DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Pesme koje guse atmosferu
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
restless
ДЕЛИЈА


Joined: 03 Dec 2004
Posts: 129
Location: Делије Шабац

PostPosted: 08 Apr 2006 08:59    Post subject: Reply with quote

Generalstab wrote:
Da glas nadjaca ruke,bilo bi i sa rukama dobro.
pa to i jeste problem.... odnosno sustina cele price! pitanje je kako to ostvariti? .... kako krene tapsanje, prestaje se sa pevanjem!!! moguce je da je ljudima tesko da rade dve stvari u isto vreme, mada mislim da vecina razmislja u fazonu "ok, zavrsili smo sa pesmom, sad ide tapsanje"
_________________
www.delije-sabac.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 08 Apr 2006 08:59    Post subject: Reply with quote

Po meni je kod "...najbolja si ti uvek ispred svh" tapsanje najbolji deo i pesma nikako ne bi bila ista bez toga.E sad druga je stvar sto vecinu mrzi da drzi ruke podignute, sto onaj drugi deo tapsu kako im se cefne i sto taj drugi deo vise tapsu nego sto pevaju.
Back to top
View user's profile Send private message
Ел Пибе
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Jan 2005
Posts: 160
Location: Бри село

PostPosted: 08 Apr 2006 10:38    Post subject: Reply with quote

ja ne bih previse o pesmama koje "kvare atmosferu" iako imam kandidate kao npr "o mama mama" (napolitanci prvi pevali maradoni, pa milanezi, pa mi tek onda), "evrovizija", itd

ja bih posvetio paznju, za mene, mnogo jakim pesmama koje se sve redje cuju:

- u srcu mome zivis samo ti
- na marakani opet pesma stara (fijaker stari): po meni UBEDLJIVO najjaca pesma za derbi!!! pogotovu sto je, mislim, 100% nasa + srpska narodna melodija (tj starogradska)
- iz kopa pesma ori se sa naseg severa: mislim da je odavno nisam cuo na severu

dalje, sto se forsiranja tice, nekad preteramo u tome, ali nekad i upali kao npr za "aidu" (aleee, crvena zvezda le, ooo, nanaaa)... iako neki kritikuju tu pesmu, mislim da mozemo da grmimo uz nju (jer ima potencijala za grmljavinu)

sto se tice "dobro znaj", mislim da bi trebala da se peva pri kraju svake tekme uz sarpatu, pogotovu kada gubimo (na moju veliku zalost, nije pevana na kraju tekme u Strazburu)

i na kraju, mislim itekako da bi trebali da se bacimo na originalnost u odabiranju pesama, sto narodnije, sto "srpskije" to bolje...

PREDLOZI:
"moj dragane, sto me zaboravljas": idealna za prozivku protivnika tipa grobara
"sanak me mori": za neke bezazlene reci, tipa zvezda, najbolja najvise je volim, pobedjuj itd
"kafu mi draga ispeci": zamislite kako bi samo grmelo ono "aaaaaaaa"... mozda nekima deluje kao uspavanka, ali u navijackoj verziji bi mnogo dobro zvucala
i definitivno moj favorit nr 1: "oj livado rosna travo": za neke jake reci tipa umirem za zvezdu, do kraja zivota cu te voleti, itd
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 08 Apr 2006 15:56    Post subject: Reply with quote

E definitivno 'I am a big girl' treba da se izbaci kod 'na na na na na na anna Zvezda' ali nikako ne smemo da prestanemo da je pevamo u verziji 'Njega jebemo njega karamo...' to zvuci izuzetno mocno,npr. protiv Buducnosti PG ta pesma je pevana pred kraj i zvucala je neverovatno mocno.
Takodje 'O mama' je stvarno gusiteljska stvar i ne vidim stvarno cemu ta pesma na gotovo svakoj tekmi.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 08 Apr 2006 16:22    Post subject: Reply with quote

Ne znam da li se ja tripujem ili sam se slucajno nasao medju takvim ljudima ali danas vecina njih oko mene nije znala tekst pesme "na marakani opet pesma stara" pa se pesma i nije bas tako dobro cula (mislim onako kako bi trebalo jer su i melodija i tekst odlicni).

Opet, danas recimo kada se prvi put pevalo "marakana dal je puna..." dosta ljudi je zevalo i cinilo se kao da je sve smorila, a u drugom poluvremenu je grmela.Tako da dosta zavisi od trenutka u kome se pesma peva.

I mislim da bez obzira na ozvucenje, neki ljudi ne pevaju (ili mumlaju) ako ne vide nikoga na sipci.Tako mi se barem cinilo u pocetku dok se niko nije popeo...
Mozda bi neko mogao malo bolje da analizira danasnju tekmu pa da kaze koje su to pesme gusile danas...
Back to top
View user's profile Send private message
Red_boy 7
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 71
Location: Σερβια

PostPosted: 08 Apr 2006 17:00    Post subject: Reply with quote

Mislim da na severu ne postoje pesme koje guse,druga je stvar sto masa ljudi ne peva.Sto se tiche onih pesama koje su dobre:
1."Iz kopa pesma ori se"...
2."Avanti stella rossa"...
3."Sve sto zelim u ovom trenutku"...
4.Zvezda ole,napred zvezda ole,zvezda olee...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 08 Apr 2006 20:42    Post subject: Reply with quote

Red_boy 7 wrote:
Mislim da na severu ne postoje pesme koje guse,druga je stvar sto masa ljudi ne peva.Sto se tiche onih pesama koje su dobre:
1."Iz kopa pesma ori se"...
2."Avanti stella rossa"...
3."Sve sto zelim u ovom trenutku"...
4.Zvezda ole,napred zvezda ole,zvezda olee...


to nije pesma Idea
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
blejim
ДЕЛИЈА


Joined: 10 May 2005
Posts: 135

PostPosted: 08 Apr 2006 21:55    Post subject: Reply with quote

Zeleo bih jos samo da dodam da se treba forsirati skakanje pri pevanju odredjenih pesmi, jel po mom misljenju to bas dize atmosferu i oni "uspavani" malo zivnu posle toga. Mislim da ne bi bilo lose da se uz jos neku pesmu ubaci skakanje kao sastavni deo pesme tj. da se peva dok se skace jel sad kad imamo po par hiljada ljudi na mari na severu to dosta popravlja utisak o svemu, jel slozicete se da taj osecaj kad skace ceo sever je nesto ultra dobro.
Back to top
View user's profile Send private message
Ел Пибе
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Jan 2005
Posts: 160
Location: Бри село

PostPosted: 08 Apr 2006 22:55    Post subject: Reply with quote

da, da, apsolutno se slazem za komentar o skakanju. za one koji nisu sigurni u efekat, neka se sete punog severa koji skace zagrljen uz "i napred Zvezdo leee" ili neka pogleda klipove sa juzno-americkih tribina... pa meni to ponekad probudi jaci osecaj nego bitan gol... adrenalin zagarantovan!
Back to top
View user's profile Send private message
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 09 Apr 2006 00:36    Post subject: Reply with quote

Мислим да се сви овде слажемо, да је крајње време да почне ОЗБИЉНО да се ради на обрађивању песама са нашег поднебља.
Мислим да би у тој причи требало да буде места за сваког ко је вољан да озбиљном анализом изабере песме које би могле да се користе на Северу.

Такође мислим да у игри не морају да буду само староградске песме, већ свака песма која има квалитет и која својом мелодијом може да се укомпонује и да на крају од ње испадне добра, навијачка песма.

Сви смо овде свесни КОЛИКО би то мењање смера позитивно утицало на квалитет Делија, а касније и на читаву српску навијачку сцену, што такође мислим да је циљ.

Неко је поменуо песму "Мој гробаре". Не знам за вас, али мени је то екстра песма, којој јесте промењен смисао, али промењен тако вешто, мангупски, ма никад боље... У том правцу требају и друге песме да настају.

Ако се усвоји овај правац развојног пута и кад све то легне, надам се да ће касније самим сазревањем људи који буду били укључени у овај процес, они моћи можда и да компонују нове песме са Севера...

А за почетак, најбитнија је воља и концензус свих, јер тек тада од овог пројекта може да испадне нешто озбиљно из чега ће да изникне чист квалитет.
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
Red_boy 7
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 71
Location: Σερβια

PostPosted: 09 Apr 2006 17:26    Post subject: Reply with quote

zvezda wrote:

to nije pesma

Znam,ali mocno zvuci zato sto to svi otpevaju
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 09 Apr 2006 17:54    Post subject: Reply with quote

Kad ste vec kod "Na-na-na... Napred Zvezda Le..." vecina ljudi pocrka za vreme skakanja, pa za vreme tapsanja, uglavnom hvataju vazduh umesto da pevaju...

A sto se tice predloga za nove pesme, mozda bi trebalo smisliti nesto na melodiju "Road to Mondolay" (Robbie Williams)...
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 09 Apr 2006 18:08    Post subject: Reply with quote

Massimo wrote:
A sto se tice predloga za nove pesme, mozda bi trebalo smisliti nesto na melodiju "Road to Mondolay" (Robbie Williams)...


Па не знам... морамо прво да питамо Робија Вилијамса...

Роби Вилијамсе, јел можемо?
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 10 Apr 2006 07:10    Post subject: Reply with quote

Jasta more Laughing
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 11 Apr 2006 07:23    Post subject: Reply with quote

uuuuu ovo za skakanje ma ne mora skakanje nego ono đuskanje opušteno i onda malo brže pa opet lagano al samo da se mrda!
Ekstra bi bilo i svi bi bili 50% već aktivni e onda samo još malo volje i eto može da ispadne strava.
skakutanje umesto tapšanja a odabrati pesme za tapšanje koje će ljudi primiti i istrajati.
ljudi pa žurka zvana titula samo što nije Wink Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 8 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop