед, навијање се утишава Confused Shocked Па нисмо ми по казни на Северу, па да мора неко да нас надгледа шта радимо!? Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13178

PostPosted: 09 Apr 2006 06:21    Post subject: Reply with quote

Brate Mili wrote:
Svi kritikuju neke klince sa strane koji ne pevaju, a ako bacite pogled na prvu ekipu videcete da od njih ne peva niko (izuzetak su brigadiri i po koji pojedinci iz ostalih grupa).

I ovo je jedan od problema.
Nego p.dubai,jer se ti zajebavas kada kazes da stariji imaju pravo da ne pevaju jer su presli sa Zvezdom mnogo?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Fabrizio Ravanelli
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 33
Location: Beograd

PostPosted: 09 Apr 2006 07:32    Post subject: Reply with quote

NAJGORI od svih su mrstavci koji se nakace na sipku.Najgori.Za njih treba da rade samari,bez obzira sto su mladji.Jer ovako doci ce klinac i videti ortaka koji sedi na sipci,pa ce i on da se nakaci na istu kao da je na severu 20 god.,i kao da se cima za sever 24h dnevno.Pa ne moze tako bre.Bar da se trude,da zaprvaju,da skacu....Ma nista...Jebe se njima i za cimanje,i za sever,i za titulu...Vazno je da su oni uslikani na sipci...Jebala ih sipka,kad moram da psujem...

Sto se pevanja tice...Samo malo volje ljudi da pokazu i bice extra,samo sad ne znam u cemu je problem...Nismo drugi,niti ima malo ljudi (jer i ako nas ne zadovoljava broj delija od juce,nekad smo slavili kad nas dodje 500-1000) pa da kazes da nema motiva za pesmu,imamo sve preduslove da grmimo,ali dobro...To je mentalitet koji je tesko promeniti,i zato sada treba jos jace nastaviti sa pricom,informatorima itd.

Izvinjavam se za psovke
_________________
...precizni,tacni,nikome slicni...
Back to top
View user's profile Send private message
miki69
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Nov 2002
Posts: 343

PostPosted: 09 Apr 2006 08:31    Post subject: Reply with quote

Ukoliko se uzme u obzir da smo na pragu još jedne titule, da nam liga postaje sve zanimljivija i da nema lakih utakmica, kao i to da je vreme bilo fenomalno, naše izdanje je katastrofalno, ukoliko se izuzmu parole i bakljada. Mnogo ljudi čak i ne prati dešavanja na terenu a kamoli na tribini( SMS, Dogadjaji , utisci, sunčanje,slike...) . Poseta je više nego poražavajuća.
Back to top
View user's profile Send private message
Милош Б.С.
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Nov 2005
Posts: 576
Location: Манастирска шума

PostPosted: 09 Apr 2006 08:41    Post subject: Reply with quote

Aко неко може,нек постави летак који је јуче дељен.
Back to top
View user's profile Send private message
Red_boy 7
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 71
Location: Σερβια

PostPosted: 09 Apr 2006 09:08    Post subject: Reply with quote

Dostigli smo solidnu brojnost,ali je problem u mentalitetu ljudi koji ne shvataju da treba da pevaju.Sledeci zadatak treba da bude okrenut ovim redovnim ljudima na severu na malim tekmama,animirati ih da pevaju i da se ukljuce u tribinu.A posle,bice nas jos vise...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
николаБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 968

PostPosted: 09 Apr 2006 09:36    Post subject: Reply with quote

Po meni poslednje dobro navijanje bilo je Lazio, (ne znam kako je bilo na romi, nisam bio u zemlji). Mislim da je sve ostalo bilo ispod toga kako bi taj Sever trebao da zvuci. Juce na tekmi u prici sa jednim od momaka koji je decenijama tu, cuo sam jednu tesku istinu. "tribina je onakva kako se peva. Ako se skace, ako kad padne gol svi lete na sipku, ako se urla.. takva je i tribina... luda... to je epicentar ludila. Ne moze se divljati uz na na na i mama i klap klap"

I u pravu je!!! Na zalost takve smo(ste) klince odgajili. Forsiranje zabarskog stila po svaku cenu je greska, pevanje na manjim tekmama 90 minuta gde nema protivnickih navijaca i takmicarskog zara je greska(koliko god mi hteli da ne prestajemo 90 minuta na zvezda-jedinstvo bp, to je nemoguce i to smara ljude...)

I jos jedna je greska okriviti 3000 ljudi da ne pevaju. Ne pevaju jer nisu animirani. Nemojte se molim te sad javljati sa frazama, kakva ti treba animacija, dovoljna je zvezda truc-muc... Treba svima, to je ljudski... Moje je misljenje i ovo kazem ne da bih ikoga vredjao niti da bi se sa bilo kim svadjao, da vodje grese...

Druga stvar je ovo sto je rekao dubai... Prva ekipa ne treba da peva.. Prva ekipa je prva u svemu, i ona treba da bude prva i u pevanju... Na zalost(cast izuzecima) nije tako...

Voleo bih da cujem Sever makar jos jednom pod T...... palicom. Ako bi zvucao isto, priznao bi da sam pogresio...
Back to top
View user's profile Send private message
contadinello
ДЕЛИЈА


Joined: 11 May 2005
Posts: 121

PostPosted: 09 Apr 2006 09:41    Post subject: Reply with quote

Kriticar wrote:

Poruka sapcanima - Napravite transparent na cirilici !


Fighting chivijas
Question
Vrlo brojna, organizovana i uvek prisutna ekipa. Ali zasto latinica i sto mi jos vise bode oci, taj znak?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop