DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

U vezi bojkota utakmica jadranske lige
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
луди_радуле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 316
Location: РСК

PostPosted: 02 Apr 2006 18:43    Post subject: Reply with quote

Kako god mi nazivali te ljude sta su tamo bili, najbolje je Zvezdashi, odrali su Grobare boxing ,u navijanju.
Neki krivo razumeju taj bojkot guma lige, to ako mi Delije to bojkotujemo ne znaci da bi i ostali simpatizeri kk CZ to trebali ciniti.
U nasem narodu je rasireno misljenje da ako navijas za Zvezdu da si odmah i Delija,
ali nije tako i trebace vremena da se to objasni.
Back to top
View user's profile Send private message
БиП
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 258
Location: Београд, Краљевина Србија

PostPosted: 02 Apr 2006 18:52    Post subject: Reply with quote

Звезда има много више навијача од пет-шест-седам хиљада, и у праву си, то се данас и показало, али показало се и још нешто -да група Делије север нема више од пет-шест хиљада искрених људи, за сада.
То је, по мом мишљену, сасвим солидан број и нема потребе да се у тај број убрајају и ликови који не поштују званичан став Севера!
_________________
Колумбо, јебем те радозналог!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Нуклеар
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Oct 2005
Posts: 445
Location: Па...

PostPosted: 02 Apr 2006 19:24    Post subject: Reply with quote

Mozda je dva bojkota u dva uzastopna dana ipak bilo mnogo (za neke)... Ali od neceg se ipak mora krenuti.
_________________
на свету све си нам, за боље не знамо, и небо над нама, цело је звездано...
Back to top
View user's profile Send private message
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 02 Apr 2006 19:25    Post subject: Reply with quote

Prvo o vecerasnjoj utakmici a onda o politici (severa). Bio sam na vecerasnjoj utakmici. Nisam navijao jer postujem odluku onih ljudi koji vode sever. Bojkot je potpuno uspeo jer je i malom detetu bilo jasno da ono navijanje dolazi iz mase simpatizera i da nema nista neorganizovano. Nije tacno da smo parirali Partizanima jer nase grupe nije ni bilo a neki pokusaji simpatizera i publike ne bih uopste nazivao navijanjem, pogotovu ga ne bih uporedjivao sa drugom grupom koja je dosla u punom sastavu (o tugo moja kad su u punom sastavu takvi).
E sad o razlozima za ili protiv bojkota. Jadranska liga je potpuno neuspeo projekat Romana Lisca koji je poceo kao ideja o regionalnom takmicenju koje bi u nekoj perspektivi imalo prolaz u Evro ligu. U tom trenutku ja sam bio da se ide i prati to takmicenje jer ako bi pobednik isao u Evro ligu takmicenje bi imalo smisla. Ocigledno je da to nije uspelo i zato je to neuspeo pokusaj. Naravno da ukoliko bi pobednik imao prolaz u Evro ligu sve to bi imalo smisla. Ovako to je jedno revijalno takmicenje, apsolutno rezultatski (pa tako i navijacki) nebitno i ne vidim bilo koji razlog zbog cega bi meni kao navijacu to takmicenje bilo interesantno. Slazem se sa bojkotom i mislim da bi trebao da bude apsolutni uz razgovor vodja sa vrhom kluba u kome bi ultimativno trazili da klub sledece godine ne igra ovu ligu pa cak i po cenu ne ulaska u ULEB kup u koji se moze uci samo iz ove Gumene lige.
A o tome da li treba ili ne treba da se ide vise ne treba pricati svidjalo se to nekom ili ne. ODLUKA JE DONETA
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
николаБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 968

PostPosted: 02 Apr 2006 19:33    Post subject: Reply with quote

Ja sam jedan od onih koji kada je procitao letak na buducnosti"nema zastava svi napolje" vec znao da nece biti na JNA u drugom poluvremenu. Ali sam isto tako i pitao ovde otkud odjednom stav o jadranskoj ligi, zasto se odjednom potencira nasa(hemofarm-partizan) liga, u kojoj nas isto kradu i biju, u kojoj preko nas pare uzimaju grobari a ne ustase(meni isti pojam)

U meni se bore dve struje, jedna da razmisljam svojom glavom i da kazem da se ne slazem sa bojkotom utakmica u jadranskoj ligi, i druga da ispostujem odluku vrha tribine jer sebe smatram delijom i jer postujem tu hijerarhiju.

Ali samo mogu reci da mi je krivo sto veceras nisam bio u Pioniru, celo vece sam zamisljao sta bi se desilo ako bi Grobari upali na nasu tribinu, medju simpatizere, ili Zvezdase kako ih ovde zovete. Mislim da bi se i u slucaju da ih grobari razjure ili nasi njih pojeo od muke sto sam ostao kuci. Gledao sam prenos i iskreno bio ponosan na te "indijance" kako ih nazivate jer su nadglasali stoku.

Pa mi smo navijaci, nase je da navijamo i da bodrimo klub i te momke koji se bore za te boje, a ne da poput nekog udruzenja gradjana ili politicke stranke ispravljamo neke krive drine oko sistema takmicenja u raznim ligama.

Ponavljam, ne zelim da budem crna ovca, ako bojkotuju svi, bojkotujem i ja, iako mi se ta odluka ne svidja. Ne znam, samo vas molim da ne pljujete ljude koji su ipak otisli na basket, drugacija je situacija ovo nego ostati na Severu na JNA...
Back to top
View user's profile Send private message
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 02 Apr 2006 19:46    Post subject: Reply with quote

pa niko ih ni ne krivi,navijacka grupa DELIJE SEVER bojkotuje GYL i to je to,koliko sam shvatio uopste nije problem i ako na svakoj utakmici bute puna hala samo da se zna da mi ne podrzavamo bogacanje razno raznih hrvatskih i slovenackih "preduzetnika",na stetu nase srpske lige.
Back to top
View user's profile Send private message
Ђоле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 19 Jun 2003
Posts: 383

PostPosted: 02 Apr 2006 20:42    Post subject: Reply with quote

Ja kontam da ti koji su danas pevali pevaju i na svim ostalim tekmama u GY ligi,samo sto ih je danas bilo puno vise i ipak su grobari bili sa druge strane,bila je tenzija pa su se zato bolje culi.

Poenta je da Delije Sever kao navijacka grupa nisu organizovano prisustvovali tekmi niti navijali,a to sto je grupa gledalaca i zvezdasa nadjacala grobare u nekim trenucima to samo govori o stoki i tome koliko su oni smesni.
_________________
Публика је твоја
најлуђа на свету
нико Звездо нема
то што имаш ти!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
and1
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2005
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 02 Apr 2006 21:06    Post subject: Reply with quote

Ponoviću stavove nekih ovde. Važno je da organizovana navijačka grupa Delije Sever ne prisustvuje organizovano utakmicama guma lige. Po meni nije realno očekivati da sada simpatizeri kluba ne odlaze na utakmice, iz više razloga - Zvezda igra dobro, imamo dobre igrače i trenera, to je uvek mamac; mnogo ljudi voli da gleda košarku, da dovede decu i njima nije važno koje je takmičenje. Znači, moguće je očekivati i punu i potpuno praznu halu u g.l. Po tome se i razlikuju simpatizeri i navijači - simpatizeri neće dolaziti na utakmice protiv malih ekipa, već samo kad gostuju zvučna imena. Važno je da se zna naš stav o ovoj ligi, sve ostalo je nebitno. Ova situacija je manje-više slična kao i sa reprezentacijom. Delije ne idu na reprezentativne utakmice, ali na Severu ima navijača, nekad čak bude i pun. Niko u javnosti ne govori da Delije navijaju za SCG, svi znaju da mi to bojkotujemo (iz poznatih razloga) i nema nikakve zabune. Tako će biti i sa košarkom, a ja verujem da će se i navijači ostalih srpskih klubova priključiti bojkotu i tako skrenuti pažnju klubovima da treba da oformimo našu ligu.
_________________
Delije na Sever, zvezdaši na zapad!
Back to top
View user's profile Send private message
Новљанин
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Oct 2004
Posts: 167
Location: Бока Которска

PostPosted: 02 Apr 2006 21:10    Post subject: Reply with quote

Slicna je situacija i sa repkom u fudbalu.Delije "bojkotuju" repku,ali ljudi isto idu na Sever i navijaju.Bitno je da Delije ne ide organizovano.I meni je bila simpaticna ova nasa "grupa" u Pioniru.
Back to top
View user's profile Send private message
Барски
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Oct 2005
Posts: 90

PostPosted: 02 Apr 2006 23:28    Post subject: Reply with quote

Razlika je u tome sto prave Delije razmisljaju logicnije i dublje,tako da lako mogu da primjete poentu,ako je uopste ima,igranja famozne lige, od simpatizera koji uzivaju u carima sporta i nije ih briga sto nasa Srpska kosarka pada u kvalitetu.

Sve u svemu kome je jos stalo do zajednicke lige sa ustasama,islamistima i zmajeckima.


Da ima vise inteligencije i patriotizma sastajali bi se sa njima samo u nekim Evropskim utakmicama,a ne igrali zajednicku ligu.
Back to top
View user's profile Send private message
notorious
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2003
Posts: 216

PostPosted: 03 Apr 2006 00:51    Post subject: Reply with quote

Mozda je postojao jedan efektniji nacin borbe protiv GY.A to je da se povela nekakva akcija recimo pod imenom "Delije za Srpsku ligu" gde bi dolazili samo na utakmice protiv timova iz Srbije i pravili spektakl na njima,ali pravi, dok bi na tekmama sa ostalim govnarima bio bojkot.I ovo apsolutno ne govorim zbog derbija,svira mi tuki,samo mislim da bi ovaj nacin borbe(odnosno protesta) bio mnogo originalniji i pogodio bi u centar.I sto se tice uprave,i sto se tice simpatizera,i sto se tice javnosti.No odluka je doneta. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
stani
ДЕЛИЈА


Joined: 30 Nov 2004
Posts: 216

PostPosted: 03 Apr 2006 05:58    Post subject: Reply with quote

e delije moje drage....imamo mi jos mnogo da giljamo da bi postali ozbiljni..

neko ovde kaze zvezda ima vise navijaca od 5-6000, ima kurac, nema ni toliko...
ako pogledamo poslednji ciklus od zadnjih 7,8 mozda i poslednjih 10 godina nas KK je imao najvecu podrsku od svih klubova u sportskom drustvu u odnosu na rezultate i odnos prema navijacima, slobodno mogu da kazem da samo zahvaljujuci navijacima nismo ispali iz lige barem dva puta(mozda i tri puta) , tako da navijaci bih rekao nose veliki deo tog 'uspeha'
Zadnje dve godine kad smo se borili za opstanak(naravno tad se igrala nasa liga) zvezda je barem 10-ak (mislim i vise utakmica ) igrala kao gost sirom Srbije, a sad pitanje za sve vas koji mislite da volite zvezdu i da ne treba da se bojkotuje jer su igraci zasluzili podrsku(i dobice je kad bude najpotrebnije), dali ste isli u kraljevo kad se 60 cigana tuklo sa 100 zandara, dali ste isli u leskovac kad je 2(ili mozda 3, nisam siguran) busa krenulo na ne toliko mali put(iako se u startu kasnilo na poluvreme), dali ste bili medju 30 bg cigana(i nesto ns) kad se putovalo do subotice i nazad 24 h(a neki su samo sat vremena pre toga stigli iz golubovaca gde je fk igrao), dali ste bili u vrscu kad su zandari isprovocirali sukob i izvukli deblji kraj(godinu dana pre onog prekida), dali ste isli u cacak, podgroica mozda?dali ste bili medju onih mislim 24 ili 28 cigana koji su otisli do pg zbog samo jedne cetvrtine(JEDNE) i ima jos mnogo primera, delije moje drage ja znam da je parola sa zvezdom do smrti, ali za vecinu ljudi to znaci za zvezdom do marakane ili pionira(eventualno do banovog brda) a sta cemo sa mestima sirom Srbije.....tamo se zvezda vise ne voli ili sta?!
Najmanje je bitno dal je ova odluka ispravna(licno mislim da jeste), bitno je da se ispostuje misljenje vecine ali vecine onih cija ljubav i vernost prema severu i zvezdi ide malo dalje od marakane i pionira
_________________
у потери за интересом вођени смо бесом !
Back to top
View user's profile Send private message
chicha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Mar 2006
Posts: 39

PostPosted: 03 Apr 2006 07:46    Post subject: Reply with quote

evo sta kaze gurovic:

NECU DA KRIJEM DRAZU U SARAJEVU
jebes jadransku ligu.muka mi je od svega.pobedili smo ali ne mogu i ne zelim da cutim.pokradeni smo.......
.........neka nas savez otvori oci.gradovi kao sto su kraljevo,leskovac,cacak,nis zasluzuju prvoligasa.gde su nasi mladi igraci?.......
........ja ne zelim da pokrivam tetovazu Draze Mihajlovica. necu jer ima puno ljudi sa pala,romanije iz banja luke koji cene Cicu.....
.....dokle da nas svi ucenjuju,pritiskaju,ovo je sramota za srpsku kosarku.delije vec bojkotuju ovo takmicenje i imaju moju podrsku. sta ce biti sledece?mozda ce od nas traziti da izrucimo rtka mladica i radovana karadzica.mozda ce reci-oni se kriju na malom kalemegdanu. alo Srbi dozovimo se pameti

danasnji blic
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 03 Apr 2006 08:15    Post subject: Reply with quote

STANI vam je objasnio neke stvari!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
нешо подгориц
ДЕЛИЈА


Joined: 03 Feb 2006
Posts: 240
Location: Подгорица

PostPosted: 03 Apr 2006 08:50    Post subject: Reply with quote

stani wrote:
e delije moje drage....imamo mi jos mnogo da giljamo da bi postali ozbiljni..

neko ovde kaze zvezda ima vise navijaca od 5-6000, ima kurac, nema ni toliko...
ako pogledamo poslednji ciklus od zadnjih 7,8 mozda i poslednjih 10 godina nas KK je imao najvecu podrsku od svih klubova u sportskom drustvu u odnosu na rezultate i odnos prema navijacima, slobodno mogu da kazem da samo zahvaljujuci navijacima nismo ispali iz lige barem dva puta(mozda i tri puta) , tako da navijaci bih rekao nose veliki deo tog 'uspeha'
Zadnje dve godine kad smo se borili za opstanak(naravno tad se igrala nasa liga) zvezda je barem 10-ak (mislim i vise utakmica ) igrala kao gost sirom Srbije, a sad pitanje za sve vas koji mislite da volite zvezdu i da ne treba da se bojkotuje jer su igraci zasluzili podrsku(i dobice je kad bude najpotrebnije), dali ste isli u kraljevo kad se 60 cigana tuklo sa 100 zandara, dali ste isli u leskovac kad je 2(ili mozda 3, nisam siguran) busa krenulo na ne toliko mali put(iako se u startu kasnilo na poluvreme), dali ste bili medju 30 bg cigana(i nesto ns) kad se putovalo do subotice i nazad 24 h(a neki su samo sat vremena pre toga stigli iz golubovaca gde je fk igrao), dali ste bili u vrscu kad su zandari isprovocirali sukob i izvukli deblji kraj(godinu dana pre onog prekida), dali ste isli u cacak, podgroica mozda?dali ste bili medju onih mislim 24 ili 28 cigana koji su otisli do pg zbog samo jedne cetvrtine(JEDNE) i ima jos mnogo primera, delije moje drage ja znam da je parola sa zvezdom do smrti, ali za vecinu ljudi to znaci za zvezdom do marakane ili pionira(eventualno do banovog brda) a sta cemo sa mestima sirom Srbije.....tamo se zvezda vise ne voli ili sta?!
Najmanje je bitno dal je ova odluka ispravna(licno mislim da jeste), bitno je da se ispostuje misljenje vecine ali vecine onih cija ljubav i vernost prema severu i zvezdi ide malo dalje od marakane i pionira
Svaka cast za post icon_notworthy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop